Resultater for Handelsbanken Grand Prix 2008
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
lørdag
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Grand-Prix 2008 | Udskriftsdato | 15 november 2008 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 19:29 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub |
Løb 6, 100m Frisvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Tea L. Christensen | 1989 | Herning Svømmeklub | 29.09 | 1:01.21 | |||||
2 | Karoline Kragh Ebbesen | 1991 | Herning Svømmeklub | 33.39 | 1:09.27 | |||||
3 | Carina Bagge | 1991 | Brædstrup Svømmeklub | 33.02 | 1:09.52 | |||||
4 | Simone Bielefeldt | 1989 | Holstebro Svømme Club | 34.61 | 1:10.52 | |||||
5 | Lone Vølund | 1965 | Brædstrup Svømmeklub | 33.83 | 1:11.05 | |||||
6 | Astrid Rohde | 1991 | Herning Svømmeklub | 35.28 | 1:12.11 | |||||
7 | Camilla Bundgaard | 1990 | Ikast Svømmeklub | 34.37 | 1:12.59 | |||||
Løb 6, 100m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Camilla Andersen | 1993 | Herning Svømmeklub | 30.58 | 1:03.64 | |||||
2 | Julie Kibsgaard Madsen | 1992 | Struer Svømmeklub | 30.61 | 1:04.10 | |||||
3 | Anja Frahm | 1992 | Ikast Svømmeklub | 32.21 | 1:07.28 | |||||
4 | Sarah Louise Nielsen | 1992 | Ikast Svømmeklub | 32.77 | 1:08.11 | |||||
5 | Monica Ganderup | 1993 | Holstebro Svømme Club | 33.35 | 1:08.61 | |||||
6 | Emilie Forsberg | 1993 | Horsens Svømmeklub | 35.29 | 1:12.83 | |||||
7 | Julie Dahlhus | 1993 | Horsens Svømmeklub | 36.28 | 1:17.83 | |||||
8 | Pernille Norup | 1993 | Svømmeklubben Koral | 38.27 | 1:20.65 | |||||
9 | Ida Eilskov | 1993 | Holstebro Svømme Club | 38.68 | 1:20.82 | |||||
- | Sabrina Albert | 1993 | Herning Svømmeklub | DNF | ||||||
Løb 6, 100m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Line Nadia Hansen | 1994 | Horsens Svømmeklub | 30.33 | 1:04.66 | |||||
2 | Simone Friis Hansen | 1995 | Herning Svømmeklub | 31.38 | 1:04.91 | |||||
3 | Sofie Gøttler | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 32.24 | 1:06.02 | |||||
4 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 32.39 | 1:06.71 | |||||
5 | Michelle Strand | 1994 | Randers GF Neptun | 32.19 | 1:07.22 | |||||
6 | Christina Arent Sørensen | 1994 | Randers GF Neptun | 33.01 | 1:08.13 | |||||
7 | Gitte Lading | 1994 | Horsens Svømmeklub | 32.66 | 1:08.28 | |||||
8 | Hanne Welinder | 1995 | Odense Svømme Klub | 32.93 | 1:08.98 | |||||
9 | Pernille Nielsen | 1995 | Herning Svømmeklub | 34.18 | 1:09.33 | |||||
10 | Ditte Elschner | 1995 | Odense Svømme Klub | 33.56 | 1:09.41 | |||||
11 | Maria Kibsgaard Madsen | 1995 | Struer Svømmeklub | 33.87 | 1:09.86 | |||||
12 | Amalie Sørensen | 1994 | Odder IGF | 34.25 | 1:10.26 | |||||
13 | Linette Hansen | 1995 | Brønderslev SK08 | 34.44 | 1:10.35 | |||||
14 | Pernille Pedersen | 1994 | Randers GF Neptun | 34.19 | 1:10.77 | |||||
15 | Tina Bæk | 1994 | Herning Svømmeklub | 33.95 | 1:11.54 | |||||
16 | Emma Ø. Nielsen | 1995 | Herning Svømmeklub | 34.70 | 1:12.18 | |||||
17 | Louise Ring Hansen | 1994 | Randers GF Neptun | 35.84 | 1:13.43 | |||||
18 | Cecilie Lacour Brandstrup | 1994 | Swim Team Odense 95 | 36.21 | 1:13.65 | |||||
19 | Tilbe Kaya | 1995 | Odder IGF | 36.07 | 1:13.96 | |||||
20 | Camilla Mortensen | 1995 | Holstebro Svømme Club | 34.32 | 1:14.20 | |||||
21 | Michelle Friis-Pedersen | 1994 | Brønderslev SK08 | 35.54 | 1:14.61 | |||||
22 | Nanna Bie | 1994 | Brønderslev SK08 | 36.79 | 1:16.90 | |||||
23 | Cecilie Christensen | 1995 | Herning Svømmeklub | 36.63 | 1:16.93 | |||||
24 | Laura Bornhøft | 1995 | Horsens Svømmeklub | 36.54 | 1:17.27 | |||||
25 | Cecilie Ebbesen | 1995 | Herning Svømmeklub | 38.66 | 1:19.46 | |||||
26 | Amalie Klitgaard | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 37.30 | 1:19.48 | |||||
27 | Michelle Lesler | 1994 | Herning Svømmeklub | 37.38 | 1:19.67 | |||||
28 | Rikke Baltzer Knudsen | 1994 | Svømmeklubben Koral | 36.90 | 1:19.86 | |||||
29 | Helene Siggaard | 1995 | Ikast Svømmeklub | 38.47 | 1:20.58 | |||||
30 | Louise Sander | 1995 | Ikast Svømmeklub | 39.83 | 1:22.34 | |||||
31 | Irene K. Pedersen | 1995 | Svømmeklubben Koral | 39.02 | 1:22.37 | |||||
32 | Tanja Kandborg | 1995 | Svømmeklubben Koral | 42.75 | 1:34.19 | |||||
33 | Louise Andreasen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 45.62 | 1:38.22 | |||||
34 | Nursena Süzme | 1995 | Herning Svømmeklub | 45.21 | 1:47.06 | |||||
Løb 6, 100m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sisse Sørensen | 1996 | Herning Svømmeklub | 32.82 | 1:08.26 | |||||
2 | Emma D. Rasmussen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 34.87 | 1:11.82 | |||||
3 | Line H. Vestergaard | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 34.57 | 1:12.32 | |||||
4 | Mille Kjær Hindhede | 1997 | Herning Svømmeklub | 35.57 | 1:12.45 | |||||
5 | Katrine M. Johannsen | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 36.33 | 1:13.61 | |||||
6 | Anne-Kirstine Knudsen | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 35.87 | 1:13.76 | |||||
7 | Nanna Trier Nipper | 1996 | Holstebro Svømme Club | 34.98 | 1:14.24 | |||||
8 | Andrea Broe | 1997 | O.S.L.F. | 35.86 | 1:14.97 | |||||
9 | Sanne Lindblad | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 36.46 | 1:15.75 | |||||
10 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | Ikast Svømmeklub | 37.59 | 1:15.88 | |||||
11 | Cecilia Hansen | 1997 | Herning Svømmeklub | 37.67 | 1:17.50 | |||||
12 | Lonnie Meineche | 1996 | Herning Svømmeklub | 38.13 | 1:17.91 | |||||
13 | Trine Thusgaard Andersen | 1996 | Struer Svømmeklub | 36.90 | 1:18.06 | |||||
14 | Line Hatting | 1996 | Struer Svømmeklub | 38.88 | 1:19.58 | |||||
15 | Dina Skou | 1996 | Holstebro Svømme Club | 38.62 | 1:20.59 | |||||
16 | Randi Strunge | 1996 | Herning Svømmeklub | 39.41 | 1:21.09 | |||||
17 | Simone Henriksen | 1996 | Odense Svømme Klub | 38.08 | 1:21.75 | |||||
18 | Sofie Burgaard | 1997 | Odense Svømme Klub | 39.68 | 1:21.94 | |||||
19 | Theresa Thrue Heiredal | 1996 | Holstebro Svømme Club | 38.74 | 1:22.51 | |||||
20 | Sara Benzarti | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 39.80 | 1:22.58 | |||||
21 | Camilla Madsen | 1997 | Holstebro Svømme Club | 40.18 | 1:24.13 | |||||
22 | Mai Rossau Noer | 1997 | Struer Svømmeklub | 39.33 | 1:24.23 | |||||
23 | Johanne Kølbæk | 1996 | Herning Svømmeklub | 41.26 | 1:24.76 | |||||
24 | Anne Cathrine Thomsen | 1996 | Struer Svømmeklub | 40.01 | 1:25.07 | |||||
25 | Sofie Aaquist | 1996 | Randers GF Neptun | 41.50 | 1:25.49 | |||||
26 | Anne Dahl | 1996 | Randers GF Neptun | 41.19 | 1:26.37 | |||||
27 | Katja Lund Cliff | 1996 | Holstebro Svømme Club | 42.57 | 1:29.19 | |||||
28 | Emma Sørensen | 1997 | Herning Svømmeklub | 42.88 | 1:29.30 | |||||
29 | Emma Hiltmar | 1996 | Herning Svømmeklub | 42.94 | 1:29.33 | |||||
30 | Sofie Emilie B. Andersen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 42.31 | 1:30.20 | |||||
31 | Anna Juul | 1997 | Herning Svømmeklub | 42.74 | 1:32.14 | |||||
32 | Cecilie Bach Bertelsen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 41.73 | 1:34.12 | |||||
33 | Tashia Lundvig | 1996 | Ikast Svømmeklub | 42.52 | 1:34.59 | |||||
34 | Sofie Møller | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 45.68 | 1:34.69 | |||||
35 | Camilla Riddersholm | 1997 | Ikast Svømmeklub | 46.09 | 1:35.77 | |||||
36 | Emilie Aagaard | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 45.99 | 1:36.72 | |||||
37 | Laura Cebula | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 45.01 | 1:39.59 | |||||
38 | Ditte V. Hansen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 46.85 | 1:40.25 | |||||
39 | Ana Cecilia Voetmann | 1996 | Ikast Svømmeklub | 47.96 | 1:40.26 | |||||
40 | Emma Rohde | 1997 | Herning Svømmeklub | 48.08 | 1:40.81 | |||||
41 | Lisa Brayd | 1997 | Ikast Svømmeklub | 52.27 | 1:51.33 | |||||
42 | Louise Mosegaard Tromborg | 1996 | Ikast Svømmeklub | 50.37 | 1:53.69 | |||||
43 | Sara H. Christensen | 1996 | Svømmeklubben Koral | 53.56 | 2:06.85 | |||||
Løb 6, 100m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Helle Dohn | 1998 | Holstebro Svømme Club | 39.34 | 1:24.21 | |||||
2 | Laura Falk | 1998 | Swim Team Odense 95 | 44.66 | 1:33.07 | |||||
3 | Sofie Andersen | 1998 | Herning Svømmeklub | 46.83 | 1:34.72 | |||||
4 | Marie Eske | 1999 | Randers GF Neptun | 45.73 | 1:38.27 | |||||
5 | Nicoline N. Pontopidan | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 48.34 | 1:41.50 | |||||
6 | Merete Toft Jensen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 48.14 | 1:43.52 | |||||
7 | Johanne Laursen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 50.07 | 1:45.15 | |||||
8 | Anne Hjortsøe Petersen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 53.64 | 1:52.84 | |||||
9 | Trine Guldberg | 1999 | Herning Svømmeklub | 56.00 | 1:58.44 | |||||
10 | Frederikke Asfeldt | 1999 | Herning Svømmeklub | 57.85 | 2:02.32 | |||||
11 | Josefine Skov | 1999 | Herning Svømmeklub | 59.26 | 2:07.41 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Herning Svømmeklub |