Tulokset Handelsbanken Grand Prix 2008
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
lørdag
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Grand-Prix 2008 | Udskriftsdato | 15 november 2008 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 19:29 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub |
Løb 4, 200m Medley Damer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Josephine Holst Pedersen | 1990 | Horsens Svømmeklub | 37.64 | 1:19.10 | 2:09.04 | 2:48.91 | |||
Løb 4, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frederikke Hedegaard | 1993 | Herning Svømmeklub | 33.85 | 1:13.08 | 1:53.77 | 2:29.46 | |||
2 | Cecilie Termøhlen | 1993 | Herning Svømmeklub | 35.65 | 1:15.91 | 1:59.20 | 2:36.46 | |||
3 | Cecilia Jespersen | 1993 | Herning Svømmeklub | 35.52 | 1:15.68 | 2:00.78 | 2:37.18 | |||
4 | Nanna N. Nielsen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 41.96 | 1:25.08 | 2:20.20 | 3:03.07 | |||
- | Natasha Clausen | 1993 | Odder IGF | DNF | ||||||
Løb 4, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | Odder IGF | 35.01 | 1:15.61 | 2:02.24 | 2:40.80 | |||
2 | Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | Brønderslev SK08 | 35.89 | 1:18.49 | 2:06.17 | 2:45.08 | |||
3 | Emma Ø. Nielsen | 1995 | Herning Svømmeklub | 39.26 | 1:25.34 | 2:10.32 | 2:51.61 | |||
4 | Pernille Nielsen | 1995 | Herning Svømmeklub | 41.43 | 1:25.74 | 2:15.12 | 2:53.51 | |||
5 | Ida Elvira Jensen | 1995 | Brønderslev SK08 | 39.46 | 1:25.24 | 2:16.88 | 2:59.47 | |||
6 | Mette Kieler | 1995 | Odense Svømme Klub | 38.54 | 1:25.84 | 2:19.48 | 2:59.84 | |||
7 | Katrine Drest Jørgensen | 1995 | O.S.L.F. | 43.42 | 1:27.23 | 2:20.94 | 3:01.06 | |||
8 | Cecilie Christensen | 1995 | Herning Svømmeklub | 42.65 | 1:26.64 | 2:22.14 | 3:03.16 | |||
9 | Malene Dahlhus | 1995 | Horsens Svømmeklub | 42.80 | 1:33.37 | 2:28.40 | 3:08.00 | |||
10 | Nanna Fallesen | 1995 | Herning Svømmeklub | 47.87 | 1:33.19 | 2:27.19 | 3:08.12 | |||
11 | Laura Funch | 1995 | Holstebro Svømme Club | 45.47 | 1:33.07 | 2:27.45 | 3:09.42 | |||
12 | Amalie Klitgaard | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 43.81 | 1:36.78 | 2:32.49 | 3:19.60 | |||
13 | Maria Møldrup | 1995 | Brædstrup Svømmeklub | 50.03 | 1:44.10 | 2:46.79 | 3:38.30 | |||
- | Cecilie Schmidt | 1995 | Horsens Svømmeklub | DSQ | sv.på mave i ryg | |||||
- | Line Jørgensen | 1995 | O.S.L.F. | DSQ | sv.på mave i ryg | |||||
Løb 4, 200m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mette Hansen | 1996 | Brønderslev SK08 | 36.97 | 1:21.06 | 2:09.77 | 2:47.39 | |||
2 | Signe D. Thomasen | 1996 | Brædstrup Svømmeklub | 40.85 | 1:24.82 | 2:15.49 | 2:55.57 | |||
3 | Randi Strunge | 1996 | Herning Svømmeklub | 46.09 | 1:34.17 | 2:25.81 | 3:08.46 | |||
4 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | Ikast Svømmeklub | 44.97 | 1:31.48 | 2:28.66 | 3:08.75 | |||
5 | Line Hatting | 1996 | Struer Svømmeklub | 44.43 | 1:33.51 | 2:29.82 | 3:09.65 | |||
6 | Cecilia Hansen | 1997 | Herning Svømmeklub | 45.89 | 1:36.16 | 2:29.58 | 3:11.70 | |||
7 | Anna Wermuth | 1996 | Swim Team Odense 95 | 46.09 | 1:37.93 | 2:33.23 | 3:18.38 | |||
Løb 4, 200m Medley Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
- | Merete Toft Jensen | 1999 | Holstebro Svømme Club | DSQ | sv.på mave i ryg | |||||
- | Lea Moesgaard | 1998 | Herning Svømmeklub | DSQ | sv.på mave i ryg | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Herning Svømmeklub |