Results for Handelsbanken Grand Prix 2008
Below are all results from the competition shown by session.
lørdag
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Grand-Prix 2008 | Udskriftsdato | 15 november 2008 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 19:29 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub |
Løb 10, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathilde Balle | 1989 | Herning Svømmeklub | 32.50 | 1:06.92 | |||||
2 | Pernille Thalund | 1990 | Herning Svømmeklub | 34.64 | 1:11.14 | |||||
3 | Karoline Kragh Ebbesen | 1991 | Herning Svømmeklub | 36.17 | 1:13.85 | |||||
4 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | Swim Team Odense 95 | 37.79 | 1:18.53 | |||||
5 | Josephine Holst Pedersen | 1990 | Horsens Svømmeklub | 38.88 | 1:18.85 | |||||
6 | Lone Vølund | 1965 | Brædstrup Svømmeklub | 41.49 | 1:23.99 | |||||
7 | Camilla Bundgaard | 1990 | Ikast Svømmeklub | 42.98 | 1:28.89 | |||||
Løb 10, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederikke Hedegaard | 1993 | Herning Svømmeklub | 35.17 | 1:10.98 | |||||
2 | Julie Kibsgaard Madsen | 1992 | Struer Svømmeklub | 35.44 | 1:13.27 | |||||
3 | Cecilia Jespersen | 1993 | Herning Svømmeklub | 37.44 | 1:15.27 | |||||
4 | Cecilie Termøhlen | 1993 | Herning Svømmeklub | 37.53 | 1:15.91 | |||||
5 | Anja Frahm | 1992 | Ikast Svømmeklub | 38.41 | 1:17.86 | |||||
6 | Sofie Thorsø | 1992 | Holstebro Svømme Club | 38.76 | 1:17.97 | |||||
7 | Nanna N. Nielsen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 39.61 | 1:21.26 | |||||
8 | Emilie Forsberg | 1993 | Horsens Svømmeklub | 42.21 | 1:25.85 | |||||
9 | Ida Eilskov | 1993 | Holstebro Svømme Club | 43.03 | 1:28.65 | |||||
10 | Julie Dahlhus | 1993 | Horsens Svømmeklub | 45.19 | 1:32.16 | |||||
Løb 10, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | Odder IGF | 34.14 | 1:09.77 | |||||
2 | Gigi W. Larsen | 1995 | Odder IGF | 35.57 | 1:12.65 | |||||
3 | Iben Rohde | 1994 | Herning Svømmeklub | 36.98 | 1:15.62 | |||||
4 | Louise Frederiksen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 36.90 | 1:16.44 | |||||
5 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 37.58 | 1:17.05 | |||||
6 | Hanne Welinder | 1995 | Odense Svømme Klub | 38.04 | 1:17.89 | |||||
7 | Ida Elvira Jensen | 1995 | Brønderslev SK08 | 39.41 | 1:18.48 | |||||
8 | Maria Kibsgaard Madsen | 1995 | Struer Svømmeklub | 39.76 | 1:21.74 | |||||
9 | Amalie Sørensen | 1994 | Odder IGF | 40.03 | 1:21.78 | |||||
10 | Cecilie Christensen | 1995 | Herning Svømmeklub | 39.85 | 1:21.87 | |||||
11 | Laura Funch | 1995 | Holstebro Svømme Club | 40.71 | 1:22.53 | |||||
12 | Louise Ring Hansen | 1994 | Randers GF Neptun | 41.26 | 1:23.49 | |||||
13 | Katrine Drest Jørgensen | 1995 | O.S.L.F. | 41.62 | 1:23.53 | |||||
14 | Michelle Friis-Pedersen | 1994 | Brønderslev SK08 | 41.18 | 1:24.17 | |||||
15 | Linette Hansen | 1995 | Brønderslev SK08 | 41.13 | 1:26.05 | |||||
16 | Amina Glibo | 1995 | O.S.L.F. | 41.41 | 1:26.33 | |||||
17 | Laura Bornhøft | 1995 | Horsens Svømmeklub | 43.16 | 1:26.50 | |||||
18 | Nanna Fallesen | 1995 | Herning Svømmeklub | 44.55 | 1:28.34 | |||||
19 | Tilbe Kaya | 1995 | Odder IGF | 43.91 | 1:28.48 | |||||
20 | Louise Sander | 1995 | Ikast Svømmeklub | 44.92 | 1:31.71 | |||||
21 | Rikke Baltzer Knudsen | 1994 | Svømmeklubben Koral | 44.89 | 1:32.30 | |||||
22 | Pernille Valentin Jensen | 1995 | O.S.L.F. | 44.63 | 1:32.88 | |||||
23 | Helene Siggaard | 1995 | Ikast Svømmeklub | 45.32 | 1:33.39 | |||||
24 | Maria Møldrup | 1995 | Brædstrup Svømmeklub | 48.18 | 1:36.25 | |||||
25 | Nursena Süzme | 1995 | Herning Svømmeklub | 59.76 | 1:58.76 | |||||
- | Michelle Lesler | 1994 | Herning Svømmeklub | DSQ | glid på maven v/50m | |||||
Løb 10, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anne-Kirstine Knudsen | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 41.20 | 1:21.72 | |||||
2 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | Ikast Svømmeklub | 41.77 | 1:23.94 | |||||
3 | Line H. Vestergaard | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 41.54 | 1:24.68 | |||||
4 | Katrine M. Johannsen | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 41.42 | 1:24.98 | |||||
5 | Barbara Bøgh | 1996 | Holstebro Svømme Club | 41.92 | 1:26.38 | |||||
6 | Anne Cathrine Thomsen | 1996 | Struer Svømmeklub | 45.11 | 1:31.18 | |||||
7 | Emma Hiltmar | 1996 | Herning Svømmeklub | 46.25 | 1:31.87 | |||||
8 | Ida Schwertfeger | 1997 | O.S.L.F. | 45.88 | 1:33.68 | |||||
9 | Cecilia Hansen | 1997 | Herning Svømmeklub | 45.50 | 1:33.72 | |||||
10 | Randi Strunge | 1996 | Herning Svømmeklub | 46.34 | 1:34.00 | |||||
11 | Sara Benzarti | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 46.48 | 1:35.04 | |||||
12 | Emma Sørensen | 1997 | Herning Svømmeklub | 1:35.07 | 1:35.07 | |||||
13 | Sofie Møller | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 48.99 | 1:36.01 | |||||
14 | Dina Skou | 1996 | Holstebro Svømme Club | 47.32 | 1:36.87 | |||||
15 | Kathrine Kristiansen | 1997 | O.S.L.F. | 47.06 | 1:37.52 | |||||
16 | Mai Rossau Noer | 1997 | Struer Svømmeklub | 48.35 | 1:40.34 | |||||
17 | Sofie Aaquist | 1996 | Randers GF Neptun | 50.66 | 1:42.60 | |||||
18 | Anna Juul | 1997 | Herning Svømmeklub | 54.87 | 1:54.43 | |||||
19 | Lisa Brayd | 1997 | Ikast Svømmeklub | 59.19 | 1:58.71 | |||||
- | Andrea Broe | 1997 | O.S.L.F. | DSQ | sv.på maven v/25+75m | |||||
- | Emma Rohde | 1997 | Herning Svømmeklub | DSQ | glid på maven v/75m | |||||
Løb 10, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Helle Dohn | 1998 | Holstebro Svømme Club | 45.22 | 1:33.09 | |||||
2 | Lea Moesgaard | 1998 | Herning Svømmeklub | 47.43 | 1:35.72 | |||||
3 | Laura Falk | 1998 | Swim Team Odense 95 | 52.32 | 1:46.95 | |||||
4 | Sofie Andersen | 1998 | Herning Svømmeklub | 53.06 | 1:48.73 | |||||
5 | Josefine Skov | 1999 | Herning Svømmeklub | 1:08.17 | 2:18.28 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Herning Svømmeklub |