Tulokset IKM aluekilpailu, Pohjois-suomi
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
11:55 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe/KemPy/OuLo/OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 11, T13,14,15 200m Selkäuinti, Loppukilpailut 13 v |
T15 LRIKM-ennätys Janna Ovaska, RaisU, 2:15,27 2011 |
T14 LRIKM-ennätys Jenna Ovaska, RaisU, 2:15,98 2010 |
T13 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, SCV, 2:22,54 2008 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jenni Louhimo |
2001 |
|
470 |
35.72 |
1:14.99 |
1:55.58 |
|
2:34.33 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Iida-Maria Laine |
2001 |
|
447 |
36.06 |
1:15.23 |
1:56.59 |
|
2:36.88 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Henna Haipus |
2001 |
|
438 |
37.38 |
1:17.30 |
1:57.87 |
|
2:38.01 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anni Willman |
2001 |
|
367 |
40.09 |
1:22.33 |
2:05.00 |
|
2:47.57 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Riika Huttula |
2001 |
|
361 |
39.10 |
1:22.39 |
2:06.76 |
|
2:48.53 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emma Pajuluoma |
2001 |
|
330 |
40.91 |
1:25.11 |
2:10.49 |
|
2:53.52 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sofia Saukko |
2001 |
|
304 |
43.19 |
1:28.99 |
2:15.14 |
|
2:58.38 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Moonica Pirhonen |
2001 |
|
294 |
43.70 |
1:30.83 |
2:16.90 |
|
3:00.38 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Aino Raappana |
2001 |
|
280 |
44.69 |
1:32.15 |
2:19.18 |
|
3:03.34 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Jutta Nikupeteri |
2001 |
|
275 |
44.06 |
1:31.47 |
2:19.24 |
|
3:04.43 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Sofia Ervasti |
2001 |
|
260 |
44.36 |
1:32.34 |
2:21.69 |
|
3:07.96 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Elizaveta Parfenova |
2001 |
|
238 |
45.95 |
1:36.59 |
2:26.71 |
|
3:13.68 |
|
|
Kemijärven Kaiku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Pipsa Remes |
2001 |
|
196 |
48.07 |
1:39.82 |
2:34.14 |
|
3:26.31 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Anna-Sofia Brännkärr |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jenni Karvonen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, T13,14,15 200m Selkäuinti, Loppukilpailut 14 v |
T15 LRIKM-ennätys Janna Ovaska, RaisU, 2:15,27 2011 |
T14 LRIKM-ennätys Jenna Ovaska, RaisU, 2:15,98 2010 |
T13 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, SCV, 2:22,54 2008 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Katri Hurskainen |
2000 |
|
611 |
34.40 |
1:10.42 |
1:46.45 |
|
2:21.44 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Katriina Korpi |
2000 |
|
420 |
38.29 |
1:19.25 |
1:59.92 |
|
2:40.26 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mari Hekkala |
2000 |
|
411 |
37.37 |
1:19.03 |
2:00.98 |
|
2:41.38 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jonna Airisniemi |
2000 |
|
367 |
38.78 |
1:22.82 |
2:06.79 |
|
2:47.61 |
|
|
Kemijärven Kaiku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Julia Kinnunen |
2000 |
|
196 |
47.51 |
1:39.85 |
2:32.97 |
|
3:26.30 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Katariina Jyrälä |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ella Meriläinen |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Veera Mursu |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, T13,14,15 200m Selkäuinti, Loppukilpailut 15 v |
T15 LRIKM-ennätys Janna Ovaska, RaisU, 2:15,27 2011 |
T14 LRIKM-ennätys Jenna Ovaska, RaisU, 2:15,98 2010 |
T13 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, SCV, 2:22,54 2008 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Saana Luokkanen |
1999 |
|
505 |
35.16 |
1:12.72 |
1:51.98 |
|
2:30.69 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Venla Niemelä |
1999 |
|
500 |
34.89 |
1:12.94 |
1:52.14 |
|
2:31.15 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Miili Känsäkoski |
1999 |
|
487 |
36.21 |
1:15.25 |
1:54.13 |
|
2:32.55 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Milla Henriksson |
1999 |
|
415 |
37.23 |
1:18.03 |
1:59.81 |
|
2:40.82 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Malla Huusko |
1999 |
|
408 |
36.31 |
1:16.66 |
1:59.24 |
|
2:41.80 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
11:55 |
|