Tulokset IKM aluekilpailu, Pohjois-suomi
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | LR IKM 2014 alkukilpailut PS | Tulostuspäivämäärä | 02 marraskuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 10:26 | |||
Järjestäjä | HaHe/KemPy/OuLo/OU | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 01 marraskuu 2014 |
Laji 31, T13,14,15 100m Selkäuinti, Loppukilpailut 13 v |
T15 LRIKM-ennätys Carita Luukkanen, VuUS, 1:01,99 2011 |
T14 LRIKM-ennätys Roosa Mört, AUi, 1:02,60 2013 |
T13 LRIKM-ennätys Marjo Hienonen, RaisU, 1:06,39 200 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Iida-Maria Laine | 2001 | 425 | 35.73 | 1:13.45 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
2 | Henna Haipus | 2001 | 386 | 36.68 | 1:15.79 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
3 | Seela Peuralahti | 2001 | 375 | 36.54 | 1:16.58 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Riika Huttula | 2001 | 356 | 37.31 | 1:17.89 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
5 | Anna-Sofia Brännkärr | 2001 | 342 | 38.18 | 1:18.94 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
6 | Angelica Kuoksa | 2001 | 320 | 38.41 | 1:20.68 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
7 | Moonica Pirhonen | 2001 | 284 | 41.24 | 1:23.94 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
8 | Sofia Saukko | 2001 | 283 | 41.97 | 1:24.07 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
9 | Senni Keisu | 2001 | 271 | 40.79 | 1:25.26 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
10 | Jutta Nikupeteri | 2001 | 268 | 41.42 | 1:25.58 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
11 | Sofia Ervasti | 2001 | 264 | 42.27 | 1:26.06 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
12 | Aino Rämäkkö | 2001 | 225 | 43.71 | 1:30.75 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
13 | Jenni Karvonen | 2001 | 213 | 44.19 | 1:32.48 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
14 | Katariina Niemelä | 2001 | 185 | 46.14 | 1:36.82 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
15 | Pipsa Remes | 2001 | 164 | 49.62 | 1:40.88 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
- | Elizaveta Parfenova | 2001 | DSQ | |||||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 31, T13,14,15 100m Selkäuinti, Loppukilpailut 14 v |
T15 LRIKM-ennätys Carita Luukkanen, VuUS, 1:01,99 2011 |
T14 LRIKM-ennätys Roosa Mört, AUi, 1:02,60 2013 |
T13 LRIKM-ennätys Marjo Hienonen, RaisU, 1:06,39 200 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Katri Hurskainen | 2000 | 561 | 32.21 | 1:06.95 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
2 | Mari Hekkala | 2000 | 425 | 35.74 | 1:13.45 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Katriina Korpi | 2000 | 383 | 37.00 | 1:16.03 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
4 | Noora Siltari | 2000 | 377 | 36.66 | 1:16.43 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
5 | Jonna Airisniemi | 2000 | 370 | 37.57 | 1:16.93 | |||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
6 | Milla Kortetjärvi | 2000 | 294 | 40.32 | 1:22.98 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
7 | Katariina Jyrälä | 2000 | 275 | 41.01 | 1:24.83 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
8 | Veera Mursu | 2000 | 264 | 41.95 | 1:26.04 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
9 | Ella Takalo | 2000 | 222 | 44.48 | 1:31.10 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
10 | Julia Kinnunen | 2000 | 192 | 46.17 | 1:35.68 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
- | Reetta-Maija Perätalo | 2000 | DSQ | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 31, T13,14,15 100m Selkäuinti, Loppukilpailut 15 v |
T15 LRIKM-ennätys Carita Luukkanen, VuUS, 1:01,99 2011 |
T14 LRIKM-ennätys Roosa Mört, AUi, 1:02,60 2013 |
T13 LRIKM-ennätys Marjo Hienonen, RaisU, 1:06,39 200 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Saana Luokkanen | 1999 | 511 | 33.45 | 1:09.08 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
2 | Venla Niemelä | 1999 | 504 | 33.88 | 1:09.38 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
3 | Miili Känsäkoski | 1999 | 490 | 34.00 | 1:10.05 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Inna Pajuluoma | 1999 | 448 | 34.55 | 1:12.16 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
5 | Pinja Remes | 1999 | 299 | 41.27 | 1:22.58 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
6 | Iida Ahonen | 1999 | 273 | 40.89 | 1:25.06 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 02 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 10:26 |