Results for IKM aluekilpailu, Etelä-Suomi 1
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Lauantai-ilta
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
18:50 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 18, P12,13 400m Vapaauinti, Loppukilpailut 12 v |
P13 LRIKM-ennätys Santeri Hölttä, HSS, 4:22,44 2013 |
P12 LRIKM-ennätys Teemu Kettunen, JUK, 4:34,91 1994 |
P-12 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oskari Aalto |
2002 |
|
394 |
1:08.54 |
2:23.42 |
3:38.77 |
|
4:50.15 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Verneri Viisanen |
2002 |
|
318 |
1:11.84 |
2:31.73 |
3:52.01 |
|
5:11.45 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Leo Mikkonen |
2002 |
|
298 |
1:14.32 |
2:36.45 |
3:58.18 |
|
5:18.27 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aatu Harju |
2002 |
|
284 |
1:15.70 |
2:38.96 |
4:02.33 |
|
5:23.65 |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Danila Shishinin |
2002 |
|
261 |
1:18.76 |
2:45.01 |
4:10.92 |
|
5:32.89 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Oscar Skjäl |
2002 |
|
242 |
1:19.50 |
2:48.20 |
4:16.47 |
|
5:41.01 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mihail Khanoukaev |
2002 |
|
240 |
1:19.87 |
2:48.04 |
4:16.86 |
|
5:42.09 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Rasmus Söderholm |
2002 |
|
230 |
1:20.36 |
2:48.85 |
4:19.40 |
|
5:46.90 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Severi Vilkko |
2002 |
|
228 |
1:31.22 |
3:12.67 |
4:55.08 |
|
5:48.28 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Georg Närjä |
2002 |
|
216 |
1:23.08 |
2:54.43 |
4:26.89 |
|
5:54.42 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Thomas Grundström |
2002 |
|
199 |
1:25.50 |
2:59.47 |
4:32.77 |
|
6:04.15 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Alexander Fyhr |
2002 |
|
196 |
2:09.90 |
3:44.36 |
4:33.35 |
|
6:05.88 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Max Åström |
2002 |
|
194 |
1:25.29 |
2:59.79 |
4:36.13 |
|
6:07.28 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Emil Strandell |
2002 |
|
186 |
1:27.00 |
3:03.59 |
4:39.42 |
|
6:12.44 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Pyry Talvitie |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, P12,13 400m Vapaauinti, Loppukilpailut 13 v |
P13 LRIKM-ennätys Santeri Hölttä, HSS, 4:22,44 2013 |
P12 LRIKM-ennätys Teemu Kettunen, JUK, 4:34,91 1994 |
P-12 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Roni Kallström |
2001 |
|
412 |
1:06.69 |
2:21.26 |
3:34.80 |
|
4:45.87 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tuomas Jokinen |
2001 |
|
407 |
1:10.12 |
2:24.44 |
3:37.61 |
|
4:47.01 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Herman Widbom |
2001 |
|
406 |
1:08.05 |
2:21.37 |
3:34.92 |
|
4:47.25 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Eemeli Raninen |
2001 |
|
394 |
1:07.50 |
2:22.62 |
3:37.60 |
|
4:50.05 |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tuomas Lehtovirta |
2001 |
|
357 |
1:11.18 |
3:06.70 |
4:23.60 |
|
4:59.82 |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Isak Gramén |
2001 |
|
352 |
1:07.83 |
2:23.30 |
3:43.72 |
|
5:01.19 |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Eevert Leppänen |
2001 |
|
351 |
1:10.12 |
2:27.86 |
3:45.31 |
|
5:01.60 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Eerikki Laitala |
2001 |
|
345 |
1:08.94 |
2:25.74 |
3:44.20 |
|
5:03.19 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Saku Suomalainen |
2001 |
|
342 |
1:14.78 |
2:33.13 |
3:49.25 |
|
5:04.23 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Kasper Vaittinen |
2001 |
|
335 |
1:10.73 |
2:28.41 |
3:47.47 |
|
5:06.14 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Ville Lauslahti |
2001 |
|
329 |
1:13.08 |
2:32.31 |
3:52.91 |
|
5:08.10 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Harald Åström |
2001 |
|
326 |
1:13.01 |
2:31.42 |
3:50.51 |
|
5:08.86 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Juho Ruuskanen |
2001 |
|
297 |
1:16.59 |
2:38.42 |
3:59.57 |
|
5:18.59 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Niklas Linnanen |
2001 |
|
260 |
1:18.82 |
2:43.95 |
4:09.41 |
|
5:33.14 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Teemu Annala |
2001 |
|
260 |
1:18.91 |
2:43.99 |
4:10.68 |
|
5:33.36 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Ruslan Panschin |
2001 |
|
232 |
1:18.34 |
2:49.07 |
4:17.39 |
|
5:46.14 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Christian Kovanen |
2001 |
|
215 |
1:23.51 |
2:55.20 |
4:28.29 |
|
5:54.93 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Arne Moliis |
2001 |
|
211 |
1:19.96 |
2:49.97 |
4:22.98 |
|
5:56.85 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Repe Kupila |
2001 |
|
206 |
1:28.00 |
3:01.56 |
4:29.66 |
|
5:59.97 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Samuli Hartikainen |
2001 |
|
183 |
1:25.33 |
3:01.41 |
4:37.21 |
|
6:14.43 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Eero Jääskeläinen |
2001 |
|
176 |
1:25.60 |
3:02.46 |
4:41.52 |
|
6:19.48 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Eemil Kylmä |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.2 Ei suorittanut koko kilpailumatkaa yksin uidessaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
18:50 |
|