Resultat för IKM aluekilpailu, Etelä-Suomi 1
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
02 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
10:11 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 30, P14,15,16 200m Sekauinti, Loppukilpailut 14 v |
P16 LRIKM-ennätys Matti Mattsson, PUS, 2:06,21 2009 |
P15 LRIKM-ennätys Tuomas Pokkinen, Cetus, 2:09,24 2010 |
P14 LRIKM-ennätys Jussi Leinonen, Koo-Vee, 2:14,55 2005 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Santeri Hölttä |
2000 |
|
567 |
28.43 |
1:02.72 |
1:42.50 |
|
2:12.95 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Niki Karlsson |
2000 |
|
521 |
29.48 |
1:02.34 |
1:43.95 |
|
2:16.73 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jami Heinilä |
2000 |
|
507 |
30.13 |
1:05.88 |
1:46.99 |
|
2:18.02 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anton Nuottajärvi |
2000 |
|
447 |
30.77 |
1:08.22 |
1:49.43 |
|
2:23.96 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kustaa Yli-Äyhö |
2000 |
|
431 |
31.14 |
1:09.44 |
1:52.76 |
|
2:25.62 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Kirill Egorov |
2000 |
|
416 |
30.89 |
1:09.61 |
1:52.99 |
|
2:27.40 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Elias Herlevi |
2000 |
|
406 |
31.75 |
1:11.81 |
1:54.77 |
|
2:28.64 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Joona Ruuskanen |
2000 |
|
353 |
32.90 |
1:11.09 |
1:57.59 |
|
2:35.63 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Eetu Isosuo |
2000 |
|
312 |
35.89 |
1:18.11 |
2:06.54 |
|
2:42.22 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Kaius Karvo |
2000 |
|
266 |
36.48 |
1:21.51 |
2:10.75 |
|
2:51.13 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Lauri Karo |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.2 Ei suorittanut koko kilpailumatkaa yksin uidessaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, P14,15,16 200m Sekauinti, Loppukilpailut 15 v |
P16 LRIKM-ennätys Matti Mattsson, PUS, 2:06,21 2009 |
P15 LRIKM-ennätys Tuomas Pokkinen, Cetus, 2:09,24 2010 |
P14 LRIKM-ennätys Jussi Leinonen, Koo-Vee, 2:14,55 2005 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eetu Alitalo |
1999 |
|
535 |
29.13 |
1:04.45 |
1:42.62 |
|
2:15.53 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jonni Aho |
1999 |
|
462 |
30.03 |
1:07.60 |
1:47.88 |
|
2:22.36 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Niko Somila |
1999 |
|
415 |
31.75 |
1:08.37 |
1:52.98 |
|
2:27.56 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tuomas Herlevi |
1999 |
|
382 |
31.58 |
1:13.03 |
1:58.24 |
|
2:31.71 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Antti Lehtinen |
1999 |
|
364 |
33.20 |
1:12.29 |
1:58.29 |
|
2:34.09 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, P14,15,16 200m Sekauinti, Loppukilpailut 16 v |
P16 LRIKM-ennätys Matti Mattsson, PUS, 2:06,21 2009 |
P15 LRIKM-ennätys Tuomas Pokkinen, Cetus, 2:09,24 2010 |
P14 LRIKM-ennätys Jussi Leinonen, Koo-Vee, 2:14,55 2005 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Konsta Nenonen |
1998 |
|
554 |
28.56 |
1:03.42 |
1:42.33 |
|
2:14.02 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Valtteri Kiiskinen |
1998 |
|
550 |
28.68 |
1:04.54 |
1:42.60 |
|
2:14.30 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lassi Ruohonen |
1998 |
|
475 |
30.85 |
1:06.63 |
1:47.28 |
|
2:21.02 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Rasmus Virta |
1998 |
|
442 |
30.94 |
1:09.68 |
1:52.79 |
|
2:24.42 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Joonas Kotiranta |
1998 |
|
436 |
31.74 |
1:09.79 |
1:52.63 |
|
2:25.13 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Tristan Forslund |
1998 |
|
436 |
28.77 |
1:07.78 |
1:50.87 |
|
2:25.17 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Alari Pakarinen |
1998 |
|
424 |
30.78 |
1:09.55 |
1:51.45 |
|
2:26.50 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Miika Mäentaus |
1998 |
|
348 |
33.53 |
1:12.67 |
2:01.20 |
|
2:36.43 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Joel Vaitilo |
1998 |
|
340 |
35.39 |
1:15.08 |
2:01.26 |
|
2:37.61 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 |
Tulostuspäivämäärä |
02 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
10:11 |
|