Resultater for IKM aluekilpailu, Etelä-Suomi 1
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | LR IKM 2014 alkukilpailut ES1 | Tulostuspäivämäärä | 01 marraskuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 12:30 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 01 marraskuu 2014 |
Laji 9, T11,12 100m Rintauinti, Loppukilpailut 11 v |
T12 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, KaUS, 1:15,43 2007 |
T11 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 1:18,57 2004 |
T-11 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Vilhelmiina Leppänen | 2003 | 366 | 41.69 | 1:27.64 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
2 | Ellen Antikainen | 2003 | 358 | 40.88 | 1:28.23 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Cindy Palm | 2003 | 323 | 43.54 | 1:31.31 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Sofia Långström | 2003 | 310 | 43.40 | 1:32.57 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Siiri Einiö | 2003 | 286 | 45.22 | 1:35.06 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
6 | Emma Johansson | 2003 | 284 | 45.06 | 1:35.35 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Kreetta Uusitalo | 2003 | 278 | 46.28 | 1:36.02 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
8 | Siiri Reiniluoto | 2003 | 273 | 45.66 | 1:36.60 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
9 | Helmi Ahonen | 2003 | 252 | 46.70 | 1:39.26 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
10 | Kaarin Rapinoja | 2003 | 244 | 48.39 | 1:40.25 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Nicole Sundell | 2003 | 243 | 47.08 | 1:40.38 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Milla Hyttinen | 2003 | 239 | 48.10 | 1:40.96 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
13 | Winona Forslund | 2003 | 231 | 48.29 | 1:42.13 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
14 | Viivi Sorri | 2003 | 228 | 48.96 | 1:42.61 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
15 | Emmi Partanen | 2003 | 216 | 48.98 | 1:44.35 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Julia Peltola | 2003 | 203 | 49.40 | 1:46.54 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Olivia Sorvari | 2003 | 200 | 50.33 | 1:47.10 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
18 | Hanna Catalano | 2003 | 196 | 51.82 | 1:47.91 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
19 | Essi Salokorpi | 2003 | 182 | 52.64 | 1:50.47 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Lilly Fitzpatrick | 2003 | 179 | 51.94 | 1:51.06 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
21 | Lotta Heinimäki | 2003 | 178 | 52.45 | 1:51.42 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
22 | Iina von Schrowe | 2003 | 174 | 55.02 | 1:52.29 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
23 | Annika Alanen | 2003 | 147 | 58.21 | 1:58.71 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
24 | Lotta Lahti | 2003 | 138 | 58.46 | 2:01.21 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
25 | Maija Hukkanen | 2003 | 121 | 1:00.78 | 2:06.58 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
Laji 9, T11,12 100m Rintauinti, Loppukilpailut 12 v |
T12 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, KaUS, 1:15,43 2007 |
T11 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 1:18,57 2004 |
T-11 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Sara Mustonen | 2002 | 484 | 37.74 | 1:19.83 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Peppi Siirtola | 2002 | 478 | 38.45 | 1:20.19 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Mirka Mettinen | 2002 | 458 | 38.82 | 1:21.29 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Jade Huhtamaa | 2002 | 401 | 39.77 | 1:25.00 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
5 | Helmi Tossavainen | 2002 | 397 | 39.81 | 1:25.28 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Pinja Paulomo | 2002 | 366 | 41.96 | 1:27.62 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Nea Winqvist | 2002 | 326 | 42.07 | 1:31.04 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
8 | Jonna Vasara | 2002 | 280 | 45.41 | 1:35.73 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
9 | Annika Toiviainen | 2002 | 267 | 46.68 | 1:37.32 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Nella Korpela | 2002 | 263 | 45.75 | 1:37.78 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Viivi Vaajanen | 2002 | 254 | 46.39 | 1:38.97 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
12 | Negiin Javadi | 2002 | 245 | 47.30 | 1:40.19 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Miisa Mäkelä | 2002 | 244 | 46.87 | 1:40.21 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
14 | Pilvi Kilpeläinen | 2002 | 242 | 46.02 | 1:40.55 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
15 | Oona Siltala | 2002 | 220 | 48.98 | 1:43.85 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Pilvi Pietikäinen | 2002 | 214 | 49.28 | 1:44.72 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Milli Kosunen | 2002 | 213 | 49.29 | 1:44.85 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Saga Lindeberg | 2002 | 212 | 49.61 | 1:45.14 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
19 | Minna Laitinen | 2002 | 211 | 49.87 | 1:45.25 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
20 | Bettina Blomfelt | 2002 | 208 | 49.50 | 1:45.71 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
21 | Julia Laine | 2002 | 198 | 49.98 | 1:47.44 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
22 | Maria Hemmi | 2002 | 198 | 51.77 | 1:47.54 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
23 | Maria Pesso | 2002 | 164 | 55.57 | 1:54.38 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
24 | Henna Saarela | 2002 | 154 | 54.48 | 1:56.73 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
25 | Anniina Heino | 2002 | 114 | 59.76 | 2:09.28 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
- | Cecilia Nylund | 2002 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 | Tulostuspäivämäärä | 01 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:30 |