Resultater for SM/NSM (25 m) 2014
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Torstaiaamu 20.11.
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) Nuori - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | Lyhyen radan SM ja NSM 2014 | Tulostuspäivämäärä | 27 marraskuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 12:24 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 19 marraskuu 2014 |
Laji 20, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut, Nuori |
ME: Lisbeth TRICKETT (1985) 51.01 2009-08-10 |
EE: Francesca HALSALL (1990) 51.19 2009-11-22 |
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 52.28 2008-12-11 |
Nuorten SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 54.79 2001-11-11 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Roosa Mört | 1999 | 9 | 772 | 26.34 | 55.59 | Ei osallistu loppukilpailuun | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
2 | Johanna Silventoinen | 1997 | 7 | 739 | 26.84 | 56.41 | ||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
3 | Anna Kotonen | 1997 | 6 | 727 | 27.17 | 56.71 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Mira Palovuori | 1997 | 5 | 711 | 27.25 | 57.15 | ||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
5 | Laura Oesch | 1997 | 4 | 697 | 27.54 | 57.52 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
6 | Eveliina Pihkamäki | 1998 | 3 | 691 | 28.02 | 57.68 | ||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
7 | Eveliina Kallio | 1999 | 2 | 680 | 27.71 | 57.99 | ||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
8 | Nina Haltia | 1999 | 1 | 670 | 28.18 | 58.29 | ||||
Vanders | ||||||||||
9 | Viola Kilpeläinen | 1998 | 664 | 28.04 | 58.46 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
10 | Salla Elovirta | 1997 | 661 | 28.27 | 58.55 | Ei osallistu loppukilpailuun | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Nea-Amanda Heinola | 2000 | 657 | 27.86 | 58.65 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
12 | Henrika Parviainen | 1997 | 642 | 28.78 | 59.12 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
13 | Veera Rinne | 1998 | 638 | 28.21 | 59.25 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
14 | Adelia Spångberg | 1999 | 637 | 28.53 | 59.28 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Emma Suomio | 1998 | 637 | 28.24 | 59.28 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
16 | Alissa Eloranta | 1999 | 635 | 28.63 | 59.32 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Sanna-Riikka Räihä | 1998 | 635 | 28.62 | 59.33 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
18 | Hanna Hammar | 1998 | 623 | 28.82 | 59.72 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
19 | Saima Kivimäki | 1997 | 622 | 28.95 | 59.75 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
20 | Sonja Portin | 1998 | 621 | 28.37 | 59.76 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
21 | Milla Inkeroinen | 1998 | 620 | 28.54 | 59.80 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
22 | Anna Röytiö | 1998 | 616 | 28.82 | 59.92 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
23 | Janina Viitanen | 1997 | 614 | 28.47 | 1:00.01 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
24 | Ronja Riihinen | 2000 | 610 | 29.60 | 1:00.14 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
25 | Henna Kainulainen | 1998 | 604 | 28.97 | 1:00.34 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
26 | Sanni Ikonen | 1998 | 602 | 29.19 | 1:00.38 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
27 | Sara Kazi | 1999 | 602 | 29.00 | 1:00.39 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
28 | Veera Kallio | 1997 | 600 | 29.02 | 1:00.46 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
29 | Henni Kangas-Kärki | 2000 | 599 | 28.60 | 1:00.49 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
30 | Reetta Pahkala | 1997 | 593 | 29.09 | 1:00.71 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
31 | Emma Lehtola | 1997 | 590 | 29.13 | 1:00.79 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
32 | Yvonne Tollander | 1997 | 590 | 29.28 | 1:00.80 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
33 | Rebekka Holma | 1999 | 580 | 28.71 | 1:01.14 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
34 | Veera Kinnunen | 1997 | 580 | 28.57 | 1:01.15 | |||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
35 | Emma Männikkö | 1998 | 579 | 29.12 | 1:01.19 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
36 | Claudia Åvist | 1997 | 576 | 29.47 | 1:01.28 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
37 | Nea Kontturi | 1998 | 568 | 29.85 | 1:01.56 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
38 | Vera Lammi | 1998 | 567 | 29.51 | 1:01.62 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
39 | Helmi Lehti | 1997 | 565 | 29.36 | 1:01.70 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
40 | Oona Pelttari | 1998 | 560 | 29.71 | 1:01.86 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
41 | Hanna Kareinen | 2000 | 556 | 29.75 | 1:02.01 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
42 | Ylva Sjölund | 1998 | 553 | 30.19 | 1:02.12 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
43 | Erika Ketola | 2000 | 549 | 29.91 | 1:02.28 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
44 | Mari Kausiala | 1997 | 542 | 29.68 | 1:02.53 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
45 | Karoliina Pulkkinen | 1998 | 542 | 29.86 | 1:02.54 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
46 | Peppi Siirtola | 2002 | 538 | 29.44 | 1:02.69 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
47 | Iida Sihvonen | 1998 | 538 | 29.84 | 1:02.71 | |||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
48 | Marilla Parhiala | 2000 | 534 | 29.52 | 1:02.87 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
49 | Erika Lahtinen | 1998 | 525 | 30.87 | 1:03.20 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
50 | Onerva Lahtinen | 1998 | 522 | 29.72 | 1:03.32 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
51 | Kiia Kagan | 1997 | 521 | 30.12 | 1:03.39 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
52 | Lotta Räisänen | 1999 | 517 | 30.21 | 1:03.52 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
53 | Milla Koskela | 1999 | 515 | 30.43 | 1:03.63 | |||||
Vanders | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 | Tulostuspäivämäärä | 27 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:24 |