2018-10-21   01:41:53
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Mastersmestaruusuinnit (50 m)

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Perjantai-ilta

Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Mastersmestaruuskilpailut 2014    Tulostuspäivämäärä  25 lokakuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Jyväskylä    Tulostusaika  20:55   
  Järjestäjä  SWimming Jyväskylä         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  24 lokakuu 2014         
 
 
Laji 4, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Pentti Keränen  1935      6:33.29  8:46.75  12:06.16  16:32.16  17:33.85   
  Cetus Espoo                   
                     
Tero Vuorinen  1939      6:27.07  9:08.61  11:48.18  14:28.05  20:55.48   
  Swimming Jyväskylä        17:06.26  19:42.78         
                     
 
Laji 4, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Herkko Pesonen  1941      1:34.36  3:19.66  5:05.88  6:52.25  13:53.83   
  Helsingin Uimarit        8:38.80  10:25.10  12:10.40       
                     
Yrjö Qvarnberg  1944      5:46.66  8:54.90  12:02.16  15:10.20  24:15.93   
  Swimming Jyväskylä        18:15.40  22:48.87         
                     
 
Laji 4, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Markku Makkonen  1948      1:24.97  2:57.95  4:32.07  6:07.12  12:21.49   
  Savonlinnan Uimaseura        7:42.52  9:17.89  10:52.72       
                     
Raine Narva  1945      1:43.82  3:35.47  5:28.08  7:20.29  14:49.04   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit        9:14.01  11:07.21  13:00.87       
                     
Pekka Siltanen  1949      1:40.00  3:33.68  5:29.51  7:25.65  15:03.87   
  Oulun Lohet        9:22.37  11:18.12  13:13.28       
                     
 
Laji 4, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Tapani Tuomiranta  1951      1:32.78  3:16.21  5:01.37  6:48.18  13:48.60   
  Koovee        8:34.11  10:20.59  12:06.42       
                     
Heikki Räsänen  1951      1:39.85  3:28.72  5:16.59  7:58.29  14:08.58   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls        10:38.01  12:24.56  14:08.58       
                     
Kari Manninen  1953              DNF   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
 
Laji 4, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Eduard Bersener  1956      1:20.84  2:50.49  4:20.06  5:50.40  11:52.75   
  Tsunami        7:22.11  8:53.86  10:25.53       
                     
Seppo Hytönen  1956      1:27.38  3:07.52  4:45.56  6:26.04  12:51.48   
  Swimming Jyväskylä        8:05.70  9:44.30  11:22.54       
                     
Hannu Miettinen  1958      1:25.70  3:04.68  4:43.08  6:22.74  12:58.11   
  Kuopion Uimaseura        8:02.60  9:43.48  11:22.48       
                     
Jorma Heinonen  1958      5:39.14  7:21.85  9:04.39  10:44.71  13:08.64   
  Riihimäen Uimaseura        12:22.67           
                     
Sulevi Pellinen  1956      1:41.55  3:34.37  5:25.89  7:15.73  14:41.50   
  Helsingfors Simsällskap        9:05.75  11:54.66  13:47.91       
                     
Tapio Peltola  1955      1:38.81  3:29.85  5:21.97  7:13.74  14:43.91   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls        9:06.16  10:58.98  12:51.59       
                     
Ralf Sund  1955      1:38.92  3:29.71  5:19.87  7:12.20  14:46.55   
  Helsingfors Simsällskap        9:05.33  10:59.69  12:56.14       
                     
 
Laji 4, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Mauri Kanto  1963      1:16.97  2:40.45  4:03.75  5:28.21  11:01.70   
  Kauhajoen Karhu        6:52.84  8:17.23  9:41.59       
                     
Gennady Sizikov  1963      1:19.61  2:44.42  4:08.54  5:33.09  11:08.49   
  Neva Stars        6:57.82  8:22.79  9:47.57       
                     
Matti Hurula  1961      1:19.86  2:47.44  4:13.71  5:40.23  11:18.29   
  Kemin Työväen Uimarit        7:06.45  8:32.19  9:57.30       
                     
Tapio Rinne  1963      1:17.13  2:41.05  4:06.51  5:34.89  11:32.19   
  Kouvolan Uimarit        7:04.61  8:34.59  10:04.31       
                     
Simo-Pekka Torsti  1960      1:19.58  2:48.69  4:17.32  5:45.91  11:38.85   
  Cetus Espoo        7:15.20  8:44.30  10:13.79       
                     
Kari Pykälistö  1964      1:41.57  3:44.21  5:48.85  7:53.10  15:17.36   
  Kempeleen Pyrintö        9:49.48  11:43.36  13:34.80       
                     
 
Laji 4, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Tapani Kostiainen  1966      1:16.35  2:38.09  4:01.01  5:24.55  11:03.51   
  Brahean Uimarit - Lieksa        6:49.06  8:14.14  9:40.63       
                     
Igor Galkin  1965      1:20.66  2:46.30  4:11.69  5:37.80  11:20.57   
  Neva Stars        7:04.73  8:31.54  9:57.91       
                     
Jorma Puustinen  1969      1:19.83  2:48.02  4:17.75  5:47.07  11:42.65   
  Kuopion Uimaseura        7:17.09  8:46.96  10:16.63       
                     
Jukka Lehtola  1968      1:21.12  2:49.94  4:19.77  5:49.34  12:08.12   
  Uinti Imatra        7:21.87  8:58.49  10:33.15       
                     
Mika Meller  1967      1:16.87  2:43.33  4:11.78  5:43.63  12:08.57   
  Tuusulan Uimaseura        7:19.34  8:56.02  10:33.97       
                     
Marko Lysmä  1965      5:24.67  7:00.98  8:38.06  10:14.77  12:36.32   
  Cetus Espoo        11:51.14           
                     
Jukka Pellinen  1967      1:21.71  2:56.46  4:37.29  6:19.81  13:02.50   
  Swimming Jyväskylä        8:01.64  9:43.99  11:26.38       
                     
Jari Jukarainen  1968      1:38.90  3:35.86  5:37.72  7:40.78  15:26.50   
  Uimaseura Aquila        9:43.27  11:43.01  13:37.36       
                     
 
Laji 4, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Ville Alopaeus  1971      1:17.31  2:43.79  4:13.42  5:45.20  11:49.06   
  Cetus Espoo        7:18.68  8:51.45  10:22.79       
                     
Raine Koivumäki  1970      1:27.45  3:03.25  4:40.80  6:17.69  12:40.14   
  S.C.Pingviinit        7:54.77  9:32.26  11:08.41       
                     
Sami Kervinen  1973      1:21.53  2:58.56  4:39.91  6:23.46  13:15.52   
  Uimaseura Aquila        8:05.86  9:50.23  11:34.81       
                     
Timo Liukko  1970      1:24.37  3:03.08  4:44.90  6:28.37  13:20.72   
  Swimming Jyväskylä        8:11.36  9:57.05  11:41.89       
                     
Elias Sipari  1973      4:51.78  6:36.17  8:20.15  10:04.05  13:24.66   
  Uimaseura Aquila        11:47.40  13:24.66         
                     
 
Laji 4, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Janne Haapaniemi  1979      1:12.05  2:29.27  3:46.71  5:06.21  10:21.65   
  Keravan Uimarit        6:24.76  7:44.45  9:04.55       
                     
Mikko Mäki  1978      1:16.03  2:37.50  4:00.86  5:25.31  11:00.64   
  Helsingfors Simsällskap        6:50.53  8:15.12  9:40.05       
                     
Jaakko Lyytinen  1976      1:17.18  2:42.35  4:09.14  5:37.20  11:24.28   
  Helsingin Uimarit        7:05.01  8:32.65  10:00.01       
                     
Petri Tykkä  1976      1:27.40  3:02.57  4:38.34  6:14.40  12:33.73   
  Helsingfors Simsällskap        7:50.71  9:25.34  11:01.56       
                     
Olli Ylä-Jarkko  1975      1:31.05  3:15.08  5:02.62  6:52.09  14:07.25   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää        8:41.86  10:32.94  12:22.69       
                     
 
Laji 4, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Markus Salmela  1983      1:12.27  2:31.28  3:51.56  5:12.27  10:30.05   
  Gamla Polare urheiluseura        6:33.21  7:53.94  9:13.51       
                     
Sergei Dmitriev  1984      1:15.27  2:38.87  4:06.51  5:40.38  12:01.14   
  Tsunami        7:18.56  8:54.80  10:32.39       
                     
Aleksi Kuhajärvi  1984      1:19.16  2:48.61  4:20.85  5:54.70  12:08.03   
  Kempeleen Pyrintö        7:29.78  9:04.43  10:41.31       
                     
Jouni Laukkanen  1982      1:16.69  2:46.26  4:20.49  5:56.10  12:26.29   
  Cetus Espoo        7:34.03  9:12.34  10:50.78       
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  25 lokakuu 2014 
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä  Tulostusaika  20:55 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner