2019-06-26   08:27:37
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Mastersmestaruusuinnit (50 m)

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Mastersmestaruuskilpailut 2014    Tulostuspäivämäärä  25 lokakuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Jyväskylä    Tulostusaika  17:57   
  Järjestäjä  SWimming Jyväskylä         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  24 lokakuu 2014         
 
 
Laji 1, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Laurie Simon Kaguni  1952    147  1:56.90  4:15.04  6:34.93    8:30.03   
  Uintiklubi Nereus                   
                     
 
Laji 1, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tuija Alanko  1963    253  1:34.73  3:28.14  5:25.94    7:05.95   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
 
Laji 1, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ulla Hurula  1965    446  1:19.30  2:53.26  4:33.78    5:52.64   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Minna Luomakortes-Klutas  1967    296  1:33.19  3:22.61  5:11.06    6:44.17   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Outi Kaarnamo  1969    292  1:30.94  3:17.92  5:13.48    6:46.04   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
 
Laji 1, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Satu Rahkonen  1977    515  1:17.38  2:47.69  4:18.62    5:36.10   
  Cetus Espoo                   
                     
 
Laji 1, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Erica Pakkala  1986    436  1:17.39  2:47.23  4:32.29    5:55.18   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  25 lokakuu 2014 
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä  Tulostusaika  17:57 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Mastersmestaruuskilpailut 2014    Tulostuspäivämäärä  25 lokakuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Jyväskylä    Tulostusaika  17:40   
  Järjestäjä  SWimming Jyväskylä         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  24 lokakuu 2014         
 
 
Laji 2, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Pekka Hernberg  1944  Porin Pyrintö    2:44.12  5:29.64  8:30.40    10:52.67   
                     
 
Laji 2, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Hannu Kuokkanen  1948  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    1:34.34  3:24.14  5:19.67    6:49.90   
                     
 
Laji 2, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Timo Teponoja  1955  Cetus Espoo    1:40.43  3:41.44  5:41.65    7:15.17   
Kaj Fred  1956  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    1:49.70  4:03.18  6:04.16    7:45.71   
Sulo Salminen  1956  Kempeleen Pyrintö    1:45.44  3:59.16  6:10.76    7:54.59   
                     
 
Laji 2, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Maksim Lokhonia  1961  Neva Stars    1:31.36  3:24.09  5:16.31    6:41.41   
Heikki Posio  1963  Kempeleen Pyrintö    1:49.20  4:02.68  6:33.23    8:26.24   
                     
 
Laji 2, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Tero Kinnunen  1965  Swimming Jyväskylä    1:14.57  2:40.89  4:20.96    5:35.82   
Jari Niskanen  1969  Keravan Uimarit    1:20.03  2:53.57  4:40.90    6:05.27   
Tapani Kostiainen  1966  Brahean Uimarit - Lieksa    1:23.02  3:00.16  4:44.70    6:10.16   
Christer Burman  1968  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    1:22.23  3:03.67  4:48.36    6:16.87   
                     
 
Laji 2, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Janne Blomqvist  1972  Helsingfors Simsällskap    1:14.40  2:43.99  4:19.64    5:32.39   
Mika Ruusunen  1970  Helsingfors Simsällskap    1:17.93  2:51.40  4:32.30    5:57.22   
                     
 
Laji 2, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Janne Haapaniemi  1979  Keravan Uimarit    1:14.52  2:41.44  4:10.94    5:29.08   
Jouni Leimukoski  1979  Octopus Lohja    1:08.16  2:43.86  4:23.59    5:44.80   
Jussi Koivisto  1979  Swimming Jyväskylä    1:15.45  2:46.64  4:35.98    6:03.27   
                     
 
Laji 2, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Petter Karjaluoto  1984  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    1:19.45  2:52.73  4:34.34    5:54.87   
                     
 
Laji 2, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Lari Köymäri  1988  Helsingfors Simsällskap    1:19.95  2:54.01  4:21.90    5:35.09   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  25 lokakuu 2014 
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä  Tulostusaika  17:40 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Mastersmestaruuskilpailut 2014    Tulostuspäivämäärä  25 lokakuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Jyväskylä    Tulostusaika  19:23   
  Järjestäjä  SWimming Jyväskylä         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  24 lokakuu 2014         
 
 
Laji 3, 1500m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Pirkko Siikarla  1946      1:49.99  3:53.33  5:54.56  7:55.92  30:05.12   
  Uintiklubi Nereus        9:56.40  11:57.59  13:58.80  16:00.09     
          18:00.91  20:01.72  22:03.08  24:05.90     
          26:09.09  28:10.80         
                     
 
Laji 3, 1500m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Maritta Kurki  1952      1:31.00  3:12.61  4:56.21  6:41.12  25:56.45   
  Lahden Kaleva        8:25.98  10:10.83  11:54.55  13:39.12     
          15:24.52  17:09.33  18:55.17  20:42.32     
          22:28.96  24:14.72         
                     
Leena Kaseva  1954      1:41.08  3:30.92  5:23.17  7:15.74  27:52.35   
  Cetus Espoo        9:07.51  10:59.18  12:50.82  14:42.71     
          16:34.92  18:27.18  20:19.44  22:12.47     
          24:05.22  25:58.61         
                     
Päivi Hytönen  1954      2:29.96  5:14.10  9:23.14  12:05.89  40:58.07   
  Swimming Jyväskylä        14:46.88  17:29.04  20:12.67  22:53.46     
          25:37.68  29:46.76  32:33.63  35:19.37     
          38:06.48  40:58.07         
                     
 
Laji 3, 1500m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Meri Kaarlonen  1964      1:34.96  3:19.91  5:08.31  6:55.53  26:20.19   
  Cetus Espoo        8:42.01  10:28.78  12:15.85  14:00.99     
          15:47.35  17:33.18  19:19.64  21:06.36     
          22:53.80  24:38.54         
                     
 
Laji 3, 1500m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Johanna Kara  1965      1:22.72  2:53.00  4:24.48  5:58.29  23:16.79   
  Cetus Espoo        7:32.00  9:06.20  10:40.81  12:15.17     
          13:48.34  15:23.60  16:58.48  18:34.18     
          20:09.19  21:44.54         
                     
Katri Vuori  1969      1:28.17  3:06.89  4:46.65  6:26.46  24:10.94   
  Keravan Uimarit        8:05.53  9:43.23  11:20.92  12:59.09     
          14:37.41  16:14.37  17:50.83  19:27.77     
          21:04.98  22:39.85         
                     
Marjut Hyvönen  1966      1:27.23  3:03.36  4:41.75  6:20.71  24:24.80   
  Tuusulan Uimaseura        7:59.69  9:38.41  11:18.03  12:57.18     
          14:36.40  16:15.20  17:52.80  19:31.09     
          21:08.92  22:47.52         
                     
Minna Luomakortes-Klutas  1967      1:23.78  2:59.30  4:38.05  6:16.28  24:25.47   
  Seinäjoen Uimarit-58        7:55.39  9:33.64  11:12.60  12:52.06     
          14:31.15  16:10.99  17:50.28  19:29.80     
          21:09.31  22:49.12         
                     
Katri Jalava  1967      1:47.06  3:47.49  5:47.59  7:49.28  30:08.99   
  S.C.Pingviinit        9:51.41  11:53.60  13:54.10  15:55.86     
          17:58.34  20:00.30  22:02.28  24:05.32     
          26:08.75  28:13.98         
                     
 
Laji 3, 1500m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Imke Höfling  1970      1:26.65  3:01.54  4:37.32  6:11.25  23:17.78   
  Iisalmen Uimarit        7:45.23  9:19.60  10:53.01  12:25.82     
          13:59.13  15:32.81  17:06.59  18:40.23     
          20:13.78  21:47.19         
                     
Miisa Weuro  1970      1:32.79  3:15.98  4:58.20  6:41.42  25:59.28   
  IF Åland        8:25.34  10:08.63  11:52.46  13:36.77     
          15:22.22  17:07.20  18:53.27  20:39.92     
          22:27.72  24:15.36         
                     
Reija Jaakkola  1970      1:51.43  3:50.45  5:50.93  7:51.12  29:55.73   
  Uimaseura Aquila        9:52.36  11:53.18  13:55.44  15:59.07     
          18:01.02  20:02.45  22:04.28  24:06.61     
          26:08.93  28:06.33         
                     
 
Laji 3, 1500m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Suvi Sintonen  1979      1:14.58  2:38.19  4:03.81  5:29.52  21:12.64   
  Cetus Espoo        6:55.30  8:21.22  9:46.69  11:11.39     
          12:37.73  14:03.64  15:30.33  16:56.98     
          18:23.76  19:50.05         
                     
Johanna Salmela  1976      1:19.10  2:45.53  4:12.05  5:39.04  21:24.60   
  Tuusulan Uimaseura        7:06.23  8:32.16  9:57.77  11:23.88     
          12:50.31  14:16.61  15:42.02  17:07.29     
          18:33.70  20:00.18         
                     
Sanna Hokkanen  1977      1:15.87  2:41.86  4:08.73  5:35.78  21:29.22   
  Cetus Espoo        7:02.15  8:28.34  9:53.89  11:20.13     
          12:46.99  14:14.23  15:41.91  17:09.79     
          18:37.21  20:04.74         
                     
 
Laji 3, 1500m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Eeva Järvenpää  1984      1:20.14  2:48.58  4:18.49  5:48.47  22:23.58   
  Octopus Lohja        7:17.97  8:47.52  10:17.81  11:48.19     
          13:19.10  14:49.92  16:20.92  17:51.90     
          19:23.60  20:54.70         
                     
Kaisa Tuomiranta  1984      1:35.54  3:25.64  5:19.36  7:13.64  28:31.79   
  Koovee        9:09.66  11:06.01  13:00.97  14:56.82     
          16:53.82  18:51.27  20:48.16  22:45.79     
          24:42.86  26:39.02         
                     
 
Laji 3, 1500m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Maiju Kuurto  1985      1:15.03  2:38.66  4:04.87  5:32.64  21:27.70   
  Octopus Lohja        6:59.22  8:26.92  9:54.07  11:22.17     
          12:49.04  14:16.49  15:43.61  17:11.71     
          18:40.78  20:07.50         
                     
Riikka Kovanen  1986      1:20.57  2:50.64  4:22.60  5:54.66  22:42.99   
  Octopus Lohja        7:27.75  8:59.71  10:32.73  12:05.49     
          13:38.30  15:10.98  16:43.66  18:16.17     
          19:49.27  21:19.90         
                     
Tanja Laine  1986      1:28.23  3:06.27  4:45.03  6:23.57  24:19.72   
  Swimming Jyväskylä        8:03.00  9:41.38  11:19.82  12:58.51     
          14:36.88  16:14.49  17:51.64  19:29.17     
          21:07.25  22:44.89         
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  25 lokakuu 2014 
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä  Tulostusaika  19:23 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Mastersmestaruuskilpailut 2014    Tulostuspäivämäärä  25 lokakuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Jyväskylä    Tulostusaika  20:55   
  Järjestäjä  SWimming Jyväskylä         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  24 lokakuu 2014         
 
 
Laji 4, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Pentti Keränen  1935      6:33.29  8:46.75  12:06.16  16:32.16  17:33.85   
  Cetus Espoo                   
                     
Tero Vuorinen  1939      6:27.07  9:08.61  11:48.18  14:28.05  20:55.48   
  Swimming Jyväskylä        17:06.26  19:42.78         
                     
 
Laji 4, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Herkko Pesonen  1941      1:34.36  3:19.66  5:05.88  6:52.25  13:53.83   
  Helsingin Uimarit        8:38.80  10:25.10  12:10.40       
                     
Yrjö Qvarnberg  1944      5:46.66  8:54.90  12:02.16  15:10.20  24:15.93   
  Swimming Jyväskylä        18:15.40  22:48.87         
                     
 
Laji 4, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Markku Makkonen  1948      1:24.97  2:57.95  4:32.07  6:07.12  12:21.49   
  Savonlinnan Uimaseura        7:42.52  9:17.89  10:52.72       
                     
Raine Narva  1945      1:43.82  3:35.47  5:28.08  7:20.29  14:49.04   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit        9:14.01  11:07.21  13:00.87       
                     
Pekka Siltanen  1949      1:40.00  3:33.68  5:29.51  7:25.65  15:03.87   
  Oulun Lohet        9:22.37  11:18.12  13:13.28       
                     
 
Laji 4, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Tapani Tuomiranta  1951      1:32.78  3:16.21  5:01.37  6:48.18  13:48.60   
  Koovee        8:34.11  10:20.59  12:06.42       
                     
Heikki Räsänen  1951      1:39.85  3:28.72  5:16.59  7:58.29  14:08.58   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls        10:38.01  12:24.56  14:08.58       
                     
Kari Manninen  1953              DNF   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
 
Laji 4, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Eduard Bersener  1956      1:20.84  2:50.49  4:20.06  5:50.40  11:52.75   
  Tsunami        7:22.11  8:53.86  10:25.53       
                     
Seppo Hytönen  1956      1:27.38  3:07.52  4:45.56  6:26.04  12:51.48   
  Swimming Jyväskylä        8:05.70  9:44.30  11:22.54       
                     
Hannu Miettinen  1958      1:25.70  3:04.68  4:43.08  6:22.74  12:58.11   
  Kuopion Uimaseura        8:02.60  9:43.48  11:22.48       
                     
Jorma Heinonen  1958      5:39.14  7:21.85  9:04.39  10:44.71  13:08.64   
  Riihimäen Uimaseura        12:22.67           
                     
Sulevi Pellinen  1956      1:41.55  3:34.37  5:25.89  7:15.73  14:41.50   
  Helsingfors Simsällskap        9:05.75  11:54.66  13:47.91       
                     
Tapio Peltola  1955      1:38.81  3:29.85  5:21.97  7:13.74  14:43.91   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls        9:06.16  10:58.98  12:51.59       
                     
Ralf Sund  1955      1:38.92  3:29.71  5:19.87  7:12.20  14:46.55   
  Helsingfors Simsällskap        9:05.33  10:59.69  12:56.14       
                     
 
Laji 4, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Mauri Kanto  1963      1:16.97  2:40.45  4:03.75  5:28.21  11:01.70   
  Kauhajoen Karhu        6:52.84  8:17.23  9:41.59       
                     
Gennady Sizikov  1963      1:19.61  2:44.42  4:08.54  5:33.09  11:08.49   
  Neva Stars        6:57.82  8:22.79  9:47.57       
                     
Matti Hurula  1961      1:19.86  2:47.44  4:13.71  5:40.23  11:18.29   
  Kemin Työväen Uimarit        7:06.45  8:32.19  9:57.30       
                     
Tapio Rinne  1963      1:17.13  2:41.05  4:06.51  5:34.89  11:32.19   
  Kouvolan Uimarit        7:04.61  8:34.59  10:04.31       
                     
Simo-Pekka Torsti  1960      1:19.58  2:48.69  4:17.32  5:45.91  11:38.85   
  Cetus Espoo        7:15.20  8:44.30  10:13.79       
                     
Kari Pykälistö  1964      1:41.57  3:44.21  5:48.85  7:53.10  15:17.36   
  Kempeleen Pyrintö        9:49.48  11:43.36  13:34.80       
                     
 
Laji 4, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Tapani Kostiainen  1966      1:16.35  2:38.09  4:01.01  5:24.55  11:03.51   
  Brahean Uimarit - Lieksa        6:49.06  8:14.14  9:40.63       
                     
Igor Galkin  1965      1:20.66  2:46.30  4:11.69  5:37.80  11:20.57   
  Neva Stars        7:04.73  8:31.54  9:57.91       
                     
Jorma Puustinen  1969      1:19.83  2:48.02  4:17.75  5:47.07  11:42.65   
  Kuopion Uimaseura        7:17.09  8:46.96  10:16.63       
                     
Jukka Lehtola  1968      1:21.12  2:49.94  4:19.77  5:49.34  12:08.12   
  Uinti Imatra        7:21.87  8:58.49  10:33.15       
                     
Mika Meller  1967      1:16.87  2:43.33  4:11.78  5:43.63  12:08.57   
  Tuusulan Uimaseura        7:19.34  8:56.02  10:33.97       
                     
Marko Lysmä  1965      5:24.67  7:00.98  8:38.06  10:14.77  12:36.32   
  Cetus Espoo        11:51.14           
                     
Jukka Pellinen  1967      1:21.71  2:56.46  4:37.29  6:19.81  13:02.50   
  Swimming Jyväskylä        8:01.64  9:43.99  11:26.38       
                     
Jari Jukarainen  1968      1:38.90  3:35.86  5:37.72  7:40.78  15:26.50   
  Uimaseura Aquila        9:43.27  11:43.01  13:37.36       
                     
 
Laji 4, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Ville Alopaeus  1971      1:17.31  2:43.79  4:13.42  5:45.20  11:49.06   
  Cetus Espoo        7:18.68  8:51.45  10:22.79       
                     
Raine Koivumäki  1970      1:27.45  3:03.25  4:40.80  6:17.69  12:40.14   
  S.C.Pingviinit        7:54.77  9:32.26  11:08.41       
                     
Sami Kervinen  1973      1:21.53  2:58.56  4:39.91  6:23.46  13:15.52   
  Uimaseura Aquila        8:05.86  9:50.23  11:34.81       
                     
Timo Liukko  1970      1:24.37  3:03.08  4:44.90  6:28.37  13:20.72   
  Swimming Jyväskylä        8:11.36  9:57.05  11:41.89       
                     
Elias Sipari  1973      4:51.78  6:36.17  8:20.15  10:04.05  13:24.66   
  Uimaseura Aquila        11:47.40  13:24.66         
                     
 
Laji 4, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Janne Haapaniemi  1979      1:12.05  2:29.27  3:46.71  5:06.21  10:21.65   
  Keravan Uimarit        6:24.76  7:44.45  9:04.55       
                     
Mikko Mäki  1978      1:16.03  2:37.50  4:00.86  5:25.31  11:00.64   
  Helsingfors Simsällskap        6:50.53  8:15.12  9:40.05       
                     
Jaakko Lyytinen  1976      1:17.18  2:42.35  4:09.14  5:37.20  11:24.28   
  Helsingin Uimarit        7:05.01  8:32.65  10:00.01       
                     
Petri Tykkä  1976      1:27.40  3:02.57  4:38.34  6:14.40  12:33.73   
  Helsingfors Simsällskap        7:50.71  9:25.34  11:01.56       
                     
Olli Ylä-Jarkko  1975      1:31.05  3:15.08  5:02.62  6:52.09  14:07.25   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää        8:41.86  10:32.94  12:22.69       
                     
 
Laji 4, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Markus Salmela  1983      1:12.27  2:31.28  3:51.56  5:12.27  10:30.05   
  Gamla Polare urheiluseura        6:33.21  7:53.94  9:13.51       
                     
Sergei Dmitriev  1984      1:15.27  2:38.87  4:06.51  5:40.38  12:01.14   
  Tsunami        7:18.56  8:54.80  10:32.39       
                     
Aleksi Kuhajärvi  1984      1:19.16  2:48.61  4:20.85  5:54.70  12:08.03   
  Kempeleen Pyrintö        7:29.78  9:04.43  10:41.31       
                     
Jouni Laukkanen  1982      1:16.69  2:46.26  4:20.49  5:56.10  12:26.29   
  Cetus Espoo        7:34.03  9:12.34  10:50.78       
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  25 lokakuu 2014 
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä  Tulostusaika  20:55 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Mastersmestaruuskilpailut 2014    Tulostuspäivämäärä  26 lokakuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Jyväskylä    Tulostusaika  09:40   
  Järjestäjä  SWimming Jyväskylä         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  24 lokakuu 2014         
 
 
Laji 5, 4X50m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 280 - 319 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Swim Seka F2  280              3:38.38   
  Swimming Jyväskylä                   
  Pirjo-Leena Pitkänen  1945      1:04.89        1:04.89   
  Einari Kirjavainen  1942      52.35        1:57.24   
  Anna Pyrrö  1941      1:04.32        3:01.56   
  Juha Parviainen  1945      36.82        3:38.38   
                     
 
Laji 5, 4X50m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 240 - 279 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
S.c.p. Seka [1735]  241              2:57.52   
  S.C.Pingviinit                   
  Anne-Marja Hammar  1958      43.19        43.19   
  Tenho Hietanen  1944      50.04        1:33.23   
  Heikki Asell  1947      40.12        2:13.35   
  Katri Jalava  1967      44.17        2:57.52   
                     
Cetus Seka E [1735]  240              2:58.45   
  Cetus Espoo                   
  Juha Koski  1942      51.84        51.84   
  Martti Lahti  1937      51.03        1:42.87   
  Meri Kaarlonen  1964      41.93        2:24.80   
  Maikki Torsti  1963      33.65        2:58.45   
                     
 
Laji 5, 4X50m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 200 - 239 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Vus-Vss D  201              2:28.36   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  Kaj Fred  1956      44.04        44.04   
  Christer Burman  1968      36.85        1:20.89   
  Petra Thodin  1968      31.77        1:52.66   
  Terje Liiske  1963      35.70        2:28.36   
                     
Cetus Seka D [1775]  200              2:28.97   
  Cetus Espoo                   
  Simo-Pekka Torsti  1960      39.39        39.39   
  Johanna Kara  1965      38.60        1:17.99   
  Timo Teponoja  1955      36.55        1:54.54   
  Anu Taivainen  1971      34.43        2:28.97   
                     
Tuus Mix D  200              2:37.90   
  Tuusulan Uimaseura                   
  Jyrki Ikonen  1964      35.23        35.23   
  Juha Holma  1957      46.85        1:22.08   
  Outi Kaarnamo  1969      38.32        2:00.40   
  Marjut Hyvönen  1966      37.50        2:37.90   
                     
Sihy Seka [1775]  200              2:38.68   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
  Sanna Yritys  1965      39.94        39.94   
  Harri Koski  1957      43.65        1:23.59   
  Risto Silvola  1969      37.70        2:01.29   
  Riitta Viitala  1962      37.39        2:38.68   
                     
Rius Seka [1775]  200              2:48.67   
  Riihimäen Uimaseura                   
  Mauri Ekholm  1943      49.21        49.21   
  Jenni Hakala  1979      48.51        1:37.72   
  Tuija Alanko  1963      39.75        2:17.47   
  Ismo Voutilainen  1965      31.20        2:48.67   
                     
 
Laji 5, 4X50m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 160 - 199 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tuus Mix C1  160              2:06.70   
  Tuusulan Uimaseura                   
  Johanna Salmela  1976      34.85        34.85   
  Eerikki Rutanen  1972      31.85        1:06.70   
  Kimmo Käkelä  1971      28.94        1:35.64   
  Lotta Koskinen  1974      31.06        2:06.70   
                     
Hss Seka C  161              2:11.59   
  Helsingfors Simsällskap                   
  Mika Ruusunen  1970      34.31        34.31   
  Anu Ilander  1968      38.39        1:12.70   
  Janne Blomqvist  1972      27.96        1:40.66   
  Vladimira Belik  1985      30.93        2:11.59   
                     
Aui Seka [1815]  160              2:18.20   
  Aurajoen Uinti                   
  Mari Ääri  1980      33.29        33.29   
  Juha Lairola  1955      36.87        1:10.16   
  Maarit Vainio  1980      33.89        1:44.05   
  Vesa Laakso  1968      34.15        2:18.20   
                     
Tuus Mix C2  160              2:19.31   
  Tuusulan Uimaseura                   
  Veijo Tolonen  1967      33.99        33.99   
  Krista Käkelä  1975      43.88        1:17.87   
  Jenni Saarelainen  1976      33.15        1:51.02   
  Mika Meller  1967      28.29        2:19.31   
                     
Raus Seka [1815]  160              2:23.51   
  Rauman Uimaseura                   
  Tom Nylund  1959      39.92        39.92   
  Liisa Ailanen  1978      38.47        1:18.39   
  Pinja Kivistö  1979      35.62        1:54.01   
  Mikko Pirinen  1979      29.50        2:23.51   
                     
Keui Seka 180  160              2:28.40   
  Keravan Uimarit                   
  Henri Räty  1963      36.83        36.83   
  Sari Kukkonen  1972      42.50        1:19.33   
  Jari Niskanen  1969      34.06        1:53.39   
  Katri Vuori  1969      35.01        2:28.40   
                     
Aquila 1  160              2:31.61   
  Uimaseura Aquila                   
  Satu Lahtisalo  1979      45.27        45.27   
  Merja Pettersson  1963      45.72        1:30.99   
  Lari Rönkä  1979      29.10        2:00.09   
  Sami Kervinen  1973      31.52        2:31.61   
                     
Braui Seka C  184              2:33.74   
  Brahean Uimarit - Lieksa                   
  Sanna Soininen  1973      38.77        38.77   
  Timo Vepsäläinen  1966      38.47        1:17.24   
  Tapani Kostiainen  1966      32.66        1:49.90   
  Anne-Maarit Tirronen  1967      43.84        2:33.74   
                     
Keuto Seka  162              2:34.75   
  Keuruun Toverit                   
  Janne Ollikainen  1972      40.66        40.66   
  Jukka Tikkanen  1969      41.21        1:21.87   
  Heli Salenius  1975      34.60        1:56.47   
  Heta Pohjavirta  1978      38.28        2:34.75   
                     
10  S.c.p. Seka [1815]  162              2:43.51   
  S.C.Pingviinit                   
  Niina Säteri  1984      42.71        42.71   
  Mika Pöyhölä  1966      40.15        1:22.86   
  Lauri Heikkilä  1964      33.51        1:56.37   
  Kirsi Tanner  1964      47.14        2:43.51   
                     
11  Aquila 2  160              2:52.11   
  Uimaseura Aquila                   
  Reija Jaakkola  1970      50.99        50.99   
  Krista Rokka  1977      47.24        1:38.23   
  Elias Sipari  1973      41.59        2:19.82   
  Jari Jukarainen  1968      32.29        2:52.11   
                     
12  Aquila 3  160              3:14.29   
  Uimaseura Aquila                   
  Mika Kajander  1968      50.78        50.78   
  Hanna Ellonen  1980      53.42        1:44.20   
  Johanna Eskola  1978      56.70        2:40.90   
  Atte Riikonen  1970      33.39        3:14.29   
                     
 
Laji 5, 4X50m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 120 - 159 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Juk  120              2:12.56   
  Järvenpään Uintiklubi                   
  Pirkko Hankonen  1963      38.42        38.42   
  Ilkka Kasari  1986      35.45        1:13.87   
  Maria Ripatti  1987      30.68        1:44.55   
  Pasi Haravuori  1971      28.01        2:12.56   
                     
Octopus Seka [1855]  120              2:14.10   
  Octopus Lohja                   
  Riikka Kovanen  1986      39.03        39.03   
  Jarno Lehto  1974      37.08        1:16.11   
  Jouni Leimukoski  1979      28.27        1:44.38   
  Maiju Kuurto  1985      29.72        2:14.10   
                     
Cetus Seka B [1855]  120              2:22.83   
  Cetus Espoo                   
  Jenni Harjuoja  1977      36.25        36.25   
  Sanna Hokkanen  1977      42.56        1:18.81   
  Ossi Ilveskoski  1976      33.02        1:51.83   
  Kari Härkönen  1970      31.00        2:22.83   
                     
Ku Seka  120              2:26.94   
  Kankaanpään Uimarit                   
  Marjo Alavillamo  1984      43.32        43.32   
  Mikko Siekkinen  1975      39.49        1:22.81   
  Mika Palomäki  1985      28.85        1:51.66   
  Maarit Hukka  1986      35.28        2:26.94   
                     
Vus-Vss B  145              2:38.57   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  Paula Niinimäki  1981      40.40        40.40   
  Katja Töyli  1983      53.37        1:33.77   
  Petter Karjaluoto  1984      32.75        2:06.52   
  Peter Fjellström  1963      32.05        2:38.57   
                     
Keui Seka 150  120              2:48.56   
  Keravan Uimarit                   
  Eeva-Liisa Alasjärvi  1983      53.54        53.54   
  Karri Muinonen  1961      47.76        1:41.30   
  Janne Haapaniemi  1979      31.37        2:12.67   
  Hanna Rosti  1978      35.89        2:48.56   
                     
 
Laji 5, 4X50m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 100 - 119 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Cetus Seka A [1895]  100              1:59.31   
  Cetus Espoo                   
  Riikka Majander  1984      32.48        32.48   
  Ari-Pekka Liukkonen  1989      27.88        1:00.36   
  Toni Kurkinen  1989      26.24        1:26.60   
  Suvi Sintonen  1979      32.71        1:59.31   
                     
Hss Seka A  105              2:08.76   
  Helsingfors Simsällskap                   
  Vivi Brooke  1989      37.51        37.51   
  Lari Köymäri  1988      31.02        1:08.53   
  Erica Pakkala  1986      31.74        1:40.27   
  Antti Mäki-Opas  1988      28.49        2:08.76   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  26 lokakuu 2014 
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä  Tulostusaika  09:40 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Mastersmestaruuskilpailut 2014    Tulostuspäivämäärä  26 lokakuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Jyväskylä    Tulostusaika  09:23   
  Järjestäjä  SWimming Jyväskylä         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  24 lokakuu 2014         
 
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sauli Juhani Uusi-Kokko  1933              1:54.50   
  Kauhajoen Karhu                   
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lauri Malk  1937              33.41   
  Cetus Espoo                   
Jaakko Virkajärvi  1939              42.44   
  Lahden Uimaseura                   
Pentti Keränen  1935              43.99   
  Cetus Espoo                   
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Martti Lampinen  1941              36.54   
  Swimming Jyväskylä                   
Herkko Pesonen  1941              37.17   
  Helsingin Uimarit                   
Mauri Ekholm  1943              37.58   
  Riihimäen Uimaseura                   
Juha Koski  1942              38.62   
  Cetus Espoo                   
Einari Kirjavainen  1942              40.83   
  Swimming Jyväskylä                   
Tenho Hietanen  1944              45.58   
  S.C.Pingviinit                   
Juhani Soininen  1941              55.20   
  Cetus Espoo                   
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Hannu Kuokkanen  1948              30.70   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Alexander Kharchenko  1947              32.74   
  Neva Stars                   
Heikki Asell  1947              33.08   
  S.C.Pingviinit                   
Markku Makkonen  1948              33.67   
  Savonlinnan Uimaseura                   
Kari Suominen  1948              36.04   
  Turun Uimarit                   
Urpo Raunio  1946              38.61   
  Vesiveijarit                   
Kari Laine  1948              39.03   
  Cetus Espoo                   
Matti Väätänen  1947              39.51   
  Cetus Espoo                   
Markku Ikkala  1947              40.18   
  Swimming Jyväskylä                   
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Peep Kesküla  1954              30.57   
  U-Club Tallinn                   
Heikki Pykäläinen  1952              31.79   
  Swimming Jyväskylä                   
Ilkka Keskinen  1952              32.66   
  Swimming Jyväskylä                   
Sakari Vento  1951              33.57   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Markku Nousiainen  1954              44.12   
  Keravan Uimarit                   
Risto Hiltunen  1953              DSQ   
  Oulun Uinti 1906                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Konstantin Bublikov  1959              27.68   
  Neva Stars                   
Juha Iivonen  1959              29.10   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Ilkka Arola  1959              29.77   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
Tom Nylund  1959              31.36   
  Rauman Uimaseura                   
Jaakko Yrjö-Koskinen  1959              31.56   
  ORCA Helsinki                   
Jukka Ojala  1959              31.59   
  Kankaanpään Uimarit                   
Seppo Hytönen  1956              32.24   
  Swimming Jyväskylä                   
Kari Hellste´n  1959              32.25   
  Swimming Jyväskylä                   
Eduard Bersener  1956              32.74   
  Tsunami                   
10  Jorma Heinonen  1958              35.18   
  Riihimäen Uimaseura                   
11  Sulo Salminen  1956              35.42   
  Kempeleen Pyrintö                   
12  Tapio Peltola  1955              36.64   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
13  Hannu Miettinen  1958              37.66   
  Kuopion Uimaseura                   
14  Esko Turunen  1955              37.88   
  Riihimäen Uimaseura                   
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Janne Virtanen  1964              25.97   
  Speedo Masters Finland C                   
Petri Heikkilä  1960              28.74   
  Speedo Masters Finland C                   
Aleksandr Krõlov  1962              29.02   
  U-Club Tallinn                   
Matti Nikula  1960              29.05   
  Oulun Lohet                   
Henri Räty  1963              29.27   
  Keravan Uimarit                   
Matti Hurula  1961              29.31   
  Kemin Työväen Uimarit                   
Jyrki Ikonen  1964              30.09   
  Tuusulan Uimaseura                   
Simo-Pekka Torsti  1960              30.14   
  Cetus Espoo                   
Ensio Vatanen  1964              30.22   
  Brahean Uimarit - Lieksa                   
10  Tapio Rinne  1963              30.31   
  Kouvolan Uimarit                   
11  Jari Sundberg  1962              30.34   
  Kuopion Uimaseura                   
12  Mauri Kanto  1963              30.73   
  Kauhajoen Karhu                   
13  Juha Räisänen  1964              32.02   
  Tuusulan Uimaseura                   
14  Kimmo Kosonen  1964              34.37   
  Vanders                   
15  Juho Massinen  1960              34.41   
  Helsingfors Simsällskap                   
16  Tapio Kollin  1962              35.40   
  Vanders                   
17  Heikki Posio  1963              35.78   
  Kempeleen Pyrintö                   
18  Kari Pykälistö  1964              38.50   
  Kempeleen Pyrintö                   
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tommy Rundgren  1968              24.98   
  Speedo Masters Finland C                   
Panu Hiltunen  1966              28.45   
  Swimming Jyväskylä                   
Mika Meller  1967              28.53   
  Tuusulan Uimaseura                   
Jari Lemmetty  1968              28.57   
  Joensuun Uimaseura                   
Jorma Puustinen  1969              30.00   
  Kuopion Uimaseura                   
Mika Pöyhölä  1966              30.58   
  S.C.Pingviinit                   
Kai Piironen  1969              30.60   
  SUH                   
Juha Ervasti  1965              30.91   
  Oulun Lohet                   
Petri Jokinen  1969              30.92   
  Vanders                   
10  Vesa Kälviäinen  1968              31.01   
  SUH                   
11  Ismo Voutilainen  1965              31.22   
  Riihimäen Uimaseura                   
12  Marko Lysmä  1965              31.44   
  Cetus Espoo                   
13  Heikki Nurmi  1968              31.70   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
14  Jukka Hämäläinen  1966              31.92   
  Keravan Uimarit                   
15  Pasi Kolu  1968              32.06   
  S.C.Pingviinit                   
16  Jari Jukarainen  1968              32.48   
  Uimaseura Aquila                   
17  Risto Silvola  1969              33.33   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
18  Vesa Laakso  1968              34.30   
  Aurajoen Uinti                   
19  Pentti Korhonen  1966              34.31   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
19  Timo Piispanen  1968              34.31   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
21  Alex Pakaslahti  1965              34.48   
  Vanders                   
22  Kimmo Kylmämetsä  1969              35.24   
  S.C.Pingviinit                   
23  Marko Jokinen  1967              35.38   
  SUH                   
24  Tero Niemelä  1969              37.53   
  Keravan Uimarit                   
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tero Matkaniemi  1972              26.22   
  Speedo Masters Finland C                   
Kimmo Käkelä  1971              27.11   
  Tuusulan Uimaseura                   
Simo Hillo  1972              28.19   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Ville Alopaeus  1971              28.20   
  Cetus Espoo                   
Jussi Luokkakallio  1971              30.36   
  Octopus Lohja                   
Tuomo Tiilikainen  1972              31.45   
  Joensuun Uimaseura                   
Timo Liukko  1970              31.55   
  Swimming Jyväskylä                   
Kari Härkönen  1970              31.57   
  Cetus Espoo                   
Kim Mujunen  1970              32.00   
  Hydra Platypus                   
10  Demir Sadri  1974              32.51   
  Järvenpään Uintiklubi                   
11  Janne Ollikainen  1972              32.77   
  Keuruun Toverit                   
12  Matti Kanervo  1973              33.02   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
13  Atte Riikonen  1970              33.79   
  Uimaseura Aquila                   
14  Matti Voitto Saraneva  1970              37.90   
  Riihimäen Uimaseura                   
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ville Lindfors  1976              25.94   
  Vanders                   
Frans Veck  1979              26.23   
  Speedo Masters Finland C                   
Jari Johansson  1977              26.90   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Marko Isomaa  1977              27.04   
  Loimaan Uimaseura                   
Mikko Siekkinen  1975              27.64   
  Kankaanpään Uimarit                   
Petri Löllö  1976              28.31   
  Keuruun Toverit                   
Mikko Mäki  1978              28.68   
  Helsingfors Simsällskap                   
Ilkka Pohjamo  1979              29.19   
  UPOT                   
Ossi Ilveskoski  1976              29.19   
  Cetus Espoo                   
10  Teemu Turunen  1976              29.23   
  Pieksän Kuutit                   
11  Petri Karjalainen  1976              29.33   
  Oulun Lohet                   
12  Mikko Alpua  1978              29.70   
  ORCA Helsinki                   
13  Jaakko Lyytinen  1976              30.52   
  Helsingin Uimarit                   
14  Jukka Shemeikka  1979              32.12   
  Swimming Club Rovaniemi                   
15  Teemu Valkonen  1975              32.22   
  Swimming Jyväskylä                   
16  Olli Ylä-Jarkko  1975              32.72   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
Matti Kärkkäinen  1979              DSQ   
  Joensuun Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lari Sirnelä  1982              25.92   
  Speedo Masters Finland C                   
Petteri Torssonen  1984              26.63   
  Joensuun Uimaseura                   
Kaleva Latvala  1984              26.70   
  Kokkolan Uimaseura                   
Mikko Arponen  1980              27.28   
  Uintiklubi Nereus                   
Kari Niemelä  1981              27.39   
  Ilmajoen Kisailijat                   
Markus Salmela  1983              27.54   
  Gamla Polare urheiluseura                   
Kai Poutanen  1980              28.28   
  Speedo Masters Finland C                   
Kai Loo  1980              28.53   
  UPOT                   
Aleksi Kuhajärvi  1984              29.18   
  Kempeleen Pyrintö                   
10  Teemu Nyländen  1981              29.29   
  UPOT                   
11  Sergei Dmitriev  1984              29.69   
  Tsunami                   
12  Jussi-Pekka Turunen  1984              29.98   
  Koovee                   
13  Joonas Kuosmanen  1983              36.91   
  Kauhajoen Karhu                   
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ari-Pekka Liukkonen  1989              22.34   
  Cetus Espoo                   
Toni Kurkinen  1989              23.74   
  Cetus Espoo                   
Janne Kekkonen  1989              24.46   
  Swimming Jyväskylä                   
Antti Viilos  1989              24.69   
  Swimming Jyväskylä                   
Tuomas Lähdetluoma  1985              25.25   
  Speedo Masters Finland C                   
Tuukka Aalto  1988              25.80   
  Kemin Uimaseura                   
Jari Mäkäläinen  1986              26.50   
  Helsingin Uimarit                   
Mika Palomäki  1985              26.68   
  Kankaanpään Uimarit                   
Emil Svartström  1985              27.56   
  Gamla Polare urheiluseura                   
10  Janne Saraluhta  1986              27.72   
  Kokkolan Uimaseura                   
11  Ilkka Kasari  1986              28.09   
  Järvenpään Uintiklubi                   
12  Petri Koli  1986              32.88   
  Aurajoen Uinti                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  26 lokakuu 2014 
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä  Tulostusaika  09:23 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Mastersmestaruuskilpailut 2014    Tulostuspäivämäärä  26 lokakuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Jyväskylä    Tulostusaika  09:39   
  Järjestäjä  SWimming Jyväskylä         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  24 lokakuu 2014         
 
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Anna Pyrrö  1941              46.54   
  Swimming Jyväskylä                   
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Pirjo-Leena Pitkänen  1945              39.99   
  Swimming Jyväskylä                   
Pirkko Siikarla  1946              45.08   
  Uintiklubi Nereus                   
Eija Piililä  1946              49.49   
  TaTu Tampere                   
Liisa Kivimäki  1948              1:00.35   
  Hydra Platypus                   
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Maritta Kurki  1952              38.16   
  Lahden Kaleva                   
Pirkko Kiiski  1954              43.00   
  Swimming Jyväskylä                   
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Taina Miekka  1959              38.09   
  Uintiklubi Nereus                   
Kerstin Rehnström  1957              38.51   
  Ekenäs Simsällskap                   
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Pirkko Hankonen  1963              33.78   
  Järvenpään Uintiklubi                   
Maikki Torsti  1963              34.10   
  Cetus Espoo                   
Riitta Viitala  1962              38.26   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
Auli Kurki  1963              41.87   
  Swimming Jyväskylä                   
Silvia Meili  1964              45.01   
  Cetus Espoo                   
Christa Silvennoinen  1964              45.60   
  Uimaseura Aquila                   
Kirsi Tanner  1964              48.48   
  S.C.Pingviinit                   
Outi Salminen  1961              48.52   
  Helsingin Uimarit                   
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Anu Ilander  1968              29.53   
  Helsingfors Simsällskap                   
Petra Thodin  1968              29.78   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Maria Zelentsova  1969              31.22   
  Dvina                   
Outi Kaarnamo  1969              33.85   
  Tuusulan Uimaseura                   
Anu Lajunen  1966              38.55   
  Swimming Jyväskylä                   
Anne-Maarit Tirronen  1967              44.90   
  Brahean Uimarit - Lieksa                   
Kristiina Pappila  1967              51.23   
  Uimaseura Aquila                   
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Pirta Hotulainen  1974              31.13   
  Cetus Espoo                   
Lotta Koskinen  1974              31.32   
  Tuusulan Uimaseura                   
Sanna Soininen  1973              31.84   
  Brahean Uimarit - Lieksa                   
Anu Taivainen  1971              35.07   
  Cetus Espoo                   
Imke Höfling  1970              35.11   
  Iisalmen Uimarit                   
Katja Jokela-Ulenius  1971              39.68   
  Octopus Lohja                   
Nina Heräjärvi  1971              DSQ   
  Jämsänkosken Ilves                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kaisa Männistö  1978              30.13   
  Kankaanpään Uimarit                   
Marjaana Mäkinen  1975              30.58   
  Kouvolan Uimarit                   
Johanna Salmela  1976              30.71   
  Tuusulan Uimaseura                   
Jenni Saarelainen  1976              31.77   
  Tuusulan Uimaseura                   
Sanna Hokkanen  1977              32.11   
  Cetus Espoo                   
Heli Salenius  1975              32.45   
  Keuruun Toverit                   
Tiina Laitinen  1979              32.80   
  Kankaanpään Uimarit                   
Jenni Degerholm  1977              33.31   
  Aurajoen Uinti                   
Pinja Kivistö  1979              34.20   
  Rauman Uimaseura                   
10  Anna Sharp  1976              34.39   
  Kankaanpään Uimarit                   
11  Satu Lahtisalo  1979              34.43   
  Uimaseura Aquila                   
12  Hanna Rosti  1978              35.49   
  Keravan Uimarit                   
13  Katja Anttila  1978              35.90   
  Riihimäen Uimaseura                   
14  Krista Käkelä  1975              36.20   
  Tuusulan Uimaseura                   
15  Henna Haravuori  1975              36.75   
  Järvenpään Uintiklubi                   
16  Minna Jerohin  1976              37.28   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
17  Heta Pohjavirta  1978              37.40   
  Keuruun Toverit                   
18  Johanna Eskola  1978              37.91   
  Uimaseura Aquila                   
19  Jenni Hakala  1979              40.43   
  Riihimäen Uimaseura                   
Kaisa Tirkkonen  1976              DSQ   
  Swimming Jyväskylä                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Krista Rokka  1977              DSQ   
  Uimaseura Aquila                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mari Ääri  1980              29.51   
  Aurajoen Uinti                   
Maarit Vainio  1980              31.13   
  Aurajoen Uinti                   
Eeva Asp  1982              31.93   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Krista Inkala  1980              32.59   
  Oulun Lohet                   
Milla Vainionpää  1981              32.65   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Maria Välimäki  1982              33.63   
  Nivalan Saukot                   
Niina Säteri  1984              33.77   
  S.C.Pingviinit                   
Eeva Järvenpää  1984              34.34   
  Octopus Lohja                   
Marjo Alavillamo  1984              35.62   
  Kankaanpään Uimarit                   
10  Leila Aromaa  1982              35.74   
  Loimaan Uimaseura                   
11  Eeva-Liisa Alasjärvi  1983              48.61   
  Keravan Uimarit                   
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Suvi Pulkkinen  1988              26.81   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
Maria Ripatti  1987              28.83   
  Järvenpään Uintiklubi                   
Elisa Vilhunen  1988              29.25   
  Varkauden Uimarit                   
Maiju Kuurto  1985              29.71   
  Octopus Lohja                   
Ekaterina Shershen  1985              29.84   
  Neva Stars                   
Vladimira Belik  1985              31.54   
  Helsingfors Simsällskap                   
Riikka Kovanen  1986              32.61   
  Octopus Lohja                   
Maria Mäkelä  1986              33.64   
  Aurajoen Uinti                   
Tanja Laine  1986              36.04   
  Swimming Jyväskylä                   
Maarit Hukka  1986              DNF   
  Kankaanpään Uimarit                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  26 lokakuu 2014 
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä  Tulostusaika  09:39 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Mastersmestaruuskilpailut 2014    Tulostuspäivämäärä  26 lokakuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Jyväskylä    Tulostusaika  10:00   
  Järjestäjä  SWimming Jyväskylä         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  24 lokakuu 2014         
 
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Martti Lahti  1937      55.99        1:57.43   
  Cetus Espoo                   
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Pekka Hernberg  1944      1:00.32        2:18.56   
  Porin Pyrintö                   
                     
Juhani Soininen  1941      1:13.48        2:34.44   
  Cetus Espoo                   
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Aksel Luige  1949      45.30        1:35.77   
  U-Club Tallinn                   
                     
Urpo Raunio  1946      48.90        1:42.24   
  Vesiveijarit                   
                     
Markku Ikkala  1947      51.71        1:54.73   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ossi Vallemaa  1954      45.93        1:36.26   
  U-Club Tallinn                   
                     
Esa Ihalainen  1954      46.82        1:38.82   
  Uinti Imatra                   
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Juha Iivonen  1959      39.39        1:25.11   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Juha Lairola  1955      41.03        1:26.98   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Kari Hellste´n  1959      42.16        1:33.76   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Harri Koski  1957      45.18        1:39.71   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
Ralf Sund  1955      49.25        1:47.79   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Juha Holma  1957      49.75        1:51.00   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mauri Kanto  1963      37.31        1:19.45   
  Kauhajoen Karhu                   
                     
Matti Nikula  1960      39.68        1:24.26   
  Oulun Lohet                   
                     
Ensio Vatanen  1964      40.73        1:28.21   
  Brahean Uimarit - Lieksa                   
                     
Markku Piiroinen  1960      45.21        1:40.99   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Karri Muinonen  1961      49.18        1:48.32   
  Keravan Uimarit                   
                     
Sergey Zherdev  1961              DSQ   
  Neva Stars                   
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (poislukien lähdön / käännöksen jälkeen tuleva)               
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kai Mustonen  1966      37.48        1:19.84   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Panu Hiltunen  1966      37.84        1:20.66   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Mika Pöyhölä  1966      39.06        1:21.96   
  S.C.Pingviinit                   
                     
Christer Burman  1968      39.34        1:23.55   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Jari Lemmetty  1968      38.77        1:24.21   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Jukka Lehtola  1968      41.75        1:26.31   
  Uinti Imatra                   
                     
Kimmo Hautamaa  1966      41.01        1:31.05   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Vesa Kälviäinen  1968      42.79        1:32.59   
  SUH                   
                     
Jukka Tikkanen  1969      44.04        1:36.04   
  Keuruun Toverit                   
                     
10  Petri Jokinen  1969      46.18        1:36.21   
  Vanders                   
                     
11  Jukka Pellinen  1967      46.91        1:37.10   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
12  Risto Silvola  1969      45.67        1:39.03   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
13  Tero Niemelä  1969      46.09        1:40.65   
  Keravan Uimarit                   
                     
14  Marko Jokinen  1967      52.03        1:46.29   
  SUH                   
                     
15  Vesa Korhonen  1966      56.41        1:56.47   
  Vanders                   
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Eerikki Rutanen  1972      33.70        1:12.79   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Simo Hillo  1972      36.34        1:18.60   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Pasi Rönkkö  1970      38.03        1:21.55   
  S.C.Pingviinit                   
                     
Jarno Lehto  1974      39.05        1:23.13   
  Octopus Lohja                   
                     
Kai Helsiaho  1970      40.34        1:31.74   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Rainer Lindqvist  1970      44.58        1:34.29   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Matti Voitto Saraneva  1970      45.46        1:35.73   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Juha Tolvanen  1971      47.93        1:41.13   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Niko Kähkönen  1976      36.43        1:18.50   
  Hydra Platypus                   
                     
Jussi Rauhala  1977      36.74        1:19.32   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Petri Löllö  1976      38.99        1:25.05   
  Keuruun Toverit                   
                     
Mikko Pirinen  1979      39.56        1:25.78   
  Rauman Uimaseura                   
                     
Petri Tykkä  1976      41.23        1:27.98   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Markku Ahonen  1981      37.18        1:19.94   
  UPOT                   
                     
Petteri Torssonen  1984      35.89        1:20.44   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Petter Karjaluoto  1984      40.79        1:27.01   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Joonas Kuosmanen  1983              DSQ   
  Kauhajoen Karhu                   
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lari Köymäri  1988      32.47        1:10.41   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Lauri Vilhunen  1985      32.15        1:11.92   
  Varkauden Uimarit                   
                     
Emil Svartström  1985      32.96        1:14.12   
  Gamla Polare urheiluseura                   
                     
Ilkka Kasari  1986      38.22        1:21.38   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Petri Koli  1986      42.64        1:33.33   
  Aurajoen Uinti                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  26 lokakuu 2014 
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä  Tulostusaika  10:00 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Mastersmestaruuskilpailut 2014    Tulostuspäivämäärä  26 lokakuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Jyväskylä    Tulostusaika  10:11   
  Järjestäjä  SWimming Jyväskylä         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  24 lokakuu 2014         
 
 
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 75 - 79 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Eve-Mai Maurer  1936      1:01.13        2:13.39   
  U-Club Tallinn                   
                     
Lea Varvio  1936      1:07.77        2:21.68   
  S.C.Pingviinit                   
                     
 
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Pirjo-Leena Pitkänen  1945      54.30        1:52.72   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Inga Siro  1945      56.17        1:56.57   
  Koovee                   
                     
Liisa Kivimäki  1948      1:04.96        2:20.94   
  Hydra Platypus                   
                     
 
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kirsti Kanerva  1952      52.78        1:49.22   
  Uintiklubi Nereus                   
                     
Kaarina Markkula  1952      51.46        1:50.10   
  Cetus Espoo                   
                     
 
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kerstin Rehnström  1957      47.45        1:40.76   
  Ekenäs Simsällskap                   
                     
 
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kaia Kulla  1961      45.40        1:36.65   
  U-Club Tallinn                   
                     
Terje Liiske  1963      46.84        1:38.18   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Merja Pettersson  1963      47.65        1:41.41   
  Uimaseura Aquila                   
                     
Riitta Viitala  1962      49.10        1:46.64   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
Meri Kaarlonen  1964      51.07        1:46.84   
  Cetus Espoo                   
                     
 
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Johanna Kara  1965      39.37        1:25.40   
  Cetus Espoo                   
                     
Katri Vuori  1969      44.97        1:34.91   
  Keravan Uimarit                   
                     
Minna Luomakortes-Klutas  1967      44.98        1:35.35   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
 
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lotta Koskinen  1974      39.34        1:25.69   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Sari Kukkonen  1972      43.96        1:33.61   
  Keravan Uimarit                   
                     
Imke Höfling  1970      51.88        1:49.63   
  Iisalmen Uimarit                   
                     
 
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Liisa Ailanen  1978      39.49        1:24.80   
  Rauman Uimaseura                   
                     
Sanna Hokkanen  1977      43.44        1:32.91   
  Cetus Espoo                   
                     
Suvi Sintonen  1979      45.07        1:33.73   
  Cetus Espoo                   
                     
Krista Käkelä  1975      47.43        1:37.05   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Katja Anttila  1978      45.85        1:37.09   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Heta Pohjavirta  1978      47.65        1:41.75   
  Keuruun Toverit                   
                     
 
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mari Ääri  1980      38.99        1:23.34   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Krista Inkala  1980      46.70        1:39.55   
  Oulun Lohet                   
                     
Paula Niinimäki  1981      47.73        1:40.37   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Katja Töyli  1983      56.47        1:58.85   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
 
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Maria Ripatti  1987      38.29        1:23.34   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Anna-Liisa Kangas  1985      47.62        1:45.14   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
Maria Mäkelä  1986              DSQ   
  Aurajoen Uinti                   
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (poislukien lähdön / käännöksen jälkeen tuleva)               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  26 lokakuu 2014 
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä  Tulostusaika  10:11 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Mastersmestaruuskilpailut 2014    Tulostuspäivämäärä  26 lokakuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Jyväskylä    Tulostusaika  10:28   
  Järjestäjä  SWimming Jyväskylä         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  24 lokakuu 2014         
 
 
Laji 10, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lauri Malk  1937      43.27  1:39.54  2:50.90    4:12.48   
  Cetus Espoo                   
                     
 
Laji 10, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Olav Lukin  1944      51.13  1:50.02  2:51.91    3:51.35   
  U-Club Tallinn                   
                     
Pekka Hernberg  1944      1:18.79  2:46.91  4:18.88    5:45.60   
  Porin Pyrintö                   
                     
 
Laji 10, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Toivo Honkonen  1950      48.44  1:45.46  2:45.02    3:41.92   
  S.C.Pingviinit                   
                     
 
Laji 10, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kaj Fred  1956      51.23  1:50.91  2:52.91    3:56.73   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
 
Laji 10, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Harri Marttinen  1964      41.09  1:27.60  2:16.38    3:07.66   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
Maksim Lokhonia  1961      41.35  1:30.86  2:21.45    3:12.79   
  Neva Stars                   
                     
 
Laji 10, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tero Kinnunen  1965      35.31  1:17.40  2:00.95    2:42.59   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Jari Niskanen  1969      39.24  1:24.76  2:16.59    3:08.37   
  Keravan Uimarit                   
                     
Tapani Kostiainen  1966      40.65  1:30.59  2:22.86    3:13.21   
  Brahean Uimarit - Lieksa                   
                     
Kai Piironen  1969              DNF   
  SUH                   
                     
 
Laji 10, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Janne Blomqvist  1972      34.24  1:16.92  2:01.78    2:45.32   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
 
Laji 10, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jouni Leimukoski  1979      33.33  1:13.57  1:58.27    2:47.41   
  Octopus Lohja                   
                     
Marko Isomaa  1977      37.27  1:21.07  2:07.78    2:53.98   
  Loimaan Uimaseura                   
                     
Jani Myllymäki  1976      38.52  1:24.68  2:14.44    3:02.78   
  Cetus Espoo                   
                     
 
Laji 10, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Juho Allonen  1989      30.36  1:06.54  1:44.67    2:27.68   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  26 lokakuu 2014 
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä  Tulostusaika  10:28 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Mastersmestaruuskilpailut 2014    Tulostuspäivämäärä  26 lokakuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Jyväskylä    Tulostusaika  10:28   
  Järjestäjä  SWimming Jyväskylä         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  24 lokakuu 2014         
 
 
Laji 11, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Laurie Simon Kaguni  1952      48.56  1:57.05  3:11.03    4:25.85   
  Uintiklubi Nereus                   
                     
 
Laji 11, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sanna Yritys  1965              DNF   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  26 lokakuu 2014 
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä  Tulostusaika  10:28 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Mastersmestaruuskilpailut 2014    Tulostuspäivämäärä  26 lokakuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Jyväskylä    Tulostusaika  10:41   
  Järjestäjä  SWimming Jyväskylä         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  24 lokakuu 2014         
 
 
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sauli Juhani Uusi-Kokko  1933              2:23.84   
  Kauhajoen Karhu                   
 
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Martti Lahti  1937              55.91   
  Cetus Espoo                   
Pentti Keränen  1935              1:01.29   
  Cetus Espoo                   
Tero Vuorinen  1939              1:14.29   
  Swimming Jyväskylä                   
 
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Martti Lampinen  1941              47.53   
  Swimming Jyväskylä                   
Mauri Ekholm  1943              56.04   
  Riihimäen Uimaseura                   
Juhani Soininen  1941              1:21.48   
  Cetus Espoo                   
 
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Hannu Kuokkanen  1948              38.57   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Tapani Erling  1945              42.25   
  Helsingfors Simsällskap                   
Kari Suominen  1948              45.80   
  Turun Uimarit                   
Juha Parviainen  1945              47.38   
  Swimming Jyväskylä                   
Kari Laine  1948              48.73   
  Cetus Espoo                   
Heikki Asell  1947              53.28   
  S.C.Pingviinit                   
Matti Väätänen  1947              1:00.58   
  Cetus Espoo                   
 
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Peep Kesküla  1954              36.56   
  U-Club Tallinn                   
Ilkka Keskinen  1952              40.33   
  Swimming Jyväskylä                   
Heikki Pykäläinen  1952              43.89   
  Swimming Jyväskylä                   
Markku Nousiainen  1954              1:15.04   
  Keravan Uimarit                   
 
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Juha Iivonen  1959              36.32   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Tom Nylund  1959              38.36   
  Rauman Uimaseura                   
Eduard Bersener  1956              40.36   
  Tsunami                   
Jorma Heinonen  1958              45.79   
  Riihimäen Uimaseura                   
Ralf Sund  1955              48.34   
  Helsingfors Simsällskap                   
 
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Janne Virtanen  1964              31.04   
  Speedo Masters Finland C                   
Jyrki Ikonen  1964              35.60   
  Tuusulan Uimaseura                   
Jouni Paukkonen  1962              35.68   
  Varkauden Uimarit                   
Henri Räty  1963              36.54   
  Keravan Uimarit                   
Peter Fjellström  1963              40.11   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Heikki Posio  1963              45.73   
  Kempeleen Pyrintö                   
 
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jaakko Pentti  1968              32.04   
  Swimming Jyväskylä                   
Veijo Tolonen  1967              33.73   
  Tuusulan Uimaseura                   
Panu Hiltunen  1966              34.01   
  Swimming Jyväskylä                   
Timo Vepsäläinen  1966              34.75   
  Brahean Uimarit - Lieksa                   
Kai Mustonen  1966              35.43   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Juhana Lounela  1969              37.25   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
Marko Lysmä  1965              42.98   
  Cetus Espoo                   
Timo Piispanen  1968              48.51   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
 
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Janne Ollikainen  1972              41.79   
  Keuruun Toverit                   
Matti Kanervo  1973              45.96   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
 
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Petri Karjalainen  1976              32.73   
  Oulun Lohet                   
Jussi Koivisto  1979              32.92   
  Swimming Jyväskylä                   
Marko Isomaa  1977              33.30   
  Loimaan Uimaseura                   
Petri Löllö  1976              36.83   
  Keuruun Toverit                   
Mikko Pirinen  1979              40.87   
  Rauman Uimaseura                   
 
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kaleva Latvala  1984              30.38   
  Kokkolan Uimaseura                   
Mikko Arponen  1980              31.58   
  Uintiklubi Nereus                   
Aki Sirkka  1980              32.00   
  Speedo Masters Finland C                   
Lari Sirnelä  1982              32.51   
  Speedo Masters Finland C                   
Kai Loo  1980              33.21   
  UPOT                   
Petteri Torssonen  1984              33.82   
  Joensuun Uimaseura                   
Jussi-Pekka Turunen  1984              37.09   
  Koovee                   
 
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Antti Viilos  1989              29.22   
  Swimming Jyväskylä                   
Tuukka Aalto  1988              29.99   
  Kemin Uimaseura                   
Janne Saraluhta  1986              31.30   
  Kokkolan Uimaseura                   
Kalle Lintula  1986              31.73   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Jari Mäkäläinen  1986              33.45   
  Helsingin Uimarit                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  26 lokakuu 2014 
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä  Tulostusaika  10:41 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Mastersmestaruuskilpailut 2014    Tulostuspäivämäärä  25 lokakuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Jyväskylä    Tulostusaika  13:28   
  Järjestäjä  SWimming Jyväskylä         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  24 lokakuu 2014         
 
 
Laji 13, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 75 - 79 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lea Varvio  1936              1:17.28   
  S.C.Pingviinit                   
 
Laji 13, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Anna Pyrrö  1941              58.99   
  Swimming Jyväskylä                   
 
Laji 13, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Eija Piililä  1946              57.30   
  TaTu Tampere                   
Pirjo-Leena Pitkänen  1945              1:02.54   
  Swimming Jyväskylä                   
Raija Vainionpää  1948              1:05.39   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
 
Laji 13, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kirsti Kanerva  1952              49.08   
  Uintiklubi Nereus                   
Kaarina Markkula  1952              51.14   
  Cetus Espoo                   
 
Laji 13, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Anne-Marja Hammar  1958              43.30   
  S.C.Pingviinit                   
Taina Miekka  1959              49.25   
  Uintiklubi Nereus                   
 
Laji 13, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Pirkko Hankonen  1963              38.87   
  Järvenpään Uintiklubi                   
Maarit Sihvonen  1961              41.19   
  Kempeleen Pyrintö                   
Merja Pettersson  1963              44.54   
  Uimaseura Aquila                   
Maikki Torsti  1963              46.09   
  Cetus Espoo                   
Kirsi Tanner  1964              1:18.10   
  S.C.Pingviinit                   
Outi Salminen  1961              DNS   
  Helsingin Uimarit                   
 
Laji 13, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Petra Thodin  1968              38.51   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Anu Lajunen  1966              48.18   
  Swimming Jyväskylä                   
 
Laji 13, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sanna Aaltonen  1973              36.64   
  S.C.Pingviinit                   
Sanna Soininen  1973              38.56   
  Brahean Uimarit - Lieksa                   
Anu Taivainen  1971              44.40   
  Cetus Espoo                   
Sari Kukkonen  1972              45.28   
  Keravan Uimarit                   
 
Laji 13, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Johanna Salmela  1976              35.36   
  Tuusulan Uimaseura                   
Jenni Harjuoja  1977              35.72   
  Cetus Espoo                   
Jenni Degerholm  1977              39.23   
  Aurajoen Uinti                   
Pinja Kivistö  1979              39.41   
  Rauman Uimaseura                   
Tiina Laitinen  1979              40.63   
  Kankaanpään Uimarit                   
Minna Jerohin  1976              47.75   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Krista Käkelä  1975              50.09   
  Tuusulan Uimaseura                   
 
Laji 13, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Milla Vainionpää  1981              39.39   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Maria Välimäki  1982              42.62   
  Nivalan Saukot                   
Marjo Alavillamo  1984              43.21   
  Kankaanpään Uimarit                   
Leila Aromaa  1982              44.93   
  Loimaan Uimaseura                   
Niina Säteri  1984