Resultat för UGP 4, Åkersberga
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Pass 3 Söndag 12okt
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP4 - 2014 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 10:52 | |||
Arrangör | Stockholms simförbund & Åkersberga SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 11 oktober 2014 |
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Pauline Korssell | 1997 | Täby Sim | 37.62 | 1:19.68 | 2:02.72 | 2:46.63 | |||
2 | Sophia Norén | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.23 | 1:21.00 | 2:04.90 | 2:48.17 | |||
3 | Wilma Andersson | 1998 | Spårvägen Simförening | 39.90 | 1:25.93 | 2:12.58 | 2:59.36 | |||
4 | Lina Sundman | 1998 | Danderyds Sim | 40.34 | 1:26.45 | 2:15.15 | 3:04.95 | |||
5 | Wilma Tukonen | 1998 | Spårvägen Simförening | 43.51 | 1:34.54 | 2:29.00 | 3:23.44 | |||
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Saga Kjellin | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.36 | 1:27.28 | 2:12.28 | 2:55.03 | |||
2 | Mikaela Bergh | 1999 | Täby Sim | 40.21 | 1:25.35 | 2:11.03 | 2:55.06 | |||
3 | Josephine Andreasson | 1999 | Turebergs Simklubb | 41.32 | 1:26.06 | 2:10.73 | 2:56.26 | |||
4 | Julia Nilsson | 1999 | Spårvägen Simförening | 39.32 | 1:24.87 | 2:10.83 | 2:56.40 | |||
5 | Henny Reuterskiöld | 1999 | Danderyds Sim | 40.74 | 1:27.10 | 2:13.10 | 3:00.10 | |||
6 | Wilma Hagmansson | 1999 | Spårvägen Simförening | 42.15 | 1:27.74 | 2:13.74 | 3:00.48 | |||
7 | Sigrid Loid | 1999 | Täby Sim | 41.38 | 1:27.15 | 2:14.58 | 3:01.08 | |||
8 | Fanny Kruthammar | 1999 | Täby Sim | 41.31 | 1:27.40 | 2:14.64 | 3:02.19 | |||
9 | Annastasia Wrembicki | 1999 | IFK Lidingö Simklubb | 46.17 | 1:38.66 | 2:33.41 | 3:25.98 | |||
- | Lovisa Sterner | 1999 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Julia Franks | 2000 | Täby Sim | 39.67 | 1:24.19 | 2:09.46 | 2:53.98 | |||
2 | Frida Berndtson | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.90 | 1:28.91 | 2:18.00 | 3:08.06 | |||
3 | Gunnel Sköld | 2000 | Täby Sim | 44.14 | 1:32.88 | 2:22.15 | 3:10.13 | |||
4 | Manjiri Bhat | 2000 | Danderyds Sim | 44.48 | 1:34.57 | 2:24.26 | 3:13.91 | |||
5 | Astrid Onno | 2000 | Spårvägen Simförening | 43.68 | 1:34.43 | 2:25.98 | 3:15.74 | |||
6 | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägen Simförening | 45.52 | 1:37.30 | 2:30.60 | 3:23.65 | |||
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Elin Swerlander | 2001 | Turebergs Simklubb | 40.02 | 1:25.09 | 2:10.50 | 2:54.13 | |||
2 | Astrid Eriksson | 2001 | Turebergs Simklubb | 40.48 | 1:25.67 | 2:11.28 | 2:55.81 | |||
3 | Johanna Persson | 2001 | Täby Sim | 40.06 | 1:25.25 | 2:10.65 | 2:55.90 | |||
4 | Maria Tavemark | 2001 | Täby Sim | 40.46 | 1:26.17 | 2:13.87 | 3:01.79 | |||
5 | Smilla Malm | 2003 | Danderyds Sim | 42.94 | 1:31.82 | 2:20.21 | 3:07.99 | |||
6 | Clara Sundqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 43.76 | 1:32.01 | 2:21.66 | 3:09.92 | |||
7 | Malin Sangfelt | 2001 | Täby Sim | 43.22 | 1:32.53 | 2:21.53 | 3:11.49 | |||
8 | Ioana Danes | 2002 | Spårvägen Simförening | 44.66 | 1:35.56 | 2:26.67 | 3:16.93 | |||
9 | Josefine Torell | 2002 | IFK Lidingö Simklubb | 44.12 | 1:35.41 | 2:27.25 | 3:17.04 | |||
10 | Lovisa Liljeblad | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 42.96 | 1:31.25 | 2:23.39 | 3:17.73 | |||
11 | Cecilia Viberg | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 46.17 | 1:37.13 | 2:29.95 | 3:19.79 | |||
12 | Sofia Karls | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.51 | 1:36.68 | 2:30.61 | 3:22.59 | |||
13 | Julia Lundgren | 2002 | IFK Lidingö Simklubb | 49.24 | 1:46.31 | 2:42.16 | 3:36.69 | |||
14 | Sabina Vranjes | 2001 | Danderyds Sim | 49.15 | 1:44.99 | 2:42.49 | 3:36.70 | |||
15 | Lisa Candelius | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 50.53 | 1:47.05 | 2:44.25 | 3:39.00 | |||
16 | Alexandra Eriksson | 2002 | Spårvägen Simförening | 49.86 | 1:46.69 | 2:44.09 | 3:41.55 | |||
17 | Elvira Schei | 2003 | Spårvägen Simförening | 51.82 | 1:50.67 | 2:50.25 | 3:50.25 | |||
18 | Eliane Westermark | 2003 | Spårvägen Simförening | 53.87 | 1:54.11 | 2:53.95 | 3:52.41 | |||
19 | Sophie Sundqvist | 2003 | Spårvägen Simförening | 55.88 | 1:56.59 | 2:56.64 | 3:54.26 | |||
20 | Mirella Vranjes | 2001 | Danderyds Sim | 53.18 | 1:54.06 | 2:56.74 | 3:56.09 | |||
21 | Susanna Nivenius | 2002 | Spårvägen Simförening | 55.29 | 1:55.67 | 2:57.44 | 3:57.64 | |||
22 | Veronica Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 54.87 | 1:56.43 | 2:58.30 | 3:58.21 | |||
23 | Belize Engström | 2004 | Spårvägen Simförening | 54.32 | 1:56.89 | 2:59.66 | 4:00.97 | |||
24 | Jenny Tunell | 2003 | Danderyds Sim | 55.99 | 1:59.44 | 3:02.57 | 4:04.81 | |||
- | Beata Kårén | 2003 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Cornelia Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Sara Torstensson | 2004 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2014 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 10:52 |