2018-08-18   10:29:49
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP 4, Åkersberga

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Lördag 11okt

Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP4 - 2014    Utskriftsdatum  11 oktober 2014   
  Tävlingsort  Åkersberga    Utskriftstid  10:48   
  Arrangör  Stockholms simförbund & Åkersberga SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  11 oktober 2014         
 
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sophia Norén  1998  Solna Sundbyberg SS 04    37.14        1:17.91   
Pauline Korssell  1997  Täby Sim    36.91        1:18.35   
Agnes Fährlin  1998  Spårvägen Simförening    37.17        1:18.78   
Filippa Berndtson  1997  Solna Sundbyberg SS 04    37.30        1:20.27   
Zhanna Kuhry  1998  Täby Sim    37.20        1:20.62   
Wilma Andersson  1998  Spårvägen Simförening    40.01        1:24.54   
Lina Sundman  1998  Danderyds Sim    39.58        1:25.01   
Therese Thor  1998  Solna Sundbyberg SS 04    40.96        1:26.96   
Caroline Adlerborn  1998  Spårvägen Simförening    42.78        1:31.25   
10  Wilma Tukonen  1998  Spårvägen Simförening    43.18        1:33.27   
Daphne Thörn  1997  Solna Sundbyberg SS 04            DNS   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tiffani Segerbrand  1999  Solna Sundbyberg SS 04    37.15        1:17.81   
Julia Nilsson  1999  Spårvägen Simförening    36.94        1:18.92   
Mikaela Bergh  1999  Täby Sim    38.74        1:21.49   
Wilma Hagmansson  1999  Spårvägen Simförening    39.62        1:22.49   
Fanny Kruthammar  1999  Täby Sim    39.44        1:23.34   
Josephine Andreasson  1999  Turebergs Simklubb    40.74        1:24.92   
Henny Reuterskiöld  1999  Danderyds Sim    40.90        1:27.54   
Matilda Eriksson  1999  Täby Sim    42.23        1:32.66   
Wilma Ekwall  1999  Spårvägen Simförening    45.22        1:36.21   
10  Saga Gustafsson  1999  Åkersberga Simsällskap    44.19        1:38.03   
11  Cajsa-Lisa Jansson  1999  Spårvägen Simförening    46.43        1:39.77   
12  Rebecca Elgh  1999  Spårvägen Simförening    54.43        1:53.08   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Julia Augustsson  2000  Spårvägen Simförening    39.66        1:24.47   
Frida Berndtson  2000  Solna Sundbyberg SS 04    40.10        1:26.01   
Olivia Stille  2000  Turebergs Simklubb    42.00        1:28.93   
Fanny Odin  2000  Spårvägen Simförening    41.85        1:29.17   
Gunnel Sköld  2000  Täby Sim    43.77        1:31.22   
Maike Kuhlins  2000  Spårvägen Simförening    45.11        1:35.07   
Astrid Onno  2000  Spårvägen Simförening    44.58        1:35.11   
Michaela Lindström  2000  Spårvägen Simförening    49.37        1:45.23   
Matilda Bergström  2000  Solna Sundbyberg SS 04    51.70        1:48.59   
10  Ronja Pettersson  2000  Åkersberga Simsällskap    49.14        1:49.80   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Johanna Persson  2001  Täby Sim    38.78        1:21.68   
Elin Swerlander  2001  Turebergs Simklubb    38.63        1:21.81   
Astrid Eriksson  2001  Turebergs Simklubb    40.09        1:24.15   
Maria Tavemark  2001  Täby Sim    39.72        1:24.29   
Jennifer Bergström  2002  Åkersberga Simsällskap    40.61        1:25.30   
Lovisa Liljeblad  2002  Åkersberga Simsällskap    39.97        1:25.81   
Smilla Malm  2003  Danderyds Sim    40.78        1:26.52   
Kristina Isacson  2001  Täby Sim    43.00        1:27.60   
Tindra Imhäuser  2002  Åkersberga Simsällskap    42.53        1:29.43   
10  Clara Sundqvist  2001  Spårvägen Simförening    42.74        1:29.81   
11  Sofia Karls  2002  Solna Sundbyberg SS 04    42.06        1:30.27   
12  Isabel Nordström  2001  Solna Sundbyberg SS 04    44.17        1:32.10   
13  Josefine Torell  2002  IFK Lidingö Simklubb    42.63        1:32.35   
14  Ioana Danes  2002  Spårvägen Simförening    43.63        1:33.47   
15  Elsa Kjellin  2001  Solna Sundbyberg SS 04    44.98        1:33.84   
16  Cecilia Viberg  2003  IFK Lidingö Simklubb    45.04        1:34.06   
17  Jennifer Laine  2001  Solna Sundbyberg SS 04    44.47        1:34.39   
18  Tyra Wijk  2001  Turebergs Simklubb    45.01        1:35.74   
19  Zafira Engström Vaamonde  2001  Spårvägen Simförening    44.83        1:35.87   
20  Alicia Kjerrman  2001  Spårvägen Simförening    45.81        1:38.30   
21  Rebecca Sandström  2003  IFK Lidingö Simklubb    46.85        1:39.01   
22  Tina Westmoreland  2002  Åkersberga Simsällskap    46.97        1:39.76   
23  Isabella Galway  2003  Åkersberga Simsällskap    47.45        1:39.99   
24  Lisa Candelius  2003  Solna Sundbyberg SS 04    47.61        1:41.13   
25  Sabina Vranjes  2001  Danderyds Sim    48.53        1:43.04   
26  Sofia Ekström  2001  Spårvägen Simförening    48.86        1:44.63   
27  Hannah Zaalouk  2001  Solna Sundbyberg SS 04    49.08        1:45.38   
28  Julia Lundgren  2002  IFK Lidingö Simklubb    49.50        1:47.22   
29  Elvira Schei  2003  Spårvägen Simförening    49.89        1:47.45   
30  Maja Rekola-Weckström  2002  Åkersberga Simsällskap    49.67        1:47.58   
31  Alexandra Eriksson  2002  Spårvägen Simförening    50.69        1:48.00   
32  Veronica Lythell  2003  Spårvägen Simförening    52.52        1:49.22   
33  Eliane Westermark  2003  Spårvägen Simförening    53.28        1:50.84   
34  Emma Lundmark  2003  Solna Sundbyberg SS 04    53.71        1:51.23   
35  Wilma Stendrake  2003  Åkersberga Simsällskap    53.79        1:52.23   
36  Belize Engström  2004  Spårvägen Simförening    53.80        1:52.62   
37  Sophie Sundqvist  2003  Spårvägen Simförening    55.20        1:52.94   
38  Melina Pirkizri  2003  Åkersberga Simsällskap    52.62        1:54.11   
39  Mirella Vranjes  2001  Danderyds Sim    54.72        1:55.49   
40  Jenny Tunell  2003  Danderyds Sim    54.68        1:55.66   
41  Susanna Nivenius  2002  Spårvägen Simförening    56.13        1:56.41   
42  Tove Hägerdal  2002  Spårvägen Simförening    55.84        1:58.39   
43  Beata Kårén  2003  Spårvägen Simförening    55.91        1:58.51   
Cornelia Lythell  2003  Spårvägen Simförening            DSQ   
Sara Torstensson  2004  Spårvägen Simförening            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  11 oktober 2014 
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap  Utskriftstid  10:48 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner