Resultat för UGP 4, Åkersberga
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP4 - 2014 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 17:10 | |||
Arrangör | Stockholms simförbund & Åkersberga SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 11 oktober 2014 |
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Frederick Holmer Fann | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:05.92 | 2:16.27 | 3:24.92 | 4:32.01 | |||
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 1:02.28 | 2:07.58 | 3:12.63 | 4:17.58 | |||
2 | Anton Sandberg | 1999 | Täby Sim | 1:05.58 | 2:14.85 | 3:22.05 | 4:28.59 | |||
3 | Gustav Barnå | 1999 | Täby Sim | 1:06.05 | 2:15.47 | 3:22.83 | 4:30.03 | |||
4 | Erik Ottosson | 1999 | Spårvägen Simförening | 1:07.88 | 2:20.78 | 3:34.33 | 4:47.20 | |||
5 | Erik Olsson Sande | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:07.24 | 2:23.54 | 3:42.86 | 4:59.31 | |||
- | Carl Sundelin | 1999 | IFK Lidingö Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Daniel Coleman | 2000 | Täby Sim | 1:13.06 | 2:29.65 | 3:44.43 | 4:55.66 | |||
2 | Viktor Klingeryd Jalamo | 2000 | Spårvägen Simförening | 1:13.87 | 2:31.94 | 3:51.91 | 5:08.21 | |||
3 | Gustav Surting | 2000 | Spårvägen Simförening | 1:16.87 | 2:45.41 | 4:16.51 | 5:40.00 | |||
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 1:11.28 | 2:27.86 | 3:44.26 | 4:56.91 | |||
2 | Andres Pöllänen | 2001 | Täby Sim | 1:11.48 | 2:29.60 | 3:47.28 | 5:02.83 | |||
3 | Gustav Gaunitz | 2001 | Spårvägen Simförening | 1:11.29 | 2:28.81 | 3:48.41 | 5:05.52 | |||
4 | Anton Forsberg | 2001 | Täby Sim | 1:12.99 | 2:31.12 | 3:49.76 | 5:06.59 | |||
5 | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | 1:15.01 | 2:35.71 | 3:55.44 | 5:10.16 | |||
6 | Axel Nordén | 2001 | Täby Sim | 1:15.54 | 2:35.60 | 3:55.34 | 5:10.66 | |||
7 | Andreas Wallén | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:15.60 | 2:37.47 | 4:00.70 | 5:22.58 | |||
8 | Erik Ahlqvist | 2001 | Täby Sim | 1:18.23 | 2:42.61 | 4:05.20 | 5:22.78 | |||
9 | Julius Eneström | 2001 | Danderyds Sim | 1:15.21 | 2:37.63 | 4:02.85 | 5:27.77 | |||
10 | Douglas Reuterskiöld | 2002 | Danderyds Sim | 1:21.76 | 2:50.95 | 4:20.80 | 5:46.60 | |||
11 | William Bernhardsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:20.90 | 2:50.24 | 4:20.14 | 5:47.85 | |||
12 | Gustav Henrikssen | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:21.61 | 2:51.65 | 4:22.79 | 5:50.58 | |||
13 | Arvid Styrman | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:22.54 | 2:53.91 | 4:25.41 | 5:52.94 | |||
14 | Gordon Ölund | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:23.25 | 2:55.55 | 4:30.14 | 6:04.23 | |||
15 | Matyas Török | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:23.56 | 2:57.05 | 4:31.30 | 6:04.43 | |||
16 | Martin Hallbäck | 2001 | Spårvägen Simförening | 1:25.39 | 2:58.46 | 4:33.48 | 6:05.47 | |||
17 | Linus Wickström | 2003 | Danderyds Sim | 1:25.56 | 2:59.63 | 4:36.67 | 6:09.85 | |||
18 | Jesper Holmström | 2003 | Spårvägen Simförening | 1:31.73 | 3:11.59 | 4:53.31 | 6:27.93 | |||
19 | Alexander Lehtonen Hebert | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:32.80 | 3:13.19 | 4:53.32 | 6:28.13 | |||
20 | Adam Hansson Dylén | 2003 | Spårvägen Simförening | 1:37.38 | 3:27.95 | 5:20.88 | 7:07.10 | |||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2014 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 17:10 |