Resultater for UGP 4, Ã…kersberga
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP4 - 2014 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 09:57 | |||
Arrangör | Stockholms simförbund & Åkersberga SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 11 oktober 2014 |
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Beatrice Vezzoli | 1998 | Turebergs Simklubb | 31.39 | 1:06.51 | |||||
2 | Emma Sundstedt | 1998 | Spårvägen Simförening | 31.64 | 1:07.17 | |||||
3 | Filippa Berndtson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.53 | 1:11.03 | |||||
4 | Rebecca Höglind | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.42 | 1:13.95 | |||||
5 | Therese Thor | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.16 | 1:15.32 | |||||
6 | Caroline Adlerborn | 1998 | Spårvägen Simförening | 34.40 | 1:15.71 | |||||
7 | Wilma Tukonen | 1998 | Spårvägen Simförening | 35.08 | 1:18.38 | |||||
8 | Zhanna Kuhry | 1998 | Täby Sim | 35.42 | 1:18.47 | |||||
9 | Hanna Marohn | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 36.22 | 1:22.22 | |||||
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Matilda Flood | 1999 | Spårvägen Simförening | 32.13 | 1:08.60 | |||||
2 | Alva Mickelsson | 1999 | Turebergs Simklubb | 33.68 | 1:13.02 | |||||
3 | Elin Grenholm | 1999 | Spårvägen Simförening | 33.10 | 1:13.04 | |||||
4 | Emma Garmelius | 1999 | Spårvägen Simförening | 34.93 | 1:15.33 | |||||
5 | Julia Nilsson | 1999 | Spårvägen Simförening | 34.25 | 1:16.01 | |||||
6 | Helena Brandt | 1999 | Danderyds Sim | 36.08 | 1:18.94 | |||||
7 | Sofia Lennerthson | 1999 | Täby Sim | 36.38 | 1:20.83 | |||||
8 | Wilma Hagmansson | 1999 | Spårvägen Simförening | 36.92 | 1:21.14 | |||||
9 | Ebba Langemar | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 37.51 | 1:21.48 | |||||
10 | Mikaela Bergh | 1999 | Täby Sim | 37.98 | 1:25.46 | |||||
11 | Emma Wallin | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 38.21 | 1:26.30 | |||||
12 | Annastasia Wrembicki | 1999 | IFK Lidingö Simklubb | 42.17 | 1:30.73 | |||||
13 | Rebecca Elgh | 1999 | Spårvägen Simförening | 43.32 | 1:31.60 | |||||
- | Cajsa-Lisa Jansson | 1999 | Spårvägen Simförening | DNF | ||||||
- | Lovisa Sterner | 1999 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Cornelia Jerresand | 2000 | Täby Sim | 33.41 | 1:12.42 | |||||
2 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 34.46 | 1:13.23 | |||||
3 | Olivia Stille | 2000 | Turebergs Simklubb | 33.63 | 1:13.73 | |||||
4 | Astrid Onno | 2000 | Spårvägen Simförening | 34.88 | 1:15.34 | |||||
5 | Tilda Rekola-Weckström | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 34.83 | 1:17.25 | |||||
6 | Julia Franks | 2000 | Täby Sim | 35.60 | 1:19.30 | |||||
7 | Julia Augustsson | 2000 | Spårvägen Simförening | 37.24 | 1:21.64 | |||||
8 | Manjiri Bhat | 2000 | Danderyds Sim | 36.16 | 1:21.78 | |||||
9 | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägen Simförening | 41.04 | 1:30.89 | |||||
10 | Emilia Österberg | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 45.37 | 1:43.46 | |||||
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Astrid Eriksson | 2001 | Turebergs Simklubb | 33.05 | 1:13.26 | |||||
2 | Elin Swerlander | 2001 | Turebergs Simklubb | 32.97 | 1:15.10 | |||||
3 | Elsa Kjellin | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.72 | 1:16.88 | |||||
4 | Zafira Engström Vaamonde | 2001 | Spårvägen Simförening | 36.20 | 1:21.35 | |||||
5 | Jennifer Bergström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 36.51 | 1:21.40 | |||||
6 | Isabel Nordström | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.23 | 1:22.64 | |||||
7 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 37.78 | 1:23.13 | |||||
8 | Mikaela Hedström | 2003 | Spårvägen Simförening | 37.41 | 1:23.30 | |||||
9 | Lisa Schubert | 2001 | Täby Sim | 38.50 | 1:24.69 | |||||
10 | Jennifer Laine | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.38 | 1:25.12 | |||||
11 | Amanda Heed Nordin | 2001 | Spårvägen Simförening | 39.42 | 1:27.27 | |||||
12 | Smilla Hedlund | 2001 | Täby Sim | 40.13 | 1:28.51 | |||||
13 | Sofia Karls | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.97 | 1:28.55 | |||||
14 | Daniella Berglund | 2002 | IFK Lidingö Simklubb | 39.65 | 1:30.10 | |||||
15 | Esther Rydbeck Nordén | 2001 | Täby Sim | 41.04 | 1:30.59 | |||||
16 | Noémi Andras | 2001 | Spårvägen Simförening | 41.85 | 1:31.07 | |||||
17 | Alexandra Jensen | 2001 | Täby Sim | 40.67 | 1:32.69 | |||||
18 | Irma Åkerblom | 2002 | IFK Lidingö Simklubb | 41.67 | 1:32.77 | |||||
19 | Clara Sundqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 43.46 | 1:33.73 | |||||
20 | Viktoria Nylund | 2001 | Täby Sim | 42.01 | 1:33.79 | |||||
21 | Tilda Kjeldsen | 2001 | Täby Sim | 42.57 | 1:35.78 | |||||
22 | Cornelia Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 43.62 | 1:35.99 | |||||
23 | Emma Lundmark | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.26 | 1:36.68 | |||||
24 | Veronica Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 47.42 | 1:41.97 | |||||
25 | Sabina Vranjes | 2001 | Danderyds Sim | 47.21 | 1:42.85 | |||||
26 | Eliane Westermark | 2003 | Spårvägen Simförening | 47.37 | 1:42.99 | |||||
27 | Susanna Nivenius | 2002 | Spårvägen Simförening | 47.55 | 1:43.27 | |||||
28 | Elvira Schei | 2003 | Spårvägen Simförening | 50.62 | 1:51.32 | |||||
29 | Alexandra Eriksson | 2002 | Spårvägen Simförening | 50.92 | 1:59.46 | |||||
30 | Sophie Sundqvist | 2003 | Spårvägen Simförening | 55.67 | 2:00.91 | |||||
- | Sara Torstensson | 2004 | Spårvägen Simförening | DNF | ||||||
- | Beata Kårén | 2003 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Belize Engström | 2004 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Josefine Torell | 2002 | IFK Lidingö Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2014 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 09:57 |