Resultat för UGP 4, Åkersberga
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP4 - 2014 | Utskriftsdatum | 11 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 18:48 | |||
Arrangör | Stockholms simförbund & Åkersberga SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 11 oktober 2014 |
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägen Simförening | 26.58 | 54.07 | |||||
2 | Cruiz Llupa | 1997 | Simklubben Sydsim | 26.68 | 56.01 | |||||
3 | Patrik Eriksson | 1996 | Spårvägen Simförening | 29.11 | 59.65 | |||||
4 | Oliver Freiholtz | 1997 | Spårvägen Simförening | 28.91 | 1:00.15 | |||||
5 | Oliver Simic | 1998 | Täby Sim | 29.61 | 1:03.26 | |||||
6 | Steve Xia | 1996 | Åkersberga Simsällskap | 38.12 | 1:21.35 | |||||
- | Nicklas Xia | 1998 | Åkersberga Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 26.99 | 56.85 | |||||
2 | Anton Sandberg | 1999 | Täby Sim | 28.50 | 59.28 | |||||
3 | Gustav Barnå | 1999 | Täby Sim | 29.32 | 1:00.13 | |||||
4 | Gustav Boman | 1999 | Täby Sim | 30.24 | 1:01.88 | |||||
5 | Alex Kaufmann | 1999 | Spårvägen Simförening | 30.49 | 1:04.41 | |||||
6 | Olle Hennert | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.58 | 1:06.22 | |||||
7 | Carl Andersson | 1999 | Täby Sim | 33.33 | 1:09.09 | |||||
8 | Carl Sundelin | 1999 | IFK Lidingö Simklubb | 33.11 | 1:12.06 | |||||
- | Niklas Romson | 1999 | Täby Sim | DNS | ||||||
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Josef Al-Khalili | 2000 | Täby Sim | 28.72 | 59.25 | |||||
2 | Stefan Varga | 2000 | Danderyds Sim | 28.82 | 59.74 | |||||
3 | Daniel Coleman | 2000 | Täby Sim | 29.30 | 1:02.55 | |||||
4 | Gabriel Hansson | 2000 | Täby Sim | 30.44 | 1:04.38 | |||||
5 | Victor Simic | 2000 | Täby Sim | 30.13 | 1:04.39 | |||||
6 | William Jansson | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 31.59 | 1:06.01 | |||||
7 | Wilhelm Lörinc | 2000 | Täby Sim | 31.71 | 1:06.45 | |||||
8 | Rikard Arnebjer | 2000 | Spårvägen Simförening | 31.88 | 1:07.47 | |||||
9 | Alexander Hurkmans | 2000 | Spårvägen Simförening | 32.75 | 1:07.74 | |||||
10 | Viktor Klingeryd Jalamo | 2000 | Spårvägen Simförening | 33.33 | 1:07.99 | |||||
11 | Emilio Jonsson | 2000 | IFK Lidingö Simklubb | 33.76 | 1:09.81 | |||||
12 | Jakob Grindberg | 2000 | Täby Sim | 34.05 | 1:11.42 | |||||
13 | Gustav Surting | 2000 | Spårvägen Simförening | 34.97 | 1:11.90 | |||||
14 | Kevin Xia | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 35.20 | 1:14.71 | |||||
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 30.08 | 1:01.84 | |||||
2 | Johan Hennert | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.11 | 1:03.13 | |||||
3 | Fredrik Annergren | 2001 | Turebergs Simklubb | 31.08 | 1:04.99 | |||||
4 | Gustav Gaunitz | 2001 | Spårvägen Simförening | 32.57 | 1:07.80 | |||||
5 | Leonardo Montes | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.42 | 1:07.94 | |||||
6 | Julius Eneström | 2001 | Danderyds Sim | 33.70 | 1:09.68 | |||||
7 | Simon Imhäuser | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 35.52 | 1:13.47 | |||||
8 | Douglas Reuterskiöld | 2002 | Danderyds Sim | 36.38 | 1:14.91 | |||||
9 | Oskar Arvidsson | 2002 | Danderyds Sim | 36.40 | 1:16.59 | |||||
10 | John Sun | 2002 | Turebergs Simklubb | 36.41 | 1:17.08 | |||||
11 | Emil Tikkanen | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 36.15 | 1:17.26 | |||||
12 | Linus Wickström | 2003 | Danderyds Sim | 36.59 | 1:17.34 | |||||
13 | Isac Böschen | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.72 | 1:19.50 | |||||
14 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 39.06 | 1:21.73 | |||||
15 | Wilhelm Arvidsson | 2005 | Danderyds Sim | 39.29 | 1:22.13 | |||||
16 | Sebastian Westerlund | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 40.77 | 1:24.65 | |||||
17 | David Kjellberg | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 41.93 | 1:26.99 | |||||
18 | Jesper Holmström | 2003 | Spårvägen Simförening | 41.44 | 1:27.09 | |||||
19 | Alexander Lehtonen Hebert | 2002 | Spårvägen Simförening | 42.53 | 1:27.81 | |||||
20 | Filip Novacic | 2003 | Danderyds Sim | 41.99 | 1:28.01 | |||||
21 | Isak Jederström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 42.21 | 1:28.03 | |||||
22 | Hannes Fahlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 44.19 | 1:32.93 | |||||
23 | Oskar Käll | 2002 | Spårvägen Simförening | 45.00 | 1:35.02 | |||||
24 | Mårten Wikman | 2002 | Spårvägen Simförening | 44.07 | 1:35.43 | |||||
25 | Emil Jagt | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 44.87 | 1:35.95 | |||||
26 | Jesper Sandström | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 48.40 | 1:47.00 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 11 oktober 2014 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 18:48 |