Resultat för UGP 4, Åkersberga
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP4 - 2014 |
|
Utskriftsdatum |
11 oktober 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Åkersberga |
|
Utskriftstid |
18:28 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund & Åkersberga SS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hanna Sangfelt |
1997 |
Täby Sim |
|
34.76 |
1:11.68 |
1:49.52 |
|
2:27.05 |
|
2 |
Emma Sundstedt |
1998 |
Spårvägen Simförening |
|
36.48 |
1:17.19 |
1:58.40 |
|
2:39.07 |
|
3 |
Agnes Fährlin |
1998 |
Spårvägen Simförening |
|
37.85 |
1:19.07 |
2:00.39 |
|
2:39.51 |
|
4 |
Rebecca Höglind |
1998 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
38.68 |
1:19.63 |
2:00.98 |
|
2:41.02 |
|
5 |
Wilma Andersson |
1998 |
Spårvägen Simförening |
|
39.81 |
1:23.88 |
2:08.96 |
|
2:52.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alma Holmberg |
1999 |
Turebergs Simklubb |
|
35.84 |
1:12.59 |
1:50.12 |
|
2:27.60 |
|
2 |
Elin Grenholm |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
35.86 |
1:13.89 |
1:52.81 |
|
2:30.76 |
|
3 |
Alva Mickelsson |
1999 |
Turebergs Simklubb |
|
36.60 |
1:16.76 |
1:58.15 |
|
2:37.77 |
|
4 |
Nina Bring |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
39.37 |
1:20.83 |
2:02.56 |
|
2:44.36 |
|
5 |
Emma Garmelius |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
39.89 |
1:22.32 |
2:05.13 |
|
2:47.62 |
|
6 |
Sofia Lennerthson |
1999 |
Täby Sim |
|
40.33 |
1:22.91 |
2:06.97 |
|
2:48.98 |
|
7 |
Emma Wallin |
1999 |
Åkersberga Simsällskap |
|
40.47 |
1:24.84 |
2:10.73 |
|
2:53.88 |
|
8 |
Saga Gustafsson |
1999 |
Åkersberga Simsällskap |
|
43.03 |
1:32.81 |
2:25.89 |
|
3:16.75 |
|
- |
Fanny Kruthammar |
1999 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexandra Gordon |
2000 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
35.28 |
1:13.78 |
1:52.55 |
|
2:30.12 |
|
2 |
Cornelia Jerresand |
2000 |
Täby Sim |
|
35.74 |
1:15.28 |
1:55.74 |
|
2:34.55 |
|
3 |
Amanda Strömdahl |
2000 |
Täby Sim |
|
36.12 |
1:14.91 |
1:54.65 |
|
2:34.66 |
|
4 |
Tilda Rekola-Weckström |
2000 |
Åkersberga Simsällskap |
|
35.40 |
1:14.58 |
1:55.99 |
|
2:37.48 |
|
5 |
Julia Franks |
2000 |
Täby Sim |
|
37.52 |
1:17.81 |
1:59.50 |
|
2:40.91 |
|
6 |
Gunnel Sköld |
2000 |
Täby Sim |
|
39.84 |
1:23.15 |
2:06.53 |
|
2:48.15 |
|
7 |
Fanny Odin |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
39.91 |
1:22.58 |
2:06.34 |
|
2:49.42 |
|
8 |
Astrid Blomberg |
2000 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
43.21 |
1:27.18 |
2:10.37 |
|
2:52.32 |
|
9 |
Elin Öberg |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
40.85 |
1:25.94 |
2:11.66 |
|
2:56.61 |
|
10 |
Astrid Onno |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
41.34 |
1:25.66 |
2:11.68 |
|
2:56.64 |
|
11 |
Josefin Asp |
2000 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
46.59 |
1:36.05 |
2:24.02 |
|
3:11.51 |
|
12 |
Emilia Österberg |
2000 |
Åkersberga Simsällskap |
|
44.75 |
1:35.09 |
2:27.89 |
|
3:19.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
11 oktober 2014 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
Utskriftstid |
18:28 |
|