Resultat för UGP 4, Åkersberga
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP4 - 2014 | Utskriftsdatum | 11 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 17:24 | |||
Arrangör | Stockholms simförbund & Åkersberga SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 11 oktober 2014 |
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Zhanna Kuhry | 1998 | Täby Sim | 1:09.51 | 2:25.33 | 3:42.38 | 4:58.35 | |||
2 | Lina Sundman | 1998 | Danderyds Sim | 1:11.02 | 2:28.66 | 3:47.64 | 5:06.18 | |||
3 | Wilma Andersson | 1998 | Spårvägen Simförening | 1:12.68 | 2:31.89 | 3:51.82 | 5:11.06 | |||
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Tiffani Segerbrand | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:10.79 | 2:23.99 | 3:36.74 | 4:45.86 | |||
2 | Emma Garmelius | 1999 | Spårvägen Simförening | 1:11.14 | 2:26.66 | 3:42.70 | 4:57.76 | |||
3 | Sigrid Loid | 1999 | Täby Sim | 1:12.11 | 2:28.45 | 3:45.17 | 4:59.31 | |||
4 | Alma Holmberg | 1999 | Turebergs Simklubb | 1:13.21 | 2:29.44 | 3:45.39 | 4:59.64 | |||
5 | Matilda Flood | 1999 | Spårvägen Simförening | 1:12.81 | 2:30.22 | 3:47.69 | 5:04.15 | |||
6 | Sofia Lennerthson | 1999 | Täby Sim | 1:12.73 | 2:34.77 | 3:53.87 | 5:09.69 | |||
7 | Josephine Andreasson | 1999 | Turebergs Simklubb | 1:14.90 | 2:35.29 | 3:54.89 | 5:10.08 | |||
8 | Ebba Langemar | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 1:13.81 | 2:35.52 | 3:57.24 | 5:15.38 | |||
9 | Wilma Hagmansson | 1999 | Spårvägen Simförening | 1:14.84 | 2:36.17 | 3:58.35 | 5:19.98 | |||
10 | Wilma Ekwall | 1999 | Spårvägen Simförening | 1:15.22 | 2:36.93 | 3:59.37 | 5:20.25 | |||
11 | Mikaela Bergh | 1999 | Täby Sim | 1:16.07 | 2:38.56 | 4:02.21 | 5:24.82 | |||
12 | Cajsa-Lisa Jansson | 1999 | Spårvägen Simförening | 1:17.43 | 2:43.65 | 4:10.47 | 5:33.78 | |||
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägen Simförening | 1:13.50 | 2:34.42 | 3:56.76 | 5:16.80 | |||
2 | Gunnel Sköld | 2000 | Täby Sim | 1:15.25 | 2:36.54 | 3:58.75 | 5:19.25 | |||
3 | Astrid Onno | 2000 | Spårvägen Simförening | 1:15.68 | 2:38.64 | 4:00.73 | 5:21.14 | |||
4 | Julia Augustsson | 2000 | Spårvägen Simförening | 1:14.57 | 2:37.53 | 4:02.83 | 5:26.77 | |||
5 | Elin Öberg | 2000 | Spårvägen Simförening | 1:18.74 | 2:42.75 | 4:08.20 | 5:35.48 | |||
6 | Louise Törnblom | 2000 | Spårvägen Simförening | 1:33.19 | 3:20.25 | 5:09.05 | 6:57.96 | |||
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Astrid Eriksson | 2001 | Turebergs Simklubb | 1:11.68 | 2:27.95 | 3:44.27 | 4:58.02 | |||
2 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:13.38 | 2:34.63 | 3:56.72 | 5:15.34 | |||
3 | Zafira Engström Vaamonde | 2001 | Spårvägen Simförening | 1:14.38 | 2:35.47 | 3:57.68 | 5:17.32 | |||
4 | Alexandra Jensen | 2001 | Täby Sim | 1:14.39 | 2:37.75 | 3:59.17 | 5:18.35 | |||
5 | Frida Nöu | 2001 | Täby Sim | 1:15.58 | 2:38.87 | 4:04.69 | 5:27.62 | |||
6 | Esther Rydbeck Nordén | 2001 | Täby Sim | 1:21.81 | 2:47.53 | 4:11.97 | 5:32.68 | |||
7 | Anna Ladis | 2001 | Täby Sim | 1:18.00 | 2:44.05 | 4:09.20 | 5:32.80 | |||
8 | Sophia Wåhlén | 2001 | IFK Lidingö Simklubb | 1:18.24 | 2:44.80 | 4:15.60 | 5:40.99 | |||
9 | Viktoria Nylund | 2001 | Täby Sim | 1:20.92 | 2:52.11 | 4:22.84 | 5:50.45 | |||
10 | Smilla Hedlund | 2001 | Täby Sim | 1:23.74 | 2:55.58 | 4:26.59 | 5:56.59 | |||
11 | Daniella Berglund | 2002 | IFK Lidingö Simklubb | 1:22.09 | 2:54.23 | 4:28.19 | 5:57.27 | |||
12 | Mikaela Hedström | 2003 | Spårvägen Simförening | 1:22.37 | 2:56.07 | 4:29.22 | 5:57.83 | |||
13 | Ioana Danes | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:26.20 | 3:00.51 | 4:34.29 | 6:02.93 | |||
14 | Lovisa Malm | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:25.55 | 2:59.02 | 4:33.75 | 6:03.17 | |||
15 | Noémi Andras | 2001 | Spårvägen Simförening | 1:22.83 | 2:57.01 | 4:33.14 | 6:07.62 | |||
16 | Cornelia Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 1:26.96 | 3:02.85 | 4:37.34 | 6:10.89 | |||
17 | Eliane Westermark | 2003 | Spårvägen Simförening | 1:28.35 | 3:03.51 | 4:39.09 | 6:11.79 | |||
18 | Tina Westmoreland | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 1:25.32 | 3:01.63 | 4:38.57 | 6:13.30 | |||
19 | Alicia Kjerrman | 2001 | Spårvägen Simförening | 1:26.20 | 3:01.91 | 4:41.69 | 6:15.71 | |||
20 | Mirella Vranjes | 2001 | Danderyds Sim | 1:29.58 | 3:07.13 | 4:45.54 | 6:18.63 | |||
21 | Kelsey Beiley | 2001 | Täby Sim | 1:31.27 | 3:10.79 | 4:51.83 | 6:32.16 | |||
22 | Susanna Nivenius | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:33.15 | 3:14.71 | 4:57.92 | 6:36.11 | |||
23 | Sabina Vranjes | 2001 | Danderyds Sim | 1:32.68 | 3:13.24 | 4:55.54 | 6:37.83 | |||
24 | Sara Torstensson | 2004 | Spårvägen Simförening | 1:35.97 | 3:20.49 | 5:03.30 | 6:37.96 | |||
25 | Alexandra Eriksson | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:34.99 | 3:19.39 | 5:03.84 | 6:46.09 | |||
26 | Tove Hägerdal | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:34.97 | 3:19.64 | 5:05.14 | 6:50.20 | |||
27 | Veronica Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 1:35.26 | 3:19.82 | 5:05.17 | 6:52.39 | |||
28 | Sofia Ekström | 2001 | Spårvägen Simförening | 1:34.12 | 3:22.32 | 5:10.79 | 6:56.60 | |||
29 | Belize Engström | 2004 | Spårvägen Simförening | 1:33.42 | 3:24.01 | 5:14.75 | 6:59.35 | |||
30 | Jenny Tunell | 2003 | Danderyds Sim | 1:39.04 | 3:27.96 | 5:16.91 | 7:00.31 | |||
31 | Sophie Sundqvist | 2003 | Spårvägen Simförening | 1:39.64 | 3:28.80 | 5:17.97 | 7:05.62 | |||
- | Josefine Torell | 2002 | IFK Lidingö Simklubb | DSQ | ||||||
- | Tilda Kjeldsen | 2001 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 11 oktober 2014 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 17:24 |