Tulokset UGP 4, Ã…kersberga
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP4 - 2014 | Utskriftsdatum | 11 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 17:42 | |||
Arrangör | Stockholms simförbund & Åkersberga SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 11 oktober 2014 |
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägen Simförening | 29.71 | 1:01.37 | |||||
2 | Patrik Eriksson | 1996 | Spårvägen Simförening | 34.98 | 1:11.10 | |||||
3 | Oliver Simic | 1998 | Täby Sim | 36.57 | 1:18.90 | |||||
4 | Steve Xia | 1996 | Åkersberga Simsällskap | 48.19 | 1:40.37 | |||||
- | Nicklas Xia | 1998 | Åkersberga Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isak Alin | 1999 | Täby Sim | 31.51 | 1:04.43 | |||||
2 | Anton Sandberg | 1999 | Täby Sim | 31.68 | 1:04.98 | |||||
3 | Erik Ottosson | 1999 | Spårvägen Simförening | 33.80 | 1:09.13 | |||||
4 | Alex Kaufmann | 1999 | Spårvägen Simförening | 33.93 | 1:10.29 | |||||
5 | Gustav Boman | 1999 | Täby Sim | 35.20 | 1:12.65 | |||||
6 | Carl Sundelin | 1999 | IFK Lidingö Simklubb | 39.69 | 1:23.10 | |||||
- | Niklas Romson | 1999 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Olle Hennert | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Stefan Varga | 2000 | Danderyds Sim | 31.54 | 1:04.80 | |||||
2 | Josef Al-Khalili | 2000 | Täby Sim | 32.72 | 1:06.39 | |||||
3 | Olle Gunnarsson | 2000 | Täby Sim | 37.56 | 1:16.41 | |||||
4 | Rikard Arnebjer | 2000 | Spårvägen Simförening | 36.81 | 1:17.22 | |||||
5 | Viktor Klingeryd Jalamo | 2000 | Spårvägen Simförening | 38.89 | 1:18.54 | |||||
6 | Emilio Jonsson | 2000 | IFK Lidingö Simklubb | 40.34 | 1:22.32 | |||||
7 | Kevin Xia | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 42.21 | 1:27.83 | |||||
8 | Gustav Surting | 2000 | Spårvägen Simförening | 43.50 | 1:28.27 | |||||
9 | Alexander Hurkmans | 2000 | Spårvägen Simförening | 43.71 | 1:29.11 | |||||
- | Wilhelm Lörinc | 2000 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Johan Hennert | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.23 | 1:09.59 | |||||
2 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 33.86 | 1:09.87 | |||||
3 | Fredrik Annergren | 2001 | Turebergs Simklubb | 34.11 | 1:10.25 | |||||
4 | Emil Cederlöf | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 38.56 | 1:20.42 | |||||
5 | Leonardo Montes | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.22 | 1:20.48 | |||||
6 | Gustav Gaunitz | 2001 | Spårvägen Simförening | 39.66 | 1:21.77 | |||||
7 | Julius Eneström | 2001 | Danderyds Sim | 42.45 | 1:25.59 | |||||
8 | John Sun | 2002 | Turebergs Simklubb | 41.54 | 1:26.35 | |||||
9 | Isac Böschen | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.20 | 1:26.58 | |||||
10 | Linus Wickström | 2003 | Danderyds Sim | 43.54 | 1:28.61 | |||||
11 | Douglas Reuterskiöld | 2002 | Danderyds Sim | 43.70 | 1:29.12 | |||||
12 | David Kjellberg | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 45.55 | 1:35.04 | |||||
13 | Oskar Arvidsson | 2002 | Danderyds Sim | 45.78 | 1:35.20 | |||||
14 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 46.15 | 1:36.33 | |||||
15 | Sebastian Westerlund | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 47.23 | 1:36.43 | |||||
16 | Isak Jederström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 46.76 | 1:36.62 | |||||
17 | Filip Novacic | 2003 | Danderyds Sim | 47.83 | 1:37.42 | |||||
18 | Alexander Lehtonen Hebert | 2002 | Spårvägen Simförening | 48.85 | 1:38.95 | |||||
19 | Adam Hansson Dylén | 2003 | Spårvägen Simförening | 48.90 | 1:40.41 | |||||
20 | Wilhelm Arvidsson | 2005 | Danderyds Sim | 50.19 | 1:41.48 | |||||
21 | Emil Jagt | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 48.84 | 1:42.05 | |||||
22 | Jesper Holmström | 2003 | Spårvägen Simförening | 50.70 | 1:42.94 | |||||
23 | Mårten Wikman | 2002 | Spårvägen Simförening | 48.62 | 1:43.19 | |||||
24 | Hannes Fahlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 51.72 | 1:47.72 | |||||
- | Oskar Käll | 2002 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 11 oktober 2014 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 17:42 |