Resultat för Aquarapid Knattesim
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
lördag 25/10 Pass 1
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Aquarapid Knattesim 2014 | Utskriftsdatum | 25 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Solna | Utskriftstid | 11:36 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 oktober 2014 |
Gren 15, 4X50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Eskilstuna SK Fl Lag 1 | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 2:16.75 | ||||||
Alva Abrahamsson | 2004 | 37.91 | 37.91 | |||||||
Frida Hammar | 2002 | 33.79 | 1:11.70 | |||||||
Ida Fundberg | 2002 | 31.66 | 1:43.36 | |||||||
Emma Mirkohosravi | 2002 | 33.39 | 2:16.75 | |||||||
2 | SS04 | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 2:17.72 | ||||||
Sofia Karls | 2002 | 32.53 | 32.53 | |||||||
Emma Lundmark | 2003 | 35.21 | 1:07.74 | |||||||
Lisa Candelius | 2003 | 35.15 | 1:42.89 | |||||||
Jessica Edlundh | 2002 | 34.83 | 2:17.72 | |||||||
3 | Tureberg Damer [2002] | 2002 | Turebergs Simklubb | 2:25.41 | ||||||
Clara Wettergren | 2002 | 34.87 | 34.87 | |||||||
Julia Wernros Olofsson | 2002 | 35.33 | 1:10.20 | |||||||
Cornelia Ericsson | 2003 | 1.50 | 1:11.70 | |||||||
Felicia Larsered | 2003 | 1:13.71 | 2:25.41 | |||||||
4 | SK Neptun Lag 1 | 2002 | Simklubben Neptun | 2:26.41 | ||||||
Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | 32.52 | 32.52 | |||||||
Alva Hagström | 2003 | 35.08 | 1:07.60 | |||||||
Anastasia Marinou | 2002 | 37.04 | 1:44.64 | |||||||
Vendela Hillström | 2003 | 41.77 | 2:26.41 | |||||||
5 | Väsby SS Flickor Lag 2 | 2002 | Väsby Simsällskap | 2:35.91 | ||||||
Elin Bergman | 2003 | 37.15 | 37.15 | |||||||
Moa Nyblom | 2005 | 42.88 | 1:20.03 | |||||||
Emelie Lindström | 2003 | 39.54 | 1:59.57 | |||||||
Tuva Björkén | 2003 | 36.34 | 2:35.91 | |||||||
6 | SS04 Lag 2 | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 2:36.14 | ||||||
Andrea Mitrovic | 2002 | 36.94 | 36.94 | |||||||
Elvira Montes | 2004 | 38.53 | 1:15.47 | |||||||
Emilia Long | 2004 | 40.99 | 1:56.46 | |||||||
Anna Jonsson | 2002 | 39.68 | 2:36.14 | |||||||
7 | Tureberg Damer 2 [2002] | 2002 | Turebergs Simklubb | 2:40.00 | ||||||
Julia Häglund | 2003 | 41.17 | 41.17 | |||||||
Yasemin Uzum | 2003 | 40.31 | 1:21.48 | |||||||
Selma Holmer | 2004 | 39.53 | 2:01.01 | |||||||
Sara Arnö | 2004 | 38.99 | 2:40.00 | |||||||
8 | Eskilstuna SK Fl Lag 2 | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 2:43.53 | ||||||
Emma Björk | 2002 | 40.03 | 40.03 | |||||||
Runa Sivertsen | 2002 | 41.53 | 1:21.56 | |||||||
Izabella Kullman | 2002 | 39.99 | 2:01.55 | |||||||
Olivia Janeling | 2002 | 41.98 | 2:43.53 | |||||||
9 | SS04 Lag 3 | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 2:43.95 | ||||||
Bianca Lagerqvist | 2003 | 39.64 | 39.64 | |||||||
Claudia Isaac | 2004 | 42.73 | 1:22.37 | |||||||
Alexandra Reiman | 2002 | 36.04 | 1:58.41 | |||||||
Linnea Andreasson | 2003 | 45.54 | 2:43.95 | |||||||
10 | Tureberg Damer 3 [2002] | 2002 | Turebergs Simklubb | 2:46.93 | ||||||
Astrid Nilsson | 2003 | 39.63 | 39.63 | |||||||
Nora Holmberg | 2002 | 40.49 | 1:20.12 | |||||||
Lilly Stjernfeldt | 2006 | 44.72 | 2:04.84 | |||||||
Thea Wermé | 2003 | 42.09 | 2:46.93 | |||||||
11 | SK Neptun Lag 3 | 2002 | Simklubben Neptun | 2:49.03 | ||||||
Ella Wahlman | 2003 | 40.91 | 40.91 | |||||||
Lovisa Edman | 2003 | 40.75 | 1:21.66 | |||||||
Isabell Brodd | 2003 | 46.59 | 2:08.25 | |||||||
Hedda Wallberg | 2003 | 40.78 | 2:49.03 | |||||||
12 | Wisby SS Damer Lag 1 | 2002 | Wisby Simsällskap | 3:02.41 | ||||||
Tilda Ekedahl | 2003 | 45.20 | 45.20 | |||||||
Matilda Johansson | 2003 | 45.07 | 1:30.27 | |||||||
Vilma Persson | 2002 | 41.14 | 2:11.41 | |||||||
Ella Ekepil | 2005 | 51.00 | 3:02.41 | |||||||
13 | SK Neptun Lag 5 | 2002 | Simklubben Neptun | 3:04.34 | ||||||
Elin Grähs | 2004 | 42.51 | 42.51 | |||||||
Ella Eiemarker | 2004 | 45.93 | 1:28.44 | |||||||
Moa Smedjer | 2003 | 49.13 | 2:17.57 | |||||||
Britta Jardfelt | 2003 | 46.77 | 3:04.34 | |||||||
14 | Eskilstuna SK Fl Lag 3 | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 3:13.49 | ||||||
Frida Karlsson | 2005 | 53.43 | 53.43 | |||||||
Sigrid Bergtsson | 2004 | 50.98 | 1:44.41 | |||||||
Josefin Fundberg | 2004 | 39.41 | 2:23.82 | |||||||
Ellen Roos | 2005 | 49.67 | 3:13.49 | |||||||
15 | Järfälla Damer Lag 3 | 2002 | Järfälla Simsällskap | 3:36.07 | ||||||
Lina Elhajii | 2005 | 54.77 | 54.77 | |||||||
Linn Bergman | 2005 | 1:48.03 | 2:42.80 | |||||||
Linn Bengtsson | 2007 | 53.27 | 3:36.07 | |||||||
Isabella Westberg | 2007 | 3:36.07 | ||||||||
- | Järfälla Damer Lag 1 | 2002 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
Felicia Göthberg | 2004 | 47.23 | 47.23 | |||||||
- | Järfälla Damer Lag 2 | 2002 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
Ebba Norrlin | 2004 | 56.54 | 56.54 | |||||||
- | SK Neptun Lag 2 | 2002 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Aysha Camal Cerrato | 2004 | 40.39 | 40.39 | |||||||
Anna Wainikka | 2004 | 40.74 | 1:21.13 | |||||||
Jana Smeds | 2002 | 36.59 | 1:57.72 | |||||||
- | SK Neptun Lag 4 | 2002 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Else Jomaa | 2004 | 45.26 | 45.26 | |||||||
Lilly Eriksson | 2004 | 43.29 | 1:28.55 | |||||||
Agnes Aulin | 2003 | 43.16 | 2:11.71 | |||||||
- | Väsby SS Flickor Lag 1 | 2002 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Roya Tittelbach | 2003 | 34.16 | 34.16 | |||||||
Oliwia Kantecki | 2003 | 35.78 | 1:09.94 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 25 oktober 2014 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 11:36 |