Tulokset Alm.Brand Aalborg Cup
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm Brand Bank Aalborg Cup | Udskriftsdato | 02 november 2014 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 18:22 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2014 |
Løb 36, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2015 |
Sponsor: SIFA |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Odder Drenge 2 | 1999 | 490 | 1:45.70 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Nikolaj Isdahl | 1999 | 24.98 | 24.98 | |||||||
Alexander Jensen | 1999 | 25.77 | 50.75 | |||||||
Thomas Frederiksen | 2000 | 25.98 | 1:16.73 | |||||||
Sebastian Møller Jürgense | 2001 | 28.97 | 1:45.70 | |||||||
2 | Agf Drenge 1 | 1999 | 475 | 1:46.81 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
David Hjort | 2000 | 26.40 | 26.40 | |||||||
August Stamp Kirkeby | 1999 | 26.14 | 52.54 | |||||||
Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 26.93 | 1:19.47 | |||||||
Artúr Jegesi | 2002 | 27.34 | 1:46.81 | |||||||
3 | As Drenge 1 Gr. 2 | 1999 | 434 | 1:50.10 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Morten Due Nielsen | 1999 | 28.13 | 28.13 | |||||||
Rune Nørgaard | 2000 | 27.52 | 55.65 | |||||||
Mads L. Werther | 2000 | 29.28 | 1:24.93 | |||||||
Lars Lyhne | 1999 | 25.17 | 1:50.10 | |||||||
4 | Thisted Drenge 2 | 1999 | 428 | 1:50.61 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Andrej Jessen | 2000 | 27.22 | 27.22 | |||||||
Mark Jensby Madsen | 1999 | 27.20 | 54.42 | |||||||
Alexander Dahl | 2000 | 28.59 | 1:23.01 | |||||||
Mads Kloster | 2002 | 27.60 | 1:50.61 | |||||||
5 | Agf Drenge 2 | 2000 | 342 | 1:59.18 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Magnus Gertz | 2000 | 28.97 | 28.97 | |||||||
Valdemar Kjærgaard | 2001 | 29.43 | 58.40 | |||||||
Kristoffer Heerulff | 2001 | 30.42 | 1:28.82 | |||||||
Christian L. H. Frederiks | 2001 | 30.36 | 1:59.18 | |||||||
6 | Agf Drenge 3 | 2001 | 283 | 2:06.93 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 32.46 | 32.46 | |||||||
Christian Ottosen | 2002 | 30.59 | 1:03.05 | |||||||
Magnus V. Ancker | 2001 | 31.73 | 1:34.78 | |||||||
Mathias Lund Hansen | 2002 | 32.15 | 2:06.93 | |||||||
- | As Drenge 2 Gr. 2 | 2001 | DSQ | TYVSTART | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 36, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1998 |
Sponsor: SIFA |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | As Drenge 2 Gr. 1 | 1995 | 668 | 1:35.33 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Jens Bach | 1997 | 23.71 | 23.71 | |||||||
Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 25.04 | 48.75 | |||||||
Nicolas Blanch | 1997 | 23.44 | 1:12.19 | |||||||
Kristoffer Moos | 1996 | 23.14 | 1:35.33 | |||||||
2 | As Drenge 1 Gr. 1 | 1993 | 662 | 1:35.63 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Christoffer Madsen | 1994 | 25.18 | 25.18 | |||||||
Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | 23.90 | 49.08 | |||||||
Sebastian Strandberg | 1994 | 23.77 | 1:12.85 | |||||||
Viktor B. Bromer | 1993 | 22.78 | 1:35.63 | |||||||
3 | Odder Drenge | 1996 | 584 | 1:39.69 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Lasse Dall | 1997 | 24.75 | 24.75 | |||||||
Oskar Jørgensen | 1998 | 24.46 | 49.21 | |||||||
Oliver Degn | 1996 | 25.26 | 1:14.47 | |||||||
Mark Simonsen | 1997 | 25.22 | 1:39.69 | |||||||
4 | As Drenge 3 Gr. 1 | 1998 | 511 | 1:44.25 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Andreas M. Porsmose | 1998 | 26.33 | 26.33 | |||||||
Martin Larsen | 1998 | 26.01 | 52.34 | |||||||
Lasse Harde | 1998 | 26.65 | 1:18.99 | |||||||
Sebastian Reese | 1998 | 25.26 | 1:44.25 | |||||||
5 | Neptun Herre 1 | 1995 | 482 | 1:46.30 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
Christopher Arnholtz | 1998 | 27.70 | 27.70 | |||||||
Jacob Harboe | 1998 | 27.96 | 55.66 | |||||||
Kristian Ranghøj | 1995 | 25.97 | 1:21.63 | |||||||
Mikkel Strand | 1997 | 24.67 | 1:46.30 | |||||||
6 | Drenge 1 Pingvinen | 1990 | 480 | 1:46.45 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
Lawrence Langley | 2001 | 28.06 | 28.06 | |||||||
Kasper Lousdal Nielsen | 1995 | 25.84 | 53.90 | |||||||
Claus S. Jensen | 1990 | 26.85 | 1:20.75 | |||||||
Anders Esbjerg Jensen | 1997 | 25.70 | 1:46.45 | |||||||
7 | Smut Herrer | 1993 | 456 | 1:48.29 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Jonas Vilhelmsen | 1995 | 27.66 | 27.66 | |||||||
Emil Bonderup | 1998 | 25.96 | 53.62 | |||||||
Marc Ochsendorf | 1996 | 27.67 | 1:21.29 | |||||||
Klaus Christensen | 1993 | 27.00 | 1:48.29 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 02 november 2014 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:22 |