Resultat för Alm.Brand Aalborg Cup
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm Brand Bank Aalborg Cup | Udskriftsdato | 02 november 2014 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 13:45 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2014 |
Løb 33, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Sponsor: DK Lifte |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Ida S Olesen | 2003 | 375 | 39.51 | 1:21.39 | 2:03.89 | 2:46.43 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | 361 | 40.37 | 1:22.34 | 2:06.04 | 2:48.44 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 335 | 40.92 | 1:24.47 | 2:09.25 | 2:52.67 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Selma Pruzljanin | 2003 | 331 | 42.04 | 1:26.22 | 2:10.58 | 2:53.40 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 312 | 41.27 | 1:26.07 | 2:11.41 | 2:56.89 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Signe Thomsen | 2003 | 309 | 43.53 | 1:28.75 | 2:13.99 | 2:57.42 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
7 | Josefine Heuer | 2003 | 288 | 42.42 | 1:29.22 | 2:17.28 | 3:01.63 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Lærke Høgsted | 2003 | 274 | 44.89 | 1:32.12 | 2:17.71 | 3:04.60 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
9 | Cecilie Lauridsen | 2003 | 224 | 44.67 | 1:34.60 | 2:28.01 | 3:17.57 | |||
Odder IGF | ||||||||||
10 | Maibritt Christensen | 2003 | 223 | 48.27 | 1:37.40 | 2:28.30 | 3:17.78 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
11 | Anna Toft Petersen | 2004 | 196 | 49.71 | 1:40.63 | 2:31.89 | 3:26.43 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Sarah Bundgaard | 2003 | 182 | 1:43.72 | 2:39.28 | 3:31.57 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
13 | Mia Hallberg Møller | 2003 | 147 | 53.47 | 1:51.89 | 2:52.25 | 3:47.09 | |||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
- | Karoline L. Kristensen | 2003 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Anna Varming | 2005 | DSQ | ej berør v/75m | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Lærke Asmussen | 2003 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Mathilde von Lilienskjold | 2003 | DSQ | ej forts bev v/50m | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Sara Bundgaard | 2003 | DSQ | ej forts bev v/75m | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 33, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: DK Lifte |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | 502 | 34.90 | 1:12.47 | 1:51.93 | 2:30.98 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Marie Christensen | 2002 | 463 | 37.35 | 1:16.80 | 1:56.50 | 2:35.13 | |||
Odder IGF | ||||||||||
3 | Line Sloth Holm | 2001 | 452 | 36.93 | 1:17.12 | 1:57.84 | 2:36.34 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Karoline Sørensen | 2002 | 452 | 37.43 | 1:17.71 | 1:58.11 | 2:36.36 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Julie Nykvist Jensen | 2001 | 423 | 38.88 | 1:19.32 | 2:00.34 | 2:39.79 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 418 | 39.99 | 1:21.54 | 2:01.95 | 2:40.48 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
7 | Matilde Bodilsen | 2001 | 406 | 38.95 | 1:20.78 | 2:01.86 | 2:42.01 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Victoria Pallesen | 2002 | 381 | 41.30 | 1:23.59 | 2:05.43 | 2:45.53 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
9 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 374 | 39.41 | 1:21.57 | 2:05.00 | 2:46.53 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Signe Søby Jensen | 2001 | 373 | 40.10 | 1:22.73 | 2:05.65 | 2:46.64 | |||
Odder IGF | ||||||||||
11 | Ditte Toft Ibsen | 2001 | 362 | 39.96 | 1:23.46 | 2:07.51 | 2:48.40 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
12 | Cecilie V Jensen | 2002 | 342 | 42.84 | 1:26.84 | 2:10.45 | 2:51.63 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
13 | Selma Bruun | 2001 | 340 | 39.49 | 1:24.13 | 2:08.38 | 2:51.91 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Emma Rasmussen | 2002 | 338 | 42.76 | 1:26.19 | 2:09.55 | 2:52.23 | |||
Odder IGF | ||||||||||
15 | Kirstine Frandsen | 2001 | 338 | 39.91 | 1:24.16 | 2:08.74 | 2:52.27 | |||
Swim Team Neptun | ||||||||||
16 | Julie Kappel Petersen | 2002 | 336 | 40.88 | 1:24.42 | 2:08.62 | 2:52.64 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
17 | Cecilie Væver | 2002 | 317 | 40.30 | 1:24.94 | 2:12.19 | 2:56.03 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
18 | Emma Viborg Larsen | 2001 | 310 | 42.02 | 1:26.63 | 2:12.84 | 2:57.27 | |||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
19 | Charlotte S. Jensen | 2002 | 308 | 42.24 | 1:27.73 | 2:13.70 | 2:57.65 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
20 | Helene Levring | 2001 | 306 | 42.14 | 1:27.07 | 2:13.15 | 2:57.94 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
21 | Emma Ildal Djørup | 2002 | 306 | 43.58 | 1:29.16 | 2:15.37 | 2:57.97 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 306 | 41.32 | 1:26.93 | 2:13.63 | 2:58.01 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Louise D. Liboriussen | 2002 | 304 | 42.81 | 1:29.21 | 2:15.34 | 2:58.45 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
24 | Lærke Als | 2002 | 269 | 45.41 | 1:32.95 | 2:21.31 | 3:05.74 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
25 | Freja Almtoft Bisgaard | 2001 | 243 | 45.46 | 1:34.94 | 2:24.52 | 3:12.31 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
26 | Maiken Kjærsgaard | 2002 | 241 | 45.44 | 1:34.57 | 2:24.11 | 3:12.67 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
27 | Kathrine Steffensen | 2001 | 212 | 48.29 | 1:40.50 | 2:31.97 | 3:21.28 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
28 | Zarah Heden Mortensen | 2002 | 163 | 53.53 | 1:49.05 | 2:44.35 | 3:39.49 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Louise Laurent | 2002 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Ida Rom Weikert | 2002 | DSQ | tyvstart | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
- | Sofie Lynglund Agesen | 2002 | DSQ | ej forts bev v/25m | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Løb 33, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2000 |
Sponsor: DK Lifte |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | 627 | 34.08 | 1:09.46 | 1:44.68 | 2:20.19 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Cecilie Hansen | 1995 | 599 | 33.77 | 1:09.84 | 1:47.05 | 2:22.33 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | 599 | 33.87 | 1:10.70 | 1:47.51 | 2:22.38 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jackie Gade | 1998 | 569 | 34.57 | 1:10.73 | 1:47.87 | 2:24.82 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lisa Schøn | 1999 | 553 | 34.97 | 1:12.33 | 1:49.97 | 2:26.17 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Maria M. Porsmose | 2000 | 552 | 35.46 | 1:12.56 | 1:50.09 | 2:26.32 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Emma A Andersen | 2000 | 530 | 35.15 | 1:12.25 | 1:50.33 | 2:28.24 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 504 | 35.25 | 1:12.76 | 1:51.31 | 2:30.73 | |||
Odder IGF | ||||||||||
9 | Anna Mathiesen | 2000 | 487 | 36.12 | 1:14.19 | 1:53.36 | 2:32.46 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Anette Poulsen | 1999 | 474 | 36.04 | 1:14.97 | 1:54.94 | 2:33.89 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Martha Moeslund | 1998 | 473 | 35.77 | 1:14.23 | 1:54.31 | 2:34.01 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
12 | Amalie Bærentsen | 2000 | 466 | 37.21 | 1:16.36 | 1:56.39 | 2:34.76 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Sarah Andersen | 1999 | 457 | 37.51 | 1:16.93 | 1:57.01 | 2:35.78 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
14 | Caroline Christensen | 1999 | 429 | 38.44 | 1:18.95 | 1:59.31 | 2:39.09 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
15 | Cecilie Dalgas | 2000 | 414 | 37.85 | 1:18.13 | 1:59.44 | 2:40.96 | |||
Odder IGF | ||||||||||
16 | Sigrid Jensen | 1999 | 387 | 38.80 | 1:20.53 | 2:03.22 | 2:44.65 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
17 | Marie Brandt Pedersen | 2000 | 384 | 39.58 | 1:21.10 | 2:03.88 | 2:45.09 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
18 | Mette Dyrhauge Winther | 1998 | 379 | 40.51 | 1:22.96 | 2:04.48 | 2:45.85 | |||
Odder IGF | ||||||||||
19 | Luna Ladefoged | 2000 | 357 | 41.22 | 1:24.26 | 2:07.36 | 2:49.14 | |||
Odder IGF | ||||||||||
20 | Lærke Juul Nielsen | 2000 | 354 | 41.45 | 1:24.43 | 2:07.76 | 2:49.67 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
21 | Sofie Rahbek Hansen | 2000 | 344 | 39.62 | 1:21.95 | 2:06.72 | 2:51.19 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
22 | Kirstine Thordahl Jensen | 2000 | 339 | 41.05 | 1:25.04 | 2:09.57 | 2:52.10 | |||
Odder IGF | ||||||||||
23 | Camilla Hein Saugmann | 1999 | 332 | 40.75 | 1:24.53 | 2:09.57 | 2:53.20 | |||
Odder IGF | ||||||||||
24 | Freja Emborg Sørensen | 1999 | 305 | 42.90 | 1:29.32 | 2:15.07 | 2:58.19 | |||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
25 | Caroline Sindal Bøgedal | 2000 | 301 | 43.22 | 1:29.38 | 2:15.78 | 2:58.94 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
26 | Laura Christensen | 1997 | 290 | 42.49 | 1:29.08 | 2:16.00 | 3:01.17 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
27 | Simone Sloth Østergaard | 2000 | 263 | 47.69 | 1:35.28 | 2:21.86 | 3:07.15 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
28 | Emilia Nielsen | 2000 | 247 | 45.66 | 1:34.26 | 2:23.13 | 3:11.12 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
29 | Ellen Damsgaard | 2000 | 225 | 45.18 | 1:35.24 | 2:26.49 | 3:17.16 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Sandra Østergaard | 1997 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Louise Sørensen | 2000 | DSQ | ej forts bev v/50m | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Sofie Møller Sørensen | 1998 | DSQ | ej forts bev v/75 m | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 02 november 2014 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:45 |