Resultater for Nordic Open Masters Championships
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit 2
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Nordic Open Masters Championsh |
|
Tulostuspäivämäärä |
04 lokakuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Pori |
|
Tulostusaika |
12:18 |
|
|
Järjestäjä |
Nereus, PUS, FrY, KU, PTU, Raus,Popy |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
03 lokakuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 200m Breaststroke Men, Loppukilpailut 75 - 79 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Martti Lahti |
1937 |
|
|
58.34 |
2:02.59 |
3:08.38 |
|
4:10.02 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 200m Breaststroke Men, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Matthias Kroner |
1943 |
|
|
47.00 |
1:39.69 |
2:32.38 |
|
3:23.86 |
|
|
Hellas Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pekka Hernberg |
1944 |
|
|
1:10.58 |
2:30.88 |
3:48.98 |
|
5:04.89 |
|
|
Porin Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Juhani Soininen |
1941 |
|
|
1:16.48 |
2:43.73 |
4:10.66 |
|
5:32.12 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 200m Breaststroke Men, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rolf Tageback |
1948 |
|
|
40.54 |
1:28.52 |
2:19.12 |
|
3:08.22 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lembit Laht |
1949 |
|
|
46.58 |
1:37.39 |
2:31.12 |
|
3:23.16 |
|
|
U-Club Tallin |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ragnar Jensen |
1948 |
|
|
48.41 |
1:42.67 |
2:39.45 |
|
3:35.39 |
|
|
Hamar IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 200m Breaststroke Men, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aleksandr Batistsev |
1953 |
|
|
44.82 |
1:33.63 |
2:22.90 |
|
3:09.83 |
|
|
U-Club Tallin |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Terje Ovesen |
1950 |
|
|
47.25 |
1:40.04 |
2:33.83 |
|
3:26.60 |
|
|
Kristiansund SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Esa Ihalainen |
1954 |
|
|
46.05 |
1:39.65 |
2:34.59 |
|
3:29.82 |
|
|
Uinti Imatra |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ossi Vallemaa |
1954 |
|
|
47.50 |
1:40.15 |
2:35.07 |
|
3:30.91 |
|
|
U-Club Tallin |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Eero Karevuo |
1954 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Uinti Vantaa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 200m Breaststroke Men, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Svein Erik Nymo |
1959 |
|
|
38.70 |
1:22.31 |
2:09.34 |
|
2:56.27 |
|
|
Oslo Idrettslag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Rolf Skeide |
1957 |
|
|
44.34 |
1:33.70 |
2:23.20 |
|
3:11.44 |
|
|
Kristiansund SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Arto Kärnä |
1957 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Joensuun Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 200m Breaststroke Men, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jan Mandahl |
1961 |
|
|
40.01 |
1:22.19 |
2:04.14 |
|
2:47.51 |
|
|
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mauri Kanto |
1963 |
|
|
37.77 |
1:21.91 |
2:05.78 |
|
2:48.22 |
|
|
Kauhajoen Karhu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ahti Uusivuori |
1960 |
|
|
42.70 |
1:31.94 |
2:23.84 |
|
3:14.10 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 200m Breaststroke Men, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kai Mustonen |
1966 |
|
|
38.06 |
1:22.30 |
2:08.33 |
|
2:53.22 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Evgeny Egorov |
1966 |
|
|
39.11 |
1:23.32 |
2:08.88 |
|
2:55.70 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Torben Tolstrup |
1965 |
|
|
38.57 |
1:22.97 |
2:10.82 |
|
2:59.22 |
|
|
DeltaSwim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mika Pöyhölä |
1966 |
|
|
40.19 |
1:26.70 |
2:16.41 |
|
3:03.37 |
|
|
S.C.Pingviinit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 200m Breaststroke Men, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tero Matkaniemi |
1972 |
|
|
33.98 |
1:13.34 |
1:53.17 |
|
2:33.02 |
|
|
Speedo Masters Finland
C |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Eerikki Rutanen |
1972 |
|
|
35.41 |
1:14.99 |
1:56.76 |
|
2:41.12 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jarno Lehto |
1974 |
|
|
39.87 |
1:25.70 |
2:13.30 |
|
3:00.48 |
|
|
Octopus Lohja |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Istvan Beszteri |
1973 |
|
|
43.13 |
1:32.80 |
2:26.47 |
|
3:20.32 |
|
|
Uinti Vantaa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 200m Breaststroke Men, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mika Sulkava |
1978 |
|
|
37.79 |
1:20.15 |
2:04.15 |
|
2:48.95 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jussi Rauhala |
1977 |
|
|
38.41 |
1:22.12 |
2:05.53 |
|
2:50.02 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aarne Hakanen |
1977 |
|
|
37.77 |
1:22.40 |
2:09.84 |
|
2:58.77 |
|
|
Rauman Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jussi Kyröhonka |
1979 |
|
|
40.21 |
1:25.87 |
2:13.23 |
|
2:59.98 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 200m Breaststroke Men, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sergey Gogol |
1981 |
|
|
34.87 |
1:12.64 |
1:50.34 |
|
2:28.04 |
|
|
Neva Stars |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jan Boier |
1983 |
|
|
34.35 |
1:11.95 |
1:50.22 |
|
2:28.79 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Markku Ahonen |
1981 |
|
|
36.35 |
1:18.09 |
2:00.34 |
|
2:43.43 |
|
|
UPOT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 200m Breaststroke Men, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Andreas Edlund |
1989 |
|
|
32.93 |
1:09.71 |
1:47.17 |
|
2:26.06 |
|
|
Örnsköldsviks Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emil Svartström |
1985 |
|
|
33.43 |
1:11.61 |
1:52.73 |
|
2:36.13 |
|
|
Gamla Polare urheiluseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Oleg Panchenko |
1985 |
|
|
38.22 |
1:21.33 |
2:05.27 |
|
2:50.80 |
|
|
Neva Stars |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 |
Tulostuspäivämäärä |
04 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura |
Tulostusaika |
12:18 |
|