Tulokset Nordic Open Masters Championships
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Nordic Open Masters Championsh | Tulostuspäivämäärä | 04 lokakuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Pori | Tulostusaika | 17:25 | |||
Järjestäjä | Nereus, PUS, FrY, KU, PTU, Raus,Popy | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 lokakuu 2014 |
Laji 32, 50m Freestyle Men, Loppukilpailut 80 - 84 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Per Hofmo | 1931 | 40.06 | |||||||
Hamar IL | ||||||||||
Laji 32, 50m Freestyle Men, Loppukilpailut 75 - 79 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Lauri Malk | 1937 | 32.33 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Erik Forslund | 1937 | 36.05 | |||||||
Hellas Simklubb | ||||||||||
3 | Olof Söderqvist | 1937 | 38.40 | |||||||
Hellas Simklubb | ||||||||||
4 | Pentti Keränen | 1935 | 43.01 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Martti Lahti | 1937 | 46.12 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Laji 32, 50m Freestyle Men, Loppukilpailut 70 - 74 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Bengt Furberg | 1941 | 34.27 | |||||||
Hellas Simklubb | ||||||||||
2 | Olof Burebo | 1944 | 34.76 | |||||||
Hellas Simklubb | ||||||||||
3 | Jan Johansen | 1940 | 35.00 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
4 | Asko Saarinen | 1942 | 36.57 | |||||||
Vetehiset | ||||||||||
5 | Juha Koski | 1942 | 37.50 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Einari Kirjavainen | 1942 | 40.80 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
7 | Tellef Halvorsen | 1940 | 43.88 | |||||||
Hamar IL | ||||||||||
8 | Juhani Soininen | 1941 | 52.54 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Laji 32, 50m Freestyle Men, Loppukilpailut 65 - 69 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Hannu Kuokkanen | 1948 | 29.33 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
2 | Oleg Petkau | 1947 | 30.52 | |||||||
Neva Stars | ||||||||||
3 | Kjell Hanserius | 1947 | 30.66 | |||||||
Hellas Simklubb | ||||||||||
4 | Lars Backlund | 1949 | 31.17 | |||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
5 | Mikko Sirkka | 1945 | 32.27 | |||||||
Uintiklubi Nereus | ||||||||||
6 | Bo Ljungberg | 1945 | 32.82 | |||||||
Hellas Simklubb | ||||||||||
7 | Markku Makkonen | 1948 | 33.04 | |||||||
Savonlinnan Uimaseura | ||||||||||
8 | Heikki Asell | 1947 | 33.52 | |||||||
S.C.Pingviinit | ||||||||||
9 | Ragnar Jensen | 1948 | 36.94 | |||||||
Hamar IL | ||||||||||
10 | Matti Väätänen | 1947 | 38.67 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Laji 32, 50m Freestyle Men, Loppukilpailut 60 - 64 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Alexander Mills | 1951 | 28.28 | |||||||
Hamar IL | ||||||||||
2 | Peep Keskula | 1954 | 29.45 | |||||||
U-Club Tallin | ||||||||||
3 | Heikki Pykäläinen | 1952 | 31.79 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
4 | Veikko Ukkola | 1950 | 37.05 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Laji 32, 50m Freestyle Men, Loppukilpailut 55 - 59 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Juha Iivonen | 1959 | 27.41 | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
2 | Svein Erik Nymo | 1959 | 28.57 | |||||||
Oslo Idrettslag | ||||||||||
3 | Tom Nylund | 1959 | 29.32 | |||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
4 | Rolf Skeide | 1957 | 29.38 | |||||||
Kristiansund SLK | ||||||||||
5 | Bo Fogelberg | 1957 | 30.20 | |||||||
Hellas Simklubb | ||||||||||
6 | Seppo Hytönen | 1956 | 31.69 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
7 | Johan Henrik Bulie | 1958 | 31.80 | |||||||
Hamar IL | ||||||||||
8 | Johan Kveaken | 1959 | 32.31 | |||||||
Hamar IL | ||||||||||
9 | Anders Engstrand | 1958 | 32.96 | |||||||
Danderyds Sim | ||||||||||
- | Antti Uski | 1958 | DNS | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
- | Jarmo Miinin | 1956 | DNS | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
Laji 32, 50m Freestyle Men, Loppukilpailut 50 - 54 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Juri Logvin | 1962 | 25.53 | |||||||
Uinti Vantaa | ||||||||||
2 | Pasi Rönni | 1960 | 27.90 | |||||||
Uintiklubi Nereus | ||||||||||
3 | Sergei Frolov | 1964 | 28.53 | |||||||
Neva Stars | ||||||||||
4 | Matti Hurula | 1961 | 28.96 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
5 | Kare Lampinen | 1963 | 29.00 | |||||||
Savonlinnan Uimaseura | ||||||||||
6 | Simo-Pekka Torsti | 1960 | 29.56 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Taito Nurmi | 1961 | 31.83 | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
8 | Jyrki Lehtonen | 1961 | 33.93 | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
Laji 32, 50m Freestyle Men, Loppukilpailut 45 - 49 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Vladimir Predkin | 1969 | 23.87 | |||||||
Neva Stars | ||||||||||
2 | Tommy Rundgren | 1968 | 24.54 | |||||||
Speedo Masters Finland C | ||||||||||
3 | Aldo Suurväli | 1967 | 25.61 | |||||||
U-Club Tallin | ||||||||||
4 | Ragnar Agnell | 1967 | 26.28 | |||||||
Simklubben Neptun | ||||||||||
5 | Tero Kinnunen | 1965 | 27.11 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
6 | Evgeny Egorov | 1966 | 28.22 | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
7 | Timo Narumo | 1969 | 28.34 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Christer Burman | 1968 | 29.01 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
9 | Mika Pöyhölä | 1966 | 29.28 | |||||||
S.C.Pingviinit | ||||||||||
10 | Tero Nordström | 1968 | 29.30 | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
11 | Torben Tolstrup | 1965 | 29.44 | |||||||
DeltaSwim | ||||||||||
12 | Finnbjorn Adalheidarsson | 1969 | 29.52 | |||||||
Ægir Klaksvik | ||||||||||
13 | Alex Pakaslahti | 1965 | 33.30 | |||||||
Uinti Vantaa | ||||||||||
Laji 32, 50m Freestyle Men, Loppukilpailut 40 - 44 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Håkan Agnell | 1970 | 25.56 | |||||||
Simklubben Neptun | ||||||||||
2 | Lasse Lahtinen | 1971 | 26.93 | |||||||
Uinti Vantaa | ||||||||||
3 | Pasi Rönkkö | 1970 | 27.07 | |||||||
S.C.Pingviinit | ||||||||||
4 | Ari Komulainen | 1972 | 27.08 | |||||||
Kuhmon Kiva Uintiseura | ||||||||||
5 | Eerikki Rutanen | 1972 | 27.66 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
6 | Vadim Droken | 1970 | 28.12 | |||||||
Neva Stars | ||||||||||
7 | Tuomas Iivanainen | 1970 | 28.40 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
8 | Sami Wahlman | 1973 | 28.41 | |||||||
Uinti Vantaa | ||||||||||
9 | Petteri Niininen | 1972 | 28.43 | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
10 | Tommi Eränpalo | 1970 | 28.66 | |||||||
Ekenäs Simsällskap | ||||||||||
11 | Janne Forsbeg | 1972 | 29.80 | |||||||
Hellas Simklubb | ||||||||||
12 | Mika Lehto | 1970 | 30.12 | |||||||
Uintiklubi Nereus | ||||||||||
13 | Jarno Lehto | 1974 | 30.70 | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
14 | Ari Korhonen | 1972 | 30.84 | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
15 | Kari Härkönen | 1970 | 30.90 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Tommi Halima | 1973 | 31.74 | |||||||
S.C.Pingviinit | ||||||||||
Laji 32, 50m Freestyle Men, Loppukilpailut 35 - 39 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Ville Lindfors | 1976 | 25.40 | |||||||
Uinti Vantaa | ||||||||||
2 | Johan Aksel Bergebdorff | 1978 | 25.81 | |||||||
U.S.G | ||||||||||
3 | Anton Afonin | 1978 | 26.84 | |||||||
Neva Stars | ||||||||||
4 | Ossi Ilveskoski | 1976 | 27.93 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Jani Myllymäki | 1976 | 28.97 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Jussi Kyröhonka | 1979 | 30.13 | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
7 | Jani Vaara | 1977 | 31.67 | |||||||
Uintiklubi Nereus | ||||||||||
Laji 32, 50m Freestyle Men, Loppukilpailut 30 - 34 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Aleksei Mazhula | 1980 | 23.21 | |||||||
Neva Stars | ||||||||||
2 | Markus Koskinen | 1981 | 24.79 | |||||||
Uintiklubi Nereus | ||||||||||
3 | Lari Sirnelä | 1982 | 25.54 | |||||||
Speedo Masters Finland C | ||||||||||
4 | Kaleva Latvala | 1984 | 25.73 | |||||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
5 | Markus Salmela | 1983 | 26.77 | |||||||
Gamla Polare urheiluseura | ||||||||||
6 | Kai Loo | 1980 | 28.13 | |||||||
UPOT | ||||||||||
7 | Ilkka Aaltonen | 1984 | 28.35 | |||||||
Porin Pyrintö | ||||||||||
8 | Teemu Nyländen | 1981 | 28.43 | |||||||
UPOT | ||||||||||
9 | Eetu Rahikainen | 1983 | 31.66 | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
Laji 32, 50m Freestyle Men, Loppukilpailut 25 - 29 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Janne Kekkonen | 1989 | 23.89 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
2 | Antti Viilos | 1989 | 24.53 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
3 | Joonas Sihvonen | 1989 | 25.12 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Matti Hienonen | 1985 | 25.93 | |||||||
Uintiklubi Nereus | ||||||||||
5 | Kristoffer Myrberg | 1987 | 26.13 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Janne Saraluhta | 1986 | 26.26 | |||||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
7 | Jari Mäkäläinen | 1986 | 26.27 | |||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
8 | Arto Kesälä | 1989 | 27.34 | |||||||
Uintiklubi Nereus | ||||||||||
9 | Pedro Diaz Sanmartin | 1986 | 28.65 | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 | Tulostuspäivämäärä | 04 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura | Tulostusaika | 17:25 |