Resultater for TYR Grandprix Herning 2014
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix Herning 2014 | Udskriftsdato | 31 oktober 2014 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 18:53 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2014 |
Løb 1, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Laust Moesgaard | 1996 | Herning Svømmeklub | 27.46 | 56.72 | 1:25.96 | 1:54.41 | |||
2 | Nikolai Skelsager | 1996 | A6 | 27.36 | 56.40 | 1:26.16 | 1:56.46 | |||
3 | Andreas Mårtensson | 1997 | A6 | 28.06 | 58.52 | 1:28.31 | 1:58.46 | |||
4 | Simon B. Jeppesen | 1997 | Herning Svømmeklub | 28.22 | 58.80 | 1:28.98 | 1:58.87 | |||
5 | Mikkel Grønbo | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 28.28 | 59.30 | 1:30.75 | 2:02.00 | |||
6 | Simon Sønderriis | 1997 | Lyseng IF | 29.38 | 1:01.96 | 1:34.66 | 2:05.16 | |||
7 | Anthon Løbner | 1997 | Lyseng IF | 29.97 | 1:02.45 | 1:36.50 | 2:10.34 | |||
8 | Victor Kjær Eskildsen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 29.73 | 1:02.30 | 1:36.23 | 2:11.26 | |||
9 | Martin Harder Bruun | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 31.02 | 1:06.07 | 1:41.84 | 2:17.29 | |||
10 | Jonas Poulsen | 1998 | Svømmeklubben Grindsted | 31.74 | 1:07.46 | 1:44.12 | 2:20.47 | |||
11 | Martin Holmershøj | 1998 | Ikast Svømmeklub | 33.07 | 1:09.20 | 1:46.09 | 2:22.15 | |||
12 | Mads Lillelund | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 33.45 | 1:10.14 | 1:48.29 | 2:24.04 | |||
13 | Johannes Hjertmann | 1998 | Lyseng IF | 32.06 | 1:10.33 | 1:49.27 | 2:27.91 | |||
14 | Søren Gad Hvas | 1998 | Lyseng IF | 33.53 | 1:11.34 | 1:50.02 | 2:28.57 | |||
15 | Anders Ballisager Hansen | 1998 | Brædstrup Svømmeklub | 37.78 | 1:20.64 | 2:03.74 | 2:42.33 | |||
Løb 1, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mikkel Gade | 1999 | Svømmeklubben Grindsted | 28.59 | 1:00.09 | 1:32.52 | 2:04.76 | |||
2 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 28.44 | 1:00.14 | 1:33.14 | 2:05.75 | |||
3 | Markus Kjeldsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 29.33 | 1:01.97 | 1:34.64 | 2:06.14 | |||
4 | Søren Wolf | 2000 | IHF Svømning | 29.01 | 1:00.60 | 1:32.95 | 2:06.16 | |||
5 | Dan Izhar-Larsen | 1999 | IHF Svømning | 28.99 | 1:01.19 | 1:34.54 | 2:07.51 | |||
6 | Jens Riisgaard | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 30.57 | 1:04.34 | 1:37.95 | 2:10.52 | |||
7 | Magnus Boldrup Birn | 2000 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 29.96 | 1:02.92 | 1:37.34 | 2:10.93 | |||
8 | Johan Reimer | 2000 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 29.97 | 1:02.93 | 1:37.03 | 2:11.40 | |||
9 | Anton Borg Hjort | 2000 | Lyseng IF | 30.39 | 1:04.35 | 1:39.39 | 2:12.24 | |||
10 | Frederick K. Madsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 30.16 | 1:03.69 | 1:38.20 | 2:12.60 | |||
11 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 31.04 | 1:05.20 | 1:39.92 | 2:14.09 | |||
12 | Alexander Fenger | 1999 | Svømmeklubben Koral | 30.81 | 1:05.33 | 1:40.24 | 2:14.50 | |||
13 | Oliver Østergaard Hansen | 2000 | Brædstrup Svømmeklub | 31.21 | 1:06.34 | 1:41.46 | 2:14.52 | |||
14 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | Horsens Svømmeklub | 32.80 | 1:07.83 | 1:43.18 | 2:16.85 | |||
15 | Mathias Dalsgaard | 2000 | Horsens Svømmeklub | 31.79 | 1:07.75 | 1:43.94 | 2:17.07 | |||
16 | Bastian Løve Høegh | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 31.98 | 1:07.87 | 1:44.22 | 2:20.17 | |||
17 | Esben Vad Arentoft | 1999 | Horsens Svømmeklub | 31.47 | 1:06.43 | 1:42.69 | 2:21.21 | |||
18 | Marco Just Jensen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 32.86 | 1:09.24 | 1:46.22 | 2:22.34 | |||
19 | Oliver Høyer | 2000 | Lyseng IF | 32.97 | 1:10.36 | 1:49.05 | 2:25.49 | |||
20 | Andreas Rasmussen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 35.45 | 1:13.95 | 1:52.48 | 2:28.71 | |||
21 | Adam Bording Nybo | 2000 | Horsens Svømmeklub | 39.16 | 1:21.33 | 2:03.71 | 2:45.45 | |||
Løb 1, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jens Sørensen | 2001 | Herning Svømmeklub | 29.07 | 1:02.21 | 1:34.74 | 2:07.78 | |||
2 | Oliver Frølund | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 31.01 | 1:04.48 | 1:38.37 | 2:10.86 | |||
3 | Aksel Skrydstrup | 2001 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 30.90 | 1:04.05 | 1:38.16 | 2:11.50 | |||
4 | Oskar Lindholm | 2001 | Lyseng IF | 30.20 | 1:03.31 | 1:38.00 | 2:11.59 | |||
5 | Victor Bjerre | 2001 | Herning Svømmeklub | 31.57 | 1:05.16 | 1:39.78 | 2:14.46 | |||
6 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 32.64 | 1:07.43 | 1:42.52 | 2:16.96 | |||
7 | Magnus Dyg Holme | 2002 | Ikast Svømmeklub | 31.71 | 1:06.57 | 1:41.65 | 2:17.21 | |||
8 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 32.29 | 1:07.63 | 1:43.10 | 2:17.36 | |||
9 | Mathias Rasmussen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 32.62 | 1:08.21 | 1:43.88 | 2:18.58 | |||
10 | Jacob Hopff | 2001 | Holstebro Svømme Club | 32.40 | 1:08.64 | 1:45.91 | 2:21.36 | |||
11 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | Herning Svømmeklub | 33.09 | 1:10.54 | 1:49.21 | 2:26.35 | |||
12 | Julius Henriksen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 33.31 | 1:10.40 | 1:48.89 | 2:26.49 | |||
13 | Magnus A H Christensen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 33.36 | 1:10.69 | 1:49.86 | 2:28.65 | |||
14 | Joachim Hjertmann | 2002 | Lyseng IF | 34.66 | 1:13.53 | 1:53.43 | 2:30.79 | |||
15 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 34.77 | 1:13.75 | 1:54.50 | 2:34.62 | |||
16 | Mads Mazur Pedersen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 35.96 | 1:16.47 | 1:58.89 | 2:39.16 | |||
17 | Johannes Wemmelund | 2001 | Herning Svømmeklub | 20.78 | 1:18.98 | 2:01.47 | 2:41.67 | |||
18 | Mikkel Søby | 2001 | Holstebro Svømme Club | 36.19 | 1:18.37 | 2:03.09 | 2:47.05 | |||
19 | Daniel Gallacher | 2002 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 38.89 | 1:22.43 | 2:03.49 | 2:51.26 | |||
20 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 36.51 | 1:18.94 | 2:06.97 | 2:52.13 | |||
21 | Anders Nedergaard Jensen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 37.03 | 1:20.03 | 2:06.55 | 2:52.35 | |||
22 | Mads Iversen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 38.62 | 1:22.57 | 2:08.40 | 2:53.24 | |||
23 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 40.51 | 1:25.29 | 2:10.68 | 2:54.03 | |||
24 | Oskar Allerslev | 2002 | Holstebro Svømme Club | 38.56 | 1:24.05 | 2:11.72 | 2:54.51 | |||
25 | Mathias Mortensen | 2002 | Herning Svømmeklub | 39.62 | 1:25.50 | 2:13.93 | 3:03.01 | |||
26 | Daniel Poulsen | 2001 | Svømmeklubben Grindsted | 43.11 | 1:32.57 | 2:25.41 | 3:18.11 | |||
Løb 1, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Alexander Mortensen | 2004 | Herning Svømmeklub | 37.37 | 1:20.98 | 2:05.40 | 2:49.27 | |||
2 | Magnus Dalsgaard Pedersen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 40.48 | 1:27.10 | 2:13.01 | 2:56.19 | |||
3 | Jakob Riisgaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 38.74 | 1:24.31 | 2:11.46 | 2:57.90 | |||
4 | William Sloth | 2003 | Lyseng IF | 41.19 | 1:28.01 | 2:16.46 | 2:58.67 | |||
5 | Andreas Jørgensen | 2003 | Lyseng IF | 41.98 | 1:28.11 | 2:15.61 | 2:59.05 | |||
6 | Julius Agerbo Modin | 2003 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 41.01 | 1:28.16 | 2:16.25 | 3:01.55 | |||
7 | Valdemar Vind Sejr | 2003 | Lyseng IF | 41.19 | 1:28.40 | 2:16.60 | 3:01.84 | |||
8 | Hjalte Ahnfeldt | 2003 | Brædstrup Svømmeklub | 41.19 | 1:28.62 | 2:18.50 | 3:04.31 | |||
9 | Rasmus Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 41.20 | 1:30.03 | 2:17.59 | 3:05.35 | |||
10 | Noah Lebæk Andersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 39.85 | 1:28.53 | 2:21.68 | 3:12.62 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 31 oktober 2014 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:53 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix Herning 2014 | Udskriftsdato | 31 oktober 2014 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 18:41 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2014 |
Løb 2, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1900-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Camilla Puk Jensen | 1998 | Herning Svømmeklub | 32.54 | 1:07.88 | 1:43.43 | 2:18.06 | |||
2 | Josephine Frede Bundgaard | 1997 | Lyseng IF | 34.42 | 1:12.87 | 1:51.77 | 2:30.11 | |||
3 | Marie Juhl Jensen | 1996 | Lyseng IF | 34.94 | 1:13.85 | 1:54.14 | 2:35.49 | |||
4 | Trine G. Sørensen | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 36.97 | 1:17.41 | 1:59.98 | 2:39.99 | |||
5 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 37.67 | 1:19.15 | 2:01.30 | 2:44.11 | |||
- | Julie D. Hald | 1996 | Herning Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 2, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Stinne Sørensen | 1999 | Herning Svømmeklub | 29.95 | 1:02.31 | 1:33.26 | 2:05.41 | |||
2 | Emma Sand Majlund | 1999 | Herning Svømmeklub | 31.73 | 1:06.40 | 1:40.97 | 2:15.34 | |||
3 | Trine Guldberg | 1999 | Herning Svømmeklub | 31.87 | 1:07.42 | 1:44.68 | 2:20.91 | |||
4 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 32.26 | 1:08.31 | 1:45.35 | 2:20.96 | |||
5 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | Horsens Svømmeklub | 32.88 | 1:08.64 | 1:45.24 | 2:21.49 | |||
6 | Frederikke Asfeldt | 1999 | Herning Svømmeklub | 32.23 | 1:08.58 | 1:45.72 | 2:22.94 | |||
7 | Mette Høgild Svane | 2000 | Herning Svømmeklub | 33.65 | 1:10.59 | 1:46.54 | 2:23.22 | |||
8 | Freya R. Andersen | 2000 | Herning Svømmeklub | 33.64 | 1:11.24 | 1:49.23 | 2:26.56 | |||
9 | Amanda Meldgaard | 1999 | Ikast Svømmeklub | 33.81 | 1:11.25 | 1:50.16 | 2:27.00 | |||
10 | Line Mia Jensen | 2000 | Herning Svømmeklub | 35.92 | 1:15.22 | 1:55.98 | 2:34.78 | |||
11 | Louise Xia Klogborg | 2000 | Holstebro Svømme Club | 35.21 | 1:14.70 | 1:55.30 | 2:36.21 | |||
12 | Linda Strunge | 2000 | Herning Svømmeklub | 37.01 | 1:19.03 | 2:02.42 | 2:43.76 | |||
13 | Line Lohmann Rasmussen | 1999 | Brædstrup Svømmeklub | 36.72 | 1:18.29 | 2:02.31 | 2:45.48 | |||
14 | Milena Christensen | 1999 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 38.19 | 1:21.76 | 2:07.01 | 2:48.14 | |||
15 | Nanna Sund | 2000 | Horsens Svømmeklub | 39.05 | 1:24.13 | 2:10.95 | 2:53.59 | |||
16 | Emilie Ravnholt | 2000 | Skanderborg Svømmeklub | 37.65 | 1:21.18 | 2:06.92 | 2:54.02 | |||
17 | Michelle V. Riishede | 2000 | Brædstrup Svømmeklub | 39.77 | 1:25.81 | 2:14.97 | 3:02.11 | |||
18 | Laura Ælmholdt | 1999 | Ikast Svømmeklub | 39.15 | 1:28.52 | 2:20.00 | 3:12.31 | |||
- | Lærke Meyer | 2000 | Ikast Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 2, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Katja Petersson | 2001 | A6 | 30.37 | 1:03.80 | 1:38.25 | 2:12.79 | |||
2 | Ida Bøgh Hald | 2001 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 32.37 | 1:07.83 | 1:44.03 | 2:20.14 | |||
3 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | A6 | 32.90 | 1:08.54 | 1:44.58 | 2:20.31 | |||
4 | Esther Flø | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 33.42 | 1:09.97 | 1:46.65 | 2:22.67 | |||
5 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 33.20 | 1:10.85 | 1:49.00 | 2:26.87 | |||
6 | Thilde Rud Iversen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 33.42 | 1:10.43 | 1:48.79 | 2:27.07 | |||
7 | Amalie Vilstrup | 2002 | Herning Svømmeklub | 33.78 | 1:11.15 | 1:49.68 | 2:27.39 | |||
8 | Birgitte Morre Pedersen | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 35.59 | 1:15.03 | 1:54.33 | 2:32.54 | |||
9 | Frederikke Kruse | 2002 | Herning Svømmeklub | 34.57 | 1:13.42 | 1:53.82 | 2:32.84 | |||
10 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | Horsens Svømmeklub | 35.56 | 1:15.51 | 1:56.10 | 2:35.45 | |||
11 | Mathilde Marthedal Markma | 2001 | Holstebro Svømme Club | 35.53 | 1:15.81 | 1:57.12 | 2:37.13 | |||
12 | Julie Geertsen Lund | 2001 | Holstebro Svømme Club | 36.66 | 1:16.53 | 1:57.66 | 2:37.32 | |||
13 | Signe Bach | 2002 | Herning Svømmeklub | 35.56 | 1:14.98 | 1:57.56 | 2:39.67 | |||
14 | Anne Wenzell | 2001 | Herning Svømmeklub | 36.60 | 1:17.20 | 1:59.63 | 2:40.46 | |||
15 | Marikka Andersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 38.52 | 1:20.52 | 2:04.79 | 2:45.87 | |||
16 | Caroline Liboriussen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 38.92 | 1:22.62 | 2:07.36 | 2:49.08 | |||
17 | Maja Brinkmann | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 38.81 | 1:23.91 | 2:09.23 | 2:50.51 | |||
18 | Frederikke Brændgaard | 2001 | Horsens Svømmeklub | 38.16 | 1:22.31 | 2:08.22 | 2:50.79 | |||
19 | Jasmin Jespersen | 2002 | Silkeborg Svømmeklub | 39.43 | 1:23.21 | 2:09.58 | 2:53.90 | |||
20 | Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 37.03 | 1:20.01 | 2:04.05 | 2:55.47 | |||
21 | Emilia Juhl Leiszner | 2002 | Horsens Svømmeklub | 38.08 | 1:20.51 | 2:02.48 | 2:57.15 | |||
22 | Nanna Svostrup Clausen | 2002 | Lyseng IF | 41.50 | 1:27.45 | 2:14.83 | 2:59.22 | |||
23 | Carla Jensen | 2002 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 38.56 | 2:12.78 | 2:59.39 | 2:59.39 | |||
24 | Julia Harpøth | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 41.85 | 1:30.51 | 2:20.60 | 3:08.86 | |||
25 | Cecilie Madsen | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | 41.84 | 1:31.34 | 2:23.43 | 3:13.73 | |||
26 | Stine Saaby Buur Andersen | 2002 | Herning Svømmeklub | 48.50 | 1:41.08 | 2:35.80 | 3:27.79 | |||
- | Sofia Louise Dahl | 2002 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | DNS | ||||||
Løb 2, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Karoline Lagoni | 2003 | Horsens Svømmeklub | 36.91 | 1:18.66 | 2:01.46 | 2:40.95 | |||
2 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 35.78 | 1:16.80 | 2:00.48 | 2:44.37 | |||
3 | Anna Bull Kramer | 2003 | Horsens Svømmeklub | 37.20 | 1:19.40 | 2:03.21 | 2:45.63 | |||
4 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 38.54 | 1:21.88 | 2:04.59 | 2:45.76 | |||
5 | Asta Buur Ovesen | 2004 | Herning Svømmeklub | 39.19 | 1:22.90 | 2:07.99 | 2:52.81 | |||
6 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | Holstebro Svømme Club | 38.23 | 1:22.97 | 2:08.31 | 2:53.38 | |||
7 | Aida Nezam | 2003 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 42.54 | 1:30.30 | 2:18.72 | 3:05.64 | |||
8 | Eva Hjort | 2004 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 44.57 | 1:34.67 | 2:25.62 | 3:13.62 | |||
9 | Laura Pedersen | 2004 | Herning Svømmeklub | 43.26 | 1:34.16 | 2:28.71 | 3:18.36 | |||
10 | Nanna Nørgaard | 2004 | Horsens Svømmeklub | 42.69 | 1:35.83 | 2:31.58 | 3:20.95 | |||
11 | Lotte Liv Jensen | 2004 | Herning Svømmeklub | 46.78 | 1:38.83 | 2:31.54 | 3:22.70 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 31 oktober 2014 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:41 |
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix Herning 2014 | Udskriftsdato | 31 oktober 2014 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 19:17 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2014 |
Løb 3, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 1900-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ralf Dalby | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 26.66 | ||||||
2 | Simon B. Jeppesen | 1997 | Herning Svømmeklub | 26.82 | ||||||
3 | Magnus Fallesen | 1998 | Herning Svømmeklub | 27.03 | ||||||
4 | Mikkel B. Høgild | 1998 | Herning Svømmeklub | 27.20 | ||||||
5 | Alexander Gilberg | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 27.46 | ||||||
6 | Jakob Brinkmann | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 27.53 | ||||||
6 | Robert Asfeldt | 1996 | Herning Svømmeklub | 27.53 | ||||||
8 | Simon Sønderriis | 1997 | Lyseng IF | 28.65 | ||||||
9 | Anthon Løbner | 1997 | Lyseng IF | 28.84 | ||||||
10 | Victor Kjær Eskildsen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 32.67 | ||||||
11 | Jonas Poulsen | 1998 | Svømmeklubben Grindsted | 32.78 | ||||||
Løb 3, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Gade | 1999 | Svømmeklubben Grindsted | 27.70 | ||||||
2 | Toke Michaelsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 28.05 | ||||||
3 | Rasmus Udbye | 2000 | Horsens Svømmeklub | 28.35 | ||||||
4 | Arnas Jefimanka | 1999 | Herning Svømmeklub | 28.36 | ||||||
5 | Sander Schmidt | 1999 | Horsens Svømmeklub | 28.65 | ||||||
6 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 28.68 | ||||||
7 | Søren B. Jeppesen | 1999 | Herning Svømmeklub | 28.74 | ||||||
8 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 30.06 | ||||||
9 | Christian Juul Jensen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 30.37 | ||||||
10 | Daniel H. Johannesen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 30.68 | ||||||
11 | Søren Wolf | 2000 | IHF Svømning | 30.76 | ||||||
12 | Jacob Schultz | 1999 | Holstebro Svømme Club | 30.96 | ||||||
13 | Frederick K. Madsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 31.06 | ||||||
14 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | Horsens Svømmeklub | 31.08 | ||||||
15 | Oliver Østergaard Hansen | 2000 | Brædstrup Svømmeklub | 31.10 | ||||||
16 | Dan Izhar-Larsen | 1999 | IHF Svømning | 31.15 | ||||||
17 | Johan Reimer | 2000 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 31.16 | ||||||
18 | Anton Borg Hjort | 2000 | Lyseng IF | 31.48 | ||||||
19 | Lukas Kristensen | 2000 | Lyseng IF | 31.72 | ||||||
20 | Jonas Kongerslev | 1999 | Holstebro Svømme Club | 32.03 | ||||||
21 | Jens Riisgaard | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 32.48 | ||||||
22 | William Bech Hindborg | 2000 | Skanderborg Svømmeklub | 34.72 | ||||||
23 | Oliver Høyer | 2000 | Lyseng IF | 35.17 | ||||||
24 | Tobias Meier | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | 35.82 | ||||||
25 | David Andresen | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | 39.90 | ||||||
26 | Andreas Daugaard Madsen | 1999 | Svømmeklubben Grindsted | 41.86 | ||||||
- | Jacob F. Frederiksen | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 3, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Mikkelsen | 2001 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 28.74 | ||||||
2 | Jens Sørensen | 2001 | Herning Svømmeklub | 29.45 | ||||||
3 | Oskar Lindholm | 2001 | Lyseng IF | 30.53 | ||||||
4 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | Herning Svømmeklub | 31.27 | ||||||
5 | Victor Bjerre | 2001 | Herning Svømmeklub | 32.31 | ||||||
6 | Magnus Dyg Holme | 2002 | Ikast Svømmeklub | 34.03 | ||||||
7 | Markus Bjørnestad | 2002 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 35.01 | ||||||
8 | Magnus A H Christensen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 35.42 | ||||||
9 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | Ikast Svømmeklub | 35.51 | ||||||
10 | Jacob Hopff | 2001 | Holstebro Svømme Club | 35.75 | ||||||
11 | Joachim Hjertmann | 2002 | Lyseng IF | 36.36 | ||||||
12 | Johannes Wemmelund | 2001 | Herning Svømmeklub | 36.57 | ||||||
13 | Adam Tavs Andersen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 37.60 | ||||||
14 | Julius Henriksen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 37.70 | ||||||
15 | Jacob Lund | 2001 | Skanderborg Svømmeklub | 37.89 | ||||||
16 | Vilhelm Damm Thorsell | 2002 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 38.54 | ||||||
17 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 39.57 | ||||||
18 | Mads Iversen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 39.63 | ||||||
19 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 39.98 | ||||||
20 | Philip Hørup | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 40.27 | ||||||
21 | Simon Simoni Christiansen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 45.77 | ||||||
22 | Andreas Hansen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 46.62 | ||||||
23 | Mads L. Skov Sørensen | 2001 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 47.76 | ||||||
24 | Mikkel Vedel | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 49.10 | ||||||
25 | Mads Lund | 2002 | Holstebro Svømme Club | 49.94 | ||||||
- | Jeppe Ballisager Hansen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Rasmus Winther | 2001 | Skanderborg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 3, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Venø Elling | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 38.37 | ||||||
2 | Frederik Lindholm | 2004 | Lyseng IF | 38.77 | ||||||
3 | William Sloth | 2003 | Lyseng IF | 41.13 | ||||||
4 | Alexander L. Bjørn | 2003 | Ikast Svømmeklub | 41.42 | ||||||
5 | Christian Johannesen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 41.43 | ||||||
6 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 43.27 | ||||||
7 | Andreas Jørgensen | 2003 | Lyseng IF | 43.64 | ||||||
8 | Sophus Lund Øe | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 44.60 | ||||||
9 | Mathias H. Johannesen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 46.44 | ||||||
10 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 48.80 | ||||||
11 | Theis Dalgaard | 2004 | Horsens Svømmeklub | 49.04 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 31 oktober 2014 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:17 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix Herning 2014 | Udskriftsdato | 01 november 2014 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 20:49 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2014 |
Løb 3, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1900-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ralf Dalby | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 26.16 | ||||||
2 | Simon B. Jeppesen | 1997 | Herning Svømmeklub | 26.65 | ||||||
3 | Magnus Fallesen | 1998 | Herning Svømmeklub | 26.84 | ||||||
4 | Alexander Gilberg | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 26.85 | ||||||
5 | Mikkel B. Høgild | 1998 | Herning Svømmeklub | 27.13 | ||||||
6 | Robert Asfeldt | 1996 | Herning Svømmeklub | 27.66 | ||||||
Løb 3, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Gade | 1999 | Svømmeklubben Grindsted | 27.23 | ||||||
2 | Rasmus Udbye | 2000 | Horsens Svømmeklub | 27.81 | ||||||
3 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 28.08 | ||||||
4 | Toke Michaelsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 28.16 | ||||||
5 | Arnas Jefimanka | 1999 | Herning Svømmeklub | 28.27 | ||||||
6 | Sander Schmidt | 1999 | Horsens Svømmeklub | 28.71 | ||||||
Løb 3, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Mikkelsen | 2001 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 28.06 | ||||||
2 | Jens Sørensen | 2001 | Herning Svømmeklub | 28.91 | ||||||
3 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | Herning Svømmeklub | 29.72 | ||||||
4 | Oskar Lindholm | 2001 | Lyseng IF | 29.83 | ||||||
5 | Victor Bjerre | 2001 | Herning Svømmeklub | 32.49 | ||||||
6 | Magnus Dyg Holme | 2002 | Ikast Svømmeklub | 32.54 | ||||||
Løb 3, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Lindholm | 2004 | Lyseng IF | 37.46 | ||||||
2 | Frederik Venø Elling | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 37.47 | ||||||
3 | Christian Johannesen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 39.74 | ||||||
4 | Andreas Jørgensen | 2003 | Lyseng IF | 40.28 | ||||||
5 | William Sloth | 2003 | Lyseng IF | 41.09 | ||||||
6 | Alexander L. Bjørn | 2003 | Ikast Svømmeklub | 41.34 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 01 november 2014 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:49 |
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix Herning 2014 | Udskriftsdato | 31 oktober 2014 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 19:33 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2014 |
Løb 4, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 1900-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Signe Tolstrup | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 29.42 | ||||||
2 | Heidi Mikkelsen | 1985 | Herning Svømmeklub | 30.44 | ||||||
3 | Mia Kynde | 1994 | Lyseng IF | 31.07 | ||||||
4 | Camilla Svane | 1995 | Herning Svømmeklub | 32.30 | ||||||
5 | Nicoline Pontoppidan | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 32.35 | ||||||
6 | Isabel Mass | 1998 | A6 | 32.43 | ||||||
7 | Camilla Puk Jensen | 1998 | Herning Svømmeklub | 34.65 | ||||||
8 | Emma F. Sørensen | 1998 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 35.05 | ||||||
9 | Johanne Krogh Lund | 1995 | Horsens Svømmeklub | 35.40 | ||||||
10 | Trine G. Sørensen | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 37.42 | ||||||
Løb 4, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Stinne Sørensen | 1999 | Herning Svømmeklub | 28.96 | ||||||
2 | Trine Kjøngerskov | 2000 | Herning Svømmeklub | 29.09 | ||||||
3 | Julie Kepp Jensen | 2000 | A6 | 29.58 | ||||||
4 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 30.22 | ||||||
5 | Mette Flaskager | 1999 | Ikast Svømmeklub | 30.34 | ||||||
6 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 30.79 | ||||||
7 | Mira Mass | 2000 | A6 | 31.68 | ||||||
8 | Malene Bang | 1999 | A6 | 32.37 | ||||||
9 | Sofie W. Bunten | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 32.50 | ||||||
10 | Mette Høgild Svane | 2000 | Herning Svømmeklub | 33.91 | ||||||
11 | Astrid Dyrmose Kestner | 2000 | A6 | 34.01 | ||||||
12 | Amanda Meldgaard | 1999 | Ikast Svømmeklub | 35.10 | ||||||
13 | Yasmina Kristiensen | 2000 | Lyseng IF | 36.01 | ||||||
14 | Amalie Skov | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 36.38 | ||||||
15 | Amalie Kroll Mathiassen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 36.93 | ||||||
16 | Elisabeth Pedersen | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | 37.48 | ||||||
17 | Ida Lykke Therkildsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 38.00 | ||||||
18 | Emma Docherdahl | 2000 | Skanderborg Svømmeklub | 45.45 | ||||||
Løb 4, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mia Seehausen | 2001 | Lyseng IF | 30.72 | ||||||
2 | Michelle Franow | 2001 | Horsens Svømmeklub | 32.24 | ||||||
3 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | Herning Svømmeklub | 32.26 | ||||||
4 | Josefine Due Christensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 32.35 | ||||||
5 | Emilie Knudsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 32.70 | ||||||
6 | Cecilie B. Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 33.50 | ||||||
7 | Isabella Bach | 2002 | Holstebro Svømme Club | 33.51 | ||||||
8 | Sascha Lausten | 2002 | Ikast Svømmeklub | 33.89 | ||||||
9 | Victoria K. Jespersen | 2001 | IHF Svømning | 35.41 | ||||||
10 | Ida Bøgh Hald | 2001 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 35.47 | ||||||
11 | Elisa Rytter | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 36.70 | ||||||
12 | Ida Sund | 2002 | Horsens Svømmeklub | 36.87 | ||||||
13 | Vera Veronica Jervidalo | 2001 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 38.19 | ||||||
14 | Olivia Poulsen | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 38.27 | ||||||
15 | Anne Almvig | 2001 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 39.06 | ||||||
16 | Caroline Worm Hansen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 39.44 | ||||||
17 | Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 40.14 | ||||||
18 | Emma L. S. Cameron | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 41.00 | ||||||
19 | Frederikke Suhnsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 41.84 | ||||||
20 | Maja Østergaard Jensen | 2002 | Herning Svømmeklub | 41.86 | ||||||
21 | Maja Fjord Kristensen | 2002 | Herning Svømmeklub | 42.24 | ||||||
22 | Signe Storm Rasmussen | 2001 | Lyseng IF | 42.48 | ||||||
23 | Astrid Crone Jespersen | 2002 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 45.36 | ||||||
24 | Iben K. Zachariassen | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 47.06 | ||||||
25 | Lykke Munk | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 49.31 | ||||||
26 | Emma Jeppesen Krøyer | 2001 | Skanderborg Svømmeklub | 55.01 | ||||||
- | Mathilde Hvass Olesen | 2001 | Lyseng IF | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 4, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Christiansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 38.73 | ||||||
2 | Amalie Kristensen | 2003 | Herning Svømmeklub | 39.08 | ||||||
3 | Katrine Mols | 2003 | Lyseng IF | 43.28 | ||||||
4 | Emma Varrisboel | 2003 | Lyseng IF | 44.57 | ||||||
5 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 47.82 | ||||||
6 | Line Frederiksen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 48.27 | ||||||
7 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 49.60 | ||||||
8 | Laura-Marie Høj | 2003 | Horsens Svømmeklub | 49.98 | ||||||
9 | Caroline Sørensen | 2003 | Lyseng IF | 56.18 | ||||||
- | Cecilie Christiansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
- | Sofie Bach Nielsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Anne Katrine Ryhammer | 2003 | Lyseng IF | DSQ | brystben i fly | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 31 oktober 2014 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:33 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix Herning 2014 | Udskriftsdato | 01 november 2014 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 19:35 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2014 |
Løb 4, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1900-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Signe Tolstrup | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 29.15 | ||||||
2 | Heidi Mikkelsen | 1985 | Herning Svømmeklub | 29.75 | ||||||
3 | Mia Kynde | 1994 | Lyseng IF | 30.75 | ||||||
4 | Nicoline Pontoppidan | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 31.58 | ||||||
5 | Camilla Svane | 1995 | Herning Svømmeklub | 32.21 | ||||||
6 | Camilla Puk Jensen | 1998 | Herning Svømmeklub | 34.63 | ||||||
Løb 4, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | A6 | 27.08 | ||||||
2 | Stinne Sørensen | 1999 | Herning Svømmeklub | 27.97 | ||||||
3 | Trine Kjøngerskov | 2000 | Herning Svømmeklub | 28.21 | ||||||
4 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 29.54 | ||||||
5 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 29.91 | ||||||
6 | Mette Flaskager | 1999 | Ikast Svømmeklub | 30.48 | ||||||
Løb 4, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mia Seehausen | 2001 | Lyseng IF | 30.58 | ||||||
2 | Josefine Due Christensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 32.02 | ||||||
3 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | Herning Svømmeklub | 32.25 | ||||||
4 | Emilie Knudsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 32.44 | ||||||
5 | Michelle Franow | 2001 | Horsens Svømmeklub | 32.52 | ||||||
6 | Cecilie B. Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 33.70 | ||||||
Løb 4, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Christiansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 38.61 | ||||||
2 | Amalie Kristensen | 2003 | Herning Svømmeklub | 38.85 | ||||||
3 | Line Frederiksen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 42.87 | ||||||
4 | Katrine Mols | 2003 | Lyseng IF | 42.88 | ||||||
5 | Emma Varrisboel | 2003 | Lyseng IF | 44.94 | ||||||
6 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 47.99 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 01 november 2014 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:35 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix Herning 2014 | Udskriftsdato | 31 oktober 2014 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 19:52 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2014 |
Løb 5, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1900-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Magnus Fallesen | 1998 | Herning Svømmeklub | 28.59 | 1:01.81 | |||||
2 | Robert Asfeldt | 1996 | Herning Svømmeklub | 28.52 | 1:01.92 | |||||
3 | Andreas Mårtensson | 1997 | A6 | 29.22 | 1:02.29 | |||||
4 | Nikolai Skelsager | 1996 | A6 | 28.53 | 1:02.52 | |||||
5 | Alexander Gilberg | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 29.31 | 1:05.54 | |||||
6 | Simon Sønderriis | 1997 | Lyseng IF | 31.46 | 1:07.24 | |||||
7 | Mikkel Grønbo | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 31.31 | 1:07.29 | |||||
8 | Victor Kjær Eskildsen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 34.03 | 1:12.17 | |||||
9 | Johannes Hjertmann | 1998 | Lyseng IF | 35.58 | 1:14.24 | |||||
10 | Martin Holmershøj | 1998 | Ikast Svømmeklub | 34.58 | 1:15.10 | |||||
11 | Mads Lillelund | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 38.25 | 1:18.71 | |||||
12 | Søren Gad Hvas | 1998 | Lyseng IF | 36.33 | 1:19.18 | |||||
- | Anders Ballisager Hansen | 1998 | Brædstrup Svømmeklub | DSQ | på mave ved ryg vend | |||||
Løb 5, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Magnus B. Høgild | 1999 | Herning Svømmeklub | 29.52 | 1:02.39 | |||||
2 | Rasmus Udbye | 2000 | Horsens Svømmeklub | 29.32 | 1:03.45 | |||||
3 | Sander Schmidt | 1999 | Horsens Svømmeklub | 29.87 | 1:05.66 | |||||
4 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | A6 | 30.00 | 1:06.61 | |||||
5 | Søren B. Jeppesen | 1999 | Herning Svømmeklub | 30.65 | 1:06.77 | |||||
6 | Johan Reimer | 2000 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 31.50 | 1:07.12 | |||||
7 | Lucas Christoffersen | 2000 | Herning Svømmeklub | 31.88 | 1:07.70 | |||||
8 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 33.06 | 1:09.43 | |||||
9 | Magnus Boldrup Birn | 2000 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 33.26 | 1:11.28 | |||||
10 | Mathias Dalsgaard | 2000 | Horsens Svømmeklub | 34.06 | 1:11.57 | |||||
11 | Frederick K. Madsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 32.81 | 1:11.63 | |||||
12 | Anton Borg Hjort | 2000 | Lyseng IF | 31.92 | 1:11.75 | |||||
13 | Oliver Østergaard Hansen | 2000 | Brædstrup Svømmeklub | 33.25 | 1:12.17 | |||||
14 | Jens Grarup | 1999 | Herning Svømmeklub | 34.88 | 1:13.00 | |||||
15 | Lukas Kristensen | 2000 | Lyseng IF | 33.75 | 1:13.69 | |||||
16 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | Horsens Svømmeklub | 35.15 | 1:13.96 | |||||
17 | Christian Juul Jensen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 34.31 | 1:15.04 | |||||
18 | Viktor Bull Kramer | 2000 | Horsens Svømmeklub | 36.42 | 1:16.69 | |||||
19 | Bastian Løve Høegh | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 37.36 | 1:17.94 | |||||
20 | Tobias Meier | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | 37.93 | 1:19.29 | |||||
21 | William Bech Hindborg | 2000 | Skanderborg Svømmeklub | 36.81 | 1:22.73 | |||||
22 | David Andresen | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | 38.99 | 1:24.75 | |||||
23 | Marcus Hørup | 1999 | Skive Svømmeklub Poseidon | 41.94 | 1:25.21 | |||||
24 | Johannes Møller Jacobsen | 1999 | Skanderborg Svømmeklub | 41.54 | 1:28.32 | |||||
25 | Andreas Daugaard Madsen | 1999 | Svømmeklubben Grindsted | 43.66 | 1:30.36 | |||||
26 | Adam Bording Nybo | 2000 | Horsens Svømmeklub | 43.95 | 1:39.08 | |||||
- | Jacob F. Frederiksen | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Andreas Rasmussen | 2000 | Horsens Svømmeklub | DSQ | asynkron ben i bryst | |||||
- | Daniel H. Johannesen | 1999 | Horsens Svømmeklub | DSQ | bryst indslag 1 hånd | |||||
Løb 5, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Magnus Mikkelsen | 2001 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 31.28 | 1:07.57 | |||||
2 | Aksel Skrydstrup | 2001 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 33.74 | 1:09.13 | |||||
3 | Oliver Frølund | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 34.33 | 1:11.93 | |||||
4 | Oskar Lindholm | 2001 | Lyseng IF | 32.79 | 1:11.97 | |||||
5 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 34.38 | 1:14.31 | |||||
6 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.71 | 1:14.94 | |||||
7 | Magnus Dyg Holme | 2002 | Ikast Svømmeklub | 35.58 | 1:15.06 | |||||
8 | Mathias Rasmussen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 35.01 | 1:15.14 | |||||
9 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | Ikast Svømmeklub | 35.10 | 1:15.52 | |||||
10 | Victor Bjerre | 2001 | Herning Svømmeklub | 36.02 | 1:16.80 | |||||
11 | Andreas Grønkjær Frost | 2001 | Horsens Svømmeklub | 37.82 | 1:19.78 | |||||
12 | Joachim Hjertmann | 2002 | Lyseng IF | 38.72 | 1:22.96 | |||||
13 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 40.31 | 1:25.04 | |||||
14 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 40.47 | 1:25.18 | |||||
15 | Vilhelm Damm Thorsell | 2002 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 38.98 | 1:25.24 | |||||
16 | Adam Tavs Andersen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 40.53 | 1:25.51 | |||||
17 | Frederik Fuglsang | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 40.05 | 1:26.49 | |||||
18 | Alexander Korsager Elkjær | 2001 | Lyseng IF | 39.54 | 1:26.80 | |||||
19 | Daniel Gallacher | 2002 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 41.28 | 1:27.10 | |||||
20 | Mathias Dyrmose | 2001 | Holstebro Svømme Club | 41.40 | 1:28.68 | |||||
21 | Ejnar Truelsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 41.12 | 1:29.62 | |||||
22 | Halfdan Krogh Lund | 2002 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 45.61 | 1:30.04 | |||||
23 | Robert Udbye | 2002 | Herning Svømmeklub | 43.47 | 1:30.12 | |||||
24 | Rasmus Winther | 2001 | Skanderborg Svømmeklub | 40.37 | 1:30.69 | |||||
25 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 41.09 | 1:32.92 | |||||
26 | Philip Hørup | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 42.35 | 1:33.87 | |||||
27 | Hannibal Nørgård Petersen | 2002 | Herning Svømmeklub | 49.34 | 1:39.87 | |||||
28 | Mikkel Vedel | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 50.70 | 1:44.71 | |||||
29 | Lau Barbesgaard | 2002 | Herning Svømmeklub | 1:01.58 | 2:06.67 | |||||
- | Mathias Mortensen | 2002 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Anders Nedergaard Jensen | 2002 | Holstebro Svømme Club | DSQ | afslut mave i ryg | |||||
- | Marcus Koed | 2001 | Horsens Svømmeklub | DSQ | afslut mave ryg | |||||
Løb 5, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alexander L. Bjørn | 2003 | Ikast Svømmeklub | 41.91 | 1:27.35 | |||||
2 | Frederik Venø Elling | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 40.50 | 1:29.07 | |||||
3 | Alexander Mortensen | 2004 | Herning Svømmeklub | 42.66 | 1:29.44 | |||||
4 | Christian Johannesen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 42.41 | 1:29.88 | |||||
5 | Frederik Lindholm | 2004 | Lyseng IF | 42.68 | 1:30.07 | |||||
6 | Julius Agerbo Modin | 2003 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 43.03 | 1:32.56 | |||||
7 | Andreas Jørgensen | 2003 | Lyseng IF | 44.82 | 1:33.29 | |||||
8 | Jakob Riisgaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 43.97 | 1:33.60 | |||||
9 | William Sloth | 2003 | Lyseng IF | 47.46 | 1:33.81 | |||||
10 | Magnus Dalsgaard Pedersen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 45.52 | 1:34.15 | |||||
11 | Noah Brendholdt | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 46.43 | 1:34.27 | |||||
12 | Anton Poulsen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 46.79 | 1:35.81 | |||||
13 | Mathias H. Johannesen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 44.03 | 1:38.06 | |||||
14 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 49.74 | 1:46.83 | |||||
15 | Jonas Klarskov Nielsen | 2003 | Herning Svømmeklub | 55.51 | 1:51.58 | |||||
16 | Mikkel Hald Christensen | 2003 | Herning Svømmeklub | 55.66 | 1:55.22 | |||||
17 | Viktor Dalsgaard Pedersen | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | 1:01.40 | 2:05.16 | |||||
- | Kristoffer Jonassen | 2003 | Herning Svømmeklub | DSQ | asynkron indslag | |||||
- | Valdemar Wichmann | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | DSQ | på mave i ryg | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 31 oktober 2014 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:52 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix Herning 2014 | Udskriftsdato | 31 oktober 2014 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 20:07 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2014 |
Løb 6, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1900-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nicoline Pontoppidan | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 34.74 | 1:13.13 | |||||
2 | Josephine Frede Bundgaard | 1997 | Lyseng IF | 35.55 | 1:14.12 | |||||
3 | Johanne Krogh Lund | 1995 | Horsens Svømmeklub | 38.90 | 1:19.78 | |||||
4 | Marie Juhl Jensen | 1996 | Lyseng IF | 39.21 | 1:26.09 | |||||
5 | Trine G. Sørensen | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 41.29 | 1:30.42 | |||||
Løb 6, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Stinne Sørensen | 1999 | Herning Svømmeklub | 29.57 | 1:05.59 | |||||
2 | Trine Kjøngerskov | 2000 | Herning Svømmeklub | 31.70 | 1:08.80 | |||||
3 | Mette Flaskager | 1999 | Ikast Svømmeklub | 31.74 | 1:10.20 | |||||
4 | Sofie W. Bunten | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 34.39 | 1:12.98 | |||||
5 | Trine Guldberg | 1999 | Herning Svømmeklub | 35.04 | 1:14.36 | |||||
6 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | Horsens Svømmeklub | 37.34 | 1:19.86 | |||||
7 | Ida Lykke Therkildsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 35.92 | 1:20.08 | |||||
8 | Yasmina Kristiensen | 2000 | Lyseng IF | 37.03 | 1:22.47 | |||||
9 | Amalie Skov | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 39.53 | 1:22.90 | |||||
10 | Caroline M. Knudsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 39.12 | 1:23.89 | |||||
11 | Elisabeth Pedersen | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | 39.25 | 1:24.46 | |||||
12 | Line Mia Jensen | 2000 | Herning Svømmeklub | 40.77 | 1:24.88 | |||||
13 | Milena Christensen | 1999 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 43.37 | 1:32.87 | |||||
14 | Michelle V. Riishede | 2000 | Brædstrup Svømmeklub | 45.66 | 1:37.02 | |||||
- | Linda Strunge | 2000 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | DSQ | afslut ryg på mave | |||||
- | Line Lohmann Rasmussen | 1999 | Brædstrup Svømmeklub | DSQ | afslut ryg på mave | |||||
Løb 6, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Michelle Franow | 2001 | Horsens Svømmeklub | 33.85 | 1:11.25 | |||||
2 | Katja Petersson | 2001 | A6 | 35.15 | 1:12.85 | |||||
3 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | Herning Svømmeklub | 35.01 | 1:12.88 | |||||
4 | Mia Seehausen | 2001 | Lyseng IF | 32.84 | 1:13.91 | |||||
5 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 34.38 | 1:13.93 | |||||
6 | Sille Ibsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 34.38 | 1:14.88 | |||||
7 | Ida Bøgh Hald | 2001 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 35.63 | 1:16.13 | |||||
8 | Cecilie B. Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 35.69 | 1:17.21 | |||||
9 | Isabella Bach | 2002 | Holstebro Svømme Club | 36.27 | 1:17.55 | |||||
10 | Birgitte Morre Pedersen | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 35.27 | 1:17.66 | |||||
11 | Laura Gam | 2001 | Herning Svømmeklub | 37.95 | 1:19.32 | |||||
12 | Amalie Vilstrup | 2002 | Herning Svømmeklub | 37.84 | 1:19.33 | |||||
13 | Mathilde Hvass Olesen | 2001 | Lyseng IF | 37.22 | 1:19.44 | |||||
14 | Mie Buch Nielsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 37.31 | 1:20.43 | |||||
15 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | Horsens Svømmeklub | 39.31 | 1:22.63 | |||||
16 | Olivia Poulsen | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 39.65 | 1:24.34 | |||||
17 | Caroline Liboriussen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 40.67 | 1:25.33 | |||||
18 | Vera Veronica Jervidalo | 2001 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 40.66 | 1:25.72 | |||||
19 | Alberte Schnieber Klausen | 2002 | Herning Svømmeklub | 43.95 | 1:26.20 | |||||
20 | Carla Jensen | 2002 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 42.05 | 1:26.32 | |||||
21 | Signe Bach | 2002 | Herning Svømmeklub | 41.23 | 1:26.70 | |||||
22 | Frederikke Kruse | 2002 | Herning Svømmeklub | 42.03 | 1:27.04 | |||||
23 | Julie Geertsen Lund | 2001 | Holstebro Svømme Club | 41.84 | 1:27.76 | |||||
24 | Anne Almvig | 2001 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 40.65 | 1:28.53 | |||||
25 | Frederikke Brændgaard | 2001 | Horsens Svømmeklub | 43.71 | 1:29.58 | |||||
26 | Mathilde Marthedal Markma | 2001 | Holstebro Svømme Club | 42.68 | 1:29.62 | |||||
27 | Anne Wenzell | 2001 | Herning Svømmeklub | 42.99 | 1:29.64 | |||||
28 | Josefine Mikkelsen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 42.23 | 1:29.99 | |||||
29 | Julie B. Andersen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 44.88 | 1:30.61 | |||||
30 | Maja Brinkmann | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 43.49 | 1:30.67 | |||||
31 | Maja Østergaard Jensen | 2002 | Herning Svømmeklub | 44.83 | 1:31.01 | |||||
32 | Caroline Worm Hansen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 45.74 | 1:32.46 | |||||
33 | Signe Storm Rasmussen | 2001 | Lyseng IF | 44.77 | 1:33.16 | |||||
34 | Emilia Juhl Leiszner | 2002 | Horsens Svømmeklub | 43.52 | 1:33.36 | |||||
35 | Frederikke Suhnsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 43.80 | 1:34.39 | |||||
36 | Astrid Crone Jespersen | 2002 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 46.46 | 1:36.88 | |||||
37 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | Horsens Svømmeklub | 44.57 | 1:37.85 | |||||
38 | Hannah Pedersen | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 50.19 | 1:48.36 | |||||
- | Cecilie Madsen | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | DSQ | tyvstart | |||||
- | Frida Jensen | 2002 | Bjerre Herreds Svømmeklub | DSQ | afslut ryg på mave | |||||
- | Josefine Due Christensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | DSQ | afslut ryg på mave | |||||
- | Stine Saaby Buur Andersen | 2002 | Herning Svømmeklub | DSQ | ej samtidig berør 75 | |||||
Løb 6, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | Herning Svømmeklub | 39.28 | 1:20.85 | |||||
2 | Amalie Kristensen | 2003 | Herning Svømmeklub | 41.70 | 1:26.40 | |||||
3 | Cecilie Christiansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 41.37 | 1:29.66 | |||||
4 | Solvej Kofoed Lund | 2003 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 44.89 | 1:29.75 | |||||
5 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 41.17 | 1:29.94 | |||||
6 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 44.68 | 1:33.69 | |||||
7 | Laura-Marie Høj | 2003 | Horsens Svømmeklub | 46.07 | 1:35.98 | |||||
8 | Laura Marie Dige | 2004 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 45.90 | 1:36.39 | |||||
9 | Katrine Mols | 2003 | Lyseng IF | 45.46 | 1:38.42 | |||||
10 | Line Frederiksen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 47.20 | 1:42.57 | |||||
11 | Julie Nielsen | 2003 | Herning Svømmeklub | 50.27 | 1:49.95 | |||||
12 | Nanna Nørgaard | 2004 | Horsens Svømmeklub | 54.26 | 1:50.01 | |||||
13 | Lærke Nygaard Bertelsen | 2004 | Herning Svømmeklub | 56.68 | 1:57.24 | |||||
14 | Line Lindhardt Nielsen | 2004 | Herning Svømmeklub | 1:01.17 | 2:04.57 | |||||
- | Sofie Bach Nielsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Agnete Barbesgaard | 2003 | Herning Svømmeklub | DSQ | asynk armtag v 20m | |||||
- | Asta Buur Ovesen | 2004 | Herning Svømmeklub | DSQ | flyben i bryst | |||||
- | Karoline Lagoni | 2003 | Horsens Svømmeklub | DSQ | brystliggende i ryg | |||||
- | Sille Busk Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | DSQ | crawl i fly | |||||
- | Sofie S. Aaby Nielsen | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 31 oktober 2014 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:07 |
Resultat Løb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix Herning 2014 | Udskriftsdato | 31 oktober 2014 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 20:12 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2014 |
Løb 7, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 1900-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Chris Christensen | 1988 | Herning Svømmeklub | 31.04 | ||||||
2 | Jakob Brinkmann | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 31.15 | ||||||
3 | Andreas Mårtensson | 1997 | A6 | 34.01 | ||||||
4 | Anthon Løbner | 1997 | Lyseng IF | 34.85 | ||||||
5 | Martin Harder Bruun | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 35.59 | ||||||
6 | Johannes Hjertmann | 1998 | Lyseng IF | 37.94 | ||||||
7 | Martin Holmershøj | 1998 | Ikast Svømmeklub | 38.16 | ||||||
Løb 7, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Toke Michaelsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 32.00 | ||||||
2 | Magnus B. Høgild | 1999 | Herning Svømmeklub | 32.48 | ||||||
3 | Mikkel Gade | 1999 | Svømmeklubben Grindsted | 33.95 | ||||||
4 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | Horsens Svømmeklub | 33.97 | ||||||
5 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 34.10 | ||||||
6 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 34.19 | ||||||
7 | Esben Vad Arentoft | 1999 | Horsens Svømmeklub | 34.44 | ||||||
8 | Lucas Christoffersen | 2000 | Herning Svømmeklub | 34.50 | ||||||
9 | Arnas Jefimanka | 1999 | Herning Svømmeklub | 34.87 | ||||||
10 | Rasmus Udbye | 2000 | Horsens Svømmeklub | 35.14 | ||||||
11 | Søren B. Jeppesen | 1999 | Herning Svømmeklub | 35.21 | ||||||
12 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | A6 | 35.82 | ||||||
13 | Dan Izhar-Larsen | 1999 | IHF Svømning | 37.29 | ||||||
14 | Jens Grarup | 1999 | Herning Svømmeklub | 37.54 | ||||||
15 | Jacob Schultz | 1999 | Holstebro Svømme Club | 37.66 | ||||||
16 | Viktor Bull Kramer | 2000 | Horsens Svømmeklub | 37.84 | ||||||
17 | Jonas Kongerslev | 1999 | Holstebro Svømme Club | 38.50 | ||||||
18 | Lukas Kristensen | 2000 | Lyseng IF | 38.63 | ||||||
19 | Oliver Høyer | 2000 | Lyseng IF | 38.82 | ||||||
20 | Magnus Boldrup Birn | 2000 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 38.97 | ||||||
21 | Marco Just Jensen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 39.23 | ||||||
22 | Tobias Meier | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | 39.68 | ||||||
23 | Alexander Fenger | 1999 | Svømmeklubben Koral | 39.70 | ||||||
24 | Johannes Møller Jacobsen | 1999 | Skanderborg Svømmeklub | 43.57 | ||||||
25 | Marcus Hørup | 1999 | Skive Svømmeklub Poseidon | 46.21 | ||||||
26 | David Andresen | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | 46.79 | ||||||
Løb 7, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Aksel Skrydstrup | 2001 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 34.79 | ||||||
2 | Magnus Mikkelsen | 2001 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 35.47 | ||||||
3 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | Herning Svømmeklub | 36.43 | ||||||
4 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | Ikast Svømmeklub | 37.53 | ||||||
5 | Jacob Lund | 2001 | Skanderborg Svømmeklub | 38.63 | ||||||
6 | Andreas Grønkjær Frost | 2001 | Horsens Svømmeklub | 38.83 | ||||||
7 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 39.68 | ||||||
8 | Magnus Dyg Holme | 2002 | Ikast Svømmeklub | 40.03 | ||||||
9 | Markus Bjørnestad | 2002 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 41.99 | ||||||
10 | Mikkel Søby | 2001 | Holstebro Svømme Club | 43.19 | ||||||
11 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 44.05 | ||||||
12 | Robert Udbye | 2002 | Herning Svømmeklub | 44.53 | ||||||
13 | Andreas Hansen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 45.25 | ||||||
14 | Mads Mazur Pedersen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 46.11 | ||||||
15 | Oskar Allerslev | 2002 | Holstebro Svømme Club | 46.43 | ||||||
16 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 46.65 | ||||||
17 | Mathias Dyrmose | 2001 | Holstebro Svømme Club | 47.08 | ||||||
18 | Alexander Korsager Elkjær | 2001 | Lyseng IF | 47.82 | ||||||
19 | Halfdan Krogh Lund | 2002 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 48.01 | ||||||
20 | Mads L. Skov Sørensen | 2001 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 48.37 | ||||||
21 | Hannibal Nørgård Petersen | 2002 | Herning Svømmeklub | 48.76 | ||||||
22 | Marcus Koed | 2001 | Horsens Svømmeklub | 50.66 | ||||||
23 | Mads Lund | 2002 | Holstebro Svømme Club | 54.76 | ||||||
24 | Lau Barbesgaard | 2002 | Herning Svømmeklub | 1:09.74 | ||||||
- | Ejnar Truelsen | 2002 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Jeppe Ballisager Hansen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Simon Simoni Christiansen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Daniel Poulsen | 2001 | Svømmeklubben Grindsted | DSQ | asynkron ben | |||||
Løb 7, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | William Sloth | 2003 | Lyseng IF | 46.02 | ||||||
2 | Theis Dalgaard | 2004 | Horsens Svømmeklub | 46.27 | ||||||
3 | Hjalte Ahnfeldt | 2003 | Brædstrup Svømmeklub | 47.22 | ||||||
4 | Noah Brendholdt | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 47.29 | ||||||
5 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 47.49 | ||||||
6 | Frederik Lindholm | 2004 | Lyseng IF | 48.01 | ||||||
7 | Jakob Riisgaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 49.54 | ||||||
8 | Valdemar Wichmann | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 50.25 | ||||||
9 | Valdemar Vind Sejr | 2003 | Lyseng IF | 52.24 | ||||||
10 | Noah Lebæk Andersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 52.36 | ||||||
11 | Anton Poulsen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 52.74 | ||||||
12 | Rasmus Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 54.64 | ||||||
13 | Jonas Klarskov Nielsen | 2003 | Herning Svømmeklub | 57.10 | ||||||
14 | Sophus Lund Øe | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 57.14 | ||||||
15 | Mikkel Hald Christensen | 2003 | Herning Svømmeklub | 57.71 | ||||||
16 | Viktor Dalsgaard Pedersen | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | 1:06.77 | ||||||
- | Lauge Ahnfeldt | 2005 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Alexander L. Bjørn | 2003 | Ikast Svømmeklub | DSQ | 2 flyspark ved start | |||||
- | Andreas Jørgensen | 2003 | Lyseng IF | DSQ | tyvstart | |||||
- | Kristoffer Jonassen | 2003 | Herning Svømmeklub | DSQ | flyben | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 31 oktober 2014 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:12 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix Herning 2014 | Udskriftsdato | 01 november 2014 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 19:35 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2014 |
Løb 7, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Chris Christensen | 1988 | Herning Svømmeklub | 28.96 | ||||||
2 | Jakob Brinkmann | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 30.90 | ||||||
3 | Anthon Løbner | 1997 | Lyseng IF | 34.38 | ||||||
4 | Martin Harder Bruun | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 34.66 | ||||||
5 | Johannes Hjertmann | 1998 | Lyseng IF | 35.90 | ||||||
6 | Martin Holmershøj | 1998 | Ikast Svømmeklub | 36.76 | ||||||
Løb 7, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus B. Høgild | 1999 | Herning Svømmeklub | 31.26 | ||||||
2 | Toke Michaelsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 32.09 | ||||||
3 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | Horsens Svømmeklub | 33.17 | ||||||
4 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 33.44 | ||||||
5 | Mikkel Gade | 1999 | Svømmeklubben Grindsted | 34.02 | ||||||
6 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 34.08 | ||||||
Løb 7, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Aksel Skrydstrup | 2001 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 33.63 | ||||||
2 | Magnus Mikkelsen | 2001 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 33.76 | ||||||
3 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | Herning Svømmeklub | 35.97 | ||||||
4 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | Ikast Svømmeklub | 36.74 | ||||||
5 | Jacob Lund | 2001 | Skanderborg Svømmeklub | 37.43 | ||||||
6 | Andreas Grønkjær Frost | 2001 | Horsens Svømmeklub | 38.12 | ||||||
Løb 7, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Lindholm | 2004 | Lyseng IF | 45.02 | ||||||
2 | William Sloth | 2003 | Lyseng IF | 45.19 | ||||||
3 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 45.71 | ||||||
4 | Theis Dalgaard | 2004 | Horsens Svømmeklub | 46.11 | ||||||
5 | Noah Brendholdt | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 47.05 | ||||||
6 | Hjalte Ahnfeldt | 2003 | Brædstrup Svømmeklub | 47.79 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 01 november 2014 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:35 |
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix Herning 2014 | Udskriftsdato | 31 oktober 2014 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 20:22 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2014 |
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 1900-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie D. Hald | 1996 | Herning Svømmeklub | 34.00 | ||||||
2 | Josephine Frede Bundgaard | 1997 | Lyseng IF | 36.98 | ||||||
3 | Johanne Krogh Lund | 1995 | Horsens Svømmeklub | 37.60 | ||||||
4 | Nicoline Pontoppidan | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 37.69 | ||||||
5 | Isabel Mass | 1998 | A6 | 37.99 | ||||||
6 | Emma F. Sørensen | 1998 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 39.93 | ||||||
7 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 41.01 | ||||||
8 | Camilla Puk Jensen | 1998 | Herning Svømmeklub | 42.16 | ||||||
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Malene Bang | 1999 | A6 | 34.56 | ||||||
2 | Julie Kepp Jensen | 2000 | A6 | 35.05 | ||||||
3 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 35.32 | ||||||
4 | Katrine Jørgensen | 2000 | Lyseng IF | 36.90 | ||||||
5 | Astrid Dyrmose Kestner | 2000 | A6 | 37.75 | ||||||
6 | Emma Sand Majlund | 1999 | Herning Svømmeklub | 38.42 | ||||||
7 | Mette Flaskager | 1999 | Ikast Svømmeklub | 38.43 | ||||||
8 | Sofie W. Bunten | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 38.81 | ||||||
9 | Frederikke Asfeldt | 1999 | Herning Svømmeklub | 39.83 | ||||||
10 | Freya R. Andersen | 2000 | Herning Svømmeklub | 40.40 | ||||||
11 | Mette Høgild Svane | 2000 | Herning Svømmeklub | 41.43 | ||||||
12 | Louise Xia Klogborg | 2000 | Holstebro Svømme Club | 43.31 | ||||||
13 | Emilie Ravnholt | 2000 | Skanderborg Svømmeklub | 44.01 | ||||||
14 | Caroline M. Knudsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 44.33 | ||||||
15 | Emma Docherdahl | 2000 | Skanderborg Svømmeklub | 44.48 | ||||||
16 | Nanna Sund | 2000 | Horsens Svømmeklub | 44.61 | ||||||
17 | Yasmina Kristiensen | 2000 | Lyseng IF | 46.55 | ||||||
18 | Amalie Kroll Mathiassen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 47.86 | ||||||
19 | Laura Ælmholdt | 1999 | Ikast Svømmeklub | 47.92 | ||||||
- | Lærke Meyer | 2000 | Ikast Svømmeklub | DSQ | ej adskilte hænder i | |||||
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Michelle Franow | 2001 | Horsens Svømmeklub | 35.94 | ||||||
2 | Sille Ibsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 37.61 | ||||||
3 | Esther Flø | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 39.07 | ||||||
4 | Sascha Lausten | 2002 | Ikast Svømmeklub | 39.34 | ||||||
5 | Laura Gam | 2001 | Herning Svømmeklub | 40.38 | ||||||
6 | Emilie Knudsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 40.42 | ||||||
7 | Olivia Poulsen | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 40.50 | ||||||
8 | Thilde Rud Iversen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 40.62 | ||||||
9 | Alberte Schnieber Klausen | 2002 | Herning Svømmeklub | 41.22 | ||||||
10 | Mie Buch Nielsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 43.41 | ||||||
11 | Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 43.69 | ||||||
12 | Emma L. S. Cameron | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 44.18 | ||||||
13 | Ida Sund | 2002 | Horsens Svømmeklub | 44.51 | ||||||
14 | Frida Jensen | 2002 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 44.97 | ||||||
15 | Signe Storm Rasmussen | 2001 | Lyseng IF | 45.08 | ||||||
16 | Josefine Mikkelsen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 45.38 | ||||||
17 | Julie B. Andersen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 46.37 | ||||||
18 | Sara Gade | 2002 | Ikast Svømmeklub | 46.85 | ||||||
19 | Julia Harpøth | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 47.42 | ||||||
20 | Marikka Andersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 48.81 | ||||||
21 | Nanna Svostrup Clausen | 2002 | Lyseng IF | 49.12 | ||||||
22 | Iben K. Zachariassen | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 52.45 | ||||||
23 | Emma Jeppesen Krøyer | 2001 | Skanderborg Svømmeklub | 52.96 | ||||||
24 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | Horsens Svømmeklub | 54.17 | ||||||
25 | Hannah Pedersen | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 57.64 | ||||||
26 | Lykke Munk | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 1:05.49 | ||||||
27 | Cecilie Madsen | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | 1:06.41 | ||||||
- | Sofia Louise Dahl | 2002 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Maja Fjord Kristensen | 2002 | Herning Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | Herning Svømmeklub | 41.72 | ||||||
2 | Solvej Kofoed Lund | 2003 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 43.50 | ||||||
3 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | Holstebro Svømme Club | 44.63 | ||||||
4 | Emma Varrisboel | 2003 | Lyseng IF | 44.99 | ||||||
5 | Caroline Sørensen | 2003 | Lyseng IF | 45.59 | ||||||
6 | Anne Katrine Ryhammer | 2003 | Lyseng IF | 45.65 | ||||||
7 | Anna Bull Kramer | 2003 | Horsens Svømmeklub | 45.96 | ||||||
8 | Aida Nezam | 2003 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 48.02 | ||||||
9 | Cecilie Vad Andersen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 48.29 | ||||||
10 | Sofie S. Aaby Nielsen | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 48.64 | ||||||
11 | Eva Hjort | 2004 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 49.48 | ||||||
12 | Laura Marie Dige | 2004 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 49.84 | ||||||
13 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 50.34 | ||||||
14 | Laura Pedersen | 2004 | Herning Svømmeklub | 52.86 | ||||||
15 | Signe Fuglsang | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 53.07 | ||||||
16 | Sille Busk Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 53.20 | ||||||
17 | Lotte Liv Jensen | 2004 | Herning Svømmeklub | 55.17 | ||||||
18 | Julie Nielsen | 2003 | Herning Svømmeklub | 59.58 | ||||||
19 | Lærke Nygaard Bertelsen | 2004 | Herning Svømmeklub | 1:01.01 | ||||||
20 | Agnete Barbesgaard | 2003 | Herning Svømmeklub | 1:11.43 | ||||||
- | Emma Fjordside Jensen | 2003 | Holstebro Svømme Club | DSQ | tyvstart | |||||
- | Line Lindhardt Nielsen | 2004 | Herning Svømmeklub | DSQ | crawltag i bryst | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 31 oktober 2014 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:22 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix Herning 2014 | Udskriftsdato | 02 november 2014 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 12:10 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2014 |
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1900-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie D. Hald | 1996 | Herning Svømmeklub | 33.95 | ||||||
2 | Josephine Frede Bundgaard | 1997 | Lyseng IF | 35.77 | ||||||
3 | Nicoline Pontoppidan | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 35.90 | ||||||
4 | Isabel Mass | 1998 | A6 | 36.91 | ||||||
5 | Johanne Krogh Lund | 1995 | Horsens Svømmeklub | 37.26 | ||||||
6 | Emma F. Sørensen | 1998 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 39.76 | ||||||
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Malene Bang | 1999 | A6 | 34.53 | ||||||
2 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 34.55 | ||||||
3 | Katrine Jørgensen | 2000 | Lyseng IF | 36.76 | ||||||
4 | Astrid Dyrmose Kestner | 2000 | A6 | 37.17 | ||||||
5 | Mette Flaskager | 1999 | Ikast Svømmeklub | 37.26 | ||||||
6 | Emma Sand Majlund | 1999 | Herning Svømmeklub | 37.51 | ||||||
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Michelle Franow | 2001 | Horsens Svømmeklub | 36.70 | ||||||
2 | Sille Ibsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 37.00 | ||||||
3 | Esther Flø | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 37.03 | ||||||
4 | Sascha Lausten | 2002 | Ikast Svømmeklub | 38.86 | ||||||
5 | Laura Gam | 2001 | Herning Svømmeklub | 39.57 | ||||||
6 | Emilie Knudsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 40.02 | ||||||
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | Herning Svømmeklub | 40.31 | ||||||
2 | Solvej Kofoed Lund | 2003 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 41.41 | ||||||
3 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | Holstebro Svømme Club | 43.64 | ||||||
4 | Anne Katrine Ryhammer | 2003 | Lyseng IF | 44.41 | ||||||
5 | Caroline Sørensen | 2003 | Lyseng IF | 44.72 | ||||||
6 | Emma Varrisboel | 2003 | Lyseng IF | 46.00 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 02 november 2014 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:10 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix Herning 2014 | Udskriftsdato | 01 november 2014 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 10:28 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2014 |
Løb 9, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Laust Moesgaard | 1996 | Herning Svømmeklub | 30.06 | 1:01.65 | 1:33.59 | 2:05.27 | |||
2 | Victor Kjær Eskildsen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 35.39 | 1:13.80 | 1:53.93 | 2:32.99 | |||
3 | Martin Holmershøj | 1998 | Ikast Svømmeklub | 38.34 | 1:19.58 | 2:01.94 | 2:42.54 | |||
4 | Mads Lillelund | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 41.67 | 1:25.49 | 2:10.49 | 2:52.25 | |||
5 | Anders Ballisager Hansen | 1998 | Brædstrup Svømmeklub | 45.66 | 1:34.74 | 2:24.54 | 3:10.19 | |||
Løb 9, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Rasmus Udbye | 2000 | Horsens Svømmeklub | 32.16 | 1:06.79 | 1:42.42 | 2:16.92 | |||
2 | Sander Schmidt | 1999 | Horsens Svømmeklub | 32.49 | 1:07.36 | 1:43.03 | 2:17.60 | |||
3 | Markus Kjeldsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 33.58 | 1:09.17 | 1:45.82 | 2:20.75 | |||
4 | Jacob Schultz | 1999 | Holstebro Svømme Club | 33.21 | 1:08.81 | 1:45.57 | 2:21.30 | |||
5 | Magnus Boldrup Birn | 2000 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 34.46 | 1:11.63 | 1:49.46 | 2:26.63 | |||
6 | Mathias Dalsgaard | 2000 | Horsens Svømmeklub | 35.50 | 1:13.19 | 1:51.65 | 2:28.18 | |||
7 | Anton Borg Hjort | 2000 | Lyseng IF | 34.64 | 1:12.41 | 1:51.02 | 2:28.56 | |||
8 | Lucas Christoffersen | 2000 | Herning Svømmeklub | 34.68 | 1:12.24 | 1:51.37 | 2:29.40 | |||
9 | Jens Riisgaard | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 36.28 | 1:14.00 | 1:51.98 | 2:29.99 | |||
10 | Oliver Østergaard Hansen | 2000 | Brædstrup Svømmeklub | 36.22 | 1:15.07 | 1:54.77 | 2:32.10 | |||
11 | Frederick K. Madsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 35.62 | 1:14.54 | 1:55.28 | 2:36.04 | |||
12 | Marco Just Jensen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 36.54 | 1:16.12 | 1:56.85 | 2:37.96 | |||
13 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | Horsens Svømmeklub | 37.70 | 1:17.69 | 1:58.48 | 2:39.03 | |||
14 | Alexander Fenger | 1999 | Svømmeklubben Koral | 38.75 | 1:21.21 | 2:02.95 | 2:42.36 | |||
15 | Dan Izhar-Larsen | 1999 | IHF Svømning | 37.07 | 1:17.57 | 1:59.42 | 2:42.95 | |||
16 | Andreas Rasmussen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 40.37 | 1:23.15 | 2:05.96 | 2:46.33 | |||
17 | Bastian Løve Høegh | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 40.25 | 1:24.02 | 2:08.48 | 2:51.21 | |||
- | Adam Bording Nybo | 2000 | Horsens Svømmeklub | DSQ | Ej fortsat bev 75m | |||||
Løb 9, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 34.94 | 1:11.33 | 1:47.74 | 2:24.43 | |||
2 | Aksel Skrydstrup | 2001 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 35.58 | 1:13.61 | 1:52.27 | 2:30.33 | |||
3 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 35.99 | 1:14.45 | 1:53.97 | 2:33.22 | |||
4 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 36.52 | 1:15.23 | 1:55.14 | 2:33.49 | |||
5 | Mathias Rasmussen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 37.37 | 1:15.83 | 1:55.25 | 2:33.98 | |||
6 | Julius Henriksen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 38.38 | 1:19.25 | 2:01.39 | 2:43.90 | |||
7 | Victor Bjerre | 2001 | Herning Svømmeklub | 40.22 | 1:22.71 | 2:05.68 | 2:47.67 | |||
8 | Alexander Korsager Elkjær | 2001 | Lyseng IF | 42.37 | 1:26.06 | 2:10.31 | 2:53.16 | |||
9 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 41.87 | 1:26.84 | 2:12.16 | 2:54.79 | |||
10 | Johannes Wemmelund | 2001 | Herning Svømmeklub | 44.19 | 1:28.77 | 2:14.15 | 2:57.03 | |||
11 | Mathias Plog Jensen | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 41.17 | 1:26.90 | 2:13.14 | 2:57.53 | |||
12 | Mads Mazur Pedersen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 41.32 | 1:27.20 | 2:14.12 | 2:57.77 | |||
13 | Ejnar Truelsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 42.51 | 1:29.06 | 2:15.89 | 2:59.99 | |||
14 | Andreas Hansen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 45.43 | 1:34.44 | 2:24.54 | 3:14.03 | |||
- | Mathias Dyrmose | 2001 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
Løb 9, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Alexander L. Bjørn | 2003 | Ikast Svømmeklub | 42.61 | 1:28.34 | 2:12.99 | 2:56.00 | |||
2 | Alexander Mortensen | 2004 | Herning Svømmeklub | 45.58 | 1:32.83 | 2:20.59 | 3:06.34 | |||
3 | Mathias H. Johannesen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 44.45 | 1:32.07 | 2:19.95 | 3:06.47 | |||
4 | Christian Johannesen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 45.33 | 1:32.40 | 2:21.20 | 3:09.84 | |||
5 | Jonas Fonnesbæk | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 51.54 | 3:42.35 | 3:42.35 | ||||
- | Julius Agerbo Modin | 2003 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | DSQ | ej fortsat bev 75m | |||||
- | Magnus Dalsgaard Pedersen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 01 november 2014 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:28 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix Herning 2014 | Udskriftsdato | 01 november 2014 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 11:18 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2014 |
Løb 10, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1900-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 33.42 | 1:11.18 | 1:49.52 | 2:27.28 | |||
2 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 43.21 | 1:28.82 | 2:15.78 | 3:02.38 | |||
3 | Trine G. Sørensen | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 43.87 | 1:31.55 | 2:20.22 | 3:05.30 | |||
- | Marie Juhl Jensen | 1996 | Lyseng IF | DSQ | Ej fortsat bev 125m | |||||
Løb 10, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Stinne Sørensen | 1999 | Herning Svømmeklub | 34.83 | 1:10.75 | 1:45.79 | 2:20.86 | |||
2 | Freya R. Andersen | 2000 | Herning Svømmeklub | 36.97 | 1:16.09 | 1:54.50 | 2:32.02 | |||
3 | Trine Guldberg | 1999 | Herning Svømmeklub | 36.51 | 1:14.94 | 1:54.77 | 2:33.59 | |||
4 | Emma Sand Majlund | 1999 | Herning Svømmeklub | 36.47 | 1:15.19 | 1:54.55 | 2:34.01 | |||
5 | Nicoline Bredahl | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 37.26 | 1:16.75 | 1:56.32 | 2:34.49 | |||
6 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | Horsens Svømmeklub | 39.55 | 1:19.65 | 2:00.04 | 2:39.70 | |||
7 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 38.19 | 1:19.39 | 2:01.16 | 2:42.21 | |||
8 | Ida Lykke Therkildsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 39.41 | 1:21.48 | 2:05.50 | 2:48.10 | |||
9 | Line Mia Jensen | 2000 | Herning Svømmeklub | 40.87 | 1:23.16 | 2:06.81 | 2:48.91 | |||
10 | Linda Strunge | 2000 | Herning Svømmeklub | 40.08 | 1:24.20 | 2:10.48 | 2:53.57 | |||
11 | Elisabeth Pedersen | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | 41.59 | 1:25.35 | 2:10.49 | 2:54.44 | |||
12 | Yasmina Kristiensen | 2000 | Lyseng IF | 42.74 | 1:28.71 | 2:16.08 | 3:03.16 | |||
13 | Lærke Meyer | 2000 | Ikast Svømmeklub | 45.34 | 1:34.18 | 2:24.33 | 3:12.90 | |||
14 | Michelle V. Riishede | 2000 | Brædstrup Svømmeklub | 50.99 | 1:46.56 | 2:43.18 | 3:35.72 | |||
- | Amalie Kroll Mathiassen | 1999 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Helena V. Ellling | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Line Lohmann Rasmussen | 1999 | Brædstrup Svømmeklub | DSQ | Ej fortsat bev 150m | |||||
Løb 10, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | A6 | 36.43 | 1:14.95 | 1:54.10 | 2:31.73 | |||
2 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 36.73 | 1:15.08 | 1:53.77 | 2:32.75 | |||
3 | Line Johannsen | 2001 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 36.81 | 1:15.89 | 1:55.71 | 2:34.51 | |||
4 | Cecilie B. Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 37.43 | 1:16.80 | 1:57.29 | 2:34.98 | |||
5 | Mia Seehausen | 2001 | Lyseng IF | 35.59 | 1:15.14 | 1:56.34 | 2:38.37 | |||
6 | Isabella Bach | 2002 | Holstebro Svømme Club | 37.99 | 1:19.08 | 2:01.62 | 2:43.19 | |||
7 | Mie Buch Nielsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 39.24 | 1:21.53 | 2:04.50 | 2:45.89 | |||
8 | Josefine Due Christensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 39.08 | 1:20.48 | 2:03.65 | 2:47.13 | |||
9 | Amalie Vilstrup | 2002 | Herning Svømmeklub | 39.17 | 1:21.43 | 2:04.62 | 2:47.37 | |||
9 | Pernille Koch Sinding | 2002 | Herning Svømmeklub | 38.71 | 1:20.67 | 2:04.89 | 2:47.37 | |||
11 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | Horsens Svømmeklub | 41.13 | 1:25.06 | 2:09.77 | 2:53.40 | |||
12 | Signe Bach | 2002 | Herning Svømmeklub | 39.94 | 1:23.97 | 2:09.66 | 2:54.04 | |||
13 | Julie Geertsen Lund | 2001 | Holstebro Svømme Club | 42.13 | 1:26.75 | 2:12.27 | 2:56.55 | |||
14 | Frederikke Kruse | 2002 | Herning Svømmeklub | 43.55 | 1:29.00 | 2:15.16 | 2:58.96 | |||
15 | Olivia Poulsen | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 41.75 | 1:27.23 | 2:14.73 | 3:00.26 | |||
16 | Maja Fjord Kristensen | 2002 | Herning Svømmeklub | 43.03 | 1:31.18 | 2:18.87 | 3:02.91 | |||
17 | Sara Gade | 2002 | Ikast Svømmeklub | 43.56 | 1:30.25 | 2:19.07 | 3:05.25 | |||
18 | Maja Østergaard Jensen | 2002 | Herning Svømmeklub | 45.67 | 1:35.69 | 2:24.77 | 3:11.05 | |||
19 | Sofia Louise Dahl | 2002 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 43.55 | 1:33.71 | 2:25.06 | 3:13.48 | |||
20 | Ida Sund | 2002 | Horsens Svømmeklub | 47.86 | 1:38.34 | 2:31.31 | 3:21.68 | |||
21 | Clara Tolderlund | 2002 | Silkeborg Svømmeklub | 46.53 | 1:38.09 | 2:31.56 | 3:22.71 | |||
22 | Lea Kokholm | 2001 | Horsens Svømmeklub | 51.56 | 1:45.65 | 2:42.81 | 3:34.65 | |||
- | Cecilie Madsen | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | DSQ | Ej fortsat bev 125m | |||||
- | Ida Bøgh Hald | 2001 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | DSQ | Ej fortsat bev 125m | |||||
- | Maja Brinkmann | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | DSQ | Ej fortsat bev 25m | |||||
- | Vera Veronica Jervidalo | 2001 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | DSQ | Ej fortsat bev 75m | |||||
- | Victoria K. Jespersen | 2001 | IHF Svømning | DSQ | Ej fortsat bev 100m | |||||
Løb 10, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Cecilie Christiansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 42.29 | 1:29.60 | 2:18.25 | 3:04.80 | |||
2 | Laura-Marie Høj | 2003 | Horsens Svømmeklub | 45.84 | 1:34.37 | 2:22.49 | 3:07.21 | |||
3 | Katrine Mols | 2003 | Lyseng IF | 46.52 | 1:37.19 | 2:27.96 | 3:13.99 | |||
4 | Dinah Løve Høegh | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 45.29 | 1:35.92 | 2:26.91 | 3:15.61 | |||
5 | Aida Nezam | 2003 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 48.67 | 1:38.65 | 2:28.52 | 3:16.49 | |||
6 | Solvej Kofoed Lund | 2003 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 48.46 | 1:39.15 | 2:30.92 | 3:18.99 | |||
7 | Cecilie Vad Andersen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 46.03 | 3:19.86 | 3:19.86 | ||||
8 | Laura Marie Dige | 2004 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 48.96 | 1:40.44 | 2:32.84 | 3:23.58 | |||
9 | Eva Hjort | 2004 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 49.16 | 1:41.88 | 2:34.98 | 3:25.51 | |||
10 | Nanna Nørgaard | 2004 | Horsens Svømmeklub | 54.28 | 1:52.89 | 2:52.91 | 3:49.17 | |||
- | Sofie S. Aaby Nielsen | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 01 november 2014 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:18 |
Resultat Løb 11 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix Herning 2014 | Udskriftsdato | 01 november 2014 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 11:43 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2014 |
Løb 11, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 1900-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kasper Winther | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 24.73 | ||||||
2 | Jakob Brinkmann | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 25.00 | ||||||
3 | Nikolai Skelsager | 1996 | A6 | 25.35 | ||||||
4 | Simon B. Jeppesen | 1997 | Herning Svømmeklub | 25.46 | ||||||
5 | Simon Sønderriis | 1997 | Lyseng IF | 25.50 | ||||||
6 | Ralf Dalby | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 25.52 | ||||||
7 | Jens N. Nielsen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 27.16 | ||||||
8 | Victor Kjær Eskildsen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 28.19 | ||||||
9 | Jonas Poulsen | 1998 | Svømmeklubben Grindsted | 28.65 | ||||||
10 | Mads Lillelund | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 28.94 | ||||||
10 | Søren Gad Hvas | 1998 | Lyseng IF | 28.94 | ||||||
12 | Johannes Hjertmann | 1998 | Lyseng IF | 29.35 | ||||||
13 | Anders Ballisager Hansen | 1998 | Brædstrup Svømmeklub | 30.14 | ||||||
- | Martin Holmershøj | 1998 | Ikast Svømmeklub | DNF | ||||||
Løb 11, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 25.42 | ||||||
2 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 25.75 | ||||||
3 | Mikkel Gade | 1999 | Svømmeklubben Grindsted | 25.99 | ||||||
4 | Sander Schmidt | 1999 | Horsens Svømmeklub | 26.21 | ||||||
5 | Rasmus Udbye | 2000 | Horsens Svømmeklub | 26.40 | ||||||
6 | Johan Reimer | 2000 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 26.96 | ||||||
7 | Søren B. Jeppesen | 1999 | Herning Svømmeklub | 26.97 | ||||||
8 | Toke Michaelsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 27.05 | ||||||
9 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | A6 | 27.08 | ||||||
10 | Søren Wolf | 2000 | IHF Svømning | 27.22 | ||||||
11 | Arnas Jefimanka | 1999 | Herning Svømmeklub | 27.30 | ||||||
12 | Jonas Kongerslev | 1999 | Holstebro Svømme Club | 27.32 | ||||||
13 | Oliver Østergaard Hansen | 2000 | Brædstrup Svømmeklub | 27.59 | ||||||
14 | Lucas Christoffersen | 2000 | Herning Svømmeklub | 27.67 | ||||||
15 | Mathias Dalsgaard | 2000 | Horsens Svømmeklub | 27.75 | ||||||
16 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | Horsens Svømmeklub | 27.76 | ||||||
17 | Anton Borg Hjort | 2000 | Lyseng IF | 27.81 | ||||||
18 | Magnus Boldrup Birn | 2000 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 28.02 | ||||||
19 | Frederik Nørgaard | 1999 | Skive Svømmeklub Poseidon | 28.04 | ||||||
20 | Frederick K. Madsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 28.21 | ||||||
21 | Christian Juul Jensen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 28.56 | ||||||
22 | Lukas Kristensen | 2000 | Lyseng IF | 28.96 | ||||||
23 | Jens Grarup | 1999 | Herning Svømmeklub | 29.16 | ||||||
24 | Alexander Fenger | 1999 | Svømmeklubben Koral | 29.37 | ||||||
25 | Esben Vad Arentoft | 1999 | Horsens Svømmeklub | 29.38 | ||||||
26 | Oliver Høyer | 2000 | Lyseng IF | 29.92 | ||||||
27 | Viktor Bull Kramer | 2000 | Horsens Svømmeklub | 30.02 | ||||||
28 | Bastian Løve Høegh | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 30.15 | ||||||
29 | Tobias Meier | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | 30.54 | ||||||
30 | Johannes Møller Jacobsen | 1999 | Skanderborg Svømmeklub | 31.38 | ||||||
31 | Marcus Hørup | 1999 | Skive Svømmeklub Poseidon | 32.10 | ||||||
32 | Andreas Daugaard Madsen | 1999 | Svømmeklubben Grindsted | 32.16 | ||||||
33 | William Bech Hindborg | 2000 | Skanderborg Svømmeklub | 32.41 | ||||||
34 | David Andresen | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | 32.55 | ||||||
35 | Adam Bording Nybo | 2000 | Horsens Svømmeklub | 37.09 | ||||||
Løb 11, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jens Sørensen | 2001 | Herning Svømmeklub | 27.23 | ||||||
2 | Magnus Mikkelsen | 2001 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 27.50 | ||||||
3 | Oskar Lindholm | 2001 | Lyseng IF | 27.77 | ||||||
4 | Aksel Skrydstrup | 2001 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 28.20 | ||||||
5 | Oliver Frølund | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 28.37 | ||||||
6 | Victor Bjerre | 2001 | Herning Svømmeklub | 28.88 | ||||||
7 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | Herning Svømmeklub | 28.91 | ||||||
8 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | Ikast Svømmeklub | 29.25 | ||||||
9 | Jacob Hopff | 2001 | Holstebro Svømme Club | 30.30 | ||||||
10 | Magnus Dyg Holme | 2002 | Ikast Svømmeklub | 30.32 | ||||||
11 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 30.38 | ||||||
12 | Joachim Hjertmann | 2002 | Lyseng IF | 30.61 | ||||||
13 | Jacob Lund | 2001 | Skanderborg Svømmeklub | 31.86 | ||||||
14 | Magnus A H Christensen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 32.16 | ||||||
15 | Johannes Wemmelund | 2001 | Herning Svømmeklub | 32.17 | ||||||
16 | Andreas Grønkjær Frost | 2001 | Horsens Svømmeklub | 32.23 | ||||||
17 | Markus Bjørnestad | 2002 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 32.35 | ||||||
18 | Adam Tavs Andersen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 32.58 | ||||||
19 | Anders Nedergaard Jensen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 32.82 | ||||||
20 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 32.94 | ||||||
21 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 33.29 | ||||||
22 | Mathias Plog Jensen | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 33.68 | ||||||
23 | Alexander Korsager Elkjær | 2001 | Lyseng IF | 33.69 | ||||||
24 | Vilhelm Damm Thorsell | 2002 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 33.82 | ||||||
25 | Robert Udbye | 2002 | Herning Svømmeklub | 33.91 | ||||||
26 | Daniel Gallacher | 2002 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 34.12 | ||||||
27 | Mathias Mortensen | 2002 | Herning Svømmeklub | 34.19 | ||||||
28 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 34.50 | ||||||
29 | Halfdan Krogh Lund | 2002 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 34.70 | ||||||
30 | Mikkel Søby | 2001 | Holstebro Svømme Club | 34.89 | ||||||
31 | Ejnar Truelsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 35.30 | ||||||
32 | Mads Iversen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 35.51 | ||||||
33 | Oskar Allerslev | 2002 | Holstebro Svømme Club | 35.70 | ||||||
34 | Mads L. Skov Sørensen | 2001 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 35.76 | ||||||
35 | Simon Simoni Christiansen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 35.83 | ||||||
36 | Andreas Hansen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 35.91 | ||||||
37 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 36.47 | ||||||
38 | Philip Hørup | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 37.48 | ||||||
39 | Hannibal Nørgård Petersen | 2002 | Herning Svømmeklub | 37.83 | ||||||
40 | Mads Lund | 2002 | Holstebro Svømme Club | 38.39 | ||||||
41 | Marcus Koed | 2001 | Horsens Svømmeklub | 40.08 | ||||||
42 | Lau Barbesgaard | 2002 | Herning Svømmeklub | 46.98 | ||||||
- | Jeppe Ballisager Hansen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Rasmus Terkelsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Daniel Poulsen | 2001 | Svømmeklubben Grindsted | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Frederik Fuglsang | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Mikkel Vedel | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 11, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alexander Mortensen | 2004 | Herning Svømmeklub | 33.37 | ||||||
2 | Alexander L. Bjørn | 2003 | Ikast Svømmeklub | 34.22 | ||||||
3 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 34.41 | ||||||
4 | Frederik Lindholm | 2004 | Lyseng IF | 34.57 | ||||||
5 | Hjalte Ahnfeldt | 2003 | Brædstrup Svømmeklub | 34.68 | ||||||
6 | Frederik Venø Elling | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 34.87 | ||||||
7 | Andreas Jørgensen | 2003 | Lyseng IF | 34.94 | ||||||
8 | William Sloth | 2003 | Lyseng IF | 35.08 | ||||||
9 | Emil Lykke Grann | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 36.66 | ||||||
10 | Theis Dalgaard | 2004 | Horsens Svømmeklub | 36.89 | ||||||
11 | Anton Poulsen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 37.18 | ||||||
12 | Noah Lebæk Andersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 37.49 | ||||||
13 | Marius Gystad | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 37.57 | ||||||
14 | Valdemar Vind Sejr | 2003 | Lyseng IF | 37.94 | ||||||
15 | Magnus Dalsgaard Pedersen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 38.28 | ||||||
16 | Sophus Lund Øe | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 38.39 | ||||||
17 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 38.97 | ||||||
18 | Rasmus Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 39.06 | ||||||
19 | Noah Brendholdt | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 39.94 | ||||||
20 | Kristoffer Jonassen | 2003 | Herning Svømmeklub | 40.70 | ||||||
21 | Valdemar Wichmann | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 41.68 | ||||||
22 | Kasper Hansen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 42.65 | ||||||
23 | Jonas Fonnesbæk | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 42.69 | ||||||
24 | Mikkel Hald Christensen | 2003 | Herning Svømmeklub | 43.00 | ||||||
25 | Jonas Klarskov Nielsen | 2003 | Herning Svømmeklub | 43.17 | ||||||
26 | Asger Hatting | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 44.05 | ||||||
27 | Kristian B. E. Jacobsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 48.66 | ||||||
28 | Viktor Dalsgaard Pedersen | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | 52.15 | ||||||
- | Jesper Albæk Hansen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Lauge Ahnfeldt | 2005 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mads Emil Hansen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 01 november 2014 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:43 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix Herning 2014 | Udskriftsdato | 01 november 2014 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 19:48 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2014 |
Løb 11, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kasper Winther | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 24.12 | ||||||
2 | Jakob Brinkmann | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 25.20 | ||||||
2 | Ralf Dalby | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 25.20 | ||||||
4 | Nikolai Skelsager | 1996 | A6 | 25.25 | ||||||
5 | Simon B. Jeppesen | 1997 | Herning Svømmeklub | 25.34 | ||||||
6 | Simon Sønderriis | 1997 | Lyseng IF | 25.45 | ||||||
Løb 11, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 25.63 | ||||||
2 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 25.69 | ||||||
3 | Mikkel Gade | 1999 | Svømmeklubben Grindsted | 25.79 | ||||||
4 | Rasmus Udbye | 2000 | Horsens Svømmeklub | 26.08 | ||||||
5 | Sander Schmidt | 1999 | Horsens Svømmeklub | 26.19 | ||||||
6 | Johan Reimer | 2000 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 26.46 | ||||||
Løb 11, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jens Sørensen | 2001 | Herning Svømmeklub | 26.77 | ||||||
2 | Magnus Mikkelsen | 2001 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 27.38 | ||||||
3 | Oskar Lindholm | 2001 | Lyseng IF | 27.80 | ||||||
4 | Aksel Skrydstrup | 2001 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 28.12 | ||||||
5 | Oliver Frølund | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 28.15 | ||||||
6 | Victor Bjerre | 2001 | Herning Svømmeklub | 28.55 | ||||||
Løb 11, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alexander Mortensen | 2004 | Herning Svømmeklub | 33.10 | ||||||
2 | Alexander L. Bjørn | 2003 | Ikast Svømmeklub | 33.38 | ||||||
3 | Frederik Lindholm | 2004 | Lyseng IF | 33.70 | ||||||
4 | Frederik Venø Elling | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 34.43 | ||||||
5 | Hjalte Ahnfeldt | 2003 | Brædstrup Svømmeklub | 34.61 | ||||||
6 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 34.64 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 01 november 2014 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:48 |
Resultat Løb 12 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix Herning 2014 | Udskriftsdato | 01 november 2014 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 12:15 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2014 |
Løb 12, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 1900-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 28.20 | ||||||
2 | Heidi Mikkelsen | 1985 | Herning Svømmeklub | 28.89 | ||||||
3 | Mia Kynde | 1994 | Lyseng IF | 29.47 | ||||||
4 | Isabel Mass | 1998 | A6 | 29.70 | ||||||
5 | Josephine Frede Bundgaard | 1997 | Lyseng IF | 31.23 | ||||||
6 | Camilla Puk Jensen | 1998 | Herning Svømmeklub | 31.29 | ||||||
7 | Marie Juhl Jensen | 1996 | Lyseng IF | 31.97 | ||||||
8 | Emma F. Sørensen | 1998 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 32.35 | ||||||
9 | Johanne Krogh Lund | 1995 | Horsens Svømmeklub | 32.36 | ||||||
Løb 12, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | A6 | 26.94 | ||||||
2 | Mette Flaskager | 1999 | Ikast Svømmeklub | 28.19 | ||||||
3 | Trine Kjøngerskov | 2000 | Herning Svømmeklub | 28.92 | ||||||
4 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 29.11 | ||||||
4 | Helena V. Ellling | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 29.11 | ||||||
6 | Malene Bang | 1999 | A6 | 29.24 | ||||||
7 | Mira Mass | 2000 | A6 | 29.47 | ||||||
8 | Astrid Dyrmose Kestner | 2000 | A6 | 29.64 | ||||||
9 | Katrine Jørgensen | 2000 | Lyseng IF | 29.92 | ||||||
10 | Dianna Au | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 30.00 | ||||||
11 | Amanda Meldgaard | 1999 | Ikast Svømmeklub | 30.45 | ||||||
12 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | Horsens Svømmeklub | 30.55 | ||||||
13 | Mette Høgild Svane | 2000 | Herning Svømmeklub | 31.04 | ||||||
14 | Amalie Skov | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 31.17 | ||||||
15 | Elisabeth Pedersen | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | 31.77 | ||||||
16 | Yasmina Kristiensen | 2000 | Lyseng IF | 32.00 | ||||||
17 | Louise Xia Klogborg | 2000 | Holstebro Svømme Club | 32.57 | ||||||
18 | Ida Lykke Therkildsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 32.61 | ||||||
19 | Line Lohmann Rasmussen | 1999 | Brædstrup Svømmeklub | 33.37 | ||||||
20 | Linda Strunge | 2000 | Herning Svømmeklub | 34.25 | ||||||
21 | Milena Christensen | 1999 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 34.34 | ||||||
22 | Emilie Ravnholt | 2000 | Skanderborg Svømmeklub | 34.48 | ||||||
23 | Lærke Meyer | 2000 | Ikast Svømmeklub | 35.28 | ||||||
24 | Emma Docherdahl | 2000 | Skanderborg Svømmeklub | 36.13 | ||||||
25 | Laura Ælmholdt | 1999 | Ikast Svømmeklub | 37.57 | ||||||
Løb 12, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | Herning Svømmeklub | 27.99 | ||||||
2 | Katja Petersson | 2001 | A6 | 29.48 | ||||||
3 | Michelle Franow | 2001 | Horsens Svømmeklub | 29.94 | ||||||
4 | Mathilde Hvass Olesen | 2001 | Lyseng IF | 30.66 | ||||||
5 | Cecilie B. Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 30.70 | ||||||
6 | Thilde Rud Iversen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 31.08 | ||||||
7 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | A6 | 31.10 | ||||||
8 | Pernille Koch Sinding | 2002 | Herning Svømmeklub | 31.44 | ||||||
9 | Elisa Rytter | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 31.75 | ||||||
10 | Sascha Lausten | 2002 | Ikast Svømmeklub | 31.92 | ||||||
11 | Laura Gam | 2001 | Herning Svømmeklub | 32.19 | ||||||
12 | Signe Bach | 2002 | Herning Svømmeklub | 32.65 | ||||||
13 | Frederikke Kruse | 2002 | Herning Svømmeklub | 32.91 | ||||||
14 | Sara Gade | 2002 | Ikast Svømmeklub | 33.19 | ||||||
15 | Mathilde Marthedal Markma | 2001 | Holstebro Svømme Club | 33.22 | ||||||
16 | Caroline Liboriussen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 33.31 | ||||||
16 | Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 33.31 | ||||||
18 | Olivia Poulsen | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 33.39 | ||||||
19 | Sofia Louise Dahl | 2002 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 33.45 | ||||||
20 | Alberte Schnieber Klausen | 2002 | Herning Svømmeklub | 33.95 | ||||||
21 | Carla Jensen | 2002 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 34.16 | ||||||
22 | Anne Almvig | 2001 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 34.43 | ||||||
23 | Maja Fjord Kristensen | 2002 | Herning Svømmeklub | 34.78 | ||||||
24 | Marikka Andersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 35.34 | ||||||
25 | Josefine Mikkelsen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 35.50 | ||||||
26 | Caroline Worm Hansen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 35.51 | ||||||
27 | Anne Wenzell | 2001 | Herning Svømmeklub | 35.52 | ||||||
28 | Emilia Juhl Leiszner | 2002 | Horsens Svømmeklub | 35.64 | ||||||
29 | Emma L. S. Cameron | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 35.93 | ||||||
30 | Nicoline Walentin Nørgaar | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 36.18 | ||||||
31 | Maja Østergaard Jensen | 2002 | Herning Svømmeklub | 36.59 | ||||||
32 | Julie B. Andersen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 36.70 | ||||||
33 | Jasmin Jespersen | 2002 | Silkeborg Svømmeklub | 36.72 | ||||||
34 | Nanna Svostrup Clausen | 2002 | Lyseng IF | 36.81 | ||||||
35 | Julia Harpøth | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 36.86 | ||||||
36 | Frederikke Suhnsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 36.92 | ||||||
37 | Frida Jensen | 2002 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 37.47 | ||||||
38 | Signe Storm Rasmussen | 2001 | Lyseng IF | 37.52 | ||||||
39 | Iben K. Zachariassen | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 38.44 | ||||||
40 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | Horsens Svømmeklub | 39.08 | ||||||
40 | Lea Kokholm | 2001 | Horsens Svømmeklub | 39.08 | ||||||
42 | Lykke Munk | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 39.37 | ||||||
43 | Clara Tolderlund | 2002 | Silkeborg Svømmeklub | 39.48 | ||||||
44 | Astrid Crone Jespersen | 2002 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 39.62 | ||||||
45 | Hannah Pedersen | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 39.64 | ||||||
46 | Henriette Yong Klogborg | 2002 | Holstebro Svømme Club | 41.15 | ||||||
47 | Cecilie Madsen | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | 41.33 | ||||||
48 | Stine Saaby Buur Andersen | 2002 | Herning Svømmeklub | 44.20 | ||||||
49 | Emma Jeppesen Krøyer | 2001 | Skanderborg Svømmeklub | 44.85 | ||||||
50 | Sissel Hørup | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | 47.76 | ||||||
Løb 12, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | Herning Svømmeklub | 31.55 | ||||||
2 | Karoline Lagoni | 2003 | Horsens Svømmeklub | 32.99 | ||||||
3 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 33.35 | ||||||
4 | Amalie Kristensen | 2003 | Herning Svømmeklub | 34.58 | ||||||
5 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 36.78 | ||||||
6 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | Holstebro Svømme Club | 37.11 | ||||||
7 | Emma Varrisboel | 2003 | Lyseng IF | 37.24 | ||||||
7 | Katrine Mols | 2003 | Lyseng IF | 37.24 | ||||||
9 | Aida Nezam | 2003 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 37.30 | ||||||
10 | Cecilie Vad Andersen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 37.87 | ||||||
11 | Line Frederiksen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 38.02 | ||||||
12 | Anne Katrine Ryhammer | 2003 | Lyseng IF | 38.41 | ||||||
13 | Marie Vestergaard Jensen | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 39.22 | ||||||
14 | Laura Pedersen | 2004 | Herning Svømmeklub | 39.26 | ||||||
15 | Caroline Sørensen | 2003 | Lyseng IF | 39.49 | ||||||
16 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 39.54 | ||||||
17 | Eva Hjort | 2004 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 39.97 | ||||||
18 | Sofie S. Aaby Nielsen | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 40.21 | ||||||
19 | Dinah Løve Høegh | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 40.53 | ||||||
20 | Line Lyskjær | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 40.86 | ||||||
21 | Maja Klitgaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 42.15 | ||||||
22 | Lotte Liv Jensen | 2004 | Herning Svømmeklub | 42.47 | ||||||
23 | Sille Busk Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 43.35 | ||||||
24 | Emma Kobæk | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 43.44 | ||||||
25 | Julie Nielsen | 2003 | Herning Svømmeklub | 43.80 | ||||||
26 | Selma Lindberg | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 44.12 | ||||||
27 | Lærke Nygaard Bertelsen | 2004 | Herning Svømmeklub | 45.37 | ||||||
28 | Clarissa Marie Lauritzen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 45.80 | ||||||
29 | Signe Fuglsang | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 46.32 | ||||||
30 | Mette Marie Holstein Pete | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 47.77 | ||||||
31 | Line Lindhardt Nielsen | 2004 | Herning Svømmeklub | 48.90 | ||||||
32 | Caroline Madsen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 50.30 | ||||||
33 | Agnete Barbesgaard | 2003 | Herning Svømmeklub | 53.00 | ||||||
34 | Xenia Juhl Leiszner | 2005 | Horsens Svømmeklub | 53.88 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 01 november 2014 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:15 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix Herning 2014 | Udskriftsdato | 01 november 2014 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 20:02 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2014 |
Løb 12, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1900-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 27.50 | ||||||
2 | Heidi Mikkelsen | 1985 | Herning Svømmeklub | 28.16 | ||||||
3 | Mia Kynde | 1994 | Lyseng IF | 29.16 | ||||||
4 | Camilla Puk Jensen | 1998 | Herning Svømmeklub | 30.51 | ||||||
5 | Josephine Frede Bundgaard | 1997 | Lyseng IF | 31.67 | ||||||
6 | Marie Juhl Jensen | 1996 | Lyseng IF | 31.93 | ||||||
Løb 12, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | A6 | 25.33 | ||||||
2 | Trine Kjøngerskov | 2000 | Herning Svømmeklub | 27.24 | ||||||
3 | Mette Flaskager | 1999 | Ikast Svømmeklub | 28.17 | ||||||
4 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 28.53 | ||||||
5 | Helena V. Ellling | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 28.67 | ||||||
6 | Mira Mass | 2000 | A6 | 29.23 | ||||||
Løb 12, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | Herning Svømmeklub | 28.27 | ||||||
2 | Katja Petersson | 2001 | A6 | 29.01 | ||||||
3 | Michelle Franow | 2001 | Horsens Svømmeklub | 30.28 | ||||||
4 | Cecilie B. Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 30.57 | ||||||
5 | Mathilde Hvass Olesen | 2001 | Lyseng IF | 30.70 | ||||||
6 | Thilde Rud Iversen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 31.32 | ||||||
Løb 12, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | Herning Svømmeklub | 31.67 | ||||||
2 | Karoline Lagoni | 2003 | Horsens Svømmeklub | 32.13 | ||||||
3 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 33.18 | ||||||
4 | Amalie Kristensen | 2003 | Herning Svømmeklub | 34.65 | ||||||
5 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | Holstebro Svømme Club | 37.09 | ||||||
6 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 37.57 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 01 november 2014 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:02 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix Herning 2014 | Udskriftsdato | 01 november 2014 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 12:36 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2014 |
Løb 13, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1900-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Andreas Mårtensson | 1997 | A6 | 1:07.48 | 2:18.52 | 3:39.71 | 4:44.57 | |||
2 | Martin Harder Bruun | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 1:16.21 | 2:37.52 | 4:06.19 | 5:21.16 | |||
3 | Anthon Løbner | 1997 | Lyseng IF | 1:07.49 | 2:36.56 | 4:14.22 | 5:27.65 | |||
Løb 13, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Magnus B. Høgild | 1999 | Herning Svømmeklub | 1:08.19 | 2:21.08 | 3:44.35 | 4:48.38 | |||
2 | Toke Michaelsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 1:08.65 | 2:25.22 | 3:49.53 | 4:57.87 | |||
3 | Markus Kjeldsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:14.28 | 2:27.46 | 3:58.15 | 5:04.89 | |||
4 | Søren B. Jeppesen | 1999 | Herning Svømmeklub | 1:06.47 | 2:25.85 | 3:55.30 | 5:05.64 | |||
5 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 1:13.66 | 2:38.72 | 4:05.81 | 5:18.86 | |||
6 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | Horsens Svømmeklub | 1:20.26 | 2:43.61 | 4:19.71 | 5:32.01 | |||
7 | Marco Just Jensen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:27.32 | 2:53.55 | 4:28.52 | 5:45.05 | |||
8 | Frederik Nørgaard | 1999 | Skive Svømmeklub Poseidon | 1:25.83 | 2:55.83 | 4:34.05 | 5:52.16 | |||
- | Jacob Schultz | 1999 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
- | Oliver Østergaard Hansen | 2000 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Frederick K. Madsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | DNF | ||||||
Løb 13, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Aksel Skrydstrup | 2001 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:18.27 | 2:40.27 | 4:01.93 | 5:15.69 | |||
2 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:19.96 | 2:39.54 | 4:15.43 | 5:30.05 | |||
3 | Oliver Frølund | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 1:20.09 | 2:45.04 | 4:16.00 | 5:31.94 | |||
4 | Mathias Rasmussen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 1:25.58 | 2:45.84 | 4:21.26 | 5:35.41 | |||
5 | Andreas Grønkjær Frost | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:31.89 | 3:01.31 | 4:37.66 | 5:57.69 | |||
6 | Julius Henriksen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 1:31.88 | 3:01.12 | 4:48.78 | 6:06.30 | |||
7 | Halfdan Krogh Lund | 2002 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 1:40.45 | 3:31.90 | 5:24.35 | 6:55.13 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 01 november 2014 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:36 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix Herning 2014 | Udskriftsdato | 01 november 2014 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 12:15 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2014 |
Løb 14, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 1900-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Isabel Mass | 1998 | A6 | 1:19.39 | 2:36.58 | 4:08.84 | 5:22.56 | |||
2 | Josephine Frede Bundgaard | 1997 | Lyseng IF | 1:20.48 | 2:50.10 | 4:20.94 | 5:43.74 | |||
3 | Camilla Puk Jensen | 1998 | Herning Svømmeklub | 1:27.85 | 2:58.76 | 4:37.75 | 5:52.22 | |||
4 | Emma F. Sørensen | 1998 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:31.46 | 3:15.56 | 4:58.39 | 6:26.06 | |||
Løb 14, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Nicoline Bredahl | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:20.11 | 2:41.97 | 4:26.92 | 5:38.80 | |||
2 | Line Mia Jensen | 2000 | Herning Svømmeklub | 1:33.37 | 3:01.24 | 4:47.11 | 6:05.96 | |||
Løb 14, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Line Johannsen | 2001 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:18.71 | 2:42.19 | 4:13.26 | 5:27.31 | |||
2 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 1:23.23 | 2:47.17 | 4:20.43 | 5:40.52 | |||
3 | Ida Bøgh Hald | 2001 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:21.31 | 2:45.91 | 4:25.23 | 5:42.18 | |||
4 | Sille Ibsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:21.53 | 2:51.76 | 4:27.76 | 5:49.23 | |||
5 | Emilie Knudsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 1:20.74 | 2:51.53 | 4:32.20 | 5:57.26 | |||
6 | Birgitte Morre Pedersen | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 1:19.49 | 2:51.30 | 4:33.61 | 5:57.46 | |||
7 | Isabella Bach | 2002 | Holstebro Svømme Club | 1:24.10 | 2:54.73 | 4:38.12 | 5:59.93 | |||
8 | Sascha Lausten | 2002 | Ikast Svømmeklub | 1:24.20 | 3:03.57 | 4:45.47 | 6:08.90 | |||
9 | Amalie Vilstrup | 2002 | Herning Svømmeklub | 1:42.57 | 3:06.34 | 4:52.03 | 6:10.98 | |||
10 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:33.93 | 3:11.85 | 4:48.92 | 6:12.49 | |||
11 | Julie Geertsen Lund | 2001 | Holstebro Svømme Club | 1:34.61 | 3:07.63 | 5:03.13 | 6:26.38 | |||
Løb 14, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Amalie Kristensen | 2003 | Herning Svømmeklub | 1:37.64 | 3:17.20 | 5:02.57 | 6:27.60 | |||
2 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | Holstebro Svømme Club | 1:47.24 | 3:28.62 | 5:11.71 | 6:45.87 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 01 november 2014 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:15 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix Herning 2014 | Udskriftsdato | 01 november 2014 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 13:23 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2014 |
Løb 15, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1900-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mikkel B. Høgild | 1998 | Herning Svømmeklub | 28.40 | 59.23 | |||||
2 | Simon B. Jeppesen | 1997 | Herning Svømmeklub | 28.24 | 59.49 | |||||
3 | Ralf Dalby | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 28.08 | 1:00.03 | |||||
4 | Simon Sønderriis | 1997 | Lyseng IF | 31.97 | 1:07.00 | |||||
5 | Anthon Løbner | 1997 | Lyseng IF | 32.08 | 1:07.09 | |||||
6 | Jonas Poulsen | 1998 | Svømmeklubben Grindsted | 35.04 | 1:13.53 | |||||
7 | Johannes Hjertmann | 1998 | Lyseng IF | 34.15 | 1:20.26 | |||||
Løb 15, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mikkel Gade | 1999 | Svømmeklubben Grindsted | 28.88 | 1:01.30 | |||||
2 | Arnas Jefimanka | 1999 | Herning Svømmeklub | 28.95 | 1:02.04 | |||||
3 | Rasmus Udbye | 2000 | Horsens Svømmeklub | 30.09 | 1:03.58 | |||||
4 | Søren B. Jeppesen | 1999 | Herning Svømmeklub | 30.00 | 1:04.84 | |||||
5 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | A6 | 30.74 | 1:04.85 | |||||
6 | Daniel H. Johannesen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 32.10 | 1:06.94 | |||||
7 | Oliver Østergaard Hansen | 2000 | Brædstrup Svømmeklub | 32.14 | 1:09.18 | |||||
8 | Dan Izhar-Larsen | 1999 | IHF Svømning | 31.64 | 1:09.26 | |||||
9 | Jens Riisgaard | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 34.21 | 1:09.73 | |||||
10 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 31.53 | 1:10.12 | |||||
11 | Frederick K. Madsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 32.33 | 1:10.22 | |||||
12 | Søren Wolf | 2000 | IHF Svømning | 32.20 | 1:10.25 | |||||
13 | Christian Juul Jensen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 34.63 | 1:12.65 | |||||
14 | Alexander Fenger | 1999 | Svømmeklubben Koral | 35.15 | 1:15.51 | |||||
15 | Johan Reimer | 2000 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 35.45 | 1:15.75 | |||||
16 | Frederik Nørgaard | 1999 | Skive Svømmeklub Poseidon | 34.66 | 1:16.02 | |||||
17 | William Bech Hindborg | 2000 | Skanderborg Svømmeklub | 40.62 | 1:28.44 | |||||
18 | David Andresen | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | 41.71 | 1:32.84 | |||||
- | Magnus Boldrup Birn | 2000 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | DNS | ||||||
Løb 15, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jens Sørensen | 2001 | Herning Svømmeklub | 31.05 | 1:06.67 | |||||
2 | Oskar Lindholm | 2001 | Lyseng IF | 31.69 | 1:08.54 | |||||
3 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | Herning Svømmeklub | 32.78 | 1:11.44 | |||||
4 | Jacob Hopff | 2001 | Holstebro Svømme Club | 36.71 | 1:17.57 | |||||
5 | Markus Bjørnestad | 2002 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 36.66 | 1:20.51 | |||||
6 | Magnus A H Christensen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 35.90 | 1:21.29 | |||||
7 | Joachim Hjertmann | 2002 | Lyseng IF | 39.77 | 1:25.03 | |||||
8 | Jacob Lund | 2001 | Skanderborg Svømmeklub | 39.83 | 1:29.02 | |||||
9 | Mathias Plog Jensen | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 42.25 | 1:29.48 | |||||
10 | Adam Tavs Andersen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 38.73 | 1:32.41 | |||||
11 | Mikkel Søby | 2001 | Holstebro Svømme Club | 43.36 | 1:36.42 | |||||
12 | Mads Iversen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 42.56 | 1:39.22 | |||||
13 | Rasmus Winther | 2001 | Skanderborg Svømmeklub | 46.58 | 1:42.94 | |||||
14 | Philip Hørup | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 31.67 | 1:45.44 | |||||
Løb 15, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederik Venø Elling | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 44.54 | 1:31.12 | |||||
2 | Frederik Lindholm | 2004 | Lyseng IF | 44.14 | 1:33.84 | |||||
3 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 47.96 | 1:39.47 | |||||
4 | Julius Agerbo Modin | 2003 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 44.90 | 1:40.67 | |||||
5 | William Sloth | 2003 | Lyseng IF | 48.32 | 1:41.44 | |||||
6 | Mathias H. Johannesen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 53.90 | 1:59.94 | |||||
7 | Kasper Hansen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 59.10 | 2:05.55 | |||||
8 | Rasmus Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 1:00.05 | 2:08.01 | |||||
- | Magnus Dalsgaard Pedersen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 01 november 2014 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:23 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix Herning 2014 | Udskriftsdato | 01 november 2014 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 12:54 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2014 |
Løb 16, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1900-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mia Kynde | 1994 | Lyseng IF | 31.88 | 1:11.55 | |||||
2 | Trine G. Sørensen | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 40.62 | 1:27.14 | |||||
3 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 40.91 | 1:32.83 | |||||
4 | Marie Juhl Jensen | 1996 | Lyseng IF | 42.10 | 1:34.48 | |||||
Løb 16, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Trine Kjøngerskov | 2000 | Herning Svømmeklub | 29.82 | 1:02.30 | |||||
2 | Mette Flaskager | 1999 | Ikast Svømmeklub | 32.93 | 1:09.86 | |||||
3 | Mira Mass | 2000 | A6 | 33.53 | 1:09.92 | |||||
4 | Mette Høgild Svane | 2000 | Herning Svømmeklub | 35.61 | 1:14.89 | |||||
5 | Emma Sand Majlund | 1999 | Herning Svømmeklub | 35.25 | 1:15.37 | |||||
6 | Dianna Au | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 38.99 | 1:21.53 | |||||
7 | Amanda Meldgaard | 1999 | Ikast Svømmeklub | 37.49 | 1:21.76 | |||||
8 | Nanna Sund | 2000 | Horsens Svømmeklub | 40.95 | 1:31.03 | |||||
9 | Michelle V. Riishede | 2000 | Brædstrup Svømmeklub | 45.71 | 1:37.51 | |||||
10 | Emma Docherdahl | 2000 | Skanderborg Svømmeklub | 48.58 | 1:48.78 | |||||
- | Amalie Kroll Mathiassen | 1999 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Emilie Ravnholt | 2000 | Skanderborg Svømmeklub | DSQ | ej samtidig berør 75 | |||||
Løb 16, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mia Seehausen | 2001 | Lyseng IF | 31.80 | 1:08.61 | |||||
2 | Katja Petersson | 2001 | A6 | 35.65 | 1:15.87 | |||||
3 | Birgitte Morre Pedersen | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 36.44 | 1:19.47 | |||||
4 | Mathilde Hvass Olesen | 2001 | Lyseng IF | 37.10 | 1:21.07 | |||||
5 | Victoria K. Jespersen | 2001 | IHF Svømning | 37.81 | 1:25.07 | |||||
6 | Vera Veronica Jervidalo | 2001 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 41.52 | 1:26.72 | |||||
7 | Ida Sund | 2002 | Horsens Svømmeklub | 44.50 | 1:29.16 | |||||
8 | Caroline Liboriussen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 43.15 | 1:31.12 | |||||
9 | Anne Almvig | 2001 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 41.44 | 1:32.00 | |||||
10 | Frederikke Suhnsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 44.56 | 1:32.49 | |||||
11 | Carla Jensen | 2002 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 42.90 | 1:34.85 | |||||
12 | Sofia Louise Dahl | 2002 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 44.36 | 1:37.89 | |||||
13 | Caroline Worm Hansen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 45.19 | 1:38.99 | |||||
14 | Jasmin Jespersen | 2002 | Silkeborg Svømmeklub | 47.26 | 1:41.57 | |||||
15 | Clara Tolderlund | 2002 | Silkeborg Svømmeklub | 48.56 | 1:47.73 | |||||
16 | Henriette Yong Klogborg | 2002 | Holstebro Svømme Club | 54.62 | 2:02.73 | |||||
Løb 16, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 45.03 | 1:32.71 | |||||
2 | Anna Bull Kramer | 2003 | Horsens Svømmeklub | 42.31 | 1:34.97 | |||||
3 | Cecilie Christiansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 44.72 | 1:35.10 | |||||
4 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 51.41 | 1:49.13 | |||||
5 | Line Lyskjær | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 49.94 | 1:50.16 | |||||
6 | Maja Klitgaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 50.58 | 1:56.11 | |||||
7 | Selma Lindberg | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 1:00.80 | 2:15.63 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 01 november 2014 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:54 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix Herning 2014 | Udskriftsdato | 01 november 2014 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 13:36 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2014 |
Løb 17, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Robert Asfeldt | 1996 | Herning Svømmeklub | 34.97 | 1:13.34 | 1:49.59 | 2:27.38 | |||
2 | Jakob Brinkmann | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 34.70 | 1:13.85 | 1:54.11 | 2:34.70 | |||
3 | Martin Harder Bruun | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 37.31 | 1:20.05 | 2:01.67 | 2:44.81 | |||
4 | Johannes Hjertmann | 1998 | Lyseng IF | 39.32 | 1:25.21 | 2:12.73 | 3:00.88 | |||
5 | Martin Holmershøj | 1998 | Ikast Svømmeklub | 41.72 | 1:30.88 | 2:19.33 | 3:06.93 | |||
6 | Anders Ballisager Hansen | 1998 | Brædstrup Svømmeklub | 50.11 | 1:45.69 | 2:42.45 | 3:37.11 | |||
Løb 17, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Magnus B. Høgild | 1999 | Herning Svømmeklub | 36.63 | 1:15.75 | 1:54.18 | 2:32.19 | |||
2 | Toke Michaelsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 36.92 | 1:15.92 | 1:55.59 | 2:35.66 | |||
3 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 35.30 | 1:15.03 | 1:55.57 | 2:36.05 | |||
4 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 36.69 | 1:19.14 | 2:00.60 | 2:40.49 | |||
5 | Jens Grarup | 1999 | Herning Svømmeklub | 39.02 | 1:19.76 | 2:02.57 | 2:45.42 | |||
6 | Esben Vad Arentoft | 1999 | Horsens Svømmeklub | 39.09 | 1:21.77 | 2:05.21 | 2:45.72 | |||
7 | Markus Kjeldsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 38.33 | 1:20.66 | 2:04.14 | 2:46.03 | |||
8 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | Horsens Svømmeklub | 38.13 | 1:20.10 | 2:04.86 | 2:50.14 | |||
9 | Viktor Bull Kramer | 2000 | Horsens Svømmeklub | 39.97 | 1:24.04 | 2:07.23 | 2:51.29 | |||
10 | Lukas Kristensen | 2000 | Lyseng IF | 39.62 | 1:25.00 | 2:11.09 | 2:57.80 | |||
11 | Oliver Høyer | 2000 | Lyseng IF | 39.42 | 1:27.26 | 2:14.23 | 3:01.66 | |||
12 | Johannes Møller Jacobsen | 1999 | Skanderborg Svømmeklub | 45.80 | 1:39.26 | 2:34.43 | 3:29.01 | |||
- | Frederik Nørgaard | 1999 | Skive Svømmeklub Poseidon | DSQ | ej samt berør 175m | |||||
- | Jacob Schultz | 1999 | Holstebro Svømme Club | DSQ | ej samt berør 75m | |||||
Løb 17, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Aksel Skrydstrup | 2001 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 35.90 | 1:16.85 | 1:57.78 | 2:38.20 | |||
2 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 39.01 | 1:22.57 | 2:04.93 | 2:47.13 | |||
3 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | Herning Svømmeklub | 40.05 | 1:23.70 | 2:09.29 | 2:52.27 | |||
4 | Magnus Dyg Holme | 2002 | Ikast Svømmeklub | 40.74 | 1:24.76 | 2:09.93 | 2:54.83 | |||
5 | Andreas Grønkjær Frost | 2001 | Horsens Svømmeklub | 41.37 | 1:28.76 | 2:17.05 | 3:03.36 | |||
6 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | Ikast Svømmeklub | 40.73 | 1:28.22 | 2:16.97 | 3:04.14 | |||
7 | Jacob Lund | 2001 | Skanderborg Svømmeklub | 42.43 | 1:31.89 | 2:21.55 | 3:08.37 | |||
8 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 43.96 | 1:34.06 | 2:24.13 | 3:11.55 | |||
9 | Victor Bjerre | 2001 | Herning Svømmeklub | 42.79 | 1:32.52 | 2:23.89 | 3:11.89 | |||
10 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 45.86 | 1:38.11 | 2:31.20 | 3:22.38 | |||
11 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 47.50 | 1:39.06 | 2:32.47 | 3:24.64 | |||
12 | Robert Udbye | 2002 | Herning Svømmeklub | 46.29 | 1:39.59 | 2:34.60 | 3:29.20 | |||
13 | Andreas Hansen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 47.93 | 1:42.64 | 2:40.99 | 3:34.58 | |||
14 | Daniel Gallacher | 2002 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 48.79 | 1:45.20 | 2:42.06 | 3:38.29 | |||
15 | Simon Simoni Christiansen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 53.22 | 1:51.93 | 2:53.43 | 3:54.61 | |||
16 | Marcus Koed | 2001 | Horsens Svømmeklub | 53.66 | 1:55.76 | 2:58.29 | 3:56.66 | |||
17 | Daniel Poulsen | 2001 | Svømmeklubben Grindsted | 57.06 | 1:59.54 | 3:02.27 | 4:01.47 | |||
18 | Mads Lund | 2002 | Holstebro Svømme Club | 54.73 | 1:57.17 | 3:01.87 | 4:03.88 | |||
- | Jeppe Ballisager Hansen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mathias Dyrmose | 2001 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
- | Anders Nedergaard Jensen | 2002 | Holstebro Svømme Club | DSQ | 1 hånd i vend 100m | |||||
Løb 17, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Noah Brendholdt | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 50.72 | 1:46.58 | 2:40.65 | 3:34.15 | |||
2 | Theis Dalgaard | 2004 | Horsens Svømmeklub | 50.95 | 1:52.05 | 2:52.60 | 3:50.47 | |||
3 | Valdemar Vind Sejr | 2003 | Lyseng IF | 56.22 | 1:57.09 | 2:57.36 | 3:56.25 | |||
4 | Noah Lebæk Andersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 56.80 | 2:01.61 | 3:07.50 | 4:10.44 | |||
5 | Asger Hatting | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 57.43 | 2:01.40 | 3:06.07 | 4:12.30 | |||
6 | Valdemar Wichmann | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 58.28 | 2:03.41 | 3:11.42 | 4:14.42 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 01 november 2014 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:36 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix Herning 2014 | Udskriftsdato | 01 november 2014 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 14:16 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2014 |
Løb 18, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1900-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Julie D. Hald | 1996 | Herning Svømmeklub | 34.69 | 1:13.11 | 1:53.16 | 2:34.22 | |||
2 | Josephine Frede Bundgaard | 1997 | Lyseng IF | 38.04 | 1:21.86 | 2:06.57 | 2:50.20 | |||
3 | Johanne Krogh Lund | 1995 | Horsens Svømmeklub | 43.03 | 1:30.25 | 2:17.73 | 3:04.17 | |||
4 | Emma F. Sørensen | 1998 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 43.49 | 1:31.68 | 2:21.02 | 3:10.26 | |||
Løb 18, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Astrid Dyrmose Kestner | 2000 | A6 | 37.88 | 1:21.59 | 2:06.81 | 2:50.20 | |||
2 | Frederikke Asfeldt | 1999 | Herning Svømmeklub | 40.94 | 1:25.32 | 2:10.09 | 2:53.67 | |||
3 | Louise Xia Klogborg | 2000 | Holstebro Svømme Club | 47.50 | 1:39.26 | 2:33.05 | 3:25.45 | |||
4 | Amalie Skov | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 49.57 | 1:43.15 | 2:36.41 | 3:26.61 | |||
5 | Emilie Ravnholt | 2000 | Skanderborg Svømmeklub | 46.96 | 1:40.39 | 2:35.94 | 3:28.75 | |||
6 | Lærke Meyer | 2000 | Ikast Svømmeklub | 50.40 | 1:48.80 | 2:47.27 | 3:43.18 | |||
7 | Laura Ælmholdt | 1999 | Ikast Svømmeklub | 52.55 | 1:51.11 | 2:49.99 | 3:47.75 | |||
Løb 18, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Michelle Franow | 2001 | Horsens Svømmeklub | 37.65 | 1:20.18 | 2:02.48 | 2:44.36 | |||
2 | Josefine Due Christensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 40.71 | 1:24.96 | 2:10.32 | 2:53.85 | |||
3 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 40.56 | 1:25.71 | 2:12.60 | 2:57.74 | |||
4 | Sille Ibsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 41.87 | 1:27.35 | 2:13.86 | 2:58.52 | |||
5 | Esther Flø | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 40.91 | 1:27.83 | 2:15.36 | 3:00.61 | |||
6 | Laura Gam | 2001 | Herning Svømmeklub | 43.12 | 1:28.91 | 2:15.77 | 3:01.18 | |||
7 | Emilie Knudsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 44.13 | 1:31.04 | 2:17.64 | 3:03.50 | |||
8 | Sascha Lausten | 2002 | Ikast Svømmeklub | 43.03 | 1:29.83 | 2:17.07 | 3:04.86 | |||
9 | Alberte Schnieber Klausen | 2002 | Herning Svømmeklub | 44.61 | 1:33.30 | 2:21.75 | 3:07.30 | |||
10 | Amalie Vilstrup | 2002 | Herning Svømmeklub | 44.03 | 1:31.73 | 2:20.30 | 3:09.39 | |||
11 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | Horsens Svømmeklub | 43.85 | 1:32.85 | 2:21.92 | 3:10.31 | |||
12 | Thilde Rud Iversen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 43.74 | 1:32.91 | 2:24.90 | 3:16.58 | |||
13 | Signe Storm Rasmussen | 2001 | Lyseng IF | 45.20 | 1:36.42 | 2:28.55 | 3:19.00 | |||
14 | Frederikke Brændgaard | 2001 | Horsens Svømmeklub | 46.43 | 1:39.55 | 2:30.68 | 3:21.74 | |||
15 | Olivia Poulsen | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 45.42 | 1:36.96 | 2:30.65 | 3:22.88 | |||
16 | Emma L. S. Cameron | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 46.37 | 1:39.56 | 2:31.22 | 3:22.94 | |||
17 | Marikka Andersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 48.67 | 1:41.61 | 2:36.51 | 3:30.49 | |||
18 | Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 45.90 | 1:40.07 | 2:36.33 | 3:32.18 | |||
19 | Anne Almvig | 2001 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 50.26 | 1:47.35 | 2:42.01 | 3:37.04 | |||
20 | Josefine Mikkelsen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 48.79 | 1:44.98 | 2:42.95 | 3:37.22 | |||
21 | Nicoline Walentin Nørgaar | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 50.47 | 1:47.09 | 2:44.88 | 3:38.22 | |||
22 | Julia Harpøth | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 49.94 | 1:46.64 | 2:47.07 | 3:39.67 | |||
23 | Maja Brinkmann | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 51.33 | 1:46.88 | 2:44.00 | 3:40.38 | |||
24 | Nanna Svostrup Clausen | 2002 | Lyseng IF | 50.69 | 1:49.55 | 2:48.05 | 3:44.24 | |||
25 | Julie B. Andersen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 51.69 | 1:51.16 | 2:50.22 | 3:46.61 | |||
26 | Jasmin Jespersen | 2002 | Silkeborg Svømmeklub | 52.68 | 1:50.42 | 2:49.21 | 3:47.97 | |||
27 | Astrid Crone Jespersen | 2002 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 50.32 | 1:49.96 | 2:49.90 | 3:48.47 | |||
28 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | Horsens Svømmeklub | 54.67 | 1:54.64 | 2:56.21 | 3:56.87 | |||
29 | Iben K. Zachariassen | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 53.32 | 1:56.49 | 3:02.66 | 4:09.29 | |||
30 | Emma Jeppesen Krøyer | 2001 | Skanderborg Svømmeklub | 59.48 | 2:04.16 | 3:10.56 | 4:14.38 | |||
Løb 18, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | Holstebro Svømme Club | 46.64 | 1:37.31 | 2:27.34 | 3:15.91 | |||
2 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | Herning Svømmeklub | 45.26 | 1:38.20 | 2:28.60 | 3:17.04 | |||
3 | Karoline Lagoni | 2003 | Horsens Svømmeklub | 48.42 | 1:42.49 | 2:35.52 | 3:26.28 | |||
4 | Anna Bull Kramer | 2003 | Horsens Svømmeklub | 48.34 | 1:43.95 | 2:40.29 | 3:34.84 | |||
5 | Caroline Sørensen | 2003 | Lyseng IF | 51.03 | 1:45.52 | 2:42.32 | 3:35.56 | |||
6 | Emma Varrisboel | 2003 | Lyseng IF | 48.63 | 1:45.18 | 2:42.21 | 3:35.92 | |||
7 | Line Lyskjær | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 53.24 | 1:48.11 | 2:44.37 | 3:40.75 | |||
8 | Aida Nezam | 2003 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 52.29 | 1:50.68 | 2:48.44 | 3:43.06 | |||
9 | Laura Marie Dige | 2004 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 52.70 | 1:50.52 | 2:49.04 | 3:47.58 | |||
10 | Eva Hjort | 2004 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 53.03 | 1:52.46 | 2:50.33 | 3:48.98 | |||
11 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 52.97 | 1:52.75 | 2:53.06 | 3:51.41 | |||
12 | Marie Vestergaard Jensen | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 50.80 | 1:51.11 | 2:52.56 | 3:51.94 | |||
13 | Cecilie Vad Andersen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 53.05 | 1:53.52 | 2:54.70 | 3:52.43 | |||
14 | Sille Busk Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 52.83 | 1:54.68 | 2:55.02 | 3:53.03 | |||
15 | Line Frederiksen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 54.51 | 1:54.37 | 2:55.89 | 3:54.58 | |||
16 | Emma Kobæk | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 55.02 | 2:00.20 | 3:03.17 | 4:06.91 | |||
17 | Mette Marie Holstein Pete | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 57.69 | 2:05.66 | 3:13.92 | 4:22.56 | |||
- | Solvej Kofoed Lund | 2003 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | DNF | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 01 november 2014 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:16 |
Resultat Løb 19 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix Herning 2014 | Udskriftsdato | 01 november 2014 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 15:01 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2014 |
Løb 19, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 1900-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Laust Moesgaard | 1996 | Herning Svømmeklub | 28.18 | ||||||
2 | Magnus Fallesen | 1998 | Herning Svømmeklub | 28.19 | ||||||
3 | Ralf Dalby | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 29.81 | ||||||
4 | Andreas Mårtensson | 1997 | A6 | 31.01 | Deltager ikke i finalen | |||||
5 | Jakob Brinkmann | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 31.06 | Deltager ikke i finalen | |||||
6 | Jonas Poulsen | 1998 | Svømmeklubben Grindsted | 33.43 | ||||||
7 | Martin Holmershøj | 1998 | Ikast Svømmeklub | 36.22 | ||||||
8 | Anders Ballisager Hansen | 1998 | Brædstrup Svømmeklub | 42.59 | ||||||
Løb 19, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Udbye | 2000 | Horsens Svømmeklub | 29.39 | ||||||
2 | Magnus B. Høgild | 1999 | Herning Svømmeklub | 29.93 | ||||||
3 | Sander Schmidt | 1999 | Horsens Svømmeklub | 30.32 | ||||||
4 | Mikkel Gade | 1999 | Svømmeklubben Grindsted | 30.93 | ||||||
5 | Arnas Jefimanka | 1999 | Herning Svømmeklub | 30.97 | ||||||
6 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | A6 | 31.00 | ||||||
7 | Lucas Christoffersen | 2000 | Herning Svømmeklub | 31.09 | ||||||
8 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 31.45 | ||||||
9 | Mathias Dalsgaard | 2000 | Horsens Svømmeklub | 32.36 | ||||||
10 | Magnus Boldrup Birn | 2000 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 33.07 | ||||||
11 | Jonas Kongerslev | 1999 | Holstebro Svømme Club | 33.14 | ||||||
12 | Johan Reimer | 2000 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 33.15 | ||||||
13 | Søren Wolf | 2000 | IHF Svømning | 33.61 | ||||||
14 | Frederick K. Madsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 34.20 | ||||||
15 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | Horsens Svømmeklub | 34.98 | ||||||
16 | Tobias Meier | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | 36.78 | ||||||
17 | William Bech Hindborg | 2000 | Skanderborg Svømmeklub | 37.61 | ||||||
18 | David Andresen | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | 39.35 | ||||||
19 | Marcus Hørup | 1999 | Skive Svømmeklub Poseidon | 40.69 | ||||||
20 | Adam Bording Nybo | 2000 | Horsens Svømmeklub | 41.62 | ||||||
21 | Johannes Møller Jacobsen | 1999 | Skanderborg Svømmeklub | 41.99 | ||||||
Løb 19, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Mikkelsen | 2001 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 32.45 | ||||||
2 | Oskar Lindholm | 2001 | Lyseng IF | 33.82 | ||||||
3 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 34.18 | ||||||
4 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.40 | ||||||
5 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | Ikast Svømmeklub | 35.03 | ||||||
6 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | Herning Svømmeklub | 36.19 | ||||||
7 | Frederik Fuglsang | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 36.31 | ||||||
8 | Magnus Dyg Holme | 2002 | Ikast Svømmeklub | 36.86 | ||||||
9 | Julius Henriksen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 37.74 | ||||||
10 | Joachim Hjertmann | 2002 | Lyseng IF | 38.24 | ||||||
11 | Markus Bjørnestad | 2002 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 38.55 | ||||||
12 | Mathias Plog Jensen | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 39.49 | ||||||
13 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 39.53 | ||||||
14 | Rasmus Winther | 2001 | Skanderborg Svømmeklub | 40.00 | ||||||
15 | Mikkel Søby | 2001 | Holstebro Svømme Club | 40.19 | ||||||
16 | Mads Mazur Pedersen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 40.68 | ||||||
17 | Alexander Korsager Elkjær | 2001 | Lyseng IF | 40.72 | ||||||
18 | Ejnar Truelsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 40.99 | ||||||
19 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 41.45 | ||||||
20 | Mads L. Skov Sørensen | 2001 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 42.04 | ||||||
21 | Andreas Hansen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 43.04 | ||||||
22 | Philip Hørup | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 43.12 | ||||||
23 | Oskar Allerslev | 2002 | Holstebro Svømme Club | 43.78 | ||||||
24 | Mathias Mortensen | 2002 | Herning Svømmeklub | 44.69 | ||||||
25 | Mads Iversen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 45.93 | ||||||
26 | Simon Simoni Christiansen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 47.54 | ||||||
27 | Mads Lund | 2002 | Holstebro Svømme Club | 48.57 | ||||||
28 | Mikkel Vedel | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 49.89 | ||||||
29 | Lau Barbesgaard | 2002 | Herning Svømmeklub | 54.30 | ||||||
- | Jeppe Ballisager Hansen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mathias Dyrmose | 2001 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
- | Rasmus Terkelsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Hannibal Nørgård Petersen | 2002 | Herning Svømmeklub | DSQ | Afslut på mave | |||||
- | Robert Udbye | 2002 | Herning Svømmeklub | DSQ | 2 armtag vending 25m | |||||
Løb 19, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 39.84 | ||||||
2 | Alexander L. Bjørn | 2003 | Ikast Svømmeklub | 39.85 | ||||||
3 | Frederik Venø Elling | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 40.66 | ||||||
4 | Mathias H. Johannesen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 42.45 | ||||||
5 | Alexander Mortensen | 2004 | Herning Svømmeklub | 42.83 | ||||||
6 | Christian Johannesen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 43.58 | ||||||
7 | Hjalte Ahnfeldt | 2003 | Brædstrup Svømmeklub | 44.27 | ||||||
8 | Magnus Dalsgaard Pedersen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 44.45 | ||||||
9 | Anton Poulsen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 46.06 | ||||||
10 | Jonas Fonnesbæk | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 46.50 | ||||||
11 | Jonas Klarskov Nielsen | 2003 | Herning Svømmeklub | 47.44 | ||||||
12 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 47.50 | ||||||
13 | Kristoffer Jonassen | 2003 | Herning Svømmeklub | 47.81 | ||||||
14 | Noah Brendholdt | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 47.85 | ||||||
15 | Andreas Jørgensen | 2003 | Lyseng IF | 48.33 | ||||||
16 | Rasmus Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 48.50 | ||||||
17 | Valdemar Wichmann | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 50.39 | ||||||
18 | Noah Lebæk Andersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 51.85 | ||||||
19 | Kasper Hansen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 53.35 | ||||||
20 | Sophus Lund Øe | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 55.14 | ||||||
21 | Anton Christiansen | 2004 | Herning Svømmeklub | 56.30 | ||||||
22 | Mikkel Hald Christensen | 2003 | Herning Svømmeklub | 57.02 | ||||||
23 | Kasper Jensen | 2005 | Herning Svømmeklub | 59.42 | ||||||
24 | Sebastian Rahbek Andersen | 2005 | Herning Svømmeklub | 1:00.08 | ||||||
25 | Viktor Dalsgaard Pedersen | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | 1:04.34 | ||||||
- | Jesper Albæk Hansen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Jonas Møller | 2005 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Lauge Ahnfeldt | 2005 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Asger Hatting | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | Afslut på mave | |||||
- | Kristian B. E. Jacobsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | DSQ | Svøm på mave 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 01 november 2014 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:01 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix Herning 2014 | Udskriftsdato | 01 november 2014 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 20:19 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2014 |
Løb 19, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Fallesen | 1998 | Herning Svømmeklub | 27.54 | ||||||
2 | Laust Moesgaard | 1996 | Herning Svømmeklub | 27.90 | ||||||
3 | Ralf Dalby | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 29.30 | ||||||
4 | Jonas Poulsen | 1998 | Svømmeklubben Grindsted | 33.11 | ||||||
5 | Martin Holmershøj | 1998 | Ikast Svømmeklub | 35.99 | ||||||
6 | Anders Ballisager Hansen | 1998 | Brædstrup Svømmeklub | 40.71 | ||||||
Løb 19, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus B. Høgild | 1999 | Herning Svømmeklub | 28.81 | ||||||
2 | Rasmus Udbye | 2000 | Horsens Svømmeklub | 28.97 | ||||||
3 | Mikkel Gade | 1999 | Svømmeklubben Grindsted | 30.18 | ||||||
4 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | A6 | 30.79 | ||||||
5 | Sander Schmidt | 1999 | Horsens Svømmeklub | 31.05 | ||||||
6 | Arnas Jefimanka | 1999 | Herning Svømmeklub | 32.31 | ||||||
Løb 19, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Mikkelsen | 2001 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 31.98 | ||||||
2 | Oskar Lindholm | 2001 | Lyseng IF | 33.42 | ||||||
3 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 33.46 | ||||||
4 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 33.82 | ||||||
5 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | Herning Svømmeklub | 34.83 | ||||||
6 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | Ikast Svømmeklub | 35.11 | ||||||
Løb 19, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 39.13 | ||||||
2 | Alexander L. Bjørn | 2003 | Ikast Svømmeklub | 39.32 | ||||||
3 | Frederik Venø Elling | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 39.36 | ||||||
4 | Mathias H. Johannesen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 41.06 | ||||||
5 | Alexander Mortensen | 2004 | Herning Svømmeklub | 41.13 | ||||||
6 | Christian Johannesen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 41.86 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 01 november 2014 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:19 |
Resultat Løb 20 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix Herning 2014 | Udskriftsdato | 01 november 2014 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 15:01 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2014 |
Løb 20, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 1900-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Isabel Mass | 1998 | A6 | 32.49 | ||||||
2 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 32.67 | ||||||
3 | Heidi Mikkelsen | 1985 | Herning Svømmeklub | 37.64 | ||||||
4 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 39.87 | ||||||
5 | Trine G. Sørensen | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 41.31 | ||||||
Løb 20, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Stinne Sørensen | 1999 | Herning Svømmeklub | 30.32 | ||||||
2 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 32.12 | ||||||
3 | Trine Kjøngerskov | 2000 | Herning Svømmeklub | 32.60 | ||||||
4 | Mette Flaskager | 1999 | Ikast Svømmeklub | 32.76 | ||||||
5 | Emma Sand Majlund | 1999 | Herning Svømmeklub | 34.01 | ||||||
6 | Katrine Jørgensen | 2000 | Lyseng IF | 34.17 | ||||||
7 | Malene Bang | 1999 | A6 | 34.55 | ||||||
8 | Freya R. Andersen | 2000 | Herning Svømmeklub | 34.81 | ||||||
9 | Trine Guldberg | 1999 | Herning Svømmeklub | 34.90 | ||||||
10 | Nicoline Bredahl | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 34.99 | ||||||
11 | Astrid Dyrmose Kestner | 2000 | A6 | 35.06 | ||||||
12 | Linda Strunge | 2000 | Herning Svømmeklub | 37.25 | ||||||
13 | Elisabeth Pedersen | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | 40.18 | ||||||
14 | Michelle V. Riishede | 2000 | Brædstrup Svømmeklub | 45.62 | ||||||
15 | Emma Docherdahl | 2000 | Skanderborg Svømmeklub | 46.21 | ||||||
- | Amalie Kroll Mathiassen | 1999 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 20, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie B. Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 33.60 | ||||||
2 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | Herning Svømmeklub | 33.70 | ||||||
3 | Mia Seehausen | 2001 | Lyseng IF | 34.02 | ||||||
4 | Isabella Bach | 2002 | Holstebro Svømme Club | 34.16 | ||||||
5 | Emilie Knudsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 34.65 | ||||||
6 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | A6 | 35.03 | ||||||
6 | Ida Bøgh Hald | 2001 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 35.03 | ||||||
8 | Michelle Franow | 2001 | Horsens Svømmeklub | 35.63 | ||||||
9 | Line Johannsen | 2001 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 35.64 | ||||||
10 | Pernille Koch Sinding | 2002 | Herning Svømmeklub | 36.09 | ||||||
11 | Mathilde Hvass Olesen | 2001 | Lyseng IF | 37.81 | ||||||
12 | Mathilde Marthedal Markma | 2001 | Holstebro Svømme Club | 38.39 | ||||||
13 | Maja Fjord Kristensen | 2002 | Herning Svømmeklub | 38.61 | ||||||
14 | Signe Bach | 2002 | Herning Svømmeklub | 38.82 | ||||||
15 | Elisa Rytter | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 39.11 | ||||||
16 | Sascha Lausten | 2002 | Ikast Svømmeklub | 40.02 | ||||||
17 | Anne Wenzell | 2001 | Herning Svømmeklub | 40.10 | ||||||
18 | Olivia Poulsen | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 40.21 | ||||||
19 | Frida Jensen | 2002 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 40.69 | ||||||
20 | Maja Østergaard Jensen | 2002 | Herning Svømmeklub | 41.75 | ||||||
21 | Alberte Schnieber Klausen | 2002 | Herning Svømmeklub | 41.90 | ||||||
22 | Anne Almvig | 2001 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 42.30 | ||||||
23 | Caroline Worm Hansen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 42.53 | ||||||
24 | Josefine Mikkelsen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 43.32 | ||||||
25 | Emma L. S. Cameron | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 43.75 | ||||||
26 | Lykke Munk | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 44.40 | ||||||
27 | Cecilie Madsen | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | 45.04 | ||||||
28 | Clara Tolderlund | 2002 | Silkeborg Svømmeklub | 45.19 | ||||||
29 | Frederikke Suhnsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 45.22 | ||||||
30 | Signe Storm Rasmussen | 2001 | Lyseng IF | 46.06 | ||||||
31 | Lea Kokholm | 2001 | Horsens Svømmeklub | 46.69 | ||||||
32 | Sissel Hørup | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | 49.81 | ||||||
33 | Hannah Pedersen | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 50.92 | ||||||
34 | Stine Saaby Buur Andersen | 2002 | Herning Svømmeklub | 52.38 | ||||||
35 | Emma Jeppesen Krøyer | 2001 | Skanderborg Svømmeklub | 1:02.88 | ||||||
- | Iben K. Zachariassen | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | DSQ | Ej fortsat bev 25m | |||||
- | Sara Gade | 2002 | Ikast Svømmeklub | DSQ | Ej fortsat bev 25m | |||||
Løb 20, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 39.62 | ||||||
2 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | Herning Svømmeklub | 40.25 | ||||||
3 | Cecilie Christiansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 41.07 | ||||||
4 | Amalie Kristensen | 2003 | Herning Svømmeklub | 41.90 | ||||||
5 | Solvej Kofoed Lund | 2003 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 42.00 | ||||||
6 | Katrine Mols | 2003 | Lyseng IF | 42.05 | ||||||
7 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 42.46 | ||||||
8 | Dinah Løve Høegh | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 42.87 | ||||||
9 | Cecilie Vad Andersen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 42.89 | ||||||
10 | Laura-Marie Høj | 2003 | Horsens Svømmeklub | 43.44 | ||||||
11 | Line Lyskjær | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 45.18 | ||||||
12 | Anne Katrine Ryhammer | 2003 | Lyseng IF | 45.67 | ||||||
13 | Line Frederiksen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 46.91 | ||||||
14 | Clara Jensen | 2005 | Herning Svømmeklub | 47.14 | ||||||
15 | Laura Marie Dige | 2004 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 47.30 | ||||||
16 | Emma Varrisboel | 2003 | Lyseng IF | 47.92 | ||||||
17 | Laura Pedersen | 2004 | Herning Svømmeklub | 48.12 | ||||||
18 | Nanna Nørgaard | 2004 | Horsens Svømmeklub | 48.66 | ||||||
19 | Lotte Liv Jensen | 2004 | Herning Svømmeklub | 49.69 | ||||||
20 | Sofie S. Aaby Nielsen | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 49.96 | ||||||
21 | Sille Busk Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 50.47 | ||||||
22 | Lærke Hjaltason | 2004 | Herning Svømmeklub | 50.61 | ||||||
23 | Lærke Nygaard Bertelsen | 2004 | Herning Svømmeklub | 50.87 | ||||||
24 | Emma Kobæk | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 51.66 | ||||||
25 | Maja Klitgaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 51.99 | ||||||
26 | Selma Lindberg | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 52.76 | ||||||
27 | Signe Fuglsang | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 53.50 | ||||||
28 | Line Lindhardt Nielsen | 2004 | Herning Svømmeklub | 54.44 | ||||||
29 | Mette Marie Holstein Pete | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 55.49 | ||||||
30 | Agnete Barbesgaard | 2003 | Herning Svømmeklub | 56.45 | ||||||
31 | Louise Lauridsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 57.72 | ||||||
32 | Caroline Madsen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 58.55 | ||||||
33 | Xenia Juhl Leiszner | 2005 | Horsens Svømmeklub | 58.78 | ||||||
34 | Anna Haxholm Brøcker | 2004 | Herning Svømmeklub | 1:07.31 | ||||||
- | Clarissa Marie Lauritzen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Julie Nielsen | 2003 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Signe Vestergaard Jensen | 2005 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Karoline Bang-Larsen | 2005 | Herning Svømmeklub | DSQ | Ej fortsat bev 25m | |||||
- | Lærke Egebjerg Almaas | 2004 | Herning Svømmeklub | DSQ | Afsæt på mave 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 01 november 2014 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:01 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix Herning 2014 | Udskriftsdato | 01 november 2014 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 20:36 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2014 |
Løb 20, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1900-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 31.06 | ||||||
2 | Isabel Mass | 1998 | A6 | 31.83 | ||||||
3 | Heidi Mikkelsen | 1985 | Herning Svømmeklub | 33.38 | ||||||
4 | Trine G. Sørensen | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 39.58 | ||||||
5 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 40.73 | ||||||
Løb 20, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Stinne Sørensen | 1999 | Herning Svømmeklub | 29.65 | ||||||
2 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 31.31 | ||||||
3 | Trine Kjøngerskov | 2000 | Herning Svømmeklub | 31.45 | ||||||
4 | Mette Flaskager | 1999 | Ikast Svømmeklub | 33.59 | ||||||
5 | Emma Sand Majlund | 1999 | Herning Svømmeklub | 34.02 | ||||||
6 | Katrine Jørgensen | 2000 | Lyseng IF | 34.45 | ||||||
Løb 20, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie B. Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 33.53 | ||||||
2 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | A6 | 33.60 | ||||||
3 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | Herning Svømmeklub | 33.75 | ||||||
4 | Mia Seehausen | 2001 | Lyseng IF | 33.94 | ||||||
5 | Isabella Bach | 2002 | Holstebro Svømme Club | 33.95 | ||||||
6 | Emilie Knudsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 34.02 | ||||||
Løb 20, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 38.86 | ||||||
2 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | Herning Svømmeklub | 39.23 | ||||||
3 | Amalie Kristensen | 2003 | Herning Svømmeklub | 40.54 | ||||||
4 | Cecilie Christiansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 41.97 | ||||||
5 | Katrine Mols | 2003 | Lyseng IF | 42.67 | ||||||
6 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 42.72 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 01 november 2014 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:36 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix Herning 2014 | Udskriftsdato | 01 november 2014 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 16:19 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2014 |
Løb 21, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Laust Moesgaard | 1996 | Herning Svømmeklub | 59.45 | 2:01.56 | 3:04.86 | 4:06.57 | |||
2 | Nikolai Skelsager | 1996 | A6 | 59.45 | 2:02.21 | 3:05.19 | 4:07.01 | |||
3 | Mikkel B. Høgild | 1998 | Herning Svømmeklub | 1:02.30 | 2:06.19 | 3:11.54 | 4:15.25 | |||
4 | Simon B. Jeppesen | 1997 | Herning Svømmeklub | 1:00.41 | 2:05.65 | 3:11.47 | 4:16.82 | |||
5 | Kasper Winther | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 1:00.00 | 2:07.47 | 3:16.57 | 4:23.33 | |||
6 | Anthon Løbner | 1997 | Lyseng IF | 1:05.46 | 2:16.29 | 3:27.66 | 4:37.94 | |||
7 | Jens N. Nielsen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 1:07.03 | 2:18.62 | 3:30.39 | 4:41.79 | |||
8 | Victor Kjær Eskildsen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 1:06.30 | 2:18.73 | 3:32.79 | 4:44.90 | |||
9 | Søren Gad Hvas | 1998 | Lyseng IF | 1:14.70 | 2:36.67 | 3:57.85 | 5:14.46 | |||
Løb 21, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Dan Izhar-Larsen | 1999 | IHF Svømning | 1:03.45 | 2:11.98 | 3:21.60 | 4:30.28 | |||
2 | Jens Riisgaard | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:06.41 | 2:17.58 | 3:28.55 | 4:37.72 | |||
3 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 1:06.88 | 2:18.84 | 3:30.97 | 4:41.52 | |||
4 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 1:06.93 | 2:19.22 | 3:31.71 | 4:42.58 | |||
5 | Jonas Kongerslev | 1999 | Holstebro Svømme Club | 1:06.12 | 2:21.99 | 3:34.70 | 4:45.13 | |||
6 | Daniel H. Johannesen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 1:06.74 | 2:19.48 | 3:33.17 | 4:46.77 | |||
7 | Alexander Fenger | 1999 | Svømmeklubben Koral | 1:10.52 | 2:25.27 | 3:38.65 | 4:47.91 | |||
8 | Johan Reimer | 2000 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:04.92 | 2:18.35 | 3:33.44 | 4:48.75 | |||
9 | Anton Borg Hjort | 2000 | Lyseng IF | 1:11.53 | 2:27.17 | 3:42.63 | 4:54.93 | |||
10 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 1:09.23 | 2:23.36 | 3:39.51 | 4:55.17 | |||
11 | Oliver Østergaard Hansen | 2000 | Brædstrup Svømmeklub | 1:09.52 | 2:26.66 | 3:46.50 | 4:58.11 | |||
12 | Bastian Løve Høegh | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:11.27 | 2:28.28 | 3:45.58 | 5:00.77 | |||
13 | Andreas Rasmussen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 1:16.21 | 2:36.70 | 3:54.69 | 5:10.10 | |||
14 | Oliver Høyer | 2000 | Lyseng IF | 1:13.08 | 2:35.13 | 3:56.65 | 5:14.79 | |||
15 | Andreas Daugaard Madsen | 1999 | Svømmeklubben Grindsted | 1:23.83 | 3:04.40 | 4:43.81 | 6:18.89 | |||
Løb 21, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Jens Sørensen | 2001 | Herning Svømmeklub | 1:04.42 | 2:15.03 | 3:24.46 | 4:31.40 | |||
2 | Oskar Lindholm | 2001 | Lyseng IF | 1:07.93 | 2:21.13 | 3:33.72 | 4:45.13 | |||
3 | Mathias Rasmussen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 1:10.69 | 2:24.06 | 3:38.89 | 4:52.46 | |||
4 | Jacob Hopff | 2001 | Holstebro Svømme Club | 1:09.72 | 2:24.68 | 3:39.82 | 4:52.96 | |||
5 | Magnus Dyg Holme | 2002 | Ikast Svømmeklub | 1:10.70 | 2:26.47 | 3:41.74 | 4:56.37 | |||
6 | Magnus A H Christensen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 1:11.65 | 2:28.70 | 3:45.70 | 5:00.28 | |||
7 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 1:15.45 | 2:36.98 | 3:59.47 | 5:20.54 | |||
8 | Johannes Wemmelund | 2001 | Herning Svømmeklub | 1:19.35 | 2:45.34 | 4:11.40 | 5:34.36 | |||
9 | Markus Bjørnestad | 2002 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:19.00 | 2:44.52 | 4:09.96 | 5:34.84 | |||
10 | Mads Mazur Pedersen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 1:19.38 | 2:45.47 | 4:13.50 | 5:39.01 | |||
11 | Adam Tavs Andersen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 1:21.73 | 2:50.12 | 4:21.90 | 5:50.17 | |||
12 | Vilhelm Damm Thorsell | 2002 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:23.01 | 2:53.00 | 4:24.25 | 5:53.91 | |||
13 | Rasmus Winther | 2001 | Skanderborg Svømmeklub | 1:19.65 | 2:53.73 | 4:29.15 | 6:01.76 | |||
14 | Daniel Gallacher | 2002 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:28.59 | 3:00.98 | 4:33.54 | 6:03.42 | |||
15 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 1:24.54 | 3:01.55 | 4:41.51 | 6:15.24 | |||
16 | Anders Nedergaard Jensen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 1:26.12 | 3:05.21 | 4:43.96 | 6:16.89 | |||
17 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 1:25.25 | 3:02.44 | 4:36.45 | 6:17.35 | |||
18 | Oskar Allerslev | 2002 | Holstebro Svømme Club | 1:30.44 | 3:07.41 | 4:45.01 | 6:19.17 | |||
19 | Mathias Mortensen | 2002 | Herning Svømmeklub | 1:35.09 | 3:21.80 | 5:08.74 | 6:44.85 | |||
20 | Mikkel Vedel | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 1:37.34 | 3:26.90 | 5:19.16 | 7:09.78 | |||
Løb 21, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Christian Johannesen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 1:21.60 | 2:51.53 | 4:22.64 | 5:52.96 | |||
2 | Frederik Lindholm | 2004 | Lyseng IF | 1:28.18 | 3:03.09 | 4:38.96 | 6:11.24 | |||
3 | Anton Poulsen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 1:31.62 | 3:08.60 | 4:43.45 | 6:16.30 | |||
4 | Julius Agerbo Modin | 2003 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:33.99 | 3:12.97 | 4:52.51 | 6:23.15 | |||
5 | Emil Lykke Grann | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 1:29.66 | 3:11.14 | 4:50.57 | 6:25.01 | |||
6 | Marius Gystad | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 1:32.64 | 3:12.18 | 4:52.57 | 6:31.83 | |||
7 | Valdemar Vind Sejr | 2003 | Lyseng IF | 1:32.77 | 3:17.49 | 4:59.09 | 6:36.64 | |||
8 | Hjalte Ahnfeldt | 2003 | Brædstrup Svømmeklub | 1:33.41 | 3:16.97 | 5:00.14 | 6:38.61 | |||
9 | Noah Brendholdt | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 1:37.21 | 3:20.31 | 5:02.62 | 6:39.59 | |||
10 | Sophus Lund Øe | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 1:34.48 | 3:18.87 | 5:04.27 | 6:43.48 | |||
- | Mads Emil Hansen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 01 november 2014 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:19 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix Herning 2014 | Udskriftsdato | 01 november 2014 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 16:31 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2014 |
Løb 22, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1900-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Mia Kynde | 1994 | Lyseng IF | 1:08.13 | 2:21.84 | 3:36.65 | 4:50.54 | |||
2 | Camilla Puk Jensen | 1998 | Herning Svømmeklub | 1:11.28 | 2:26.28 | 3:42.08 | 4:54.98 | |||
3 | Heidi Mikkelsen | 1985 | Herning Svømmeklub | 1:11.09 | 2:25.91 | 3:42.49 | 4:56.93 | |||
4 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:23.24 | 2:54.75 | 4:27.35 | 5:59.12 | |||
Løb 22, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | A6 | 1:04.43 | 2:13.08 | 3:22.29 | 4:30.54 | |||
2 | Mira Mass | 2000 | A6 | 1:08.21 | 2:20.07 | 3:30.95 | 4:41.51 | |||
3 | Frederikke Asfeldt | 1999 | Herning Svømmeklub | 1:08.48 | 2:21.92 | 3:35.38 | 4:48.40 | |||
4 | Helena V. Ellling | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:12.66 | 2:29.62 | 3:41.03 | 4:52.29 | |||
5 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | Horsens Svømmeklub | 1:10.76 | 2:26.19 | 3:42.20 | 4:55.21 | |||
6 | Mette Høgild Svane | 2000 | Herning Svømmeklub | 1:13.64 | 2:30.93 | 3:47.32 | 5:02.42 | |||
7 | Dianna Au | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:17.57 | 2:35.27 | 3:49.93 | 5:03.03 | |||
8 | Amanda Meldgaard | 1999 | Ikast Svømmeklub | 1:19.35 | 2:43.51 | 4:06.18 | 5:24.63 | |||
9 | Ida Lykke Therkildsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 1:17.81 | 2:42.01 | 4:05.06 | 5:24.71 | |||
10 | Line Mia Jensen | 2000 | Herning Svømmeklub | 1:18.34 | 2:41.71 | 4:05.05 | 5:25.20 | |||
11 | Louise Xia Klogborg | 2000 | Holstebro Svømme Club | 1:20.01 | 2:45.89 | 4:12.59 | 5:36.06 | |||
12 | Line Lohmann Rasmussen | 1999 | Brædstrup Svømmeklub | 1:23.44 | 2:53.73 | 4:25.02 | 5:51.43 | |||
13 | Milena Christensen | 1999 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 1:24.30 | 2:56.00 | 4:28.77 | 5:56.07 | |||
14 | Nanna Sund | 2000 | Horsens Svømmeklub | 1:24.04 | 2:57.52 | 4:34.28 | 6:11.08 | |||
Løb 22, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | Herning Svømmeklub | 1:05.74 | 2:17.27 | 3:27.86 | 4:38.54 | |||
2 | Katja Petersson | 2001 | A6 | 1:09.42 | 2:22.25 | 3:34.26 | 4:44.98 | |||
3 | Esther Flø | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 1:14.42 | 2:32.04 | 3:49.27 | 5:04.41 | |||
4 | Mie Buch Nielsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:14.21 | 2:35.54 | 3:55.13 | 5:12.61 | |||
5 | Frederikke Kruse | 2002 | Herning Svømmeklub | 1:17.51 | 2:40.11 | 4:03.20 | 5:21.99 | |||
6 | Victoria K. Jespersen | 2001 | IHF Svømning | 1:17.15 | 2:39.51 | 4:02.59 | 5:22.02 | |||
7 | Thilde Rud Iversen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 1:17.97 | 2:41.62 | 4:05.89 | 5:26.72 | |||
8 | Julie Geertsen Lund | 2001 | Holstebro Svømme Club | 1:19.95 | 2:45.85 | 4:11.80 | 5:32.30 | |||
9 | Anne Wenzell | 2001 | Herning Svømmeklub | 1:20.97 | 2:48.78 | 4:16.81 | 5:42.76 | |||
10 | Vera Veronica Jervidalo | 2001 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:22.16 | 2:49.94 | 4:18.22 | 5:43.09 | |||
11 | Marikka Andersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 1:23.68 | 2:52.77 | 4:20.90 | 5:47.45 | |||
12 | Mathilde Marthedal Markma | 2001 | Holstebro Svømme Club | 1:20.86 | 2:51.14 | 4:21.45 | 5:47.55 | |||
13 | Emilia Juhl Leiszner | 2002 | Horsens Svømmeklub | 1:23.77 | 2:54.61 | 4:28.20 | 5:52.14 | |||
14 | Frederikke Brændgaard | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:24.92 | 2:58.68 | 4:33.04 | 6:03.15 | |||
15 | Maja Brinkmann | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 1:28.17 | 3:03.48 | 4:41.09 | 6:07.71 | |||
16 | Nanna Svostrup Clausen | 2002 | Lyseng IF | 1:26.54 | 3:01.54 | 4:38.09 | 6:11.28 | |||
17 | Astrid Crone Jespersen | 2002 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:35.56 | 3:23.16 | 5:10.57 | 7:02.34 | |||
18 | Henriette Yong Klogborg | 2002 | Holstebro Svømme Club | 1:35.14 | 3:23.68 | 5:12.82 | 7:08.40 | |||
- | Mia Seehausen | 2001 | Lyseng IF | DNS | ||||||
Løb 22, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 1:18.97 | 2:52.87 | 4:28.04 | 5:56.94 | |||
2 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:27.99 | 3:02.10 | 4:35.41 | 6:00.88 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 01 november 2014 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:31 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix Herning 2014 | Udskriftsdato | 02 november 2014 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 09:58 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2014 |
Løb 23, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Magnus Fallesen | 1998 | Herning Svømmeklub | 26.17 | 54.12 | |||||
2 | Nikolai Skelsager | 1996 | A6 | 26.51 | 54.23 | |||||
3 | Simon B. Jeppesen | 1997 | Herning Svømmeklub | 26.13 | 54.68 | |||||
4 | Simon Sønderriis | 1997 | Lyseng IF | 26.90 | 56.03 | |||||
5 | Martin Grønning | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 27.48 | 57.17 | |||||
6 | Anthon Løbner | 1997 | Lyseng IF | 28.66 | 58.47 | |||||
7 | Victor Kjær Eskildsen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 29.23 | 1:01.12 | |||||
8 | Martin Harder Bruun | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 28.85 | 1:01.21 | |||||
9 | Martin Holmershøj | 1998 | Ikast Svømmeklub | 30.64 | 1:03.53 | |||||
10 | Jonas Poulsen | 1998 | Svømmeklubben Grindsted | 31.07 | 1:04.31 | |||||
11 | Johannes Hjertmann | 1998 | Lyseng IF | 30.74 | 1:04.73 | |||||
12 | Mads Lillelund | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 32.59 | 1:07.02 | |||||
13 | Søren Gad Hvas | 1998 | Lyseng IF | 32.54 | 1:09.73 | |||||
14 | Anders Ballisager Hansen | 1998 | Brædstrup Svømmeklub | 33.83 | 1:10.27 | |||||
Løb 23, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 26.87 | 56.24 | |||||
2 | Sander Schmidt | 1999 | Horsens Svømmeklub | 27.52 | 56.84 | |||||
3 | Markus Kjeldsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 27.81 | 58.30 | |||||
4 | Søren Wolf | 2000 | IHF Svømning | 28.61 | 58.83 | |||||
5 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 29.07 | 59.81 | |||||
6 | Johan Reimer | 2000 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 28.26 | 59.82 | |||||
7 | Magnus Boldrup Birn | 2000 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 28.86 | 1:00.20 | |||||
8 | Jonas Kongerslev | 1999 | Holstebro Svømme Club | 29.08 | 1:00.38 | |||||
9 | Anton Borg Hjort | 2000 | Lyseng IF | 29.07 | 1:00.46 | |||||
10 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | Horsens Svømmeklub | 29.08 | 1:00.69 | |||||
11 | Dan Izhar-Larsen | 1999 | IHF Svømning | 29.18 | 1:00.80 | |||||
12 | Frederick K. Madsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 29.38 | 1:01.07 | |||||
12 | Jens Riisgaard | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 29.85 | 1:01.07 | |||||
14 | Frederik Nørgaard | 1999 | Skive Svømmeklub Poseidon | 30.23 | 1:02.57 | |||||
15 | Lukas Kristensen | 2000 | Lyseng IF | 30.22 | 1:02.68 | |||||
16 | Daniel H. Johannesen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 30.60 | 1:03.42 | |||||
17 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | Horsens Svømmeklub | 31.10 | 1:03.91 | |||||
18 | Christian Juul Jensen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 31.16 | 1:04.29 | |||||
19 | Alexander Fenger | 1999 | Svømmeklubben Koral | 31.40 | 1:04.98 | |||||
20 | Bastian Løve Høegh | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 31.62 | 1:05.63 | |||||
21 | Oliver Høyer | 2000 | Lyseng IF | 32.53 | 1:07.41 | |||||
22 | Viktor Bull Kramer | 2000 | Horsens Svømmeklub | 32.20 | 1:07.52 | |||||
23 | Andreas Rasmussen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 33.72 | 1:08.47 | |||||
24 | Tobias Meier | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | 32.93 | 1:08.67 | |||||
25 | William Bech Hindborg | 2000 | Skanderborg Svømmeklub | 33.41 | 1:08.90 | |||||
26 | Marcus Hørup | 1999 | Skive Svømmeklub Poseidon | 33.58 | 1:09.99 | |||||
27 | David Andresen | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | 34.30 | 1:12.07 | |||||
28 | Johannes Møller Jacobsen | 1999 | Skanderborg Svømmeklub | 33.91 | 1:12.37 | |||||
29 | Andreas Daugaard Madsen | 1999 | Svømmeklubben Grindsted | 34.34 | 1:13.96 | |||||
30 | Adam Bording Nybo | 2000 | Horsens Svømmeklub | 38.95 | 1:19.29 | |||||
- | Esben Vad Arentoft | 1999 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Jacob F. Frederiksen | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Marco Just Jensen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 23, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Magnus Mikkelsen | 2001 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 29.12 | 1:00.91 | |||||
2 | Oliver Frølund | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 29.68 | 1:01.12 | |||||
3 | Oskar Lindholm | 2001 | Lyseng IF | 29.66 | 1:01.21 | |||||
4 | Magnus Dyg Holme | 2002 | Ikast Svømmeklub | 30.99 | 1:04.91 | |||||
5 | Jacob Hopff | 2001 | Holstebro Svømme Club | 31.60 | 1:05.94 | |||||
6 | Magnus A H Christensen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 31.47 | 1:06.80 | |||||
7 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | Ikast Svømmeklub | 31.86 | 1:06.90 | |||||
8 | Joachim Hjertmann | 2002 | Lyseng IF | 32.06 | 1:07.36 | |||||
9 | Andreas Grønkjær Frost | 2001 | Horsens Svømmeklub | 32.74 | 1:08.13 | |||||
10 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 34.02 | 1:11.67 | |||||
11 | Markus Bjørnestad | 2002 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 34.35 | 1:11.92 | |||||
12 | Johannes Wemmelund | 2001 | Herning Svømmeklub | 34.84 | 1:13.22 | |||||
13 | Frederik Fuglsang | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 34.56 | 1:13.72 | |||||
14 | Vilhelm Damm Thorsell | 2002 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 35.39 | 1:14.48 | |||||
15 | Ejnar Truelsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 36.23 | 1:14.73 | |||||
16 | Adam Tavs Andersen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 34.68 | 1:14.90 | |||||
17 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 35.70 | 1:14.92 | |||||
18 | Mathias Plog Jensen | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 35.95 | 1:15.28 | |||||
19 | Anders Nedergaard Jensen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 35.19 | 1:15.39 | |||||
20 | Robert Udbye | 2002 | Herning Svømmeklub | 36.85 | 1:16.52 | |||||
21 | Mathias Mortensen | 2002 | Herning Svømmeklub | 37.16 | 1:17.34 | |||||
22 | Daniel Gallacher | 2002 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 36.84 | 1:17.65 | |||||
23 | Mads Iversen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 36.84 | 1:17.82 | |||||
24 | Oskar Allerslev | 2002 | Holstebro Svømme Club | 37.08 | 1:18.98 | |||||
25 | Andreas Hansen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 37.86 | 1:19.31 | |||||
26 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 37.80 | 1:19.54 | |||||
27 | Mikkel Søby | 2001 | Holstebro Svømme Club | 36.73 | 1:19.84 | |||||
28 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 38.35 | 1:20.11 | |||||
29 | Mads Lund | 2002 | Holstebro Svømme Club | 41.71 | 1:23.20 | |||||
30 | Simon Simoni Christiansen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 40.32 | 1:25.68 | |||||
31 | Marcus Koed | 2001 | Horsens Svømmeklub | 42.10 | 1:29.11 | |||||
32 | Hannibal Nørgård Petersen | 2002 | Herning Svømmeklub | 40.96 | 1:29.13 | |||||
33 | Daniel Poulsen | 2001 | Svømmeklubben Grindsted | 43.25 | 1:31.84 | |||||
34 | Lau Barbesgaard | 2002 | Herning Svømmeklub | 50.13 | 1:48.88 | |||||
- | Jeppe Ballisager Hansen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mads Mazur Pedersen | 2002 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
- | Jens Sørensen | 2001 | Herning Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Mads L. Skov Sørensen | 2001 | Bjerre Herreds Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 23, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 36.13 | 1:17.65 | |||||
2 | Frederik Lindholm | 2004 | Lyseng IF | 37.66 | 1:20.70 | |||||
3 | Anton Poulsen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 38.79 | 1:20.76 | |||||
4 | William Sloth | 2003 | Lyseng IF | 39.73 | 1:21.48 | |||||
5 | Julius Agerbo Modin | 2003 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 40.11 | 1:21.68 | |||||
6 | Hjalte Ahnfeldt | 2003 | Brædstrup Svømmeklub | 40.21 | 1:22.05 | |||||
7 | Valdemar Vind Sejr | 2003 | Lyseng IF | 40.57 | 1:25.06 | |||||
8 | Noah Lebæk Andersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 40.21 | 1:25.20 | |||||
9 | Magnus Dalsgaard Pedersen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 41.02 | 1:25.51 | |||||
10 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 41.79 | 1:26.59 | |||||
11 | Rasmus Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 41.76 | 1:28.56 | |||||
12 | Valdemar Wichmann | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 43.40 | 1:35.58 | |||||
13 | Kristoffer Jonassen | 2003 | Herning Svømmeklub | 44.45 | 1:35.99 | |||||
14 | Benjamin Hedeby | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 42.79 | 1:37.10 | |||||
15 | Jonas Klarskov Nielsen | 2003 | Herning Svømmeklub | 44.82 | 1:39.81 | |||||
16 | Viktor Dalsgaard Pedersen | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | 51.87 | 1:53.74 | |||||
- | Lauge Ahnfeldt | 2005 | Brædstrup Svømmeklub | DNF | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 02 november 2014 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:58 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix Herning 2014 | Udskriftsdato | 02 november 2014 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 10:30 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2014 |
Løb 24, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1900-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Camilla Puk Jensen | 1998 | Herning Svømmeklub | 31.98 | 1:05.68 | |||||
2 | Mia Kynde | 1994 | Lyseng IF | 31.20 | 1:06.54 | |||||
3 | Josephine Frede Bundgaard | 1997 | Lyseng IF | 32.51 | 1:07.93 | |||||
4 | Marie Juhl Jensen | 1996 | Lyseng IF | 33.77 | 1:11.98 | |||||
5 | Johanne Krogh Lund | 1995 | Horsens Svømmeklub | 34.62 | 1:12.07 | |||||
6 | Julie D. Hald | 1996 | Herning Svømmeklub | 34.34 | 1:12.88 | |||||
7 | Emma F. Sørensen | 1998 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 34.47 | 1:13.65 | |||||
8 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 34.60 | 1:15.03 | |||||
9 | Trine G. Sørensen | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 37.58 | 1:16.12 | |||||
Løb 24, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Trine Kjøngerskov | 2000 | Herning Svømmeklub | 28.45 | 58.53 | |||||
2 | Stinne Sørensen | 1999 | Herning Svømmeklub | 28.60 | 58.99 | |||||
3 | Mira Mass | 2000 | A6 | 30.09 | 1:01.64 | |||||
4 | Helena V. Ellling | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 31.61 | 1:02.15 | |||||
5 | Mette Flaskager | 1999 | Ikast Svømmeklub | 30.17 | 1:02.44 | |||||
6 | Nicoline Bredahl | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 30.80 | 1:02.75 | |||||
7 | Malene Bang | 1999 | A6 | 30.67 | 1:03.26 | |||||
8 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 30.79 | 1:03.95 | |||||
9 | Trine Guldberg | 1999 | Herning Svømmeklub | 31.39 | 1:04.93 | |||||
10 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | Horsens Svømmeklub | 31.90 | 1:06.08 | |||||
11 | Emma Sand Majlund | 1999 | Herning Svømmeklub | 31.45 | 1:06.18 | |||||
12 | Amanda Meldgaard | 1999 | Ikast Svømmeklub | 32.15 | 1:07.24 | |||||
13 | Mette Høgild Svane | 2000 | Herning Svømmeklub | 32.47 | 1:07.60 | |||||
14 | Amalie Skov | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 32.61 | 1:09.04 | |||||
15 | Caroline M. Knudsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 33.56 | 1:10.22 | |||||
16 | Elisabeth Pedersen | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | 34.92 | 1:11.47 | |||||
17 | Yasmina Kristiensen | 2000 | Lyseng IF | 34.11 | 1:12.11 | |||||
18 | Louise Xia Klogborg | 2000 | Holstebro Svømme Club | 34.71 | 1:12.31 | |||||
19 | Line Mia Jensen | 2000 | Herning Svømmeklub | 35.27 | 1:12.78 | |||||
20 | Line Lohmann Rasmussen | 1999 | Brædstrup Svømmeklub | 36.30 | 1:13.86 | |||||
21 | Linda Strunge | 2000 | Herning Svømmeklub | 36.01 | 1:14.28 | |||||
22 | Milena Christensen | 1999 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 36.81 | 1:18.54 | |||||
23 | Emma Docherdahl | 2000 | Skanderborg Svømmeklub | 39.51 | 1:20.92 | |||||
24 | Michelle V. Riishede | 2000 | Brædstrup Svømmeklub | 41.22 | 1:23.59 | |||||
25 | Laura Ælmholdt | 1999 | Ikast Svømmeklub | 39.48 | 1:26.39 | |||||
- | Amalie Kroll Mathiassen | 1999 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 24, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | Herning Svømmeklub | 29.70 | 1:01.49 | |||||
2 | Katja Petersson | 2001 | A6 | 30.48 | 1:02.76 | |||||
3 | Josefine Due Christensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 31.92 | 1:05.41 | |||||
4 | Ida Bøgh Hald | 2001 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 31.43 | 1:05.49 | |||||
5 | Michelle Franow | 2001 | Horsens Svømmeklub | 31.54 | 1:05.68 | |||||
6 | Line Johannsen | 2001 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 31.31 | 1:05.74 | |||||
7 | Isabella Bach | 2002 | Holstebro Svømme Club | 31.64 | 1:06.17 | |||||
8 | Mathilde Hvass Olesen | 2001 | Lyseng IF | 32.10 | 1:07.34 | |||||
9 | Victoria K. Jespersen | 2001 | IHF Svømning | 33.48 | 1:08.98 | |||||
10 | Thilde Rud Iversen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 32.85 | 1:09.22 | |||||
11 | Frederikke Kruse | 2002 | Herning Svømmeklub | 34.49 | 1:11.48 | |||||
12 | Elisa Rytter | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 34.94 | 1:11.93 | |||||
13 | Signe Bach | 2002 | Herning Svømmeklub | 34.63 | 1:11.96 | |||||
14 | Birgitte Morre Pedersen | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 35.22 | 1:12.69 | |||||
15 | Sofia Louise Dahl | 2002 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 34.34 | 1:13.67 | |||||
16 | Mathilde Marthedal Markma | 2001 | Holstebro Svømme Club | 35.77 | 1:13.68 | |||||
17 | Alberte Schnieber Klausen | 2002 | Herning Svømmeklub | 36.14 | 1:14.62 | |||||
18 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 35.38 | 1:14.79 | |||||
19 | Olivia Poulsen | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 35.12 | 1:15.05 | |||||
20 | Sara Gade | 2002 | Ikast Svømmeklub | 34.97 | 1:15.60 | |||||
21 | Anne Wenzell | 2001 | Herning Svømmeklub | 36.79 | 1:16.27 | |||||
22 | Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 35.52 | 1:16.69 | |||||
23 | Anne Almvig | 2001 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 36.16 | 1:17.56 | |||||
24 | Marikka Andersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 37.91 | 1:18.68 | |||||
25 | Jasmin Jespersen | 2002 | Silkeborg Svømmeklub | 38.27 | 1:19.18 | |||||
26 | Nanna Svostrup Clausen | 2002 | Lyseng IF | 37.99 | 1:19.34 | |||||
27 | Maja Østergaard Jensen | 2002 | Herning Svømmeklub | 37.78 | 1:19.59 | |||||
28 | Carla Jensen | 2002 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 37.81 | 1:19.80 | |||||
29 | Emilia Juhl Leiszner | 2002 | Horsens Svømmeklub | 39.67 | 1:21.89 | |||||
30 | Frederikke Suhnsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 39.13 | 1:22.71 | |||||
31 | Signe Storm Rasmussen | 2001 | Lyseng IF | 39.21 | 1:22.96 | |||||
32 | Nicoline Walentin Nørgaar | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 40.68 | 1:23.13 | |||||
33 | Sara Fiil Jensen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 40.14 | 1:23.90 | |||||
34 | Julie B. Andersen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 38.58 | 1:24.08 | |||||
35 | Clara Tolderlund | 2002 | Silkeborg Svømmeklub | 39.97 | 1:25.05 | |||||
36 | Astrid Crone Jespersen | 2002 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 41.51 | 1:26.80 | |||||
37 | Iben K. Zachariassen | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 41.08 | 1:27.55 | |||||
38 | Julia Harpøth | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 42.02 | 1:27.72 | |||||
39 | Cecilie Madsen | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | 42.18 | 1:28.75 | |||||
40 | Lykke Munk | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 40.40 | 1:28.97 | |||||
41 | Hannah Pedersen | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 44.20 | 1:30.12 | |||||
42 | Henriette Yong Klogborg | 2002 | Holstebro Svømme Club | 43.30 | 1:33.05 | |||||
43 | Emma Jeppesen Krøyer | 2001 | Skanderborg Svømmeklub | 47.20 | 1:39.95 | |||||
44 | Stine Saaby Buur Andersen | 2002 | Herning Svømmeklub | 1:44.25 | 1:44.25 | |||||
- | Sissel Hørup | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | DNF | ||||||
Løb 24, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | Herning Svømmeklub | 34.14 | 1:10.38 | |||||
2 | Karoline Lagoni | 2003 | Horsens Svømmeklub | 35.23 | 1:13.93 | |||||
3 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 35.39 | 1:14.68 | |||||
4 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 36.21 | 1:14.70 | |||||
5 | Anna Bull Kramer | 2003 | Horsens Svømmeklub | 36.32 | 1:15.99 | |||||
6 | Solvej Kofoed Lund | 2003 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 38.14 | 1:18.60 | |||||
7 | Amalie Kristensen | 2003 | Herning Svømmeklub | 37.02 | 1:18.61 | |||||
8 | Cecilie Christiansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 37.57 | 1:20.11 | |||||
9 | Asta Buur Ovesen | 2004 | Herning Svømmeklub | 39.48 | 1:20.39 | |||||
10 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 39.02 | 1:21.72 | |||||
11 | Katrine Mols | 2003 | Lyseng IF | 39.28 | 1:23.68 | |||||
12 | Line Lyskjær | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 39.70 | 1:24.14 | |||||
13 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | Holstebro Svømme Club | 40.21 | 1:24.80 | |||||
14 | Emma Varrisboel | 2003 | Lyseng IF | 39.65 | 1:24.92 | |||||
15 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 40.32 | 1:25.15 | |||||
16 | Anne Katrine Ryhammer | 2003 | Lyseng IF | 40.67 | 1:26.07 | |||||
17 | Aida Nezam | 2003 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 41.72 | 1:28.41 | |||||
18 | Laura Pedersen | 2004 | Herning Svømmeklub | 43.50 | 1:29.75 | |||||
19 | Line Frederiksen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 41.54 | 1:29.78 | |||||
20 | Laura Marie Dige | 2004 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 43.33 | 1:30.73 | |||||
21 | Eva Hjort | 2004 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 42.93 | 1:31.12 | |||||
22 | Caroline Sørensen | 2003 | Lyseng IF | 42.81 | 1:32.52 | |||||
23 | Sofie S. Aaby Nielsen | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 46.28 | 1:35.98 | |||||
24 | Lotte Liv Jensen | 2004 | Herning Svømmeklub | 44.89 | 1:36.26 | |||||
25 | Sille Busk Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 44.84 | 1:36.90 | |||||
26 | Lærke Nygaard Bertelsen | 2004 | Herning Svømmeklub | 46.93 | 1:44.10 | |||||
27 | Line Lindhardt Nielsen | 2004 | Herning Svømmeklub | 50.75 | 1:54.00 | |||||
28 | Agnete Barbesgaard | 2003 | Herning Svømmeklub | 53.44 | 1:56.72 | |||||
- | Julie Nielsen | 2003 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 02 november 2014 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:30 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix Herning 2014 | Udskriftsdato | 02 november 2014 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 10:42 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2014 |
Løb 25, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Laust Moesgaard | 1996 | Herning Svømmeklub | 28.94 | 59.90 | |||||
2 | Robert Asfeldt | 1996 | Herning Svømmeklub | 30.12 | 1:01.41 | |||||
3 | Jakob Brinkmann | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 32.61 | 1:07.84 | |||||
4 | Jonas Poulsen | 1998 | Svømmeklubben Grindsted | 36.74 | 1:14.88 | |||||
5 | Martin Holmershøj | 1998 | Ikast Svømmeklub | 37.77 | 1:16.79 | |||||
6 | Mads Lillelund | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 40.23 | 1:21.62 | |||||
7 | Anders Ballisager Hansen | 1998 | Brædstrup Svømmeklub | 45.68 | 1:31.51 | |||||
Løb 25, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Udbye | 2000 | Horsens Svømmeklub | 30.73 | 1:02.64 | |||||
2 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | A6 | 32.65 | 1:05.96 | |||||
3 | Markus Kjeldsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 32.54 | 1:06.39 | |||||
4 | Jacob Schultz | 1999 | Holstebro Svømme Club | 32.98 | 1:06.95 | |||||
5 | Mikkel Gade | 1999 | Svømmeklubben Grindsted | 33.01 | 1:07.53 | |||||
6 | Anton Borg Hjort | 2000 | Lyseng IF | 33.10 | 1:08.19 | |||||
7 | Lucas Christoffersen | 2000 | Herning Svømmeklub | 33.51 | 1:08.90 | |||||
8 | Mathias Dalsgaard | 2000 | Horsens Svømmeklub | 33.75 | 1:09.25 | |||||
9 | Magnus Boldrup Birn | 2000 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 33.99 | 1:09.65 | |||||
10 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 33.79 | 1:09.84 | |||||
11 | Oliver Østergaard Hansen | 2000 | Brædstrup Svømmeklub | 34.92 | 1:10.64 | |||||
12 | Jonas Kongerslev | 1999 | Holstebro Svømme Club | 34.54 | 1:11.27 | |||||
13 | Frederick K. Madsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 35.08 | 1:13.27 | |||||
14 | Søren Wolf | 2000 | IHF Svømning | 36.68 | 1:14.45 | |||||
15 | Jens Grarup | 1999 | Herning Svømmeklub | 36.75 | 1:15.64 | |||||
16 | Oliver Høyer | 2000 | Lyseng IF | 41.13 | 1:22.55 | |||||
17 | David Andresen | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | 40.27 | 1:24.71 | |||||
18 | Adam Bording Nybo | 2000 | Horsens Svømmeklub | 44.71 | 1:30.33 | |||||
Løb 25, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 34.71 | 1:09.98 | |||||
2 | Mathias Rasmussen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 35.98 | 1:13.21 | |||||
3 | Oskar Lindholm | 2001 | Lyseng IF | 36.51 | 1:15.06 | |||||
4 | Magnus A H Christensen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 37.66 | 1:17.83 | |||||
5 | Julius Henriksen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 37.91 | 1:18.48 | |||||
6 | Victor Bjerre | 2001 | Herning Svømmeklub | 39.66 | 1:21.43 | |||||
7 | Joachim Hjertmann | 2002 | Lyseng IF | 39.79 | 1:21.62 | |||||
8 | Alexander Korsager Elkjær | 2001 | Lyseng IF | 41.28 | 1:23.27 | |||||
9 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 41.45 | 1:23.69 | |||||
10 | Johannes Wemmelund | 2001 | Herning Svømmeklub | 41.68 | 1:25.30 | |||||
11 | Ejnar Truelsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 43.39 | 1:26.61 | |||||
12 | Rasmus Winther | 2001 | Skanderborg Svømmeklub | 42.43 | 1:27.22 | |||||
13 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 44.59 | 1:29.74 | |||||
14 | Mads L. Skov Sørensen | 2001 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 44.16 | 1:30.75 | |||||
15 | Halfdan Krogh Lund | 2002 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 44.22 | 1:32.55 | |||||
16 | Mathias Mortensen | 2002 | Herning Svømmeklub | 48.28 | 1:37.13 | |||||
17 | Simon Simoni Christiansen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 49.30 | 1:41.46 | |||||
18 | Hannibal Nørgård Petersen | 2002 | Herning Svømmeklub | 52.53 | 1:46.38 | |||||
19 | Mikkel Vedel | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 54.15 | 1:48.27 | |||||
20 | Lau Barbesgaard | 2002 | Herning Svømmeklub | 56.56 | 1:55.02 | |||||
- | Jeppe Ballisager Hansen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mads Mazur Pedersen | 2002 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
- | Frederik Fuglsang | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | DSQ | Ej fortsat bev 75m | |||||
- | Mathias Dyrmose | 2001 | Holstebro Svømme Club | DSQ | Ej fortsat bev 75m | |||||
- | Mathias Plog Jensen | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | Ej fortsat bev 75m | |||||
- | Philip Hørup | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | DSQ | Ej fortsat bev 50m | |||||
- | Robert Udbye | 2002 | Herning Svømmeklub | DSQ | Dbl. armtag 75m | |||||
Løb 25, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alexander L. Bjørn | 2003 | Ikast Svømmeklub | 41.92 | 1:24.60 | |||||
2 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 43.64 | 1:27.51 | |||||
3 | Alexander Mortensen | 2004 | Herning Svømmeklub | 45.29 | 1:29.70 | |||||
4 | Julius Agerbo Modin | 2003 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 45.95 | 1:32.83 | |||||
5 | Theis Dalgaard | 2004 | Horsens Svømmeklub | 46.19 | 1:34.76 | |||||
6 | Magnus Dalsgaard Pedersen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 46.30 | 1:35.69 | |||||
7 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 1:42.64 | 1:42.64 | |||||
8 | Kristoffer Jonassen | 2003 | Herning Svømmeklub | 54.78 | 1:48.27 | |||||
9 | Jonas Klarskov Nielsen | 2003 | Herning Svømmeklub | 54.69 | 1:53.93 | |||||
- | Noah Brendholdt | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | DSQ | Svøm på mave 20m | |||||
- | Sophus Lund Øe | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | DSQ | Svøm på mave 50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 02 november 2014 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:42 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix Herning 2014 | Udskriftsdato | 02 november 2014 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 11:08 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2014 |
Løb 26, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1900-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Isabel Mass | 1998 | A6 | 34.83 | 1:11.42 | |||||
2 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 41.42 | 1:24.89 | |||||
Løb 26, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Stinne Sørensen | 1999 | Herning Svømmeklub | 31.06 | 1:03.54 | |||||
2 | Astrid Dyrmose Kestner | 2000 | A6 | 35.21 | 1:11.55 | |||||
3 | Freya R. Andersen | 2000 | Herning Svømmeklub | 35.67 | 1:11.78 | |||||
4 | Nicoline Bredahl | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 35.97 | 1:12.75 | |||||
5 | Trine Guldberg | 1999 | Herning Svømmeklub | 35.74 | 1:13.01 | |||||
6 | Mette Flaskager | 1999 | Ikast Svømmeklub | 35.81 | 1:13.57 | |||||
7 | Helena V. Ellling | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 38.33 | 1:16.60 | |||||
8 | Ida Lykke Therkildsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 38.01 | 1:18.18 | |||||
9 | Dianna Au | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 39.01 | 1:18.98 | |||||
10 | Mette Høgild Svane | 2000 | Herning Svømmeklub | 38.40 | 1:19.05 | |||||
11 | Yasmina Kristiensen | 2000 | Lyseng IF | 40.25 | 1:22.07 | |||||
12 | Caroline M. Knudsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 41.68 | 1:23.86 | |||||
13 | Milena Christensen | 1999 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 44.00 | 1:28.32 | |||||
14 | Lærke Meyer | 2000 | Ikast Svømmeklub | 45.16 | 1:31.40 | |||||
15 | Michelle V. Riishede | 2000 | Brædstrup Svømmeklub | 51.12 | 1:41.68 | |||||
- | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 26, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | A6 | 35.57 | 1:11.90 | |||||
2 | Cecilie B. Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 36.27 | 1:12.44 | |||||
3 | Mia Seehausen | 2001 | Lyseng IF | 35.24 | 1:12.68 | |||||
4 | Ida Bøgh Hald | 2001 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 35.92 | 1:13.97 | |||||
5 | Isabella Bach | 2002 | Holstebro Svømme Club | 35.83 | 1:14.86 | |||||
6 | Amalie Vilstrup | 2002 | Herning Svømmeklub | 37.06 | 1:15.88 | |||||
7 | Sille Ibsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 36.85 | 1:16.35 | |||||
8 | Pernille Koch Sinding | 2002 | Herning Svømmeklub | 37.75 | 1:19.12 | |||||
9 | Mie Buch Nielsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 38.68 | 1:19.63 | |||||
10 | Esther Flø | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 39.60 | 1:19.99 | |||||
11 | Signe Bach | 2002 | Herning Svømmeklub | 40.47 | 1:23.07 | |||||
12 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 41.00 | 1:24.20 | |||||
13 | Elisa Rytter | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 41.34 | 1:24.78 | |||||
14 | Olivia Poulsen | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 41.76 | 1:24.82 | |||||
15 | Sascha Lausten | 2002 | Ikast Svømmeklub | 42.19 | 1:24.90 | |||||
16 | Julie Geertsen Lund | 2001 | Holstebro Svømme Club | 41.65 | 1:25.02 | |||||
17 | Caroline Liboriussen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 42.53 | 1:26.02 | |||||
18 | Sara Gade | 2002 | Ikast Svømmeklub | 42.68 | 1:26.82 | |||||
19 | Maja Brinkmann | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 43.95 | 1:28.10 | |||||
20 | Vera Veronica Jervidalo | 2001 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 43.80 | 1:28.88 | |||||
21 | Frida Jensen | 2002 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 45.04 | 1:31.42 | |||||
22 | Maja Østergaard Jensen | 2002 | Herning Svømmeklub | 45.52 | 1:32.99 | |||||
23 | Caroline Worm Hansen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 46.03 | 1:34.88 | |||||
24 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | Horsens Svømmeklub | 46.76 | 1:35.30 | |||||
25 | Clara Tolderlund | 2002 | Silkeborg Svømmeklub | 47.00 | 1:36.57 | |||||
26 | Cecilie Madsen | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | 47.71 | 1:36.77 | |||||
27 | Astrid Crone Jespersen | 2002 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 46.72 | 1:37.45 | |||||
28 | Nanna Svostrup Clausen | 2002 | Lyseng IF | 48.40 | 1:38.84 | |||||
29 | Stine Saaby Buur Andersen | 2002 | Herning Svømmeklub | 1:00.47 | 2:00.77 | |||||
- | Frederikke Suhnsen | 2002 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Anne Wenzell | 2001 | Herning Svømmeklub | DSQ | Ej fortsat bev 75m | |||||
- | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | DSQ | Ej fortsat bev 75m | |||||
- | Jasmin Jespersen | 2002 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | Ej fortsat bev 50m | |||||
- | Lykke Munk | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | DSQ | Ej fortsat bev 50m | |||||
Løb 26, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 42.13 | 1:27.56 | |||||
2 | Cecilie Christiansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 43.02 | 1:29.28 | |||||
3 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | Herning Svømmeklub | 44.31 | 1:30.52 | |||||
4 | Laura-Marie Høj | 2003 | Horsens Svømmeklub | 45.05 | 1:31.18 | |||||
5 | Cecilie Vad Andersen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 45.10 | 1:33.33 | |||||
6 | Asta Buur Ovesen | 2004 | Herning Svømmeklub | 45.89 | 1:33.35 | |||||
7 | Aida Nezam | 2003 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 47.21 | 1:35.26 | |||||
8 | Line Lyskjær | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 47.19 | 1:36.31 | |||||
9 | Katrine Mols | 2003 | Lyseng IF | 47.64 | 1:37.75 | |||||
10 | Eva Hjort | 2004 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 49.02 | 1:40.44 | |||||
11 | Emma Varrisboel | 2003 | Lyseng IF | 49.63 | 1:42.30 | |||||
12 | Ingeborg Späth Larsen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 49.42 | 1:42.44 | |||||
13 | Anne Katrine Ryhammer | 2003 | Lyseng IF | 49.62 | 1:43.16 | |||||
14 | Laura Pedersen | 2004 | Herning Svømmeklub | 50.24 | 1:44.26 | |||||
15 | Nanna Nørgaard | 2004 | Horsens Svømmeklub | 50.80 | 1:44.67 | |||||
16 | Lærke Nygaard Bertelsen | 2004 | Herning Svømmeklub | 55.43 | 1:51.91 | |||||
17 | Lotte Liv Jensen | 2004 | Herning Svømmeklub | 56.13 | 1:53.87 | |||||
18 | Agnete Barbesgaard | 2003 | Herning Svømmeklub | 1:00.36 | 2:02.07 | |||||
- | Julie Nielsen | 2003 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Alberte Skov Forsberg | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | DSQ | Ej fortsat bev 50m | |||||
- | Line Lindhardt Nielsen | 2004 | Herning Svømmeklub | DSQ | Ej fortsat bev 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 02 november 2014 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:08 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix Herning 2014 | Udskriftsdato | 02 november 2014 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 11:40 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2014 |
Løb 27, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1900-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Robert Asfeldt | 1996 | Herning Svømmeklub | 30.32 | 1:03.07 | 1:41.33 | 2:12.80 | |||
2 | Nikolai Skelsager | 1996 | A6 | 29.26 | 1:02.78 | 1:44.52 | 2:14.83 | |||
3 | Simon Sønderriis | 1997 | Lyseng IF | 30.82 | 1:07.11 | 1:49.65 | 2:21.92 | |||
4 | Martin Harder Bruun | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 34.55 | 1:14.53 | 1:57.92 | 2:32.84 | |||
5 | Anders Ballisager Hansen | 1998 | Brædstrup Svømmeklub | 41.32 | 1:35.22 | 2:30.70 | 3:09.65 | |||
Løb 27, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Magnus B. Høgild | 1999 | Herning Svømmeklub | 30.53 | 1:04.24 | 1:45.64 | 2:16.59 | |||
2 | Toke Michaelsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 30.42 | 1:06.85 | 1:49.20 | 2:22.59 | |||
3 | Sander Schmidt | 1999 | Horsens Svømmeklub | 30.59 | 1:06.09 | 1:50.19 | 2:23.31 | |||
4 | Lucas Christoffersen | 2000 | Herning Svømmeklub | 34.08 | 1:11.24 | 1:55.64 | 2:29.49 | |||
5 | Mathias Dalsgaard | 2000 | Horsens Svømmeklub | 33.68 | 1:12.24 | 1:58.42 | 2:32.05 | |||
6 | Frederick K. Madsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 33.33 | 1:11.86 | 1:58.94 | 2:32.52 | |||
7 | Daniel H. Johannesen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 31.84 | 1:12.80 | 1:57.95 | 2:32.92 | |||
8 | Johan Reimer | 2000 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 32.84 | 1:12.43 | 1:57.66 | 2:35.10 | |||
9 | Alexander Fenger | 1999 | Svømmeklubben Koral | 37.12 | 1:18.74 | 2:05.28 | 2:39.18 | |||
10 | Viktor Bull Kramer | 2000 | Horsens Svømmeklub | 36.54 | 1:19.72 | 2:03.82 | 2:39.37 | |||
11 | Frederik Nørgaard | 1999 | Skive Svømmeklub Poseidon | 37.71 | 1:17.85 | 2:04.39 | 2:39.45 | |||
12 | Christian Juul Jensen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 33.09 | 1:16.46 | 2:06.61 | 2:43.16 | |||
13 | William Bech Hindborg | 2000 | Skanderborg Svømmeklub | 38.85 | 1:21.75 | 2:11.25 | 2:54.51 | |||
14 | David Andresen | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | 43.26 | 1:27.94 | 2:24.37 | 3:04.18 | |||
- | Esben Vad Arentoft | 1999 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Jacob F. Frederiksen | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Marco Just Jensen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Jacob Schultz | 1999 | Holstebro Svømme Club | DSQ | Afslut ryg på mave | |||||
Løb 27, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Magnus Mikkelsen | 2001 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 30.16 | 1:08.63 | 1:50.90 | 2:27.24 | |||
2 | Jens Sørensen | 2001 | Herning Svømmeklub | 31.61 | 1:12.02 | 1:56.27 | 2:27.45 | |||
3 | Aksel Skrydstrup | 2001 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 36.23 | 1:14.18 | 1:54.43 | 2:30.47 | |||
4 | Oliver Frølund | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 33.93 | 1:14.71 | 2:00.03 | 2:34.90 | |||
5 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | Herning Svømmeklub | 32.82 | 1:14.78 | 2:01.36 | 2:40.19 | |||
6 | Victor Bjerre | 2001 | Herning Svømmeklub | 36.59 | 1:18.68 | 2:09.24 | 2:44.69 | |||
7 | Markus Bjørnestad | 2002 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 37.21 | 1:23.29 | 2:11.45 | 2:54.06 | |||
8 | Johannes Wemmelund | 2001 | Herning Svømmeklub | 37.88 | 1:24.50 | 2:21.94 | 3:02.87 | |||
9 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 39.73 | 1:29.41 | 2:21.94 | 3:04.33 | |||
10 | Daniel Gallacher | 2002 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 41.39 | 1:30.17 | 2:25.23 | 3:09.20 | |||
11 | Mathias Dyrmose | 2001 | Holstebro Svømme Club | 45.84 | 1:32.97 | 2:28.59 | 3:09.88 | |||
12 | Adam Tavs Andersen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 42.36 | 1:32.08 | 2:29.70 | 3:10.09 | |||
13 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 45.62 | 1:35.95 | 2:34.24 | 3:19.54 | |||
14 | Rasmus Winther | 2001 | Skanderborg Svømmeklub | 49.26 | 1:36.15 | 2:40.39 | 3:22.11 | |||
15 | Andreas Hansen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 50.30 | 1:43.60 | 2:39.69 | 3:23.81 | |||
16 | Philip Hørup | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 45.09 | 1:36.72 | 2:38.84 | 3:24.26 | |||
17 | Oskar Allerslev | 2002 | Holstebro Svømme Club | 53.43 | 1:46.76 | 2:44.48 | 3:27.71 | |||
18 | Mads Lund | 2002 | Holstebro Svømme Club | 56.67 | 1:56.69 | 2:59.31 | 3:43.73 | |||
- | Mikkel Søby | 2001 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
- | Anders Nedergaard Jensen | 2002 | Holstebro Svømme Club | DSQ | Afslut ryg på mave | |||||
- | Mads Iversen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | DSQ | Brystliggende 75m | |||||
- | Magnus Dyg Holme | 2002 | Ikast Svømmeklub | DSQ | 2 armtag u vand | |||||
- | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | Ikast Svømmeklub | DSQ | Ej fortsat bev 75m | |||||
Løb 27, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Christian Johannesen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 43.55 | 1:31.63 | 2:27.86 | 3:10.44 | |||
2 | Alexander L. Bjørn | 2003 | Ikast Svømmeklub | 45.04 | 1:34.57 | 2:31.85 | 3:12.91 | |||
3 | Alexander Mortensen | 2004 | Herning Svømmeklub | 42.20 | 1:31.83 | 2:33.92 | 3:16.99 | |||
4 | Mathias H. Johannesen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 53.01 | 1:41.40 | 2:46.54 | 3:30.76 | |||
5 | Noah Brendholdt | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 57.39 | 1:49.20 | 2:45.71 | 3:31.45 | |||
6 | Rasmus Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 58.11 | 1:54.26 | 2:59.33 | 3:46.48 | |||
- | Hjalte Ahnfeldt | 2003 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Frederik Lindholm | 2004 | Lyseng IF | DSQ | Ej fortsat bev 75m | |||||
- | Noah Lebæk Andersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | DSQ | Afslut ryg på mave | |||||
- | Sophus Lund Øe | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | DSQ | 2 armtag u vand 125m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 02 november 2014 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:40 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix Herning 2014 | Udskriftsdato | 02 november 2014 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 13:39 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2014 |
Løb 28, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1900-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Josephine Frede Bundgaard | 1997 | Lyseng IF | 36.08 | 1:17.11 | 2:01.36 | 2:39.76 | |||
2 | Camilla Puk Jensen | 1998 | Herning Svømmeklub | 36.01 | 1:20.36 | 2:09.96 | 2:45.33 | |||
3 | Emma F. Sørensen | 1998 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 39.25 | 1:31.28 | 2:21.54 | 3:02.53 | |||
4 | Marie Juhl Jensen | 1996 | Lyseng IF | 40.46 | 1:27.71 | 2:25.61 | 3:06.84 | |||
5 | Trine G. Sørensen | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 40.08 | 1:28.94 | 2:28.45 | 3:10.42 | |||
- | Johanne Krogh Lund | 1995 | Horsens Svømmeklub | DSQ | Afslut ryg på mave | |||||
Løb 28, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mira Mass | 2000 | A6 | 33.73 | 1:13.24 | 1:56.51 | 2:30.24 | |||
2 | Helena V. Ellling | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 34.01 | 1:13.79 | 2:00.51 | 2:35.50 | |||
3 | Emma Sand Majlund | 1999 | Herning Svømmeklub | 36.33 | 1:15.43 | 2:01.49 | 2:37.80 | |||
4 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | Horsens Svømmeklub | 37.88 | 1:22.34 | 2:11.08 | 2:45.82 | |||
5 | Linda Strunge | 2000 | Herning Svømmeklub | 41.71 | 1:26.32 | 2:17.75 | 2:58.12 | |||
6 | Louise Xia Klogborg | 2000 | Holstebro Svømme Club | 42.49 | 1:30.89 | 2:23.84 | 3:02.37 | |||
7 | Nanna Sund | 2000 | Horsens Svømmeklub | 41.59 | 1:28.11 | 2:19.67 | 3:04.01 | |||
8 | Yasmina Kristiensen | 2000 | Lyseng IF | 38.86 | 1:25.28 | 2:23.23 | 3:07.47 | |||
9 | Line Lohmann Rasmussen | 1999 | Brædstrup Svømmeklub | 42.85 | 1:31.41 | 2:26.66 | 3:08.69 | |||
10 | Emilie Ravnholt | 2000 | Skanderborg Svømmeklub | 45.22 | 1:34.61 | 2:30.21 | 3:13.99 | |||
- | Amalie Kroll Mathiassen | 1999 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 28, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Line Johannsen | 2001 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 34.82 | 1:14.26 | 1:58.87 | 2:35.24 | |||
2 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | Herning Svømmeklub | 34.89 | 1:17.93 | 2:04.09 | 2:38.90 | |||
3 | Emilie Knudsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 35.10 | 1:17.91 | 2:05.55 | 2:44.83 | |||
4 | Sille Ibsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 35.68 | 1:18.78 | 2:05.76 | 2:45.03 | |||
5 | Mathilde Hvass Olesen | 2001 | Lyseng IF | 36.87 | 1:19.33 | 2:08.85 | 2:46.16 | |||
6 | Cecilie B. Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 35.98 | 1:18.40 | 2:09.03 | 2:46.18 | |||
7 | Birgitte Morre Pedersen | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 35.38 | 1:18.31 | 2:07.20 | 2:47.28 | |||
8 | Laura Gam | 2001 | Herning Svømmeklub | 38.96 | 1:23.68 | 2:09.47 | 2:47.66 | |||
9 | Mie Buch Nielsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 37.84 | 1:21.34 | 2:13.31 | 2:52.80 | |||
10 | Thilde Rud Iversen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 40.32 | 1:26.63 | 2:15.14 | 2:53.86 | |||
11 | Pernille Koch Sinding | 2002 | Herning Svømmeklub | 38.52 | 1:23.14 | 2:15.39 | 2:53.87 | |||
12 | Victoria K. Jespersen | 2001 | IHF Svømning | 37.29 | 1:22.23 | 2:14.65 | 2:54.54 | |||
13 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | Horsens Svømmeklub | 41.49 | 1:27.92 | 2:14.90 | 2:54.85 | |||
14 | Amalie Vilstrup | 2002 | Herning Svømmeklub | 44.53 | 1:26.23 | 2:17.70 | 2:55.27 | |||
15 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 43.18 | 1:29.49 | 2:22.08 | 3:03.19 | |||
16 | Vera Veronica Jervidalo | 2001 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 41.94 | 1:28.95 | 2:23.23 | 3:03.89 | |||
17 | Alberte Schnieber Klausen | 2002 | Herning Svømmeklub | 48.00 | 1:35.44 | 2:25.34 | 3:04.01 | |||
18 | Sofia Louise Dahl | 2002 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 42.52 | 1:31.00 | 2:24.61 | 3:06.69 | |||
19 | Olivia Poulsen | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 41.73 | 1:29.95 | 2:23.05 | 3:07.03 | |||
20 | Caroline Liboriussen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 42.51 | 1:28.92 | 2:26.02 | 3:08.53 | |||
21 | Carla Jensen | 2002 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 43.44 | 1:34.08 | 2:27.27 | 3:09.98 | |||
21 | Ida Sund | 2002 | Horsens Svømmeklub | 42.78 | 1:32.62 | 2:26.95 | 3:09.98 | |||
23 | Emma L. S. Cameron | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 42.94 | 1:32.62 | 2:25.03 | 3:10.88 | |||
24 | Marikka Andersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 46.64 | 1:35.15 | 2:28.30 | 3:12.55 | |||
25 | Signe Bach | 2002 | Herning Svømmeklub | 46.57 | 1:32.40 | 2:32.00 | 3:14.18 | |||
26 | Frederikke Brændgaard | 2001 | Horsens Svømmeklub | 46.95 | 1:39.19 | 2:31.75 | 3:16.18 | |||
27 | Nicoline Walentin Nørgaar | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 44.27 | 1:32.27 | 2:31.42 | 3:16.26 | |||
28 | Signe Storm Rasmussen | 2001 | Lyseng IF | 45.01 | 1:38.11 | 2:31.57 | 3:17.09 | |||
29 | Maja Østergaard Jensen | 2002 | Herning Svømmeklub | 48.28 | 1:39.37 | 2:34.71 | 3:17.56 | |||
30 | Josefine Mikkelsen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 47.66 | 1:36.28 | 2:37.23 | 3:24.37 | |||
31 | Henriette Yong Klogborg | 2002 | Holstebro Svømme Club | 55.12 | 1:52.41 | 2:55.19 | 3:44.65 | |||
- | Clara Tolderlund | 2002 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | Tape på ryggen | |||||
- | Josefine Due Christensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | DSQ | ryg afslut på mave | |||||
- | Julia Harpøth | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | DSQ | Asynkrone arme i fly | |||||
- | Maja Brinkmann | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | DSQ | Afslut ryg på mave | |||||
Løb 28, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Karoline Lagoni | 2003 | Horsens Svømmeklub | 44.17 | 1:34.65 | 2:27.76 | 3:07.98 | |||
2 | Anna Bull Kramer | 2003 | Horsens Svømmeklub | 43.06 | 1:31.43 | 2:27.83 | 3:11.00 | |||
3 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | Holstebro Svømme Club | 48.83 | 1:39.71 | 2:29.99 | 3:13.16 | |||
4 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 43.39 | 1:28.20 | 2:33.31 | 3:15.64 | |||
5 | Solvej Kofoed Lund | 2003 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 46.42 | 1:37.91 | 2:34.60 | 3:16.38 | |||
6 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 50.93 | 1:39.80 | 2:37.05 | 3:21.49 | |||
7 | Line Lyskjær | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 49.83 | 1:42.57 | 2:39.54 | 3:26.68 | |||
8 | Laura Marie Dige | 2004 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 48.97 | 1:41.27 | 2:39.40 | 3:28.93 | |||
9 | Laura-Marie Høj | 2003 | Horsens Svømmeklub | 53.99 | 1:46.28 | 2:43.85 | 3:29.72 | |||
10 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 52.49 | 1:46.97 | 2:47.27 | 3:34.46 | |||
11 | Sille Busk Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 59.78 | 2:00.32 | 3:03.61 | 3:55.34 | |||
- | Nanna Nørgaard | 2004 | Horsens Svømmeklub | DSQ | 2 brystbenspark 100m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 02 november 2014 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:39 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix Herning 2014 | Udskriftsdato | 02 november 2014 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 13:34 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2014 |
Løb 29, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Martin Grønning | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 1:01.35 | 2:08.11 | 3:15.41 | 4:22.60 | 8:47.22 | ||
5:28.53 | 6:35.46 | 7:42.21 | ||||||||
2 | Victor Kjær Eskildsen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 1:06.54 | 2:20.29 | 3:34.51 | 4:51.19 | 9:53.00 | ||
6:06.64 | 7:22.71 | 8:40.41 | ||||||||
Løb 29, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Dan Izhar-Larsen | 1999 | IHF Svømning | 1:02.83 | 2:12.15 | 3:22.64 | 4:33.05 | 9:14.45 | ||
5:43.59 | 6:54.45 | 8:05.54 | ||||||||
2 | Jens Riisgaard | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:10.78 | 2:24.15 | 3:34.48 | 4:46.56 | 9:29.18 | ||
5:58.78 | 7:11.05 | 8:21.19 | ||||||||
3 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 1:09.93 | 2:24.58 | 3:37.41 | 4:51.82 | 9:29.21 | ||
6:02.10 | 7:11.91 | 8:21.82 | ||||||||
4 | Søren Wolf | 2000 | IHF Svømning | 1:05.73 | 2:19.11 | 3:32.33 | 4:44.45 | 9:29.45 | ||
5:56.79 | 7:09.62 | 8:20.59 | ||||||||
5 | Arnas Jefimanka | 1999 | Herning Svømmeklub | 1:04.98 | 2:16.59 | 3:28.65 | 4:41.08 | 9:32.58 | ||
5:54.85 | 7:08.84 | 8:21.65 | ||||||||
6 | Magnus Boldrup Birn | 2000 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:06.18 | 2:19.15 | 3:32.98 | 4:47.02 | 9:39.32 | ||
6:00.60 | 7:15.35 | 8:28.54 | ||||||||
7 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 1:08.01 | 2:21.29 | 3:34.44 | 4:48.31 | 9:48.49 | ||
6:03.11 | 7:18.51 | 8:34.41 | ||||||||
8 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | Horsens Svømmeklub | 1:10.85 | 2:26.43 | 3:42.27 | 4:57.95 | 9:54.43 | ||
6:13.86 | 7:29.77 | 8:44.18 | ||||||||
9 | Johan Reimer | 2000 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:08.43 | 2:22.76 | 3:38.18 | 4:54.75 | 10:02.42 | ||
6:12.44 | 7:29.61 | 8:45.90 | ||||||||
10 | Frederick K. Madsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 1:08.37 | 2:23.10 | 3:40.09 | 4:57.82 | 10:02.48 | ||
6:15.38 | 7:32.86 | 8:48.92 | ||||||||
11 | Anton Borg Hjort | 2000 | Lyseng IF | 1:10.73 | 2:27.35 | 3:43.65 | 5:01.53 | 10:06.74 | ||
6:18.84 | 7:35.70 | 8:52.91 | ||||||||
12 | Oliver Østergaard Hansen | 2000 | Brædstrup Svømmeklub | 1:09.42 | 2:26.69 | 3:46.51 | 5:07.44 | 10:24.60 | ||
6:28.48 | 7:50.03 | 9:10.47 | ||||||||
13 | Lukas Kristensen | 2000 | Lyseng IF | 1:13.72 | 2:32.60 | 3:52.14 | 5:12.29 | 10:27.63 | ||
6:32.75 | 7:51.92 | 9:11.73 | ||||||||
14 | Andreas Rasmussen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 1:14.21 | 2:35.59 | 3:56.27 | 5:18.49 | 10:32.82 | ||
6:37.58 | 7:57.56 | 9:16.49 | ||||||||
15 | Søren B. Jeppesen | 1999 | Herning Svømmeklub | 1:06.92 | 2:23.86 | 3:47.99 | 5:10.75 | 10:55.60 | ||
6:45.04 | 8:22.37 | 9:38.81 | ||||||||
Løb 29, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Oskar Lindholm | 2001 | Lyseng IF | 1:07.53 | 2:20.50 | 3:33.74 | 4:46.34 | 9:32.89 | ||
5:59.15 | 7:11.10 | 8:22.67 | ||||||||
2 | Aksel Skrydstrup | 2001 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:07.95 | 2:21.45 | 3:35.53 | 4:50.33 | 9:45.99 | ||
6:05.36 | 7:19.94 | 8:34.01 | ||||||||
3 | Mathias Rasmussen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 1:10.88 | 2:25.64 | 3:40.72 | 4:55.87 | 9:53.20 | ||
6:10.00 | 7:24.23 | 8:39.43 | ||||||||
4 | Magnus Mikkelsen | 2001 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:10.01 | 2:25.75 | 3:41.25 | 4:57.54 | 9:54.29 | ||
6:13.21 | 7:28.37 | 8:43.19 | ||||||||
5 | Jacob Hopff | 2001 | Holstebro Svømme Club | 1:08.82 | 2:26.28 | 3:44.74 | 5:03.66 | 10:23.35 | ||
6:23.01 | 7:44.71 | 9:04.02 | ||||||||
6 | Julius Henriksen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 1:17.25 | 2:38.06 | 3:59.26 | 5:19.52 | 10:41.43 | ||
6:39.58 | 8:00.70 | 9:21.74 | ||||||||
7 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 1:19.42 | 2:43.39 | 4:08.59 | 5:33.64 | 11:14.06 | ||
6:59.32 | 8:25.47 | 9:51.98 | ||||||||
8 | Mathias Plog Jensen | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 1:21.88 | 2:50.45 | 4:19.68 | 5:48.77 | 11:38.95 | ||
7:17.41 | 8:45.60 | 10:13.19 | ||||||||
9 | Jacob Lund | 2001 | Skanderborg Svømmeklub | 1:18.16 | 2:49.15 | 4:18.46 | 5:48.71 | 11:45.84 | ||
7:19.68 | 8:49.56 | 10:21.96 | ||||||||
10 | Vilhelm Damm Thorsell | 2002 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:25.00 | 2:56.25 | 4:29.20 | 6:03.16 | 12:06.04 | ||
7:37.07 | 9:09.50 | 10:40.09 | ||||||||
11 | Mikkel Vedel | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 1:31.79 | 3:17.84 | 5:06.87 | 6:57.74 | 14:09.26 | ||
8:48.08 | 10:38.49 | 12:27.52 | ||||||||
Løb 29, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Alexander L. Bjørn | 2003 | Ikast Svømmeklub | 1:27.83 | 3:00.72 | 4:33.11 | 6:06.63 | 12:05.83 | ||
7:38.06 | 9:09.21 | 10:39.75 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 02 november 2014 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:34 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix Herning 2014 | Udskriftsdato | 02 november 2014 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 14:14 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2014 |
Løb 30, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1900-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Mia Kynde | 1994 | Lyseng IF | 1:09.99 | 2:25.06 | 3:40.39 | 4:56.06 | 10:03.72 | ||
6:12.13 | 7:28.82 | 8:47.23 | ||||||||
Løb 30, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | A6 | 1:07.26 | 2:18.53 | 3:30.27 | 4:41.91 | 9:29.87 | ||
5:54.36 | 7:06.51 | 8:19.20 | ||||||||
2 | Frederikke Asfeldt | 1999 | Herning Svømmeklub | 1:10.34 | 2:25.27 | 3:40.22 | 4:55.35 | 9:53.40 | ||
6:10.65 | 7:25.56 | 8:40.67 | ||||||||
3 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | Horsens Svømmeklub | 1:11.05 | 2:26.80 | 3:43.16 | 5:00.12 | 10:06.50 | ||
6:17.45 | 7:34.46 | 8:52.30 | ||||||||
4 | Dianna Au | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:15.62 | 2:35.34 | 3:54.35 | 5:13.03 | 10:17.23 | ||
6:29.42 | 7:45.49 | 9:01.60 | ||||||||
5 | Line Mia Jensen | 2000 | Herning Svømmeklub | 1:17.19 | 2:40.02 | 4:03.64 | 5:26.32 | 10:57.00 | ||
6:49.32 | 8:12.21 | 9:35.56 | ||||||||
6 | Ida Lykke Therkildsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 1:21.22 | 2:46.40 | 4:11.14 | 5:35.94 | 11:12.22 | ||
7:01.03 | 8:26.30 | 9:50.24 | ||||||||
7 | Elisabeth Pedersen | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | 1:19.88 | 2:44.39 | 4:10.29 | 5:36.95 | 11:25.47 | ||
7:04.32 | 8:32.61 | 10:01.92 | ||||||||
8 | Amalie Skov | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 1:22.27 | 2:50.40 | 4:19.06 | 5:47.40 | 11:36.46 | ||
7:15.08 | 8:43.48 | 10:11.50 | ||||||||
9 | Caroline M. Knudsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 1:21.72 | 2:51.04 | 4:21.16 | 5:50.32 | 11:49.48 | ||
7:23.02 | 8:53.94 | 10:26.01 | ||||||||
Løb 30, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Katja Petersson | 2001 | A6 | 1:09.52 | 2:23.91 | 3:38.35 | 4:51.66 | 9:44.16 | ||
6:04.96 | 7:18.98 | 8:32.34 | ||||||||
2 | Line Johannsen | 2001 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:10.13 | 2:25.57 | 3:41.76 | 4:56.85 | 9:54.29 | ||
6:11.61 | 7:26.53 | 8:41.00 | ||||||||
3 | Ida Bøgh Hald | 2001 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:11.09 | 2:26.46 | 3:43.61 | 5:00.82 | 10:07.40 | ||
6:17.84 | 7:35.29 | 8:52.52 | ||||||||
4 | Esther Flø | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 1:16.19 | 2:37.54 | 3:56.23 | 5:16.94 | 10:27.86 | ||
6:34.95 | 7:53.55 | 9:12.64 | ||||||||
5 | Laura Gam | 2001 | Herning Svømmeklub | 1:17.19 | 2:39.41 | 4:03.19 | 5:26.68 | 10:52.87 | ||
6:49.45 | 8:12.26 | 9:34.45 | ||||||||
6 | Frederikke Kruse | 2002 | Herning Svømmeklub | 1:20.86 | 2:45.39 | 4:09.86 | 5:33.78 | 11:08.67 | ||
6:58.77 | 8:23.95 | 9:48.52 | ||||||||
7 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:18.56 | 2:44.61 | 4:10.59 | 5:36.59 | 11:13.10 | ||
7:02.21 | 8:26.92 | 9:52.00 | ||||||||
8 | Sascha Lausten | 2002 | Ikast Svømmeklub | 1:23.71 | 2:47.98 | 4:12.70 | 5:39.03 | 11:19.75 | ||
7:04.13 | 8:30.33 | 9:57.04 | ||||||||
9 | Birgitte Morre Pedersen | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 1:24.05 | 2:53.39 | 4:23.87 | 5:54.76 | 11:42.92 | ||
7:22.99 | 8:50.82 | 10:19.51 | ||||||||
10 | Anne Wenzell | 2001 | Herning Svømmeklub | 1:22.75 | 2:50.49 | 4:19.56 | 5:49.44 | 11:43.70 | ||
7:18.61 | 8:48.48 | 10:17.85 | ||||||||
11 | Emilia Juhl Leiszner | 2002 | Horsens Svømmeklub | 1:24.46 | 2:54.79 | 4:28.79 | 6:02.48 | 12:07.06 | ||
7:36.01 | 9:07.69 | 10:39.50 | ||||||||
12 | Anne Almvig | 2001 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:27.36 | 3:02.09 | 4:36.56 | 6:12.16 | 12:22.49 | ||
7:46.42 | 9:19.98 | 10:53.02 | ||||||||
13 | Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 1:25.22 | 3:00.83 | 4:38.68 | 6:18.03 | 13:00.23 | ||
8:01.40 | 9:42.46 | 11:23.44 | ||||||||
Løb 30, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 1:25.74 | 3:00.48 | 4:36.61 | 6:11.84 | 12:23.12 | ||
7:47.10 | 9:21.01 | 10:54.72 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 02 november 2014 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:14 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix Herning 2014 | Udskriftsdato | 02 november 2014 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 14:24 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2014 |
Løb 31, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1900-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Simon B. Jeppesen | 1997 | Herning Svømmeklub | 28.85 | 1:00.85 | 1:34.36 | 2:07.46 | |||
2 | Mikkel B. Høgild | 1998 | Herning Svømmeklub | 29.87 | 1:02.80 | 1:35.20 | 2:09.09 | |||
3 | Anthon Løbner | 1997 | Lyseng IF | 32.33 | 1:10.52 | 1:47.50 | 2:26.32 | |||
Løb 31, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Arnas Jefimanka | 1999 | Herning Svømmeklub | 30.59 | 1:05.18 | 1:41.03 | 2:17.04 | |||
2 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | A6 | 32.38 | 1:09.51 | 1:47.43 | 2:23.45 | |||
3 | Søren B. Jeppesen | 1999 | Herning Svømmeklub | 31.48 | 1:06.33 | 1:46.01 | 2:25.12 | |||
4 | Toke Michaelsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 31.80 | 1:07.80 | 1:45.71 | 2:25.53 | |||
5 | Daniel H. Johannesen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 33.98 | 1:11.37 | 1:50.37 | 2:30.86 | |||
6 | Bastian Løve Høegh | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 39.66 | 1:29.37 | 2:19.11 | 3:08.08 | |||
- | Frederik Nørgaard | 1999 | Skive Svømmeklub Poseidon | DNS | ||||||
- | Mikkel Gade | 1999 | Svømmeklubben Grindsted | DNS | ||||||
- | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | Horsens Svømmeklub | DNF | ||||||
- | Dan Izhar-Larsen | 1999 | IHF Svømning | DSQ | Ej samt berør 200m | |||||
Løb 31, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Magnus A H Christensen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 37.18 | 1:19.58 | 2:05.27 | 2:55.87 | |||
2 | Oliver Frølund | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 39.20 | 1:23.99 | 2:10.07 | 2:56.76 | |||
3 | Markus Bjørnestad | 2002 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 38.36 | 1:24.76 | 2:13.76 | 3:01.92 | |||
4 | Adam Tavs Andersen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 43.93 | 1:37.72 | 2:35.85 | 3:34.98 | |||
- | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 02 november 2014 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:24 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix Herning 2014 | Udskriftsdato | 02 november 2014 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 14:28 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2014 |
Løb 32, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1900-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mia Kynde | 1994 | Lyseng IF | 34.27 | 1:16.83 | 2:00.40 | 2:44.61 | |||
2 | Trine G. Sørensen | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 42.42 | 1:34.61 | 2:28.57 | 3:17.45 | |||
Løb 32, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mette Flaskager | 1999 | Ikast Svømmeklub | 35.32 | 1:15.06 | 1:55.21 | 2:34.36 | |||
Løb 32, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mia Seehausen | 2001 | Lyseng IF | 32.87 | 1:12.42 | 1:54.65 | 2:38.11 | |||
2 | Vera Veronica Jervidalo | 2001 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 43.67 | 1:34.01 | 2:24.71 | 3:12.24 | |||
3 | Isabella Bach | 2002 | Holstebro Svømme Club | 40.63 | 1:29.87 | 2:21.74 | 3:13.60 | |||
- | Frederikke Suhnsen | 2002 | Herning Svømmeklub | DSQ | Crawlben 75m | |||||
Løb 32, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Amalie Kristensen | 2003 | Herning Svømmeklub | 48.38 | 1:41.73 | 2:36.31 | 3:28.31 | |||
2 | Cecilie Christiansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 47.59 | 1:41.34 | 2:40.58 | 3:38.62 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 02 november 2014 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:28 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix Herning 2014 | Udskriftsdato | 02 november 2014 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 15:23 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2014 |
Løb 33, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jakob Brinkmann | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 31.88 | 1:08.43 | |||||
2 | Martin Grønning | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 35.67 | 1:15.32 | |||||
3 | Simon Sønderriis | 1997 | Lyseng IF | 36.59 | 1:17.07 | |||||
4 | Martin Harder Bruun | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 37.84 | 1:18.11 | |||||
5 | Johannes Hjertmann | 1998 | Lyseng IF | 37.54 | 1:20.95 | |||||
6 | Martin Holmershøj | 1998 | Ikast Svømmeklub | 38.76 | 1:23.33 | |||||
7 | Anders Ballisager Hansen | 1998 | Brædstrup Svømmeklub | 48.38 | 1:39.61 | |||||
- | Magnus Fallesen | 1998 | Herning Svømmeklub | DSQ | flyben før ads. arme | |||||
Løb 33, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Magnus B. Høgild | 1999 | Herning Svømmeklub | 34.43 | 1:10.42 | |||||
2 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 33.71 | 1:11.58 | |||||
3 | Toke Michaelsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 34.56 | 1:12.16 | |||||
4 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 34.62 | 1:12.94 | |||||
5 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | Horsens Svømmeklub | 35.63 | 1:16.15 | |||||
6 | Lucas Christoffersen | 2000 | Herning Svømmeklub | 36.02 | 1:16.43 | |||||
7 | Jens Grarup | 1999 | Herning Svømmeklub | 36.55 | 1:16.74 | |||||
8 | Sander Schmidt | 1999 | Horsens Svømmeklub | 36.46 | 1:16.83 | |||||
9 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 36.00 | 1:18.02 | |||||
10 | Markus Kjeldsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 37.54 | 1:19.03 | |||||
11 | Frederik Nørgaard | 1999 | Skive Svømmeklub Poseidon | 38.49 | 1:19.15 | |||||
12 | Viktor Bull Kramer | 2000 | Horsens Svømmeklub | 38.80 | 1:21.59 | |||||
13 | Jacob Schultz | 1999 | Holstebro Svømme Club | 39.65 | 1:21.73 | |||||
14 | Oliver Høyer | 2000 | Lyseng IF | 39.00 | 1:23.67 | |||||
15 | Lukas Kristensen | 2000 | Lyseng IF | 39.45 | 1:24.17 | |||||
16 | Jonas Kongerslev | 1999 | Holstebro Svømme Club | 38.88 | 1:24.22 | |||||
17 | Christian Juul Jensen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 40.38 | 1:25.87 | |||||
18 | Tobias Meier | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | 41.97 | 1:27.12 | |||||
19 | Johannes Møller Jacobsen | 1999 | Skanderborg Svømmeklub | 44.81 | 1:35.39 | |||||
20 | Marcus Hørup | 1999 | Skive Svømmeklub Poseidon | 46.66 | 1:37.09 | |||||
21 | Andreas Daugaard Madsen | 1999 | Svømmeklubben Grindsted | 46.02 | 1:39.06 | |||||
22 | David Andresen | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | 47.69 | 1:43.01 | |||||
- | Esben Vad Arentoft | 1999 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Jacob F. Frederiksen | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Marco Just Jensen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 33, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Aksel Skrydstrup | 2001 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 34.48 | 1:13.68 | |||||
2 | Jens Sørensen | 2001 | Herning Svømmeklub | 37.52 | 1:19.39 | |||||
3 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | Herning Svømmeklub | 38.13 | 1:20.02 | |||||
4 | Andreas Grønkjær Frost | 2001 | Horsens Svømmeklub | 40.03 | 1:23.73 | |||||
5 | Magnus Dyg Holme | 2002 | Ikast Svømmeklub | 40.02 | 1:23.87 | |||||
6 | Jacob Lund | 2001 | Skanderborg Svømmeklub | 40.81 | 1:24.25 | |||||
7 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | Ikast Svømmeklub | 39.37 | 1:24.42 | |||||
8 | Mathias Rasmussen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 40.33 | 1:24.83 | |||||
9 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 40.98 | 1:26.65 | |||||
10 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 41.65 | 1:26.68 | |||||
11 | Victor Bjerre | 2001 | Herning Svømmeklub | 40.47 | 1:26.97 | |||||
12 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 44.92 | 1:33.76 | |||||
13 | Mikkel Søby | 2001 | Holstebro Svømme Club | 45.09 | 1:35.99 | |||||
13 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 45.96 | 1:35.99 | |||||
15 | Anders Nedergaard Jensen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 46.03 | 1:37.44 | |||||
16 | Robert Udbye | 2002 | Herning Svømmeklub | 45.61 | 1:37.93 | |||||
17 | Mathias Dyrmose | 2001 | Holstebro Svømme Club | 48.49 | 1:38.86 | |||||
18 | Andreas Hansen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 47.75 | 1:40.15 | |||||
19 | Halfdan Krogh Lund | 2002 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 47.58 | 1:41.40 | |||||
20 | Vilhelm Damm Thorsell | 2002 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 49.41 | 1:41.54 | |||||
21 | Oskar Allerslev | 2002 | Holstebro Svømme Club | 48.37 | 1:42.29 | |||||
22 | Daniel Gallacher | 2002 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 48.18 | 1:42.43 | |||||
23 | Alexander Korsager Elkjær | 2001 | Lyseng IF | 50.90 | 1:45.42 | |||||
24 | Ejnar Truelsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 50.96 | 1:46.14 | |||||
25 | Marcus Koed | 2001 | Horsens Svømmeklub | 53.72 | 1:51.55 | |||||
26 | Mads Lund | 2002 | Holstebro Svømme Club | 54.12 | 1:53.81 | |||||
- | Jeppe Ballisager Hansen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mads Mazur Pedersen | 2002 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
- | Magnus Mikkelsen | 2001 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Daniel Poulsen | 2001 | Svømmeklubben Grindsted | DSQ | Asynkrone ben | |||||
- | Hannibal Nørgård Petersen | 2002 | Herning Svømmeklub | DSQ | Dbl armtag 25m | |||||
- | Lau Barbesgaard | 2002 | Herning Svømmeklub | DSQ | Asynkrone ben | |||||
Løb 33, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | William Sloth | 2003 | Lyseng IF | 47.54 | 1:39.72 | |||||
2 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 49.50 | 1:41.57 | |||||
3 | Julius Agerbo Modin | 2003 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 50.46 | 1:42.66 | |||||
4 | Theis Dalgaard | 2004 | Horsens Svømmeklub | 49.63 | 1:42.85 | |||||
5 | Frederik Lindholm | 2004 | Lyseng IF | 50.70 | 1:43.92 | |||||
6 | Noah Brendholdt | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 50.69 | 1:44.54 | |||||
7 | Valdemar Vind Sejr | 2003 | Lyseng IF | 53.42 | 1:49.65 | |||||
8 | Hjalte Ahnfeldt | 2003 | Brædstrup Svømmeklub | 53.73 | 1:49.84 | |||||
9 | Valdemar Wichmann | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 52.56 | 1:50.39 | |||||
10 | Anton Poulsen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 54.55 | 1:51.13 | |||||
11 | Alexander Mortensen | 2004 | Herning Svømmeklub | 54.56 | 1:51.41 | |||||
12 | Benjamin Hedeby | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 54.37 | 1:53.68 | |||||
13 | Noah Lebæk Andersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 55.08 | 1:54.75 | |||||
14 | Rasmus Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 57.05 | 1:57.52 | |||||
15 | Jonas Klarskov Nielsen | 2003 | Herning Svømmeklub | 57.07 | 2:02.96 | |||||
16 | Lauge Ahnfeldt | 2005 | Brædstrup Svømmeklub | 1:00.06 | 2:06.35 | |||||
17 | Magnus Dalsgaard Pedersen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 1:01.99 | 2:07.56 | |||||
18 | Viktor Dalsgaard Pedersen | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | 1:08.04 | 2:22.77 | |||||
- | Kristoffer Jonassen | 2003 | Herning Svømmeklub | DSQ | Ej samt berør 50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 02 november 2014 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:23 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix Herning 2014 | Udskriftsdato | 02 november 2014 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 15:57 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2014 |
Løb 34, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1900-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julie D. Hald | 1996 | Herning Svømmeklub | 35.02 | 1:12.41 | |||||
2 | Isabel Mass | 1998 | A6 | 38.35 | 1:19.68 | |||||
3 | Josephine Frede Bundgaard | 1997 | Lyseng IF | 37.70 | 1:19.69 | |||||
4 | Johanne Krogh Lund | 1995 | Horsens Svømmeklub | 38.85 | 1:21.48 | |||||
5 | Emma F. Sørensen | 1998 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 41.91 | 1:28.05 | |||||
6 | Camilla Puk Jensen | 1998 | Herning Svømmeklub | 42.69 | 1:29.44 | |||||
7 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 43.92 | 1:30.02 | |||||
8 | Marie Juhl Jensen | 1996 | Lyseng IF | 48.81 | 1:39.59 | |||||
Løb 34, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Malene Bang | 1999 | A6 | 35.91 | 1:14.50 | |||||
2 | Julie Kepp Jensen | 2000 | A6 | 37.13 | 1:17.75 | |||||
3 | Astrid Dyrmose Kestner | 2000 | A6 | 38.17 | 1:20.75 | |||||
4 | Emma Sand Majlund | 1999 | Herning Svømmeklub | 39.40 | 1:23.22 | |||||
5 | Frederikke Asfeldt | 1999 | Herning Svømmeklub | 40.76 | 1:23.33 | |||||
6 | Dianna Au | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 41.06 | 1:23.86 | |||||
7 | Helena V. Ellling | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 40.52 | 1:23.95 | |||||
8 | Freya R. Andersen | 2000 | Herning Svømmeklub | 42.12 | 1:28.31 | |||||
9 | Mette Høgild Svane | 2000 | Herning Svømmeklub | 42.46 | 1:29.39 | |||||
10 | Nanna Sund | 2000 | Horsens Svømmeklub | 46.71 | 1:35.82 | |||||
11 | Emilie Ravnholt | 2000 | Skanderborg Svømmeklub | 47.01 | 1:36.45 | |||||
12 | Emma Docherdahl | 2000 | Skanderborg Svømmeklub | 45.52 | 1:36.87 | |||||
13 | Louise Xia Klogborg | 2000 | Holstebro Svømme Club | 46.88 | 1:37.57 | |||||
14 | Line Lohmann Rasmussen | 1999 | Brædstrup Svømmeklub | 47.48 | 1:39.88 | |||||
15 | Amalie Skov | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 48.64 | 1:42.26 | |||||
16 | Lærke Meyer | 2000 | Ikast Svømmeklub | 49.14 | 1:43.28 | |||||
17 | Laura Ælmholdt | 1999 | Ikast Svømmeklub | 50.98 | 1:48.99 | |||||
- | Michelle V. Riishede | 2000 | Brædstrup Svømmeklub | DSQ | asynkrone ben | |||||
Løb 34, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Michelle Franow | 2001 | Horsens Svømmeklub | 36.88 | 1:17.91 | |||||
2 | Line Johannsen | 2001 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 37.95 | 1:21.09 | |||||
3 | Sille Ibsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 39.88 | 1:22.96 | |||||
4 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 39.45 | 1:23.01 | |||||
5 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | A6 | 39.89 | 1:24.50 | |||||
6 | Laura Gam | 2001 | Herning Svømmeklub | 41.57 | 1:25.23 | |||||
7 | Esther Flø | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 40.71 | 1:25.68 | |||||
8 | Ida Bøgh Hald | 2001 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 39.90 | 1:25.79 | |||||
9 | Josefine Due Christensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 41.51 | 1:25.92 | |||||
10 | Sascha Lausten | 2002 | Ikast Svømmeklub | 41.38 | 1:26.87 | |||||
11 | Emilie Knudsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 43.01 | 1:27.24 | |||||
12 | Mathilde Hvass Olesen | 2001 | Lyseng IF | 42.27 | 1:29.47 | |||||
13 | Alberte Schnieber Klausen | 2002 | Herning Svømmeklub | 44.18 | 1:30.65 | |||||
14 | Amalie Vilstrup | 2002 | Herning Svømmeklub | 44.19 | 1:31.01 | |||||
15 | Olivia Poulsen | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 43.65 | 1:31.92 | |||||
16 | Thilde Rud Iversen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 44.14 | 1:32.65 | |||||
17 | Mie Buch Nielsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 45.37 | 1:33.80 | |||||
18 | Signe Storm Rasmussen | 2001 | Lyseng IF | 44.81 | 1:34.24 | |||||
19 | Pernille Koch Sinding | 2002 | Herning Svømmeklub | 44.99 | 1:34.42 | |||||
20 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 46.44 | 1:35.48 | |||||
21 | Sofia Louise Dahl | 2002 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 44.50 | 1:35.53 | |||||
22 | Frederikke Brændgaard | 2001 | Horsens Svømmeklub | 45.75 | 1:35.56 | |||||
23 | Emma L. S. Cameron | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 45.57 | 1:36.55 | |||||
24 | Josefine Mikkelsen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 45.14 | 1:36.80 | |||||
25 | Caroline Worm Hansen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 47.44 | 1:37.09 | |||||
26 | Nicoline Walentin Nørgaar | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 46.92 | 1:37.75 | |||||
27 | Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 45.91 | 1:38.63 | |||||
28 | Ida Sund | 2002 | Horsens Svømmeklub | 47.90 | 1:39.86 | |||||
29 | Frida Jensen | 2002 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 48.07 | 1:40.71 | |||||
30 | Emilia Juhl Leiszner | 2002 | Horsens Svømmeklub | 47.48 | 1:42.38 | |||||
31 | Anne Almvig | 2001 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 50.17 | 1:43.86 | |||||
31 | Maja Brinkmann | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 49.82 | 1:43.86 | |||||
33 | Sara Gade | 2002 | Ikast Svømmeklub | 49.39 | 1:44.74 | |||||
34 | Julie B. Andersen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 50.40 | 1:45.21 | |||||
35 | Julia Harpøth | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 50.36 | 1:45.98 | |||||
36 | Nanna Svostrup Clausen | 2002 | Lyseng IF | 51.39 | 1:46.63 | |||||
37 | Astrid Crone Jespersen | 2002 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 51.22 | 1:47.14 | |||||
38 | Jasmin Jespersen | 2002 | Silkeborg Svømmeklub | 52.17 | 1:48.11 | |||||
39 | Henriette Yong Klogborg | 2002 | Holstebro Svømme Club | 52.14 | 1:49.67 | |||||
39 | Sara Fiil Jensen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 51.70 | 1:49.67 | |||||
41 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | Horsens Svømmeklub | 55.21 | 1:52.97 | |||||
42 | Iben K. Zachariassen | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 53.95 | 1:54.71 | |||||
43 | Emma Jeppesen Krøyer | 2001 | Skanderborg Svømmeklub | 58.01 | 1:57.58 | |||||
44 | Hannah Pedersen | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 56.87 | 2:02.43 | |||||
45 | Stine Saaby Buur Andersen | 2002 | Herning Svømmeklub | 1:00.38 | 2:07.01 | |||||
46 | Cecilie Madsen | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | 1:05.73 | 2:14.13 | |||||
Løb 34, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | Herning Svømmeklub | 45.01 | 1:33.81 | |||||
2 | Solvej Kofoed Lund | 2003 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 46.04 | 1:33.84 | |||||
3 | Karoline Lagoni | 2003 | Horsens Svømmeklub | 45.54 | 1:36.34 | |||||
4 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | Holstebro Svømme Club | 48.19 | 1:36.75 | |||||
5 | Anne Katrine Ryhammer | 2003 | Lyseng IF | 47.23 | 1:37.09 | |||||
6 | Caroline Sørensen | 2003 | Lyseng IF | 47.62 | 1:37.81 | |||||
7 | Amalie Kristensen | 2003 | Herning Svømmeklub | 48.79 | 1:39.58 | |||||
8 | Anna Bull Kramer | 2003 | Horsens Svømmeklub | 47.14 | 1:40.27 | |||||
9 | Emma Varrisboel | 2003 | Lyseng IF | 1:40.87 | ||||||
10 | Laura Marie Dige | 2004 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 51.86 | 1:46.58 | |||||
11 | Sofie S. Aaby Nielsen | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 50.61 | 1:46.89 | |||||
12 | Cecilie Vad Andersen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 51.19 | 1:47.23 | |||||
13 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 52.23 | 1:47.25 | |||||
14 | Eva Hjort | 2004 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 54.22 | 1:49.20 | |||||
15 | Sille Busk Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 55.33 | 1:52.77 | |||||
16 | Line Frederiksen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 55.20 | 1:53.24 | |||||
17 | Signe Fuglsang | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 52.90 | 1:53.93 | |||||
18 | Laura Pedersen | 2004 | Herning Svømmeklub | 56.16 | 1:56.36 | |||||
19 | Asta Buur Ovesen | 2004 | Herning Svømmeklub | 55.57 | 1:57.06 | |||||
20 | Lotte Liv Jensen | 2004 | Herning Svømmeklub | 57.05 | 1:59.35 | |||||
21 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:01.33 | 2:07.25 | |||||
22 | Lærke Nygaard Bertelsen | 2004 | Herning Svømmeklub | 1:02.05 | 2:11.48 | |||||
23 | Ingeborg Späth Larsen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 1:02.61 | 2:12.04 | |||||
24 | Line Lindhardt Nielsen | 2004 | Herning Svømmeklub | 1:08.80 | 2:24.70 | |||||
25 | Agnete Barbesgaard | 2003 | Herning Svømmeklub | 1:11.11 | 2:30.14 | |||||
- | Julie Nielsen | 2003 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Aida Nezam | 2003 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | DSQ | 2 armtag u vand 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 02 november 2014 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:57 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | TYR Grandprix Herning 2014 | Udskriftsdato | 02 november 2014 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 16:11 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2014 |
Løb 35, 8x50 Mix Special, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Stm 1 | 0 | Swim Team Midtjylland | 3:55.99 | ||||||
Emma Sand Majlund | 1999 | 34.43 | 34.43 | |||||||
Magnus B. Høgild | 1999 | 31.56 | 1:05.99 | |||||||
Trine Kjøngerskov | 2000 | 28.91 | 1:34.90 | |||||||
Magnus Fallesen | 1998 | |||||||||
Robert Asfeldt | 1996 | |||||||||
Julie D. Hald | 1996 | 3:02.43 | 3:02.43 | |||||||
Simon B. Jeppesen | 1997 | 26.22 | 3:28.65 | |||||||
Stinne Sørensen | 1999 | 27.34 | 3:55.99 | |||||||
2 | Horsens Mix 1 | 0 | Horsens Svømmeklub | 4:08.74 | ||||||
Cecilie B. Andersen | 2001 | 33.60 | 33.60 | |||||||
Nicolai Vad Kruse | 1999 | 33.11 | 1:06.71 | |||||||
Amalie Bach Nielsen | 1999 | 29.59 | 1:36.30 | |||||||
Sander Schmidt | 1999 | |||||||||
Rasmus Udbye | 2000 | |||||||||
Sille Ibsen | 2001 | 3:08.81 | 3:08.81 | |||||||
Daniel H. Johannesen | 1999 | 30.34 | 3:39.15 | |||||||
Michelle Franow | 2001 | 29.59 | 4:08.74 | |||||||
3 | Aarhus Swim Mix 1 | 0 | Aarhus Swim | 4:08.77 | ||||||
Ida Bøgh Hald | 2001 | 34.69 | 34.69 | |||||||
Aksel Skrydstrup | 2001 | 34.07 | 1:08.76 | |||||||
Mia Seehausen | 2001 | 30.29 | 1:39.05 | |||||||
Simon Sønderriis | 1997 | |||||||||
Magnus Boldrup Birn | 2000 | |||||||||
Josephine Frede Bundgaard | 1997 | 3:12.19 | 3:12.19 | |||||||
Magnus Mikkelsen | 2001 | 27.82 | 3:40.01 | |||||||
Mia Kynde | 1994 | 28.76 | 4:08.77 | |||||||
4 | Silkeborg Mix 1 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 4:11.45 | ||||||
Nicoline Bredahl | 2000 | 33.38 | 33.38 | |||||||
Martin Harder Bruun | 1998 | 34.06 | 1:07.44 | |||||||
Helena V. Ellling | 2000 | 32.13 | 1:39.57 | |||||||
Markus Kjeldsen | 2000 | |||||||||
Martin Grønning | 1997 | |||||||||
Esther Flø | 2001 | 3:13.27 | 3:13.27 | |||||||
Mikkel Kirkegaard | 1999 | 29.10 | 3:42.37 | |||||||
Dianna Au | 2000 | 29.08 | 4:11.45 | |||||||
5 | Horsens Mix 2 | 0 | Horsens Svømmeklub | 4:16.50 | ||||||
Cecilie Grøndal | 2002 | 35.14 | 35.14 | |||||||
Nicklas Steen Hansen | 1999 | 31.81 | 1:06.95 | |||||||
Josefine Due Christensen | 2001 | 32.05 | 1:39.00 | |||||||
Victor Kjær Eskildsen | 1997 | |||||||||
Mathias Dalsgaard | 2000 | |||||||||
Johanne Krogh Lund | 1995 | 3:15.32 | 3:15.32 | |||||||
Christian Juul Jensen | 2000 | 30.31 | 3:45.63 | |||||||
Mie Buch Nielsen | 2001 | 30.87 | 4:16.50 | |||||||
6 | Stm 2 | 0 | Swim Team Midtjylland | 4:19.68 | ||||||
Freya R. Andersen | 2000 | 34.35 | 34.35 | |||||||
Lucas Christoffersen | 2000 | 34.87 | 1:09.22 | |||||||
Mette Høgild Svane | 2000 | 33.42 | 1:42.64 | |||||||
Jens Sørensen | 2001 | |||||||||
Arnas Jefimanka | 1999 | |||||||||
Laura Gam | 2001 | 3:21.60 | 3:21.60 | |||||||
Søren B. Jeppesen | 1999 | 29.11 | 3:50.71 | |||||||
Amalie Søby Mortensen | 2001 | 28.97 | 4:19.68 | |||||||
7 | Aarhus Swim Mix 2 | 0 | Aarhus Swim | 4:26.62 | ||||||
Marie Juhl Jensen | 1996 | 39.72 | 39.72 | |||||||
Anthon Løbner | 1997 | 33.77 | 1:13.49 | |||||||
Mathilde Hvass Olesen | 2001 | 49.86 | 2:03.35 | |||||||
Oskar Lindholm | 2001 | |||||||||
Johan Reimer | 2000 | |||||||||
Line Johannsen | 2001 | 3:55.50 | 3:55.50 | |||||||
Søren Wolf | 2000 | 31.12 | 4:26.62 | |||||||
Yasmina Kristiensen | 2000 | 4:26.62 | ||||||||
8 | Isk Mix 1 | 1998 | Ikast Svømmeklub | 4:31.38 | ||||||
Emilie Knudsen | 2002 | 35.29 | 35.29 | |||||||
Rasmus Sander Berggreen | 2001 | 37.23 | 1:12.52 | |||||||
Mette Flaskager | 1999 | 31.21 | 1:43.73 | |||||||
Martin Holmershøj | 1998 | |||||||||
Frederick K. Madsen | 1999 | |||||||||
Sascha Lausten | 2002 | 3:27.74 | 3:27.74 | |||||||
Magnus Dyg Holme | 2002 | 33.38 | 4:01.12 | |||||||
Amanda Meldgaard | 1999 | 30.26 | 4:31.38 | |||||||
9 | Hsc Mix 1 | 0 | Holstebro Svømme Club | 4:37.40 | ||||||
Mathilde Marthedal Markma | 2001 | 37.73 | 37.73 | |||||||
Mathias Rasmussen | 2001 | 39.25 | 1:16.98 | |||||||
Isabella Bach | 2002 | 33.24 | 1:50.22 | |||||||
Jonas Kongerslev | 1999 | |||||||||
Jacob Schultz | 1999 | |||||||||
Thilde Rud Iversen | 2001 | 3:32.07 | 3:32.07 | |||||||
Magnus A H Christensen | 2001 | 33.22 | 4:05.29 | |||||||
Louise Xia Klogborg | 2000 | 32.11 | 4:37.40 | |||||||
10 | Silkeborg Mix 2 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 4:39.57 | ||||||
Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | 37.86 | 37.86 | |||||||
Oliver Frølund | 2001 | 36.15 | 1:14.01 | |||||||
Birgitte Morre Pedersen | 2001 | 34.48 | 1:48.49 | |||||||
Mads Lillelund | 1998 | |||||||||
Jens Riisgaard | 2000 | |||||||||
Emma L. S. Cameron | 2001 | 3:34.03 | 3:34.03 | |||||||
Bastian Løve Høegh | 2000 | 33.66 | 4:07.69 | |||||||
Amalie Skov | 1999 | 31.88 | 4:39.57 | |||||||
11 | Aarhus Swim Mix 3 | 0 | Aarhus Swim | 4:50.56 | ||||||
Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 40.65 | 40.65 | |||||||
Johannes Hjertmann | 1998 | 36.35 | 1:17.00 | |||||||
Solvej Kofoed Lund | 2003 | 41.50 | 1:58.50 | |||||||
Anton Borg Hjort | 2000 | |||||||||
Søren Gad Hvas | 1998 | |||||||||
Signe Storm Rasmussen | 2001 | 3:46.39 | 3:46.39 | |||||||
Lukas Kristensen | 2000 | 31.53 | 4:17.92 | |||||||
Sofia Louise Dahl | 2002 | 32.64 | 4:50.56 | |||||||
12 | Hsc Mix 2 | 0 | Holstebro Svømme Club | 5:04.89 | ||||||
Julie Geertsen Lund | 2001 | 39.72 | 39.72 | |||||||
Mikkel Søby | 2001 | 42.58 | 1:22.30 | |||||||
Cecilie Christiansen | 2003 | 39.18 | 2:01.48 | |||||||
Julius Henriksen | 2002 | |||||||||
Mathias Lindberg Laursen | 2003 | |||||||||
Annika Hausgaard Godt | 2003 | 3:58.45 | 3:58.45 | |||||||
Jacob Hopff | 2001 | 32.73 | 4:31.18 | |||||||
Emma Fjordside Jensen | 2003 | 33.71 | 5:04.89 | |||||||
13 | Brædstrups A-Team | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 5:09.91 | ||||||
Line Lohmann Rasmussen | 1999 | 40.30 | 40.30 | |||||||
Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | 40.42 | 1:20.72 | |||||||
Trine G. Sørensen | 1997 | 38.16 | 1:58.88 | |||||||
Anders Ballisager Hansen | 1998 | |||||||||
Andreas Hansen | 2001 | |||||||||
Maja Brinkmann | 2002 | 4:01.58 | 4:01.58 | |||||||
Oliver Østergaard Hansen | 2000 | 31.42 | 4:33.00 | |||||||
Michelle V. Riishede | 2000 | 36.91 | 5:09.91 | |||||||
14 | Sksv Mix 1 | 1998 | Skanderborg Svømmeklub | 5:19.23 | ||||||
Marina Sørensen | 2000 | 1:29.26 | 1:29.26 | |||||||
Jacob Lund | 2001 | 40.83 | 2:10.09 | |||||||
Caroline Worm Hansen | 2002 | 21.90 | 2:31.99 | |||||||
Johannes Møller Jacobsen | 1999 | |||||||||
Rasmus Winther | 2001 | |||||||||
Emilie Ravnholt | 2000 | 4:43.89 | 4:43.89 | |||||||
William Bech Hindborg | 2000 | 35.34 | 5:19.23 | |||||||
Emma Docherdahl | 2000 | 5:19.23 | ||||||||
15 | Lyseng Blend | 0 | Lyseng IF | 5:28.60 | ||||||
Katrine Mols | 2003 | 46.24 | 46.24 | |||||||
William Sloth | 2003 | 44.97 | 1:31.21 | |||||||
Emma Varrisboel | 2003 | 46.72 | 2:17.93 | |||||||
Oliver Høyer | 2000 | |||||||||
Alexander Korsager Elkjær | 2001 | |||||||||
Anne Katrine Ryhammer | 2003 | 4:16.36 | 4:16.36 | |||||||
Joachim Hjertmann | 2002 | 36.76 | 4:53.12 | |||||||
Nanna Svostrup Clausen | 2002 | 35.48 | 5:28.60 | |||||||
16 | Stm -T4 | 0 | Swim Team Midtjylland | 5:33.75 | ||||||
Amalie Vilstrup | 2002 | 36.74 | 36.74 | |||||||
Robert Udbye | 2002 | 45.48 | 1:22.22 | |||||||
Amalie Kristensen | 2003 | 42.81 | 2:05.03 | |||||||
Mathias Mortensen | 2002 | |||||||||
Ejnar Truelsen | 2002 | |||||||||
Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 4:06.05 | 4:06.05 | |||||||
Johannes Wemmelund | 2001 | 36.52 | 4:42.57 | |||||||
Signe Bach | 2002 | 51.18 | 5:33.75 | |||||||
17 | Lyseng Mixing | 0 | Lyseng IF | 5:48.46 | ||||||
Aida Nezam | 2003 | 45.92 | 45.92 | |||||||
Daniel Gallacher | 2002 | 47.07 | 1:32.99 | |||||||
Astrid Crone Jespersen | 2002 | 44.43 | 2:17.42 | |||||||
Valdemar Vind Sejr | 2003 | |||||||||
Vilhelm Damm Thorsell | 2002 | |||||||||
Caroline Sørensen | 2003 | 5:07.40 | 5:07.40 | |||||||
Frederik Lindholm | 2004 | 41.06 | 5:48.46 | |||||||
Laura Marie Dige | 2004 | 5:48.46 | ||||||||
18 | Bsk Special | 0 | Skanderborg Svømmeklub | 6:09.57 | ||||||
Emma Jeppesen Krøyer | 2001 | 58.22 | 58.22 | |||||||
Valdemar Wichmann | 2003 | 50.80 | 1:49.02 | |||||||
Josefine Mikkelsen | 2002 | 45.18 | 2:34.20 | |||||||
Hjalte Ahnfeldt | 2003 | |||||||||
Mikkel Vedel | 2002 | |||||||||
Julia Harpøth | 2002 | 4:45.73 | 4:45.73 | |||||||
Sophus Lund Øe | 2003 | 45.44 | 5:31.17 | |||||||
Iben K. Zachariassen | 2002 | 38.40 | 6:09.57 | |||||||
19 | Stm -T3 | 0 | Swim Team Midtjylland | 6:15.50 | ||||||
Lærke Nygaard Bertelsen | 2004 | 52.11 | 52.11 | |||||||
Hannibal Nørgård Petersen | 2002 | 48.79 | 1:40.90 | |||||||
Asta Buur Ovesen | 2004 | 45.02 | 2:25.92 | |||||||
Jonas Klarskov Nielsen | 2003 | |||||||||
Kristoffer Jonassen | 2003 | |||||||||
Lotte Liv Jensen | 2004 | 4:54.88 | 4:54.88 | |||||||
Alexander Mortensen | 2004 | 39.61 | 5:34.49 | |||||||
Laura Pedersen | 2004 | 41.01 | 6:15.50 | |||||||
- | A6 | 0 | A6 | 4:05.04 | EXTRA | |||||
Julie Kepp Jensen | 2000 | 29.85 | 29.85 | |||||||
Malene Bang | 1999 | 33.62 | 1:03.47 | |||||||
Mira Mass | 2000 | 31.27 | 1:34.74 | |||||||
Nikolai Skelsager | 1996 | |||||||||
Isabel Mass | 1998 | |||||||||
Astrid Dyrmose Kestner | 2000 | 3:08.22 | 3:08.22 | |||||||
Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 28.04 | 3:36.26 | |||||||
Katja Petersson | 2001 | 28.78 | 4:05.04 | |||||||
- | Isk Mix 2 | 1998 | Ikast Svømmeklub | 5:33.18 | EXTRA | |||||
Cecilie Vad Andersen | 2003 | 2:09.94 | 2:09.94 | |||||||
Lærke Meyer | 2000 | 27.80 | 2:37.74 | |||||||
Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | 54.77 | 3:32.51 | |||||||
Laura Ælmholdt | 1999 | |||||||||
Alexander L. Bjørn | 2003 | |||||||||
Caroline M. Knudsen | 1999 | |||||||||
Oliver L Nelander | 2002 | |||||||||
Sara Gade | 2002 | 5:33.18 | 5:33.18 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 02 november 2014 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:11 |