Resultat för Vikingadoppet 2014
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass 3
Resultat Gren 39 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vikingadoppet 2014 | Utskriftsdatum | 09 november 2014 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 09:39 | |||
Arrangör | SS Iden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 november 2014 |
Gren 39, 50m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Josefine Franzén | 2000 | Simklubben Sydsim | 32.43 | ||||||
2 | Augusta Jansson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.73 | ||||||
3 | Moa Törneman | 2001 | Simsällskapet Iden | 32.82 | ||||||
4 | Linn Tufvesson | 2001 | Simklubben Poseidon | 32.87 | ||||||
5 | Emilia Eek | 2001 | Simklubben Sydsim | 33.12 | ||||||
6 | Hanna Lundius | 2001 | Landskrona Simsällskap | 33.35 | ||||||
7 | Elin Hansen | 2000 | Simsällskapet Iden | 33.54 | ||||||
8 | Linnea Carlsén | 2000 | Simklubben Poseidon | 33.59 | ||||||
9 | Louise Lindoff | 2001 | Simklubben Lödde | 34.01 | ||||||
10 | Elin Sjö | 2001 | Simsällskapet Iden | 34.11 | ||||||
11 | Amanda Önnestam | 2001 | Simklubben Lödde | 34.30 | ||||||
12 | Felicia Kennbäck | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.48 | ||||||
13 | Sonja Boos | 2001 | Simklubben Sydsim | 34.61 | ||||||
14 | Anna Berisha | 2001 | Simklubben Sydsim | 34.96 | ||||||
15 | Sara Wilhelmsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 35.08 | ||||||
16 | Linnea Moberg | 2001 | Simklubben Poseidon | 35.41 | ||||||
17 | Zerina Imamovic | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.42 | ||||||
18 | Michelle Napierski | 2001 | Simklubben Sydsim | 36.75 | ||||||
19 | Michelle Kusnadi | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.07 | ||||||
20 | Julia Arthursson | 2000 | Höganäs Simsällskap | 37.12 | ||||||
21 | Emely Nilsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 37.63 | ||||||
22 | Nellie Bjerkenlöv | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.53 | ||||||
23 | Noelle Johansson | 2000 | Höganäs Simsällskap | 39.24 | ||||||
- | Jasmin Tafreshi | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Kimberly Clark | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Gren 39, 50m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Heidi Winberg | 1999 | Höganäs Simsällskap | 31.22 | ||||||
2 | Nicole Olofsson | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.29 | ||||||
3 | Sandra Metzsch | 1999 | Simklubben Poseidon | 34.46 | ||||||
4 | Cajsa Andersson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 38.25 | ||||||
- | Hanna Nilsson | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Nicki Tafreshi | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Sanja Ninkovic | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Gren 39, 50m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sara Linné | 1997 | Göteborg Sim | 27.84 | ||||||
2 | Michelle Lövdahl | 1995 | Simklubben Lödde | 28.14 | ||||||
3 | Jenny Christensson | 1996 | Simsällskapet Iden | 28.28 | ||||||
4 | Klara Juliusson | 1997 | Höganäs Simsällskap | 28.42 | ||||||
5 | Linnéa Månsson | 1996 | Simsällskapet Iden | 29.19 | ||||||
6 | Erika Sällberg | 1997 | Simklubben Lödde | 29.80 | ||||||
7 | Amanda Hörberg-Zdanowski | 1996 | Simsällskapet Iden | 31.02 | ||||||
8 | Karin Sandin | 1995 | Höganäs Simsällskap | 31.44 | ||||||
9 | Viktoria Ramkvist | 1996 | Simklubben Lödde | 31.58 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 09 november 2014 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 09:39 |