Results for Vikingadoppet 2014
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session 1
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vikingadoppet 2014 | Utskriftsdatum | 08 november 2014 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 10:24 | |||
Arrangör | SS Iden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 november 2014 |
Gren 9, 4X50m Frisim Mixed, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lödde Mix Lag 1 | 0 | Simklubben Lödde | 2:24.80 | ||||||
Isabel Smideberg | 2004 | 36.71 | 36.71 | |||||||
Albert Sivtoft | 2004 | 34.95 | 1:11.66 | |||||||
Hanne Husby | 2004 | 36.22 | 1:47.88 | |||||||
Aron Paulsson | 2006 | 36.92 | 2:24.80 | |||||||
2 | SK Sydsim Mix [2004] | 2004 | Simklubben Sydsim | 2:29.75 | ||||||
Felix Rosenkvist | 2004 | 33.52 | 33.52 | |||||||
Hanna Johansson | 2004 | 41.41 | 1:14.93 | |||||||
Jennie Christiansen | 2004 | 41.36 | 1:56.29 | |||||||
Jonathan Fröjd | 2004 | 33.46 | 2:29.75 | |||||||
3 | SK Hajen Mix [2004] Lag 1 | 2004 | Simklubben Hajen | 2:32.81 | ||||||
Måns Burmester-Lysell | 2004 | 36.67 | 36.67 | |||||||
Julia Henriksson | 2005 | 39.15 | 1:15.82 | |||||||
Axel Dahlén | 2004 | 42.39 | 1:58.21 | |||||||
Ella Gutenwik | 2004 | 34.60 | 2:32.81 | |||||||
4 | Mkk Mix Lag 1 | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:36.74 | ||||||
Vincent Tran | 2004 | 42.20 | 42.20 | |||||||
Hilma Sörum | 2004 | 43.66 | 1:25.86 | |||||||
Hugo Lennartsson | 2004 | 35.66 | 2:01.52 | |||||||
Julia Osterman | 2004 | 35.22 | 2:36.74 | |||||||
5 | SK Poseidon Mix 1 2004 | 2004 | Simklubben Poseidon | 2:38.72 | ||||||
Vanessa Johansson | 2006 | 37.68 | 37.68 | |||||||
Melvin Malm | 2004 | 37.89 | 1:15.57 | |||||||
Sabina Nilbecker | 2004 | 42.35 | 1:57.92 | |||||||
Lucas Bontidean | 2005 | 40.80 | 2:38.72 | |||||||
6 | Landskrona Mix Lag 1 | 2005 | Landskrona Simsällskap | 2:41.35 | ||||||
Emma Hassling | 2004 | 38.70 | 38.70 | |||||||
Emelie Ek-Värn | 2004 | 38.50 | 1:17.20 | |||||||
Ludvig Hoff | 2005 | 41.81 | 1:59.01 | |||||||
Jack Wiveus | 2004 | 42.34 | 2:41.35 | |||||||
7 | Landskrona Mix Lag 2 | 2004 | Landskrona Simsällskap | 2:57.27 | ||||||
Livia Sjunnesson | 2005 | 41.58 | 41.58 | |||||||
Ella Röiseth | 2005 | 43.12 | 1:24.70 | |||||||
Viggo Thomsen | 2004 | 46.04 | 2:10.74 | |||||||
Carl Larmark | 2005 | 46.53 | 2:57.27 | |||||||
8 | Poseidon Mix [2004] | 2004 | Simklubben Poseidon | 2:58.26 | ||||||
Axel Rydström | 2005 | 43.70 | 43.70 | |||||||
Ida Nordberg | 2006 | 42.32 | 1:26.02 | |||||||
Philip Björkman | 2005 | 40.43 | 2:06.45 | |||||||
Agnes Hegardt | 2004 | 51.81 | 2:58.26 | |||||||
9 | SK Sydsim Mix 2004 Lag 2 | 2004 | Simklubben Sydsim | 3:25.30 | ||||||
Viggo Lindestam | 2005 | 44.17 | 44.17 | |||||||
Emilia Sandström | 2004 | 1:03.93 | 1:48.10 | |||||||
Rakel Johannisson | 2004 | 50.80 | 2:38.90 | |||||||
Karl Svensson | 2006 | 46.40 | 3:25.30 | |||||||
- | Höganäs Mix Lag 1 | 2004 | Höganäs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 08 november 2014 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 10:24 |