2018-09-21   14:39:45
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Vikingadoppet 2014

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vikingadoppet 2014    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tävlingsort  Furulund    Utskriftstid  12:07   
  Arrangör  SS Iden         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 18, 4X50m Medley Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lödde Mix Lag 1  Simklubben Lödde            2:50.46   
  Albert Sivtoft  2004      42.41        42.41   
  Hanne Husby  2004      47.65        1:30.06   
  Isabel Smideberg  2004      40.88        2:10.94   
  Aron Paulsson  2006      39.52        2:50.46   
                     
Mkk Mix Lag 1  2004  Malmö Kappsimningsklubb            2:57.05   
  Kristina Orban  2004      48.13        48.13   
  Beatrice Ask  2005      51.14        1:39.27   
  David Olofsson  2004      42.86        2:22.13   
  Hugo Lennartsson  2004      34.92        2:57.05   
                     
SK Hajen Mix [2004] Lag 1  2004  Simklubben Hajen            2:58.98   
  Malte Laurén  2004      46.08        46.08   
  Johanna Ebbinghaus  2004      52.25        1:38.33   
  Ella Gutenwik  2004      44.34        2:22.67   
  Måns Burmester-Lysell  2004      36.31        2:58.98   
                     
Poseidon Mix [2004]  2004  Simklubben Poseidon            3:06.62   
  Philip Björkman  2005      48.36        48.36   
  Emelie Stridh  2004      52.87        1:41.23   
  Vanessa Johansson  2006      46.98        2:28.21   
  Melvin Malm  2004      38.41        3:06.62   
                     
Landskrona Mix Lag 1  2005  Landskrona Simsällskap            3:08.35   
  Emelie Ek-Värn  2004      45.98        45.98   
  Ludvig Hoff  2005      52.74        1:38.72   
  Emma Hassling  2004      45.41        2:24.13   
  Jack Wiveus  2004      44.22        3:08.35   
                     
SK Sydsim Mix 2004 Lag 2  2004  Simklubben Sydsim            3:12.87   
  Hugo Skölderud  2006      51.35        51.35   
  Emilia Sandström  2004      1:01.19        1:52.54   
  Jonathan Fröjd  2004      39.94        2:32.48   
  Hanna Johansson  2004      40.39        3:12.87   
                     
Landskrona Mix Lag 2  2004  Landskrona Simsällskap            3:21.14   
  Livia Sjunnesson  2005      48.21        48.21   
  Viggo Thomsen  2004      52.59        1:40.80   
  Tova Sivertsson  2005      52.49        2:33.29   
  Carl Larmark  2005      47.85        3:21.14   
                     
SK Sydsim Mix [2004]  2004  Simklubben Sydsim            3:21.21   
  Jennie Christiansen  2004      52.54        52.54   
  Erik Komstedt  2005      56.25        1:48.79   
  Felix Rosenkvist  2004      42.44        2:31.23   
  Rakel Johannisson  2004      49.98        3:21.21   
                     
SK Hajen Mix [2004] Lag 2  2004  Simklubben Hajen            3:27.04   
  Axel Dahlén  2004      54.01        54.01   
  Alma Mårtensson  2004      49.55        1:43.56   
  Olivia Pantzar  2004      51.00        2:34.56   
  Carl Rogmark  2004      52.48        3:27.04   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Simsällskapet Iden  Utskriftstid  12:07 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner