2018-08-22   05:54:50
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Vikingadoppet 2014

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vikingadoppet 2014    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tävlingsort  Furulund    Utskriftstid  09:28   
  Arrangör  SS Iden         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 1, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Livia Sjunnesson  2005  Landskrona Simsällskap            20.24   
Tova Sivertsson  2005  Landskrona Simsällskap            20.24   
Vanessa Johansson  2006  Simklubben Poseidon            20.44   
Amanda Persson  2005  Malmö Kappsimningsklubb            21.26   
Emilia Berg  2005  Simklubben Lödde            21.29   
My Pettersson  2006  Landskrona Simsällskap            22.26   
Julia Henriksson  2005  Simklubben Hajen            22.31   
Ida Nordberg  2006  Simklubben Poseidon            22.56   
Ella Röiseth  2005  Landskrona Simsällskap            24.54   
10  Beatrice Ask  2005  Malmö Kappsimningsklubb            24.62   
11  Tyra Sivtoft  2006  Simklubben Lödde            24.99   
12  Teodora Petric  2005  Malmö Kappsimningsklubb            26.95   
13  Yasmine Strandh  2006  Landskrona Simsällskap            27.77   
Saga Lundgren  2005  Landskrona Simsällskap            DSQ   
Sophie Kalt  2007  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Simsällskapet Iden  Utskriftstid  09:28 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vikingadoppet 2014    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tävlingsort  Furulund    Utskriftstid  09:29   
  Arrangör  SS Iden         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 2, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Aron Paulsson  2006  Simklubben Lödde            18.85   
Ludvig Hoff  2005  Landskrona Simsällskap            20.15   
Philip Björkman  2005  Simklubben Poseidon            20.80   
Axel Rydström  2005  Simklubben Poseidon            21.12   
Lucas Bontidean  2005  Simklubben Poseidon            22.07   
Berkay Isik  2005  Malmö Kappsimningsklubb            25.91   
Hugo Skölderud  2006  Simklubben Sydsim            27.78   
Viggo Lindestam  2005  Simklubben Sydsim            28.21   
Erik Komstedt  2005  Simklubben Sydsim            28.35   
Joel Fribergh  2005  Simklubben Lödde            DSQ   
Karl Svensson  2006  Simklubben Sydsim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Simsällskapet Iden  Utskriftstid  09:29 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vikingadoppet 2014    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tävlingsort  Furulund    Utskriftstid  09:29   
  Arrangör  SS Iden         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 3, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isabel Smideberg  2004  Simklubben Lödde            16.79   
Ella Gutenwik  2004  Simklubben Hajen            18.38   
Emma Hassling  2004  Landskrona Simsällskap            18.66   
Kristina Orban  2004  Malmö Kappsimningsklubb            18.95   
Hanne Husby  2004  Simklubben Lödde            18.99   
Lova Persson  2004  Simklubben Hajen            19.03   
Julia Osterman  2004  Malmö Kappsimningsklubb            19.05   
Emelie Ek-Värn  2004  Landskrona Simsällskap            19.34   
Alexandra Ålund  2004  Simklubben Lödde            20.66   
10  Isabel Ewers  2004  Höganäs Simsällskap            20.85   
11  Alma Mårtensson  2004  Simklubben Hajen            21.10   
12  Hanna Johansson  2004  Simklubben Sydsim            21.16   
13  Hilma Sörum  2004  Malmö Kappsimningsklubb            21.20   
14  Jennie Christiansen  2004  Simklubben Sydsim            21.57   
15  Olivia Pantzar  2004  Simklubben Hajen            21.74   
16  Johanna Ebbinghaus  2004  Simklubben Hajen            21.99   
17  Clara Lundgren  2004  Malmö Kappsimningsklubb            22.31   
18  Tyra Jarvi  2004  Simsällskapet Iden            22.68   
19  Wilma Lundius  2004  Landskrona Simsällskap            23.00   
20  Constanza Pena  2004  Malmö Kappsimningsklubb            23.47   
21  Julia Olsson  2004  Föreningen Österlen Sim            23.65   
22  Klara Peters  2004  Malmö Kappsimningsklubb            23.99   
23  Tilde Klehn  2004  Simklubben Lödde            25.43   
24  Stella Buchwald  2004  Malmö Kappsimningsklubb            25.46   
25  Agnes Ljungberg  2004  Simklubben Lödde            25.62   
26  Elsa Thell  2004  Landskrona Simsällskap            26.28   
27  Matilda Persson  2004  Malmö Kappsimningsklubb            26.88   
28  Rakel Johannisson  2004  Simklubben Sydsim            30.53   
Agnes Hegardt  2004  Simklubben Poseidon            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Simsällskapet Iden  Utskriftstid  09:29 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vikingadoppet 2014    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tävlingsort  Furulund    Utskriftstid  09:29   
  Arrangör  SS Iden         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 4, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Witzell  2004  Simsällskapet Iden            17.17   
Jonathan Fröjd  2004  Simklubben Sydsim            17.31   
Felix Rosenkvist  2004  Simklubben Sydsim            17.65   
Ludwig Saurow  2004  Eslövs Simsällskap            18.40   
David Olofsson  2004  Malmö Kappsimningsklubb            18.69   
Hugo Lennartsson  2004  Malmö Kappsimningsklubb            19.30   
Melvin Malm  2004  Simklubben Poseidon            19.51   
Albert Sivtoft  2004  Simklubben Lödde            20.07   
Måns Burmester-Lysell  2004  Simklubben Hajen            20.45   
10  Vincent Tran  2004  Malmö Kappsimningsklubb            20.71   
11  Malte Laurén  2004  Simklubben Hajen            22.25   
12  Jack Wiveus  2004  Landskrona Simsällskap            22.30   
13  Viggo Thomsen  2004  Landskrona Simsällskap            22.41   
14  Marco Lindström  2004  Höganäs Simsällskap            24.90   
15  Jakob Lindskoug  2004  Simklubben Poseidon            25.01   
16  Oskar Strandqvist  2004  Eslövs Simsällskap            25.19   
17  Axel Sandberg  2004  Simklubben Poseidon            25.63   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Simsällskapet Iden  Utskriftstid  09:29 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vikingadoppet 2014    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tävlingsort  Furulund    Utskriftstid  10:03   
  Arrangör  SS Iden         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 5, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vanessa Johansson  2006  Simklubben Poseidon            46.28   
Ida Nordberg  2006  Simklubben Poseidon            46.44   
Livia Sjunnesson  2005  Landskrona Simsällskap            46.52   
Tova Sivertsson  2005  Landskrona Simsällskap            47.69   
Ella Röiseth  2005  Landskrona Simsällskap            47.91   
Beatrice Ask  2005  Malmö Kappsimningsklubb            49.91   
Emilia Berg  2005  Simklubben Lödde            52.64   
Yasmine Strandh  2006  Landskrona Simsällskap            52.73   
My Pettersson  2006  Landskrona Simsällskap            54.02   
10  Yasmine Sörensen  2005  Landskrona Simsällskap            58.12   
11  Filippa Schön  2006  Landskrona Simsällskap            59.00   
12  Moa Malmqvist  2005  Föreningen Österlen Sim            1:04.19   
13  Tyra Sivtoft  2006  Simklubben Lödde            1:04.51   
14  Saga Lundgren  2005  Landskrona Simsällskap            1:06.72   
15  Elsa Winberg  2006  Simklubben Hajen            1:07.23   
Maja Lindahl-Andersson  2005  Eslövs Simsällskap            DSQ   
Moa Ekberg  2006  Landskrona Simsällskap            DSQ   
Moa Ellemark Gram  2005  Simklubben Lödde            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Simsällskapet Iden  Utskriftstid  10:03 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vikingadoppet 2014    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tävlingsort  Furulund    Utskriftstid  10:02   
  Arrangör  SS Iden         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lucas Bontidean  2005  Simklubben Poseidon            47.56   
Philip Björkman  2005  Simklubben Poseidon            48.08   
Viggo Lindestam  2005  Simklubben Sydsim            48.65   
Ludvig Hoff  2005  Landskrona Simsällskap            49.14   
Hugo Skölderud  2006  Simklubben Sydsim            49.58   
Carl Larmark  2005  Landskrona Simsällskap            49.90   
Karl Svensson  2006  Simklubben Sydsim            53.97   
Axel Wergeland  2006  Simklubben Lödde            57.03   
Elias Stridh  2005  Simklubben Lödde            1:01.63   
10  Elias Berg  2005  Landskrona Simsällskap            1:03.11   
Aron Paulsson  2006  Simklubben Lödde            DSQ   
Hugo Nordén  2005  Landskrona Simsällskap            DSQ   
Joel Fribergh  2005  Simklubben Lödde            DSQ   
Oliver Duggal  2005  Simklubben Sydsim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Simsällskapet Iden  Utskriftstid  10:02 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vikingadoppet 2014    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tävlingsort  Furulund    Utskriftstid  10:05   
  Arrangör  SS Iden         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 7, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ella Gutenwik  2004  Simklubben Hajen            41.69   
Olivia Pantzar  2004  Simklubben Hajen            42.59   
Emelie Ek-Värn  2004  Landskrona Simsällskap            43.75   
Emma Hassling  2004  Landskrona Simsällskap            44.59   
Alexandra Ålund  2004  Simklubben Lödde            45.53   
Lova Persson  2004  Simklubben Hajen            46.29   
Johanna Ebbinghaus  2004  Simklubben Hajen            46.47   
Alma Mårtensson  2004  Simklubben Hajen            46.70   
Sabina Nilbecker  2004  Simklubben Poseidon            47.42   
10  Isabel Ewers  2004  Höganäs Simsällskap            49.36   
11  Clara Lundgren  2004  Malmö Kappsimningsklubb            49.59   
12  Tyra Jarvi  2004  Simsällskapet Iden            49.76   
13  Hanna Johansson  2004  Simklubben Sydsim            50.49   
14  Wilma Lundius  2004  Landskrona Simsällskap            50.75   
15  Emelie Rosquist  2004  Simklubben Lödde            51.69   
16  Constanza Pena  2004  Malmö Kappsimningsklubb            52.15   
17  Emma Martinsson  2004  Simklubben Lödde            53.55   
18  Hilma Sörum  2004  Malmö Kappsimningsklubb            53.93   
19  Agnes Ljungberg  2004  Simklubben Lödde            54.59   
20  Tilde Klehn  2004  Simklubben Lödde            55.49   
21  Stella Buchwald  2004  Malmö Kappsimningsklubb            56.61   
22  Agnes Hegardt  2004  Simklubben Poseidon            58.51   
23  Ella Persson  2004  Simsällskapet Iden            59.96   
24  Emilia Sandström  2004  Simklubben Sydsim            1:00.91   
Elsa Thell  2004  Landskrona Simsällskap            DSQ   
Emelie Stridh  2004  Simklubben Poseidon            DSQ   
Emilia Möller  2004  Simklubben Hajen            DSQ   
Hanne Husby  2004  Simklubben Lödde            DSQ   
Isabel Smideberg  2004  Simklubben Lödde            DSQ   
Julia Osterman  2004  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Kristina Orban  2004  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Rakel Johannisson  2004  Simklubben Sydsim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Simsällskapet Iden  Utskriftstid  10:05 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vikingadoppet 2014    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tävlingsort  Furulund    Utskriftstid  10:08   
  Arrangör  SS Iden         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Felix Rosenkvist  2004  Simklubben Sydsim            38.74   
Måns Burmester-Lysell  2004  Simklubben Hajen            41.81   
Jonathan Fröjd  2004  Simklubben Sydsim            42.04   
Hugo Lennartsson  2004  Malmö Kappsimningsklubb            42.22   
Albert Sivtoft  2004  Simklubben Lödde            42.55   
Anton Witzell  2004  Simsällskapet Iden            43.68   
David Olofsson  2004  Malmö Kappsimningsklubb            43.77   
Ludwig Saurow  2004  Eslövs Simsällskap            44.55   
Malte Laurén  2004  Simklubben Hajen            45.62   
10  Oskar Strandqvist  2004  Eslövs Simsällskap            46.00   
11  Melvin Malm  2004  Simklubben Poseidon            46.10   
12  Vincent Tran  2004  Malmö Kappsimningsklubb            48.18   
13  Axel Dahlén  2004  Simklubben Hajen            48.26   
14  Linas Zigmantas  2004  Simklubben Hajen            50.66   
15  Love Andersson  2004  Höganäs Simsällskap            51.21   
16  Viggo Thomsen  2004  Landskrona Simsällskap            51.42   
17  Jack Wiveus  2004  Landskrona Simsällskap            51.59   
18  Hampus Ståhl  2004  Eslövs Simsällskap            53.80   
19  Leo Miltorp  2004  Simklubben Lödde            54.47   
20  Simon Andersson  2004  Simklubben Poseidon            56.11   
21  Elias Löfström  2004  Simklubben Poseidon            57.16   
Hugo Brogren  2004  Simklubben Lödde            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Simsällskapet Iden  Utskriftstid  10:08 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vikingadoppet 2014    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tävlingsort  Furulund    Utskriftstid  10:24   
  Arrangör  SS Iden         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 9, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lödde Mix Lag 1  Simklubben Lödde            2:24.80   
  Isabel Smideberg  2004      36.71        36.71   
  Albert Sivtoft  2004      34.95        1:11.66   
  Hanne Husby  2004      36.22        1:47.88   
  Aron Paulsson  2006      36.92        2:24.80   
                     
SK Sydsim Mix [2004]  2004  Simklubben Sydsim            2:29.75   
  Felix Rosenkvist  2004      33.52        33.52   
  Hanna Johansson  2004      41.41        1:14.93   
  Jennie Christiansen  2004      41.36        1:56.29   
  Jonathan Fröjd  2004      33.46        2:29.75   
                     
SK Hajen Mix [2004] Lag 1  2004  Simklubben Hajen            2:32.81   
  Måns Burmester-Lysell  2004      36.67        36.67   
  Julia Henriksson  2005      39.15        1:15.82   
  Axel Dahlén  2004      42.39        1:58.21   
  Ella Gutenwik  2004      34.60        2:32.81   
                     
Mkk Mix Lag 1  2004  Malmö Kappsimningsklubb            2:36.74   
  Vincent Tran  2004      42.20        42.20   
  Hilma Sörum  2004      43.66        1:25.86   
  Hugo Lennartsson  2004      35.66        2:01.52   
  Julia Osterman  2004      35.22        2:36.74   
                     
SK Poseidon Mix 1 2004  2004  Simklubben Poseidon            2:38.72   
  Vanessa Johansson  2006      37.68        37.68   
  Melvin Malm  2004      37.89        1:15.57   
  Sabina Nilbecker  2004      42.35        1:57.92   
  Lucas Bontidean  2005      40.80        2:38.72   
                     
Landskrona Mix Lag 1  2005  Landskrona Simsällskap            2:41.35   
  Emma Hassling  2004      38.70        38.70   
  Emelie Ek-Värn  2004      38.50        1:17.20   
  Ludvig Hoff  2005      41.81        1:59.01   
  Jack Wiveus  2004      42.34        2:41.35   
                     
Landskrona Mix Lag 2  2004  Landskrona Simsällskap            2:57.27   
  Livia Sjunnesson  2005      41.58        41.58   
  Ella Röiseth  2005      43.12        1:24.70   
  Viggo Thomsen  2004      46.04        2:10.74   
  Carl Larmark  2005      46.53        2:57.27   
                     
Poseidon Mix [2004]  2004  Simklubben Poseidon            2:58.26   
  Axel Rydström  2005      43.70        43.70   
  Ida Nordberg  2006      42.32        1:26.02   
  Philip Björkman  2005      40.43        2:06.45   
  Agnes Hegardt  2004      51.81        2:58.26   
                     
SK Sydsim Mix 2004 Lag 2  2004  Simklubben Sydsim            3:25.30   
  Viggo Lindestam  2005      44.17        44.17   
  Emilia Sandström  2004      1:03.93        1:48.10   
  Rakel Johannisson  2004      50.80        2:38.90   
  Karl Svensson  2006      46.40        3:25.30   
                     
Höganäs Mix Lag 1  2004  Höganäs Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Simsällskapet Iden  Utskriftstid  10:24 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vikingadoppet 2014    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tävlingsort  Furulund    Utskriftstid  10:52   
  Arrangör  SS Iden         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 10, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Livia Sjunnesson  2005  Landskrona Simsällskap            51.56   
Leila Behlic  2006  Föreningen Österlen Sim            52.29   
Ida Nordberg  2006  Simklubben Poseidon            53.75   
Amanda Persson  2005  Malmö Kappsimningsklubb            53.85   
Julia Henriksson  2005  Simklubben Hajen            54.04   
Emilia Berg  2005  Simklubben Lödde            54.06   
Beatrice Ask  2005  Malmö Kappsimningsklubb            54.82   
My Pettersson  2006  Landskrona Simsällskap            55.88   
Ella Röiseth  2005  Landskrona Simsällskap            56.09   
10  Moa Ellemark Gram  2005  Simklubben Lödde            56.12   
11  Teodora Petric  2005  Malmö Kappsimningsklubb            56.41   
12  Vanessa Johansson  2006  Simklubben Poseidon            56.44   
13  Tova Sivertsson  2005  Landskrona Simsällskap            56.58   
14  Filippa Schön  2006  Landskrona Simsällskap            1:01.66   
15  Sophie Kalt  2007  Malmö Kappsimningsklubb            1:02.12   
16  Moa Ekberg  2006  Landskrona Simsällskap            1:02.67   
17  Moa Malmqvist  2005  Föreningen Österlen Sim            1:02.92   
18  Yasmine Sörensen  2005  Landskrona Simsällskap            1:03.83   
19  Tyra Sivtoft  2006  Simklubben Lödde            1:04.93   
20  Yasmine Strandh  2006  Landskrona Simsällskap            1:05.41   
21  Lisa Harde  2006  Simklubben Ran            1:05.61   
22  Saga Lundgren  2005  Landskrona Simsällskap            1:08.54   
23  Maja Lindahl-Andersson  2005  Eslövs Simsällskap            1:12.08   
Elsa Winberg  2006  Simklubben Hajen            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Simsällskapet Iden  Utskriftstid  10:52 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vikingadoppet 2014    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tävlingsort  Furulund    Utskriftstid  10:56   
  Arrangör  SS Iden         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 11, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Aron Paulsson  2006  Simklubben Lödde            51.83   
Ludvig Hoff  2005  Landskrona Simsällskap            52.23   
Carl Larmark  2005  Landskrona Simsällskap            53.09   
Philip Björkman  2005  Simklubben Poseidon            54.79   
Lucas Bontidean  2005  Simklubben Poseidon            56.41   
Erik Komstedt  2005  Simklubben Sydsim            56.55   
Hugo Nordén  2005  Landskrona Simsällskap            57.67   
Ahmad Alhaj  2005  Simklubben Ran            58.55   
Viggo Lindestam  2005  Simklubben Sydsim            1:01.72   
10  Elias Stridh  2005  Simklubben Lödde            1:02.25   
11  Berkay Isik  2005  Malmö Kappsimningsklubb            1:02.64   
12  Axel Rydström  2005  Simklubben Poseidon            1:04.64   
13  Gabriel Hachem  2005  Simklubben Ran            1:05.64   
14  Axel Carlius  2006  Simklubben Poseidon            1:08.40   
15  Elias Berg  2005  Landskrona Simsällskap            1:08.74   
16  Hannes Bengtsson  2006  Landskrona Simsällskap            1:10.74   
Axel Wergeland  2006  Simklubben Lödde            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Simsällskapet Iden  Utskriftstid  10:56 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vikingadoppet 2014    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tävlingsort  Furulund    Utskriftstid  11:09   
  Arrangör  SS Iden         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 12, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hanne Husby  2004  Simklubben Lödde            46.25   
Isabel Ewers  2004  Höganäs Simsällskap            46.39   
Isabel Smideberg  2004  Simklubben Lödde            46.53   
Emma Hassling  2004  Landskrona Simsällskap            46.69   
Kristina Orban  2004  Malmö Kappsimningsklubb            48.24   
Alma Mårtensson  2004  Simklubben Hajen            48.67   
Olivia Pantzar  2004  Simklubben Hajen            48.82   
Lova Persson  2004  Simklubben Hajen            49.05   
Ella Gutenwik  2004  Simklubben Hajen            49.46   
10  Alexandra Ålund  2004  Simklubben Lödde            50.57   
11  Johanna Ebbinghaus  2004  Simklubben Hajen            50.72   
12  Julia Osterman  2004  Malmö Kappsimningsklubb            50.96   
13  Emelie Stridh  2004  Simklubben Poseidon            52.79   
14  Ella Persson  2004  Simsällskapet Iden            53.40   
15  Agnes Ljungberg  2004  Simklubben Lödde            53.54   
16  Emilia Möller  2004  Simklubben Hajen            53.65   
17  Wilma Lundius  2004  Landskrona Simsällskap            53.83   
18  Matilda Persson  2004  Malmö Kappsimningsklubb            54.14   
19  Emelie Ek-Värn  2004  Landskrona Simsällskap            54.29   
20  Hilma Sörum  2004  Malmö Kappsimningsklubb            54.56   
21  Julia Olsson  2004  Föreningen Österlen Sim            55.90   
22  Stella Buchwald  2004  Malmö Kappsimningsklubb            56.22   
23  Evelina Ferber  2004  Föreningen Österlen Sim            57.07   
24  Tilde Klehn  2004  Simklubben Lödde            57.27   
25  Emelie Rosquist  2004  Simklubben Lödde            57.40   
26  Constanza Pena  2004  Malmö Kappsimningsklubb            58.08   
27  Sabina Nilbecker  2004  Simklubben Poseidon            58.32   
28  Klara Peters  2004  Malmö Kappsimningsklubb            58.37   
29  Jennie Christiansen  2004  Simklubben Sydsim            58.50   
30  Elsa Thell  2004  Landskrona Simsällskap            58.68   
31  Emma Martinsson  2004  Simklubben Lödde            58.82   
32  Tyra Jarvi  2004  Simsällskapet Iden            59.23   
33  Ida Holst Gerløv  2004  Höganäs Simsällskap            1:00.25   
34  Emilia Sandström  2004  Simklubben Sydsim            1:01.66   
35  Nelly Gustavsson  2004  Landskrona Simsällskap            1:05.08   
36  Rakel Johannisson  2004  Simklubben Sydsim            1:10.56   
Agnes Hegardt  2004  Simklubben Poseidon            DSQ   
Gabriella Mattsson  2004  Höganäs Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Simsällskapet Iden  Utskriftstid  11:09 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vikingadoppet 2014    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tävlingsort  Furulund    Utskriftstid  11:15   
  Arrangör  SS Iden         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 13, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hugo Lennartsson  2004  Malmö Kappsimningsklubb            47.13   
Albert Sivtoft  2004  Simklubben Lödde            48.52   
Jonathan Fröjd  2004  Simklubben Sydsim            50.58   
Vincent Tran  2004  Malmö Kappsimningsklubb            50.87   
Melvin Malm  2004  Simklubben Poseidon            50.98   
Viggo Thomsen  2004  Landskrona Simsällskap            51.02   
Malte Laurén  2004  Simklubben Hajen            51.11   
Lukas Nilsson  2004  Föreningen Österlen Sim            51.67   
Hampus Ståhl  2004  Eslövs Simsällskap            52.37   
10  Ludwig Saurow  2004  Eslövs Simsällskap            53.90   
11  Theo Andersson  2004  Höganäs Simsällskap            53.97   
12  Jack Wiveus  2004  Landskrona Simsällskap            54.23   
13  Måns Burmester-Lysell  2004  Simklubben Hajen            56.02   
14  Anton Witzell  2004  Simsällskapet Iden            56.16   
15  Jakob Lindskoug  2004  Simklubben Poseidon            56.33   
16  Oskar Strandqvist  2004  Eslövs Simsällskap            57.45   
17  Love Andersson  2004  Höganäs Simsällskap            57.95   
18  Calle Johansson  2004  Höganäs Simsällskap            58.09   
19  Hugo Brogren  2004  Simklubben Lödde            58.75   
20  Felix Rosenkvist  2004  Simklubben Sydsim            59.43   
21  Leo Miltorp  2004  Simklubben Lödde            59.56   
22  Carl Rogmark  2004  Simklubben Hajen            1:00.74   
23  Axel Dahlén  2004  Simklubben Hajen            1:01.20   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Simsällskapet Iden  Utskriftstid  11:15 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vikingadoppet 2014    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tävlingsort  Furulund    Utskriftstid  11:29   
  Arrangör  SS Iden         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 14, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vanessa Johansson  2006  Simklubben Poseidon            38.42   
Julia Henriksson  2005  Simklubben Hajen            40.66   
Ida Nordberg  2006  Simklubben Poseidon            40.97   
Livia Sjunnesson  2005  Landskrona Simsällskap            41.29   
Ella Röiseth  2005  Landskrona Simsällskap            42.98   
Amanda Persson  2005  Malmö Kappsimningsklubb            45.01   
Emilia Berg  2005  Simklubben Lödde            45.05   
My Pettersson  2006  Landskrona Simsällskap            45.99   
Tova Sivertsson  2005  Landskrona Simsällskap            45.99   
10  Beatrice Ask  2005  Malmö Kappsimningsklubb            46.48   
11  Moa Ekberg  2006  Landskrona Simsällskap            48.60   
12  Sophie Kalt  2007  Malmö Kappsimningsklubb            48.74   
13  Moa Ellemark Gram  2005  Simklubben Lödde            49.02   
14  Yasmine Sörensen  2005  Landskrona Simsällskap            49.39   
15  Teodora Petric  2005  Malmö Kappsimningsklubb            49.46   
16  Yasmine Strandh  2006  Landskrona Simsällskap            50.99   
17  Moa Malmqvist  2005  Föreningen Österlen Sim            53.51   
18  Filippa Schön  2006  Landskrona Simsällskap            55.55   
19  Tyra Sivtoft  2006  Simklubben Lödde            56.24   
20  Elsa Winberg  2006  Simklubben Hajen            57.13   
21  Lisa Harde  2006  Simklubben Ran            57.43   
22  Maja Lindahl-Andersson  2005  Eslövs Simsällskap            58.71   
23  Saga Lundgren  2005  Landskrona Simsällskap            1:03.36   
Leila Behlic  2006  Föreningen Österlen Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Simsällskapet Iden  Utskriftstid  11:29 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vikingadoppet 2014    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tävlingsort  Furulund    Utskriftstid  11:34   
  Arrangör  SS Iden         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 15, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Aron Paulsson  2006  Simklubben Lödde            38.56   
Lucas Bontidean  2005  Simklubben Poseidon            40.84   
Philip Björkman  2005  Simklubben Poseidon            40.87   
Ahmad Alhaj  2005  Simklubben Ran            41.38   
Ludvig Hoff  2005  Landskrona Simsällskap            43.12   
Axel Rydström  2005  Simklubben Poseidon            43.64   
Oliver Duggal  2005  Simklubben Sydsim            43.94   
Hugo Nordén  2005  Landskrona Simsällskap            45.25   
Viggo Lindestam  2005  Simklubben Sydsim            45.27   
10  Carl Larmark  2005  Landskrona Simsällskap            46.23   
11  Berkay Isik  2005  Malmö Kappsimningsklubb            46.92   
12  Gabriel Hachem  2005  Simklubben Ran            47.99   
13  Joel Fribergh  2005  Simklubben Lödde            48.62   
14  Hugo Skölderud  2006  Simklubben Sydsim            50.84   
15  Elias Stridh  2005  Simklubben Lödde            51.68   
16  Axel Wergeland  2006  Simklubben Lödde            54.89   
17  Elias Berg  2005  Landskrona Simsällskap            56.40   
18  Axel Carlius  2006  Simklubben Poseidon            58.84   
19  Hannes Bengtsson  2006  Landskrona Simsällskap            1:09.74   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Simsällskapet Iden  Utskriftstid  11:34 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vikingadoppet 2014    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tävlingsort  Furulund    Utskriftstid  11:47   
  Arrangör  SS Iden         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 16, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ella Gutenwik  2004  Simklubben Hajen            35.45   
Julia Osterman  2004  Malmö Kappsimningsklubb            35.56   
Isabel Smideberg  2004  Simklubben Lödde            36.03   
Kristina Orban  2004  Malmö Kappsimningsklubb            36.35   
Hanne Husby  2004  Simklubben Lödde            37.89   
Emma Hassling  2004  Landskrona Simsällskap            38.60   
Emelie Ek-Värn  2004  Landskrona Simsällskap            38.82   
Alexandra Ålund  2004  Simklubben Lödde            38.94   
Alma Mårtensson  2004  Simklubben Hajen            39.10   
10  Hanna Johansson  2004  Simklubben Sydsim            39.75   
11  Lova Persson  2004  Simklubben Hajen            40.31   
12  Olivia Pantzar  2004  Simklubben Hajen            40.48   
13  Johanna Ebbinghaus  2004  Simklubben Hajen            41.83   
14  Sabina Nilbecker  2004  Simklubben Poseidon            41.99   
15  Hilma Sörum  2004  Malmö Kappsimningsklubb            43.94   
16  Julia Olsson  2004  Föreningen Österlen Sim            44.84   
17  Wilma Lundius  2004  Landskrona Simsällskap            44.99   
18  Clara Lundgren  2004  Malmö Kappsimningsklubb            45.49   
19  Constanza Pena  2004  Malmö Kappsimningsklubb            45.69   
20  Emelie Stridh  2004  Simklubben Poseidon            46.32   
21  Elsa Thell  2004  Landskrona Simsällskap            46.79   
22  Evelina Ferber  2004  Föreningen Österlen Sim            47.86   
23  Tilde Klehn  2004  Simklubben Lödde            48.51   
24  Klara Peters  2004  Malmö Kappsimningsklubb            49.36   
25  Agnes Ljungberg  2004  Simklubben Lödde            49.91   
26  Emelie Rosquist  2004  Simklubben Lödde            50.46   
27  Emilia Möller  2004  Simklubben Hajen            50.87   
28  Stella Buchwald  2004  Malmö Kappsimningsklubb            50.90   
29  Tyra Jarvi  2004  Simsällskapet Iden            51.05   
30  Ella Persson  2004  Simsällskapet Iden            51.96   
31  Rakel Johannisson  2004  Simklubben Sydsim            53.22   
32  Matilda Persson  2004  Malmö Kappsimningsklubb            53.69   
33  Agnes Hegardt  2004  Simklubben Poseidon            54.99   
34  Nelly Gustavsson  2004  Landskrona Simsällskap            55.41   
35  Ida Holst Gerløv  2004  Höganäs Simsällskap            56.05   
36  Emilia Sandström  2004  Simklubben Sydsim            1:05.01   
Emma Martinsson  2004  Simklubben Lödde            DNF   
Gabriella Mattsson  2004  Höganäs Simsällskap            DSQ   
Isabel Ewers  2004  Höganäs Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Simsällskapet Iden  Utskriftstid  11:47 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vikingadoppet 2014    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tävlingsort  Furulund    Utskriftstid  11:52   
  Arrangör  SS Iden         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 17, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Felix Rosenkvist  2004  Simklubben Sydsim            33.45   
Jonathan Fröjd  2004  Simklubben Sydsim            34.12   
Albert Sivtoft  2004  Simklubben Lödde            35.37   
Hugo Lennartsson  2004  Malmö Kappsimningsklubb            35.74   
Ludwig Saurow  2004  Eslövs Simsällskap            36.28   
Måns Burmester-Lysell  2004  Simklubben Hajen            36.87   
David Olofsson  2004  Malmö Kappsimningsklubb            37.20   
Anton Witzell  2004  Simsällskapet Iden            37.35   
Melvin Malm  2004  Simklubben Poseidon            37.71   
10  Oskar Strandqvist  2004  Eslövs Simsällskap            39.47   
11  Malte Laurén  2004  Simklubben Hajen            41.60   
12  Vincent Tran  2004  Malmö Kappsimningsklubb            41.65   
13  Hampus Ståhl  2004  Eslövs Simsällskap            42.18   
14  Linas Zigmantas  2004  Simklubben Hajen            42.45   
15  Lukas Nilsson  2004  Föreningen Österlen Sim            43.61   
16  Marco Lindström  2004  Höganäs Simsällskap            43.97   
17  Jack Wiveus  2004  Landskrona Simsällskap            44.08   
18  Axel Sandberg  2004  Simklubben Poseidon            44.37   
19  Viggo Thomsen  2004  Landskrona Simsällskap            44.53   
20  Axel Dahlén  2004  Simklubben Hajen            45.19   
21  Simon Andersson  2004  Simklubben Poseidon            46.26   
22  Theo Andersson  2004  Höganäs Simsällskap            47.07   
23  Jakob Lindskoug  2004  Simklubben Poseidon            54.15   
24  Carl Rogmark  2004  Simklubben Hajen            56.38   
25  Elias Löfström  2004  Simklubben Poseidon            57.92   
Calle Johansson  2004  Höganäs Simsällskap            DSQ   
Hugo Brogren  2004  Simklubben Lödde            DSQ   
Leo Miltorp  2004  Simklubben Lödde            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Simsällskapet Iden  Utskriftstid  11:52 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vikingadoppet 2014    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tävlingsort  Furulund    Utskriftstid  12:07   
  Arrangör  SS Iden         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 18, 4X50m Medley Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lödde Mix Lag 1  Simklubben Lödde            2:50.46   
  Albert Sivtoft  2004      42.41        42.41   
  Hanne Husby  2004      47.65        1:30.06   
  Isabel Smideberg  2004      40.88        2:10.94   
  Aron Paulsson  2006      39.52        2:50.46   
                     
Mkk Mix Lag 1  2004  Malmö Kappsimningsklubb            2:57.05   
  Kristina Orban  2004      48.13        48.13   
  Beatrice Ask  2005      51.14        1:39.27   
  David Olofsson  2004      42.86        2:22.13   
  Hugo Lennartsson  2004      34.92        2:57.05   
                     
SK Hajen Mix [2004] Lag 1  2004  Simklubben Hajen            2:58.98   
  Malte Laurén  2004      46.08        46.08   
  Johanna Ebbinghaus  2004      52.25        1:38.33   
  Ella Gutenwik  2004      44.34        2:22.67   
  Måns Burmester-Lysell  2004      36.31        2:58.98   
                     
Poseidon Mix [2004]  2004  Simklubben Poseidon            3:06.62   
  Philip Björkman  2005      48.36        48.36   
  Emelie Stridh  2004      52.87        1:41.23   
  Vanessa Johansson  2006      46.98        2:28.21   
  Melvin Malm  2004      38.41        3:06.62   
                     
Landskrona Mix Lag 1  2005  Landskrona Simsällskap            3:08.35   
  Emelie Ek-Värn  2004      45.98        45.98   
  Ludvig Hoff  2005      52.74        1:38.72   
  Emma Hassling  2004      45.41        2:24.13   
  Jack Wiveus  2004      44.22        3:08.35   
                     
SK Sydsim Mix 2004 Lag 2  2004  Simklubben Sydsim            3:12.87   
  Hugo Skölderud  2006      51.35        51.35   
  Emilia Sandström  2004      1:01.19        1:52.54   
  Jonathan Fröjd  2004      39.94        2:32.48   
  Hanna Johansson  2004      40.39        3:12.87   
                     
Landskrona Mix Lag 2  2004  Landskrona Simsällskap            3:21.14   
  Livia Sjunnesson  2005      48.21        48.21   
  Viggo Thomsen  2004      52.59        1:40.80   
  Tova Sivertsson  2005      52.49        2:33.29   
  Carl Larmark  2005      47.85        3:21.14   
                     
SK Sydsim Mix [2004]  2004  Simklubben Sydsim            3:21.21   
  Jennie Christiansen  2004      52.54        52.54   
  Erik Komstedt  2005      56.25        1:48.79   
  Felix Rosenkvist  2004      42.44        2:31.23   
  Rakel Johannisson  2004      49.98        3:21.21   
                     
SK Hajen Mix [2004] Lag 2  2004  Simklubben Hajen            3:27.04   
  Axel Dahlén  2004      54.01        54.01   
  Alma Mårtensson  2004      49.55        1:43.56   
  Olivia Pantzar  2004      51.00        2:34.56   
  Carl Rogmark  2004      52.48        3:27.04   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Simsällskapet Iden  Utskriftstid  12:07 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vikingadoppet 2014    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tävlingsort  Furulund    Utskriftstid  15:13   
  Arrangör  SS Iden         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 19, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ditte Oredsson  2003  Simklubben Poseidon            35.28   
Elsa Bitzén  2003  Simklubben Hajen            35.30   
Alva Söderberg  2003  Höganäs Simsällskap            35.48   
Gabriella Wivsätter  2003  Simklubben Sydsim            35.57   
Ella Jeppsson  2003  Simklubben Hajen            37.56   
Alice Tufvesson  2003  Höganäs Simsällskap            37.68   
Agnes Risholm  2003  Höganäs Simsällskap            39.16   
Viktoria Dellhede  2003  Simsällskapet Iden            39.38   
Wilma Rundblad  2003  Landskrona Simsällskap            39.72   
10  Mollie Morfelt  2003  Malmö Kappsimningsklubb            39.83   
11  Andrea Nistor  2003  Simklubben Poseidon            40.03   
12  Emelie Persson  2003  Simsällskapet Iden            40.21   
13  Lovisa Bjurnemark  2003  Malmö Kappsimningsklubb            40.32   
14  Freja Werker  2003  Simklubben Hajen            40.35   
15  Julia Andersson  2003  Höganäs Simsällskap            40.80   
16  Linnéa Lindh  2003  Landskrona Simsällskap            41.04   
17  Ella Persson  2003  Höganäs Simsällskap            41.14   
18  Josefin Dellhede  2003  Simsällskapet Iden            41.30   
19  Linnea Eriksson  2003  Landskrona Simsällskap            41.54   
20  Boel Bergquist  2003  Simklubben Poseidon            42.01   
21  Nicole Ahlbeck  2003  Malmö Kappsimningsklubb            42.39   
22  Matilda Hoff  2003  Landskrona Simsällskap            42.58   
23  Thea Dahlqvist  2003  Simklubben Hajen            42.66   
24  Milla Andersson  2003  Simklubben Lödde            42.72   
25  Clara Huston  2003  Simklubben Hajen            43.21   
26  Agnes Gustafsson  2003  Malmö Kappsimningsklubb            43.75   
27  Johanna Melin  2003  Simklubben Sydsim            43.91   
28  Anna Twedberg  2003  Simsällskapet Iden            43.95   
29  Ella Rydström  2003  Simklubben Poseidon            44.11   
30  Tilde Röiseth  2003  Landskrona Simsällskap            44.26   
31  Angelica Böhme  2003  Simsällskapet Iden            44.38   
32  Tilde Thorsson  2003  Simklubben Hajen            44.79   
33  Alva Bensby  2003  Simklubben Lödde            44.86   
34  Olivia Hansson  2003  Föreningen Österlen Sim            45.60   
35  Hanna Barnell  2003  Simklubben Hajen            46.46   
36  Lejla Beganovic  2003  Malmö Kappsimningsklubb            47.49   
37  Alice Litterfeldt  2003  Simklubben Poseidon            48.02   
37  Filippa Dihle  2003  Simklubben Lödde            48.02   
39  Adna Curan  2003  Malmö Kappsimningsklubb            50.55   
40  Emma Bontidean  2003  Simklubben Poseidon            53.40   
41  Sanna Bredberg Jakstrand  2003  Malmö Kappsimningsklubb            53.50   
42  Linda Tetens  2003  Simklubben Poseidon            55.62   
Siri Vikman  2003  Simklubben Hajen            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Simsällskapet Iden  Utskriftstid  15:13 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vikingadoppet 2014    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tävlingsort  Furulund    Utskriftstid  15:22   
  Arrangör  SS Iden         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 20, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
David Falk  2003  Malmö Kappsimningsklubb            34.29   
Nils Tired  2003  Simklubben Poseidon            35.63   
Lukas Miderbäck  2003  Simklubben Lödde            36.76   
Ivan Sivolov  2003  Simklubben Poseidon            38.90   
Hampus Erdös  2003  Simklubben Lödde            41.67   
Edward Gudmundsson  2003  Höganäs Simsällskap            45.34   
Joel Henriksson  2003  Simklubben Poseidon            45.55   
Jasin Bajram  2003  Malmö Kappsimningsklubb            47.45   
Alexander Tengberg  2003  Landskrona Simsällskap            51.30   
10  Elliot Hagander  2003  Simklubben Poseidon            55.09   
11  Daniel Alim  2003  Simklubben Poseidon            55.21   
12  Elias Mauritzon  2003  Höganäs Simsällskap            1:06.05   
Daniel von Post  2003  Simsällskapet Iden            DSQ   
Liam Bech  2003  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Lukas Kron Larsson  2003  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Oskar Nordström  2003  Föreningen Österlen Sim            DSQ   
Svante Vilhelmsson  2003  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Simsällskapet Iden  Utskriftstid  15:22 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vikingadoppet 2014    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tävlingsort  Furulund    Utskriftstid  15:26   
  Arrangör  SS Iden         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 21, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Cerutti  2002  Simklubben Sydsim            34.26   
Tova Hegardt  2002  Simklubben Poseidon            35.69   
Johanna Ingner  2002  Malmö Kappsimningsklubb            36.40   
Julia Larsson  2002  Simklubben Hajen            37.07   
Isabelle Bengtsson  2002  Simklubben Poseidon            38.74   
Lina Ostreus  2002  Simklubben Sydsim            38.77   
Carolina Åsberg  2002  Simklubben Lödde            38.86   
Amanda Lindahl Andersson  2002  Eslövs Simsällskap            38.88   
Ida Björkdahl  2002  Malmö Kappsimningsklubb            39.03   
10  Mia Lang  2002  Malmö Kappsimningsklubb            39.56   
11  Olivia Skog  2002  Simklubben Lödde            39.57   
12  Linnea Dolmark  2002  Simklubben Hajen            39.71   
13  Moa Knutsson  2002  Föreningen Österlen Sim            40.43   
14  Tuva Rosén Sundström  2002  Simsällskapet Iden            42.77   
15  Matilda Carlberg  2002  Simklubben Poseidon            44.99   
16  Alma Lindberg  2002  Simklubben Poseidon            45.35   
17  Anna Elming  2002  Höganäs Simsällskap            45.43   
18  Lina Sigfridsson  2002  Höganäs Simsällskap            45.79   
19  Siri Hägg  2002  Simklubben Poseidon            45.98   
20  Murong Li  2002  Simklubben Poseidon            46.41   
21  Ellen Feldman  2002  Simsällskapet Iden            47.85   
22  Thea Wallén  2002  Simsällskapet Iden            49.20   
23  Matilda Hansson  2002  Simklubben Poseidon            49.34   
24  Filippa Andersson  2002  Landskrona Simsällskap            54.38   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Simsällskapet Iden  Utskriftstid  15:26 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vikingadoppet 2014    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tävlingsort  Furulund    Utskriftstid  15:34   
  Arrangör  SS Iden         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 22, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gustav Lidbäck  2002  Simsällskapet Iden            35.71   
Cesar Lindberg  2002  Malmö Kappsimningsklubb            35.85   
Isak Paulsson  2002  Simklubben Lödde            36.17   
Filip Nikolic  2002  Simklubben Sydsim            40.79   
Simon Mattiasson Nazar  2002  Simklubben Poseidon            41.20   
Daniel Li  2002  Simklubben Poseidon            41.95   
Vilhelm Andersson  2002  Simklubben Sydsim            42.15   
Filip Kekeric  2002  Simklubben Sydsim            43.22   
Alfred Jarvi  2002  Simsällskapet Iden            43.84   
10  Emil Pettersson  2002  Simklubben Poseidon            45.07   
11  Johan Rauer  2002  Simklubben Poseidon            45.45   
12  Carl Ewertz  2002  Malmö Kappsimningsklubb            45.47   
13  Alexander Kulagowski  2002  Malmö Kappsimningsklubb            48.69   
August Ramberg  2002  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Jacob Hansson  2002  Simklubben Hajen            DSQ   
Jesper Franzén  2002  Simklubben Sydsim            DSQ   
Johan Sandberg  2002  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Simsällskapet Iden  Utskriftstid  15:34 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vikingadoppet 2014    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tävlingsort  Furulund    Utskriftstid  15:55   
  Arrangör  SS Iden         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 23, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mollie Morfelt  2003  Malmö Kappsimningsklubb            36.97   
Alice Tufvesson  2003  Höganäs Simsällskap            37.25   
Elsa Bitzén  2003  Simklubben Hajen            37.71   
Ditte Oredsson  2003  Simklubben Poseidon            38.30   
Viktoria Dellhede  2003  Simsällskapet Iden            38.53   
Gabriella Wivsätter  2003  Simklubben Sydsim            39.07   
Josefin Dellhede  2003  Simsällskapet Iden            39.15   
Ella Jeppsson  2003  Simklubben Hajen            39.65   
Tilde Röiseth  2003  Landskrona Simsällskap            39.93   
10  Johanna Melin  2003  Simklubben Sydsim            40.16   
11  Clara Huston  2003  Simklubben Hajen            40.84   
12  Wilma Rundblad  2003  Landskrona Simsällskap            40.86   
13  Julia Andersson  2003  Höganäs Simsällskap            40.89   
14  Alva Söderberg  2003  Höganäs Simsällskap            40.94   
15  Andrea Nistor  2003  Simklubben Poseidon            41.07   
16  Ella Rydström  2003  Simklubben Poseidon            41.35   
17  Linnéa Lindh  2003  Landskrona Simsällskap            41.37   
18  Lovisa Bjurnemark  2003  Malmö Kappsimningsklubb            41.48   
19  Matilda Hoff  2003  Landskrona Simsällskap            41.68   
20  Elin Lundberg  2003  Föreningen Österlen Sim            42.28   
21  Anna Twedberg  2003  Simsällskapet Iden            42.29   
22  Freja Werker  2003  Simklubben Hajen            42.65   
23  Olivia Hansson  2003  Föreningen Österlen Sim            43.02   
24  Ella Persson  2003  Höganäs Simsällskap            43.12   
25  Linnea Eriksson  2003  Landskrona Simsällskap            43.23   
26  Alva Bensby  2003  Simklubben Lödde            43.36   
27  Thea Dahlqvist  2003  Simklubben Hajen            43.48   
28  Filippa Dihle  2003  Simklubben Lödde            44.16   
29  Nicole Ahlbeck  2003  Malmö Kappsimningsklubb            44.32   
30  Lejla Beganovic  2003  Malmö Kappsimningsklubb            44.85   
31  Emelie Persson  2003  Simsällskapet Iden            45.08   
32  Hanna Barnell  2003  Simklubben Hajen            45.24   
33  Boel Bergquist  2003  Simklubben Poseidon            45.42   
34  Tilde Thorsson  2003  Simklubben Hajen            45.61   
35  Isabell Tretinjak  2003  Simklubben Hajen            46.20   
36  Emma Mattsson  2003  Malmö Kappsimningsklubb            46.37   
37  Milla Andersson  2003  Simklubben Lödde            46.40   
38  Angelica Böhme  2003  Simsällskapet Iden            47.38   
39  Emma Bontidean  2003  Simklubben Poseidon            47.74   
40  Agnes Gustafsson  2003  Malmö Kappsimningsklubb            48.03   
41  Alice Litterfeldt  2003  Simklubben Poseidon            49.05   
42  Sofia Lund  2003  Simklubben Poseidon            49.11   
43  Julia Rieschel  2003  Simklubben Poseidon            49.72   
44  Siri Vikman  2003  Simklubben Hajen            52.57   
45  Sanna Bredberg Jakstrand  2003  Malmö Kappsimningsklubb            52.87   
Adna Curan  2003  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Linda Tetens  2003  Simklubben Poseidon            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Simsällskapet Iden  Utskriftstid  15:55 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vikingadoppet 2014    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tävlingsort  Furulund    Utskriftstid  16:03   
  Arrangör  SS Iden         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 24, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
David Falk  2003  Malmö Kappsimningsklubb            36.51   
Nils Tired  2003  Simklubben Poseidon            37.39   
Lukas Miderbäck  2003  Simklubben Lödde            39.05   
Joel Henriksson  2003  Simklubben Poseidon            41.94   
Liam Bech  2003  Malmö Kappsimningsklubb            43.04   
Oskar Nordström  2003  Föreningen Österlen Sim            43.12   
Ivan Sivolov  2003  Simklubben Poseidon            43.61   
Jasin Bajram  2003  Malmö Kappsimningsklubb            43.73   
Jacob Baxmann  2003  Malmö Kappsimningsklubb            46.80   
10  Hampus Erdös  2003  Simklubben Lödde            46.84   
11  Jakob Strömland  2003  Malmö Kappsimningsklubb            47.02   
12  Melvin Andersson  2003  Simklubben Sydsim            47.25   
13  Svante Vilhelmsson  2003  Malmö Kappsimningsklubb            48.80   
14  Edward Gudmundsson  2003  Höganäs Simsällskap            49.02   
15  Daniel Alim  2003  Simklubben Poseidon            49.64   
16  Alexander Tengberg  2003  Landskrona Simsällskap            49.78   
17  Daniel von Post  2003  Simsällskapet Iden            50.42   
18  Lukas Kron Larsson  2003  Malmö Kappsimningsklubb            51.62   
19  David Li Shi Jun  2003  Simklubben Ran            52.66   
20  Elias Mauritzon  2003  Höganäs Simsällskap            53.14   
21  Jakob Kristersson  2003  Simsällskapet Iden            54.73   
22  Elliot Hagander  2003  Simklubben Poseidon            55.52   
Rasmus Pedersen  2003  Landskrona Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Simsällskapet Iden  Utskriftstid  16:03 
 
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vikingadoppet 2014    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tävlingsort  Furulund    Utskriftstid  16:11   
  Arrangör  SS Iden         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 25, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Julia Larsson  2002  Simklubben Hajen            36.39   
Johanna Ingner  2002  Malmö Kappsimningsklubb            36.57   
Tova Hegardt  2002  Simklubben Poseidon            36.93   
Emma Cerutti  2002  Simklubben Sydsim            37.00   
Ida Björkdahl  2002  Malmö Kappsimningsklubb            38.09   
Olivia Skog  2002  Simklubben Lödde            38.88   
Linnea Dolmark  2002  Simklubben Hajen            39.98   
Lina Ostreus  2002  Simklubben Sydsim            40.18   
Isabelle Bengtsson  2002  Simklubben Poseidon            41.64   
10  Carolina Åsberg  2002  Simklubben Lödde            41.68   
11  Matilda Carlberg  2002  Simklubben Poseidon            41.72   
12  Amanda Lindahl Andersson  2002  Eslövs Simsällskap            42.80   
13  Lina Sigfridsson  2002  Höganäs Simsällskap            43.13   
14  Elna Jepsson  2002  Simklubben Ran            43.45   
15  Tuva Rosén Sundström  2002  Simsällskapet Iden            44.22   
16  Mia Lang  2002  Malmö Kappsimningsklubb            45.09   
17  Clara Ivarsson  2002  Simklubben Poseidon            45.20   
18  Siri Hägg  2002  Simklubben Poseidon            45.80   
19  Siri Gunnarsson  2002  Simsällskapet Iden            45.87   
20  Victoria Olsson  2002  Simklubben Lödde            46.50   
21  Mila Nölev  2002  Simklubben Sydsim            46.70   
22  Anna Elming  2002  Höganäs Simsällskap            47.27   
23  Kay Skarp  2002  Malmö Kappsimningsklubb            48.43   
24  Alma Lindberg  2002  Simklubben Poseidon            50.00   
25  Ellen Feldman  2002  Simsällskapet Iden            51.07   
26  Matilda Hansson  2002  Simklubben Poseidon            51.26   
27  Emelie Andrén  2002  Simklubben Hajen            54.37   
28  Kajsa Ahlesten  2002  Landskrona Simsällskap            54.93   
29  Filippa Andersson  2002  Landskrona Simsällskap            54.95   
Thea Wallén  2002  Simsällskapet Iden            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Simsällskapet Iden  Utskriftstid  16:11 
 
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vikingadoppet 2014    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tävlingsort  Furulund    Utskriftstid  16:17   
  Arrangör  SS Iden         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 26, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gustav Lidbäck  2002  Simsällskapet Iden            36.33   
Isak Paulsson  2002  Simklubben Lödde            38.07   
Jonathan Seanderdahl  2002  Simklubben Sydsim            38.38   
Cesar Lindberg  2002  Malmö Kappsimningsklubb            41.17   
Vilhelm Andersson  2002  Simklubben Sydsim            41.44   
Daniel Li  2002  Simklubben Poseidon            41.87   
Jesper Franzén  2002  Simklubben Sydsim            41.97   
Johan Rauer  2002  Simklubben Poseidon            41.98   
Filip Nikolic  2002  Simklubben Sydsim            42.51   
10  Melker Svensson  2002  Föreningen Österlen Sim            43.45   
11  Simon Mattiasson Nazar  2002  Simklubben Poseidon            44.08   
12  Emil Pettersson  2002  Simklubben Poseidon            44.97   
13  Alfred Jarvi  2002  Simsällskapet Iden            45.37   
14  Filip Kekeric  2002  Simklubben Sydsim            45.95   
15  Johan Sandberg  2002  Malmö Kappsimningsklubb            48.03   
16  Jacob Hansson  2002  Simklubben Hajen            50.14   
17  Alexander Kulagowski  2002  Malmö Kappsimningsklubb            53.19   
18  August Ramberg  2002  Malmö Kappsimningsklubb            54.82   
19  Carl Ewertz  2002  Malmö Kappsimningsklubb            54.83   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Simsällskapet Iden  Utskriftstid  16:17 
 
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vikingadoppet 2014    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tävlingsort  Furulund    Utskriftstid  16:44   
  Arrangör  SS Iden         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 27, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
SK Poseidon Mix Lag1  2002  Simklubben Poseidon            2:11.03   
  Ditte Oredsson  2003      31.56        31.56   
  Nils Tired  2003      32.30        1:03.86   
  Ivan Sivolov  2003      36.17        1:40.03   
  Tova Hegardt  2002      31.00        2:11.03   
                     
Lödde Mix Lag 2  Simklubben Lödde            2:11.51   
  Isak Paulsson  2002      32.09        32.09   
  Lukas Miderbäck  2003      31.55        1:03.64   
  Olivia Skog  2002      33.88        1:37.52   
  Carolina Åsberg  2002      33.99        2:11.51   
                     
Höganäs Mix Lag 1  2002  Höganäs Simsällskap            2:20.77   
  Julia Andersson  2003      35.21        35.21   
  Edward Gudmundsson  2003      37.56        1:12.77   
  Hampus Kinn  2002      35.92        1:48.69   
  Alice Tufvesson  2003      32.08        2:20.77   
                     
SK Poseidon Mix Lag 2  2002  Simklubben Poseidon            2:20.91   
  Johan Rauer  2002      37.11        37.11   
  Isabelle Bengtsson  2002      35.97        1:13.08   
  Daniel Li  2002      32.64        1:45.72   
  Matilda Carlberg  2002      35.19        2:20.91   
                     
Österlen Mix [2002]  2002  Föreningen Österlen Sim            2:24.90   
  Moa Knutsson  2002      35.69        35.69   
  Melker Svensson  2002      36.66        1:12.35   
  Oskar Nordström  2003      35.76        1:48.11   
  Olivia Hansson  2003      36.79        2:24.90   
                     
Mkk Mix Lag 1  2002  Malmö Kappsimningsklubb            2:26.46   
  Lejla Beganovic  2003      35.68        35.68   
  Johan Sandberg  2002      40.20        1:15.88   
  Lovisa Bjurnemark  2003      35.52        1:51.40   
  Jasin Bajram  2003      35.06        2:26.46   
                     
SK Poseidon Mix Lag 3  2002  Simklubben Poseidon            2:28.14   
  Boel Bergquist  2003      37.20        37.20   
  Simon Mattiasson Nazar  2002      38.42        1:15.62   
  Joel Henriksson  2003      39.14        1:54.76   
  Andrea Nistor  2003      33.38        2:28.14   
                     
SS Iden Mix 1  2002  Simsällskapet Iden            2:29.87   
  Gustav Lidbäck  2002      30.86        30.86   
  Jakob Kristersson  2003      45.70        1:16.56   
  Viktoria Dellhede  2003      34.44        1:51.00   
  Thea Wallén  2002      38.87        2:29.87   
                     
SS Iden Mix 2  2002  Simsällskapet Iden            2:32.69   
  Alfred Jarvi  2002      37.83        37.83   
  Daniel von Post  2003      42.24        1:20.07   
  Josefin Dellhede  2003      34.97        1:55.04   
  Anna Twedberg  2003      37.65        2:32.69   
                     
10  Höganäs Mix Lag 2  2002  Höganäs Simsällskap            2:36.63   
  Ella Persson  2003      36.70        36.70   
  Elias Mauritzon  2003      40.97        1:17.67   
  Eimantas Erlandsson  2003      39.54        1:57.21   
  Anna Elming  2002      39.42        2:36.63   
                     
11  Mkk Mix Lag 2  2002  Malmö Kappsimningsklubb            2:37.17   
  Jacob Baxmann  2003      41.14        41.14   
  Nicole Ahlbeck  2003      38.20        1:19.34   
  Agnes Gustafsson  2003      37.72        1:57.06   
  Lukas Kron Larsson  2003      40.11        2:37.17   
                     
12  Landskrona Mix [2002] Tös  2002  Landskrona Simsällskap            2:37.62   
  Tilde Röiseth  2003      36.96        36.96   
  Wilma Rundblad  2003      37.20        1:14.16   
  Alfred Thunell  2002      41.40        1:55.56   
  Alexander Tengberg  2003      42.06        2:37.62   
                     
13  SK Poseidon Mix Lag 4  Simklubben Poseidon            2:39.72   
  Emil Pettersson  2002      38.71        38.71   
  Daniel Alim  2003      41.47        1:20.18   
  Ella Rydström  2003      38.22        1:58.40   
  Emma Bontidean  2003      41.32        2:39.72   
                     
SK Sydsim Mix 2002 Lag 1  2002  Simklubben Sydsim            DSQ   
  Gabriella Wivsätter  2003      31.29        31.29   
  Emma Cerutti  2002      31.11        1:02.40   
                     
SK Sydsim Mix 2002 Lag 2  2002  Simklubben Sydsim            DSQ   
  Lina Ostreus  2002      34.30        34.30   
  Johanna Melin  2003      36.40        1:10.70   
  Jesper Franzén  2002      36.89        1:47.59   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Simsällskapet Iden  Utskriftstid  16:44 
 
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vikingadoppet 2014    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tävlingsort  Furulund    Utskriftstid  17:19   
  Arrangör  SS Iden         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 28, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gabriella Wivsätter  2003  Simklubben Sydsim            39.33   
Elsa Bitzén  2003  Simklubben Hajen            42.47   
Agnes Risholm  2003  Höganäs Simsällskap            42.51   
Ella Jeppsson  2003  Simklubben Hajen            43.15   
Alva Söderberg  2003  Höganäs Simsällskap            43.33   
Tilde Röiseth  2003  Landskrona Simsällskap            43.46   
Mollie Morfelt  2003  Malmö Kappsimningsklubb            44.72   
Alice Tufvesson  2003  Höganäs Simsällskap            45.57   
Julia Andersson  2003  Höganäs Simsällskap            45.66   
10  Tilde Thorsson  2003  Simklubben Hajen            46.03   
11  Lovisa Bjurnemark  2003  Malmö Kappsimningsklubb            46.44   
12  Linnéa Lindh  2003  Landskrona Simsällskap            46.60   
13  Thea Dahlqvist  2003  Simklubben Hajen            46.71   
14  Ditte Oredsson  2003  Simklubben Poseidon            47.09   
15  Elin Lundberg  2003  Föreningen Österlen Sim            47.88   
16  Emelie Persson  2003  Simsällskapet Iden            48.34   
17  Matilda Hoff  2003  Landskrona Simsällskap            48.38   
18  Agnes Gustafsson  2003  Malmö Kappsimningsklubb            48.74   
19  Ella Persson  2003  Höganäs Simsällskap            48.88   
20  Viktoria Dellhede  2003  Simsällskapet Iden            49.47   
21  Adna Curan  2003  Malmö Kappsimningsklubb            49.52   
22  Lejla Beganovic  2003  Malmö Kappsimningsklubb            49.63   
23  Olivia Hansson  2003  Föreningen Österlen Sim            50.11   
24  Milla Andersson  2003  Simklubben Lödde            50.24   
25  Amina Sabotic  2003  Föreningen Österlen Sim            50.29   
26  Linnea Eriksson  2003  Landskrona Simsällskap            50.56   
27  Boel Bergquist  2003  Simklubben Poseidon            51.08   
28  Freja Werker  2003  Simklubben Hajen            51.25   
29  Wilma Rundblad  2003  Landskrona Simsällskap            52.23   
30  Alva Bensby  2003  Simklubben Lödde            52.37   
30  Johanna Melin  2003  Simklubben Sydsim            52.37   
32  Julia Rieschel  2003  Simklubben Poseidon            52.40   
33  Josefin Dellhede  2003  Simsällskapet Iden            52.42   
34  Hanna Barnell  2003  Simklubben Hajen            52.77   
35  Isabell Tretinjak  2003  Simklubben Hajen            52.82   
36  Ella Rydström  2003  Simklubben Poseidon            52.99   
37  Andrea Nistor  2003  Simklubben Poseidon            53.02   
38  Filippa Dihle  2003  Simklubben Lödde            53.37   
39  Nicole Ahlbeck  2003  Malmö Kappsimningsklubb            53.99   
40  Emma Bontidean  2003  Simklubben Poseidon            55.75   
41  Sanna Bredberg Jakstrand  2003  Malmö Kappsimningsklubb            55.94   
42  Elina Ohrberg  2003  Simklubben Hajen            56.04   
43  Angelica Böhme  2003  Simsällskapet Iden            56.07   
44  Alice Litterfeldt  2003  Simklubben Poseidon            57.42   
45  Siri Vikman  2003  Simklubben Hajen            1:00.74   
Anna Twedberg  2003  Simsällskapet Iden            DSQ   
Emma Mattsson  2003  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Linda Tetens  2003  Simklubben Poseidon            DSQ   
Sofia Lund  2003  Simklubben Poseidon            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Simsällskapet Iden  Utskriftstid  17:19 
 
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vikingadoppet 2014    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tävlingsort  Furulund    Utskriftstid  17:27   
  Arrangör  SS Iden         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 29, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
David Falk  2003  Malmö Kappsimningsklubb            46.25   
Lukas Miderbäck  2003  Simklubben Lödde            47.14   
Daniel von Post  2003  Simsällskapet Iden            47.51   
Ivan Sivolov  2003  Simklubben Poseidon            47.76   
Joel Henriksson  2003  Simklubben Poseidon            47.87   
Liam Bech  2003  Malmö Kappsimningsklubb            48.86   
Nils Tired  2003  Simklubben Poseidon            49.50   
Ludvig Aksell  2003  Malmö Kappsimningsklubb            49.78   
Daniel Alim  2003  Simklubben Poseidon            49.98   
10  Edward Gudmundsson  2003  Höganäs Simsällskap            50.60   
11  Alve Helmersson  2003  Föreningen Österlen Sim            50.89   
12  Eimantas Erlandsson  2003  Höganäs Simsällskap            51.56   
13  Jakob Strömland  2003  Malmö Kappsimningsklubb            52.71   
14  Rasmus Pedersen  2003  Landskrona Simsällskap            53.24   
15  Alexander Tengberg  2003  Landskrona Simsällskap            53.98   
16  Gustaf Stockhausen  2003  Malmö Kappsimningsklubb            54.13   
17  Jasin Bajram  2003  Malmö Kappsimningsklubb            54.63   
18  Svante Vilhelmsson  2003  Malmö Kappsimningsklubb            56.28   
19  Elliot Hagander  2003  Simklubben Poseidon            57.96   
20  Jakob Kristersson  2003  Simsällskapet Iden            59.34   
21  David Li Shi Jun  2003  Simklubben Ran            1:00.26   
22  Jacob Baxmann  2003  Malmö Kappsimningsklubb            1:02.12   
Elias Mauritzon  2003  Höganäs Simsällskap            DSQ   
Hampus Erdös  2003  Simklubben Lödde            DSQ   
Lukas Kron Larsson  2003  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Melvin Andersson  2003  Simklubben Sydsim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Simsällskapet Iden  Utskriftstid  17:27 
 
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vikingadoppet 2014    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tävlingsort  Furulund    Utskriftstid  17:35   
  Arrangör  SS Iden         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 30, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tova Hegardt  2002  Simklubben Poseidon            41.17   
Olivia Skog  2002  Simklubben Lödde            42.15   
Johanna Ingner  2002  Malmö Kappsimningsklubb            42.79   
Ida Björkdahl  2002  Malmö Kappsimningsklubb            44.31   
Kajsa Ahlesten  2002  Landskrona Simsällskap            45.35   
Elna Jepsson  2002  Simklubben Ran            45.94   
Linnea Dolmark  2002  Simklubben Hajen            47.25   
Anna Elming  2002  Höganäs Simsällskap            47.42   
Siri Hägg  2002  Simklubben Poseidon            47.53   
10  Mia Lang  2002  Malmö Kappsimningsklubb            47.96   
11  Mila Nölev  2002  Simklubben Sydsim            48.65   
12  Carolina Åsberg  2002  Simklubben Lödde            49.04   
13  Lina Ostreus  2002  Simklubben Sydsim            49.23   
14  Clara Ivarsson  2002  Simklubben Poseidon            49.56   
15  Alma Lindberg  2002  Simklubben Poseidon            49.87   
16  Amanda Lindahl Andersson  2002  Eslövs Simsällskap            49.90   
17  Isabelle Bengtsson  2002  Simklubben Poseidon            50.07   
18  Siri Gunnarsson  2002  Simsällskapet Iden            51.55   
19  Ellen Feldman  2002  Simsällskapet Iden            51.82   
20  Thea Wallén  2002  Simsällskapet Iden            51.89   
21  Tuva Rosén Sundström  2002  Simsällskapet Iden            52.57   
22  Matilda Hansson  2002  Simklubben Poseidon            52.76   
23  Elin Westerhult  2002  Simsällskapet Iden            56.00   
24  Emelie Andrén  2002  Simklubben Hajen            57.23   
25  Filippa Andersson  2002  Landskrona Simsällskap            1:03.51   
Julia Larsson  2002  Simklubben Hajen            DSQ   
Kay Skarp  2002  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Victoria Olsson  2002  Simklubben Lödde            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Simsällskapet Iden  Utskriftstid  17:35 
 
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vikingadoppet 2014    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tävlingsort  Furulund    Utskriftstid  17:40   
  Arrangör  SS Iden         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 31, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Daniel Li  2002  Simklubben Poseidon            42.45   
Jonathan Seanderdahl  2002  Simklubben Sydsim            42.74   
Isak Paulsson  2002  Simklubben Lödde            42.94   
Alfred Jarvi  2002  Simsällskapet Iden            44.55   
Cesar Lindberg  2002  Malmö Kappsimningsklubb            44.56   
Emil Pettersson  2002  Simklubben Poseidon            48.37   
Vilhelm Andersson  2002  Simklubben Sydsim            48.90   
Johan Rauer  2002  Simklubben Poseidon            49.49   
Hampus Kinn  2002  Höganäs Simsällskap            52.33   
10  Carl Ewertz  2002  Malmö Kappsimningsklubb            53.16   
11  Filip Kekeric  2002  Simklubben Sydsim            54.00   
12  Jacob Hansson  2002  Simklubben Hajen            54.35   
13  August Ramberg  2002  Malmö Kappsimningsklubb            55.80   
Alexander Kulagowski  2002  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Filip Nikolic  2002  Simklubben Sydsim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Simsällskapet Iden  Utskriftstid  17:40 
 
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vikingadoppet 2014    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tävlingsort  Furulund    Utskriftstid  17:57   
  Arrangör  SS Iden         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 32, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gabriella Wivsätter  2003  Simklubben Sydsim            31.39   
Ditte Oredsson  2003  Simklubben Poseidon            31.72   
Alice Tufvesson  2003  Höganäs Simsällskap            32.05   
Elsa Bitzén  2003  Simklubben Hajen            33.31   
Andrea Nistor  2003  Simklubben Poseidon            33.90   
Viktoria Dellhede  2003  Simsällskapet Iden            34.17   
Agnes Risholm  2003  Höganäs Simsällskap            34.54   
Alva Söderberg  2003  Höganäs Simsällskap            34.62   
Mollie Morfelt  2003  Malmö Kappsimningsklubb            34.94   
10  Thea Dahlqvist  2003  Simklubben Hajen            35.09   
11  Lovisa Bjurnemark  2003  Malmö Kappsimningsklubb            35.39   
12  Freja Werker  2003  Simklubben Hajen            35.55   
13  Tilde Röiseth  2003  Landskrona Simsällskap            35.57   
14  Julia Andersson  2003  Höganäs Simsällskap            35.80   
14  Matilda Hoff  2003  Landskrona Simsällskap            35.80   
16  Linnéa Lindh  2003  Landskrona Simsällskap            35.95   
17  Anna Twedberg  2003  Simsällskapet Iden            36.36   
18  Josefin Dellhede  2003  Simsällskapet Iden            36.39   
19  Johanna Melin  2003  Simklubben Sydsim            36.46   
20  Linnea Eriksson  2003  Landskrona Simsällskap            36.71   
21  Lejla Beganovic  2003  Malmö Kappsimningsklubb            36.94   
22  Elin Lundberg  2003  Föreningen Österlen Sim            37.07   
23  Tilde Thorsson  2003  Simklubben Hajen            37.13   
24  Ella Persson  2003  Höganäs Simsällskap            37.14   
25  Filippa Dihle  2003  Simklubben Lödde            37.44   
26  Boel Bergquist  2003  Simklubben Poseidon            37.54   
27  Clara Huston  2003  Simklubben Hajen            37.75   
28  Olivia Hansson  2003  Föreningen Österlen Sim            38.57   
29  Alva Bensby  2003  Simklubben Lödde            38.96   
30  Ella Rydström  2003  Simklubben Poseidon            39.52   
31  Agnes Gustafsson  2003  Malmö Kappsimningsklubb            39.70   
32  Isabell Tretinjak  2003  Simklubben Hajen            39.79   
33  Hanna Barnell  2003  Simklubben Hajen            39.82   
34  Sofia Lund  2003  Simklubben Poseidon            40.04   
35  Angelica Böhme  2003  Simsällskapet Iden            40.79   
36  Milla Andersson  2003  Simklubben Lödde            40.83   
37  Emma Bontidean  2003  Simklubben Poseidon            41.03   
38  Emelie Persson  2003  Simsällskapet Iden            41.44   
39  Emma Mattsson  2003  Malmö Kappsimningsklubb            41.48   
40  Alice Litterfeldt  2003  Simklubben Poseidon            41.49   
41  Adna Curan  2003  Malmö Kappsimningsklubb            41.61   
42  Amina Sabotic  2003  Föreningen Österlen Sim            43.73   
43  Sanna Bredberg Jakstrand  2003  Malmö Kappsimningsklubb            43.79   
44  Julia Rieschel  2003  Simklubben Poseidon            44.30   
45  Elina Ohrberg  2003  Simklubben Hajen            45.19   
46  Siri Vikman  2003  Simklubben Hajen            48.68   
Linda Tetens  2003  Simklubben Poseidon            DSQ   
Nicole Ahlbeck  2003  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Wilma Rundblad  2003  Landskrona Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Simsällskapet Iden  Utskriftstid  17:57 
 
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vikingadoppet 2014    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tävlingsort  Furulund    Utskriftstid  18:03   
  Arrangör  SS Iden         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 33, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lukas Miderbäck  2003  Simklubben Lödde            30.47   
David Falk  2003  Malmö Kappsimningsklubb            31.11   
Nils Tired  2003  Simklubben Poseidon            32.40   
Ivan Sivolov  2003  Simklubben Poseidon            36.02   
Jasin Bajram  2003  Malmö Kappsimningsklubb            36.28   
Hampus Erdös  2003  Simklubben Lödde            36.34   
Oskar Nordström  2003  Föreningen Österlen Sim            36.37   
Liam Bech  2003  Malmö Kappsimningsklubb            36.95   
Edward Gudmundsson  2003  Höganäs Simsällskap            37.23   
10  Elias Mauritzon  2003  Höganäs Simsällskap            39.78   
11  Joel Henriksson  2003  Simklubben Poseidon            40.50   
12  Jacob Baxmann  2003  Malmö Kappsimningsklubb            40.58   
13  Lukas Kron Larsson  2003  Malmö Kappsimningsklubb            41.84   
14  Melvin Andersson  2003  Simklubben Sydsim            41.85   
15  Jakob Strömland  2003  Malmö Kappsimningsklubb            42.20   
16  Alexander Tengberg  2003  Landskrona Simsällskap            42.29   
17  Daniel von Post  2003  Simsällskapet Iden            42.30   
18  Eimantas Erlandsson  2003  Höganäs Simsällskap            42.54   
19  Gustaf Stockhausen  2003  Malmö Kappsimningsklubb            42.58   
20  Daniel Alim  2003  Simklubben Poseidon            43.01   
21  Rasmus Pedersen  2003  Landskrona Simsällskap            43.66   
22  Alve Helmersson  2003  Föreningen Österlen Sim            44.54   
23  Ludvig Aksell  2003  Malmö Kappsimningsklubb            45.62   
24  Elliot Hagander  2003  Simklubben Poseidon            45.68   
25  Jakob Kristersson  2003  Simsällskapet Iden            45.72   
26  David Li Shi Jun  2003  Simklubben Ran            46.59   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Simsällskapet Iden  Utskriftstid  18:03 
 
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vikingadoppet 2014    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tävlingsort  Furulund    Utskriftstid  18:10   
  Arrangör  SS Iden         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 34, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johanna Ingner  2002  Malmö Kappsimningsklubb            31.43   
Tova Hegardt  2002  Simklubben Poseidon            31.57   
Emma Cerutti  2002  Simklubben Sydsim            32.37   
Julia Larsson  2002  Simklubben Hajen            32.72   
Amanda Lindahl Andersson  2002  Eslövs Simsällskap            33.89   
Carolina Åsberg  2002  Simklubben Lödde            34.01   
Linnea Dolmark  2002  Simklubben Hajen            34.08   
Ida Björkdahl  2002  Malmö Kappsimningsklubb            34.12   
Lina Ostreus  2002  Simklubben Sydsim            34.23   
10  Olivia Skog  2002  Simklubben Lödde            34.40   
11  Murong Li  2002  Simklubben Poseidon            35.81   
12  Moa Knutsson  2002  Föreningen Österlen Sim            35.85   
13  Elna Jepsson  2002  Simklubben Ran            35.90   
14  Matilda Carlberg  2002  Simklubben Poseidon            35.93   
15  Clara Ivarsson  2002  Simklubben Poseidon            36.94   
16  Lina Sigfridsson  2002  Höganäs Simsällskap            37.13   
17  Isabelle Bengtsson  2002  Simklubben Poseidon            37.21   
18  Mia Lang  2002  Malmö Kappsimningsklubb            37.32   
19  Siri Gunnarsson  2002  Simsällskapet Iden            38.29   
20  Tuva Rosén Sundström  2002  Simsällskapet Iden            38.49   
21  Alma Lindberg  2002  Simklubben Poseidon            39.27   
22  Siri Hägg  2002  Simklubben Poseidon            39.77   
23  Mila Nölev  2002  Simklubben Sydsim            40.75   
24  Thea Wallén  2002  Simsällskapet Iden            40.86   
25  Kay Skarp  2002  Malmö Kappsimningsklubb            43.21   
26  Matilda Hansson  2002  Simklubben Poseidon            43.95   
27  Elin Westerhult  2002  Simsällskapet Iden            44.14   
28  Kajsa Ahlesten  2002  Landskrona Simsällskap            46.12   
29  Filippa Andersson  2002  Landskrona Simsällskap            46.65   
30  Emelie Andrén  2002  Simklubben Hajen            51.75   
Victoria Olsson  2002  Simklubben Lödde            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Simsällskapet Iden  Utskriftstid  18:10 
 
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vikingadoppet 2014    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tävlingsort  Furulund    Utskriftstid  18:14   
  Arrangör  SS Iden         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 35, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gustav Lidbäck  2002  Simsällskapet Iden            30.93   
Isak Paulsson  2002  Simklubben Lödde            32.51   
Daniel Li  2002  Simklubben Poseidon            32.67   
Jonathan Seanderdahl  2002  Simklubben Sydsim            33.10   
Cesar Lindberg  2002  Malmö Kappsimningsklubb            33.15   
Vilhelm Andersson  2002  Simklubben Sydsim            34.46   
Hampus Kinn  2002  Höganäs Simsällskap            35.00   
Jesper Franzén  2002  Simklubben Sydsim            35.84   
Filip Kekeric  2002  Simklubben Sydsim            36.53   
10  Johan Rauer  2002  Simklubben Poseidon            37.16   
11  Filip Nikolic  2002  Simklubben Sydsim            37.31   
12  Melker Svensson  2002  Föreningen Österlen Sim            37.61   
13  Alfred Jarvi  2002  Simsällskapet Iden            38.70   
14  Emil Pettersson  2002  Simklubben Poseidon            39.65   
15  Carl Ewertz  2002  Malmö Kappsimningsklubb            39.96   
16  Johan Sandberg  2002  Malmö Kappsimningsklubb            41.83   
17  Alexander Kulagowski  2002  Malmö Kappsimningsklubb            43.86   
18  Jacob Hansson  2002  Simklubben Hajen            46.43   
19  August Ramberg  2002  Malmö Kappsimningsklubb            46.76   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Simsällskapet Iden  Utskriftstid  18:14 
 
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vikingadoppet 2014    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tävlingsort  Furulund    Utskriftstid  18:33   
  Arrangör  SS Iden         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 36, 4X50m Medley Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
SK Poseidon Mix Lag1  2002  Simklubben Poseidon            2:25.73   
  Nils Tired  2003      38.27        38.27   
  Tova Hegardt  2002      38.53        1:16.80   
  Ditte Oredsson  2003      36.35        1:53.15   
  Daniel Li  2002      32.58        2:25.73   
                     
SK Sydsim Mix 2002 Lag 1  2002  Simklubben Sydsim            2:26.99   
  Jonathan Seanderdahl  2002      39.74        39.74   
  Gabriella Wivsätter  2003      39.08        1:18.82   
  Emma Cerutti  2002      34.20        1:53.02   
  Vilhelm Andersson  2002      33.97        2:26.99   
                     
Lödde Mix Lag 2  Simklubben Lödde            2:30.63   
  Isak Paulsson  2002      38.39        38.39   
  Olivia Skog  2002      41.92        1:20.31   
  Carolina Åsberg  2002      39.43        1:59.74   
  Lukas Miderbäck  2003      30.89        2:30.63   
                     
SK Sydsim Mix 2002 Lag 2  2002  Simklubben Sydsim            2:47.05   
  Johanna Melin  2003      42.45        42.45   
  Filip Nikolic  2002      49.82        1:32.27   
  Lina Ostreus  2002      38.10        2:10.37   
  Jesper Franzén  2002      36.68        2:47.05   
                     
Höganäs Mix Lag 1  2002  Höganäs Simsällskap            2:48.38   
  Elias Mauritzon  2003      52.74        52.74   
  Agnes Risholm  2003      43.50        1:36.24   
  Alva Söderberg  2003      37.13        2:13.37   
  Edward Gudmundsson  2003      35.01        2:48.38   
                     
Mkk Mix Lag 1  2002  Malmö Kappsimningsklubb            2:49.73   
  Lejla Beganovic  2003      43.44        43.44   
  Carl Ewertz  2002      51.51        1:34.95   
  Mia Lang  2002      38.97        2:13.92   
  Jasin Bajram  2003      35.81        2:49.73   
                     
SK Poseidon Mix Lag 2  2002  Simklubben Poseidon            2:51.56   
  Joel Henriksson  2003      41.47        41.47   
  Boel Bergquist  2003      51.46        1:32.93   
  Andrea Nistor  2003      41.20        2:14.13   
  Ivan Sivolov  2003      37.43        2:51.56   
                     
Österlen Mix [2002]  2002  Föreningen Österlen Sim            2:52.75   
  Melker Svensson  2002      45.29        45.29   
  Olivia Hansson  2003      48.90        1:34.19   
  Oskar Nordström  2003      42.82        2:17.01   
  Moa Knutsson  2002      35.74        2:52.75   
                     
SS Iden Mix 1  2002  Simsällskapet Iden            2:52.79   
  Gustav Lidbäck  2002      37.25        37.25   
  Anna Twedberg  2003      48.93        1:26.18   
  Viktoria Dellhede  2003      40.58        2:06.76   
  Jakob Kristersson  2003      46.03        2:52.79   
                     
10  SK Poseidon Mix Lag 3  2002  Simklubben Poseidon            2:52.89   
  Ella Rydström  2003      41.51        41.51   
  Daniel Alim  2003      49.41        1:30.92   
  Johan Rauer  2002      46.30        2:17.22   
  Murong Li  2002      35.67        2:52.89   
                     
11  Landskrona Mix [2002] Påga  2002  Landskrona Simsällskap            2:56.74   
  Wilma Rundblad  2003      40.18        40.18   
  Alexander Tengberg  2003      53.67        1:33.85   
  Linnéa Lindh  2003      41.19        2:15.04   
  Rasmus Pedersen  2003      41.70        2:56.74   
                     
12  SS Iden Mix 2  2002  Simsällskapet Iden            2:57.12   
  Josefin Dellhede  2003      40.97        40.97   
  Daniel von Post  2003      49.23        1:30.20   
  Alfred Jarvi  2002      44.85        2:15.05   
  Angelica Böhme  2003      42.07        2:57.12   
                     
13  Mkk Mix Lag 2  2002  Malmö Kappsimningsklubb            3:01.64   
  Jakob Strömland  2003      47.28        47.28   
  Lovisa Bjurnemark  2003      45.83        1:33.11   
  Agnes Gustafsson  2003      46.18        2:19.29   
  Lukas Kron Larsson  2003      42.35        3:01.64   
                     
14  Höganäs Mix Lag 2  2002  Höganäs Simsällskap            3:02.57   
  Lina Sigfridsson  2002      42.22        42.22   
  Hampus Kinn  2002      52.03        1:34.25   
  Anna Elming  2002      47.19        2:21.44   
  Eimantas Erlandsson  2003      41.13        3:02.57   
                     
15  SK Poseidon Mix Lag 4  Simklubben Poseidon            3:06.58   
  Elliot Hagander  2003      56.26        56.26   
  Siri Hägg  2002      45.29        1:41.55   
  Alma Lindberg  2002      45.58        2:27.13   
  Emil Pettersson  2002      39.45        3:06.58   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Simsällskapet Iden  Utskriftstid  18:33 
 
Resultat Gren 37 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 37 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vikingadoppet 2014    Utskriftsdatum  09 november 2014   
  Tävlingsort  Furulund    Utskriftstid  09:18   
  Arrangör  SS Iden         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 37, 200m Medley Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Klara Juliusson  1997  Höganäs Simsällskap    32.88  1:10.68  1:52.90    2:29.15   
Elin Lundgren  1995  Simklubben Hajen    32.50  1:12.01  1:57.01    2:32.16   
Johanna Ingner  2002  Malmö Kappsimningsklubb    39.00  1:21.59  2:14.70    2:52.91   
Tova Hegardt  2002  Simklubben Poseidon    37.07  1:21.65  2:13.55    2:53.19   
Elsa Bitzén  2003  Simklubben Hajen    37.38  1:20.75  2:11.81    2:54.72   
Heidi Winberg  1999  Höganäs Simsällskap    37.58  1:23.57  2:15.87    2:56.79   
Hanna Lundius  2001  Landskrona Simsällskap    39.54  1:26.55  2:18.91    2:57.73   
Cajsa Lindberg  2000  Simklubben Poseidon    39.36  1:26.46  2:16.06    2:59.16   
Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim    38.53  1:23.96  2:16.42    2:59.33   
10  Sara Wilhelmsson  2001  Eslövs Simsällskap    40.14  1:27.59  2:18.04    2:59.86   
11  Serena Gravrogk-Linde  2000  Simklubben Poseidon    38.49  1:24.20  2:20.56    3:00.39   
12  Moa Törneman  2001  Simsällskapet Iden    38.29  1:24.85  2:20.35    3:01.04   
13  Linnea Carlsén  2000  Simklubben Poseidon    39.65  1:24.64  2:21.91    3:03.39   
14  Ida Björkdahl  2002  Malmö Kappsimningsklubb    41.65  1:27.52  2:23.54    3:03.96   
15  Mollie Morfelt  2003  Malmö Kappsimningsklubb    41.63  1:28.11  2:21.70    3:04.49   
16  Augusta Jansson  2000  Malmö Kappsimningsklubb    39.50  1:27.65  2:22.68    3:05.50   
17  Elin Hansen  2000  Simsällskapet Iden    41.29  1:28.20  2:24.05    3:06.12   
18  Astrid Hemmingsson  2000  Simklubben Poseidon    42.91  1:31.76  2:27.40    3:09.68   
19  Viktoria Dellhede  2003  Simsällskapet Iden    42.16  1:30.26  2:27.04    3:11.07   
20  Isabelle Bengtsson  2002  Simklubben Poseidon    41.18  1:28.73  2:28.04    3:15.75   
21  Emilia Ohlsson  2001  Simklubben Poseidon    43.69  1:31.33  2:31.52    3:17.74   
22  Julia Arthursson  2000  Höganäs Simsällskap    42.36  1:35.47  2:33.58    3:18.76   
23  Siri Gunnarsson  2002  Simsällskapet Iden    49.69  1:43.56  2:44.58    3:30.69   
24  Natalie Israelsson  2001  Simsällskapet Iden    50.70  1:50.21  2:53.66    3:44.10   
Tilda Johansson  2002  Höganäs Simsällskap            DNS   
Elin Sjö  2001  Simsällskapet Iden            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  09 november 2014 
Licensierad till: Simsällskapet Iden  Utskriftstid  09:18 
 
Resultat Gren 38 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 38 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vikingadoppet 2014    Utskriftsdatum  09 november 2014   
  Tävlingsort  Furulund    Utskriftstid  09:30   
  Arrangör  SS Iden         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 38, 200m Medley Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Filip Wejfeldt  1997  Simsällskapet Iden    31.69  1:06.70  1:46.34    2:18.53   
Jonatan Wede  1988  Simsällskapet Iden    27.26  1:03.86  1:45.68    2:19.51   
Oskar Strömberg  1994  Simklubben Lödde    29.43  1:05.92  1:49.52    2:23.11   
Jesper Lundqvist  1999  Höganäs Simsällskap    37.98  1:20.66  2:16.93    2:56.48   
Melvin Sihlén  2000  Simklubben Sydsim    37.31  1:23.32  2:19.18    3:01.83   
Tage Tykesson  2000  Höganäs Simsällskap    39.62  1:30.18  2:22.85    3:03.99   
Nils Tired  2003  Simklubben Poseidon    37.39  1:22.33  2:22.24    3:04.53   
Joel von Post  2001  Simsällskapet Iden    36.63  1:27.08  2:20.96    3:05.63   
Kacper Figas  2000  Höganäs Simsällskap    39.31  1:27.36  2:21.99    3:07.74   
10  Daniel Li  2002  Simklubben Poseidon    43.07  1:33.18  2:28.45    3:11.05   
11  Ivan Sivolov  2003  Simklubben Poseidon    43.16  1:36.78  2:36.85    3:24.29   
Jonathan Fröjd  2004  Simklubben Sydsim            DNF   
Erik Persson  2000  Höganäs Simsällskap            DSQ   
Tadas Paskevicius  2000  Simklubben Poseidon            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  09 november 2014 
Licensierad till: Simsällskapet Iden  Utskriftstid  09:30 
 
Resultat Gren 39 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 39 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vikingadoppet 2014    Utskriftsdatum  09 november 2014   
  Tävlingsort  Furulund    Utskriftstid  09:39   
  Arrangör  SS Iden         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 39, 50m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Josefine Franzén  2000  Simklubben Sydsim            32.43   
Augusta Jansson  2000  Malmö Kappsimningsklubb            32.73   
Moa Törneman  2001  Simsällskapet Iden            32.82   
Linn Tufvesson  2001  Simklubben Poseidon            32.87   
Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim            33.12   
Hanna Lundius  2001  Landskrona Simsällskap            33.35   
Elin Hansen  2000  Simsällskapet Iden            33.54   
Linnea Carlsén  2000  Simklubben Poseidon            33.59   
Louise Lindoff  2001  Simklubben Lödde            34.01   
10  Elin Sjö  2001  Simsällskapet Iden            34.11   
11  Amanda Önnestam  2001  Simklubben Lödde            34.30   
12  Felicia Kennbäck  2001  Malmö Kappsimningsklubb            34.48   
13  Sonja Boos  2001  Simklubben Sydsim            34.61   
14  Anna Berisha  2001  Simklubben Sydsim            34.96   
15  Sara Wilhelmsson  2001  Eslövs Simsällskap            35.08   
16  Linnea Moberg  2001  Simklubben Poseidon            35.41   
17  Zerina Imamovic  2001  Malmö Kappsimningsklubb            36.42   
18  Michelle Napierski  2001  Simklubben Sydsim            36.75   
19  Michelle Kusnadi  2001  Malmö Kappsimningsklubb            37.07   
20  Julia Arthursson  2000  Höganäs Simsällskap            37.12   
21  Emely Nilsson  2001  Eslövs Simsällskap            37.63   
22  Nellie Bjerkenlöv  2001  Malmö Kappsimningsklubb            38.53   
23  Noelle Johansson  2000  Höganäs Simsällskap            39.24   
Jasmin Tafreshi  2000  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
Kimberly Clark  2000  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 39, 50m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Heidi Winberg  1999  Höganäs Simsällskap            31.22   
Nicole Olofsson  1999  Malmö Kappsimningsklubb            33.29   
Sandra Metzsch  1999  Simklubben Poseidon            34.46   
Cajsa Andersson  1999  Landskrona Simsällskap            38.25   
Hanna Nilsson  1999  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
Nicki Tafreshi  1999  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
Sanja Ninkovic  1998  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 39, 50m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sara Linné  1997  Göteborg Sim            27.84   
Michelle Lövdahl  1995  Simklubben Lödde            28.14   
Jenny Christensson  1996  Simsällskapet Iden            28.28   
Klara Juliusson  1997  Höganäs Simsällskap            28.42   
Linnéa Månsson  1996  Simsällskapet Iden            29.19   
Erika Sällberg  1997  Simklubben Lödde            29.80   
Amanda Hörberg-Zdanowski  1996  Simsällskapet Iden            31.02   
Karin Sandin  1995  Höganäs Simsällskap            31.44   
Viktoria Ramkvist  1996  Simklubben Lödde            31.58   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  09 november 2014 
Licensierad till: Simsällskapet Iden  Utskriftstid  09:39 
 
Resultat Gren 40 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 40 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vikingadoppet 2014    Utskriftsdatum  09 november 2014   
  Tävlingsort  Furulund    Utskriftstid  09:46   
  Arrangör  SS Iden         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 40, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Joar Modigh  2001  Simklubben Hajen            31.06   
Kacper Figas  2000  Höganäs Simsällskap            31.08   
Andreas Bendrén  2001  Simsällskapet Iden            31.25   
Melvin Sihlén  2000  Simklubben Sydsim            31.95   
David Petrovic  2000  Malmö Kappsimningsklubb            32.17   
Karl Liljegren  2001  Malmö Kappsimningsklubb            32.64   
Tage Tykesson  2000  Höganäs Simsällskap            32.65   
Richard Tegger  2000  Malmö Kappsimningsklubb            32.86   
Ardijan Berisha  2001  Simklubben Sydsim            33.24   
10  Samuel Schildt  2000  Malmö Kappsimningsklubb            33.36   
11  Erik Persson  2000  Höganäs Simsällskap            33.50   
12  Joakim Granath  2001  Malmö Kappsimningsklubb            33.84   
13  Anton Månsson  2001  Eslövs Simsällskap            34.36   
14  Dusan Vilotic  2001  Malmö Kappsimningsklubb            34.65   
15  Max Weichselbaumer  2001  Malmö Kappsimningsklubb            36.38   
16  William Nordahl  2000  Simklubben Ran            37.59   
17  Adam Hsissi  2001  Simklubben Sydsim            37.87   
18  Oskar Englund  2000  Malmö Kappsimningsklubb            42.24   
Ali Alsaedi  2000  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
Pascal Björkman  2001  Simklubben Poseidon            DNS   
                     
 
Gren 40, 50m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mikael Johansson  1999  Höganäs Simsällskap            29.07   
Daniel Dahlén  1999  Simsällskapet Iden            30.25   
Jesper Lundqvist  1999  Höganäs Simsällskap            30.56   
Arvid Johansson  1998  Malmö Kappsimningsklubb            31.35   
                     
 
Gren 40, 50m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Fredrik Hansen  1992  Simsällskapet Iden            25.21   
Marcus Andersson Arvidsson  1996  Malmö Kappsimningsklubb            25.39   
Filip Bivesand  1997  Malmö Kappsimningsklubb            25.63   
Eric Schollin  1997  Höganäs Simsällskap            25.65   
Anton Persson  1994  Malmö Kappsimningsklubb            26.78   
Johan Norén  1986  Landskrona Simsällskap            28.13   
Jakob Helman  1996  Malmö Kappsimningsklubb            28.22   
Elias Mårtensson  1997  Simklubben Lödde            28.87   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  09 november 2014 
Licensierad till: Simsällskapet Iden  Utskriftstid  09:46 
 
Resultat Gren 41 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 41 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vikingadoppet 2014    Utskriftsdatum  09 november 2014   
  Tävlingsort  Furulund    Utskriftstid  10:06   
  Arrangör  SS Iden         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 41, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Viktoria Ramkvist  1996  Simklubben Lödde    33.13        1:10.49   
Amanda Hörberg-Zdanowski  1996  Simsällskapet Iden    34.16        1:14.43   
Elin Sjö  2001  Simsällskapet Iden    39.11        1:26.89   
Cajsa Lindberg  2000  Simklubben Poseidon    39.71        1:27.33   
Elsa Assarsson  2001  Landskrona Simsällskap    38.65        1:27.40