Results for Arne Borgs minne & TYR sprint
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Söndag Pass1
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Arne Borgs minne TYR sprint | Utskriftsdatum | 28 september 2014 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:22 | |||
Arrangör | SKK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 september 2014 |
Gren 2, 100m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Simon Fröde | 2003 | Järfälla Simsällskap | 33.66 | 1:13.78 | |||||
2 | David Kågström | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.73 | 1:15.68 | |||||
3 | Carl Wennerholm | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.02 | 1:15.97 | |||||
4 | Linus Thörn | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.50 | 1:20.68 | |||||
5 | Michael Stille | 2002 | Turebergs Simklubb | 37.54 | 1:21.62 | |||||
6 | Algot Lindwall | 2002 | Tyresö Simsällskap | 38.30 | 1:21.97 | |||||
7 | Tor Selander | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.30 | 1:23.49 | |||||
8 | Simon Imhäuser | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 40.69 | 1:23.58 | |||||
9 | Markus Larsson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 37.77 | 1:23.60 | |||||
10 | Douglas Reuterskiöld | 2002 | Danderyds Sim | 39.46 | 1:24.01 | |||||
11 | Axel Flykt-Rosén | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 37.04 | 1:24.49 | |||||
12 | Morgan Malmfors | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 39.15 | 1:24.87 | |||||
13 | Theo Oerther | 2003 | Södertälje Simsällskap | 39.60 | 1:25.64 | |||||
14 | Erik Lööw | 2003 | Södertälje Simsällskap | 41.08 | 1:26.60 | |||||
15 | Rasmus Hanson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 38.45 | 1:27.69 | |||||
16 | Timothy Westmoreland | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 40.29 | 1:27.80 | |||||
17 | Otto Reithner | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.93 | 1:27.82 | |||||
18 | Lukas Åkerblom | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 42.44 | 1:28.74 | |||||
19 | Walter Sundling | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.14 | 1:31.10 | |||||
20 | Philip Granado Persson | 2002 | Simklubben Neptun | 42.40 | 1:31.12 | |||||
21 | Otto Lundberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.63 | 1:35.47 | |||||
22 | Liam Björklund | 2003 | Ösmo Simsällskap | 44.09 | 1:36.16 | |||||
23 | Elias Skeppstedt | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.84 | 1:36.37 | |||||
24 | Filip Novacic | 2003 | Danderyds Sim | 47.13 | 1:38.99 | |||||
25 | Casper Runfjäll | 2002 | Södertälje Simsällskap | 45.68 | 1:40.63 | |||||
26 | Axel Wange | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 50.60 | 1:44.18 | |||||
27 | Jerren Abeyratne | 2004 | Tyresö Simsällskap | 51.50 | 1:51.44 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 10:22 |