Resultater for Vestdanske Kortbanemesterskaber
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 45 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestdanske KortbaneMesterskab | Udskriftsdato | 26 oktober 2014 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 19:11 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og S68 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 oktober 2014 |
Løb 45, 4X100m Medley Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: West Swim (1900) 4:08.57 2005-10-28 |
Dansk Rekord Junior: AGF Piger (1900) 4:20.48 2007-10-01 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Aalborg Damer 1 | 0 | 716 | 4:12.08 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Isabella K. Sørensen | 1994 | 30.48 | 1:03.41 | 1:03.41 | ||||||
Ghita Kobbelgaard | 1995 | 32.84 | 1:11.72 | 2:15.13 | ||||||
Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 28.65 | 1:01.65 | 3:16.78 | ||||||
Julie Levisen | 1997 | 26.68 | 55.30 | 4:12.08 | ||||||
2 | Aalborg Damer 2 | 0 | 695 | 4:14.54 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Cecilie Hansen | 1995 | 31.09 | 1:05.03 | 1:05.03 | ||||||
Louise B. Dalgaard | 1990 | 32.05 | 1:08.44 | 2:13.47 | ||||||
Lisa Schøn | 1999 | 29.66 | 1:04.24 | 3:17.71 | ||||||
Line Jørgensen Bruun | 1995 | 27.54 | 56.83 | 4:14.54 | ||||||
3 | Stm Damer | 0 | 666 | 4:18.23 | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Stinne Sørensen | 1999 | 30.83 | 1:03.55 | 1:03.55 | ||||||
Julie D. Hald | 1996 | 32.94 | 1:11.29 | 2:14.84 | ||||||
Trine Kjøngerskov | 2000 | 29.15 | 1:03.23 | 3:18.07 | ||||||
Amalie Søby Mortensen | 2001 | 28.46 | 1:00.16 | 4:18.23 | ||||||
4 | Agf Damer 1 | 0 | 628 | 4:23.39 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Amalie Østrup | 1997 | 31.13 | 1:04.44 | 1:04.44 | ||||||
Julie Pavon Friis | 1999 | 34.02 | 1:13.83 | 2:18.27 | ||||||
Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 30.51 | 1:06.06 | 3:24.33 | ||||||
Emma H. Christiansen | 1999 | 28.12 | 59.06 | 4:23.39 | ||||||
5 | Esbjerg Damer | 0 | 588 | 4:29.18 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Nanette Nikolajsen | 2000 | 35.23 | 1:12.18 | 1:12.18 | ||||||
Simone H. Lauridsen | 1999 | 35.09 | 1:15.37 | 2:27.55 | ||||||
Marie Voigt Lauridsen | 1995 | 28.34 | 1:01.49 | 3:29.04 | ||||||
Shanna Armstrong | 1998 | 28.81 | 1:00.14 | 4:29.18 | ||||||
6 | Silkeborg Damer 1 | 0 | 582 | 4:30.13 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Celia Erikstad | 1999 | 33.82 | 1:10.38 | 1:10.38 | ||||||
Julie Lundorff Larsen | 2000 | 34.93 | 1:14.56 | 2:24.94 | ||||||
Kalinka T. Mogensen | 1995 | 29.92 | 1:06.10 | 3:31.04 | ||||||
Klaudia W. Mogensen | 2000 | 27.69 | 59.09 | 4:30.13 | ||||||
7 | Hsc Damer 1 | 0 | 577 | 4:30.89 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Emma Bugge Fynbo | 2001 | 33.80 | 2:23.11 | 2:23.11 | ||||||
Emma D. Rasmussen | 1996 | 30.69 | 2:07.78 | 4:30.89 | ||||||
Cecilie Ravn Jensen | 1994 | |||||||||
Helena Rosendahl Bach | 2000 | 4:30.89 | 4:30.89 | |||||||
8 | Sto Damer | 0 | 573 | 4:31.52 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Sofia Zachariassen | 1999 | 34.20 | 1:09.93 | 1:09.93 | ||||||
Matilde Schrøder | 1996 | 34.40 | 1:12.65 | 2:22.58 | ||||||
Anna Wermuth | 1996 | 30.96 | 1:06.85 | 3:29.43 | ||||||
Camilla Rask | 1999 | 29.27 | 1:02.09 | 4:31.52 | ||||||
9 | Thisted Piger Junior | 2000 | 551 | 4:35.09 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Louise Sørensen | 2000 | 33.88 | 1:08.98 | 1:08.98 | ||||||
Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | 35.37 | 1:15.38 | 2:24.36 | ||||||
Katrine Bukh Villesen | 2000 | 32.08 | 1:09.45 | 3:33.81 | ||||||
Smilla Lyhne | 2000 | 29.57 | 1:01.28 | 4:35.09 | ||||||
10 | Esv D01 | 0 | 549 | 4:35.33 | ||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Anna Emilie Hansen | 1999 | 32.67 | 1:07.75 | 1:07.75 | ||||||
Christina Christensen | 2000 | 35.52 | 1:15.74 | 2:23.49 | ||||||
Mathilde Hansen | 1998 | 31.79 | 1:09.41 | 3:32.90 | ||||||
Helene Olesen | 2000 | 29.47 | 1:02.43 | 4:35.33 | ||||||
11 | S68 Piger | 0 | 536 | 4:37.54 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Pernille Rasmussen | 1996 | 33.13 | 1:07.54 | 1:07.54 | ||||||
Emine Bjarup Thøgersen | 1998 | 36.42 | 1:16.83 | 2:24.37 | ||||||
Sofie Rasmussen | 1999 | 31.86 | 1:09.37 | 3:33.74 | ||||||
Rebekka R. Andersen | 1996 | 30.29 | 1:03.80 | 4:37.54 | ||||||
12 | Horsens Piger 1 | 1996 | 525 | 4:39.47 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Emma Nørgaard | 1997 | 32.72 | 1:08.90 | 1:08.90 | ||||||
Signe B. Thomasen | 1996 | 35.48 | 1:16.18 | 2:25.08 | ||||||
Jennifer Thorius Bek | 2000 | 32.64 | 1:12.72 | 3:37.80 | ||||||
Amalie Bach Nielsen | 1999 | 29.62 | 1:01.67 | 4:39.47 | ||||||
13 | Nyborg Damer | 0 | 524 | 4:39.63 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Therese Hovgaard Jensen | 2000 | 34.83 | 1:10.80 | 1:10.80 | ||||||
Silke Meyer | 1998 | 35.44 | 1:17.99 | 2:28.79 | ||||||
Stine Johansen | 1997 | 31.14 | 1:08.77 | 3:37.56 | ||||||
Karina Høybye Olesen | 2001 | 29.41 | 1:02.07 | 4:39.63 | ||||||
14 | Hsc Damer 2 | 0 | 517 | 4:40.96 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Maria Cleman Hatting | 2001 | 35.04 | 1:12.28 | 1:12.28 | ||||||
Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 36.23 | 1:17.98 | 2:30.26 | ||||||
Merete Toft Jensen | 1999 | 29.99 | 1:04.81 | 3:35.07 | ||||||
Anne Hjortsøe Pedersen | 1999 | 31.75 | 1:05.89 | 4:40.96 | ||||||
15 | Agf Damer 2 | 0 | 515 | 4:41.27 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Katrine Lund Hansen | 1999 | 33.79 | 1:09.94 | 1:09.94 | ||||||
Amalie Fisker Brøchner | 1999 | 37.32 | 1:19.86 | 2:29.80 | ||||||
Julie Lange Jørgensen | 2000 | 32.96 | 1:11.53 | 3:41.33 | ||||||
Matilde Kjeldsen | 1999 | 28.51 | 59.94 | 4:41.27 | ||||||
16 | Aarhus Swim Damer | 0 | 507 | 4:42.78 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | 34.82 | 1:12.51 | 1:12.51 | ||||||
Anna Brandenborg Jensen | 1999 | 36.50 | 1:17.17 | 2:29.68 | ||||||
Mia Kynde | 1994 | 30.59 | 1:09.19 | 3:38.87 | ||||||
Nikoline Østerberg | 2000 | 30.10 | 1:03.91 | 4:42.78 | ||||||
17 | Kolding Damer | 0 | 507 | 4:42.84 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Stine Knudsen | 1999 | 32.71 | 1:08.02 | 1:08.02 | ||||||
Annabell Skytt Kristensen | 1999 | 36.89 | 1:19.58 | 2:27.60 | ||||||
Ida Kusk | 1999 | 32.17 | 1:11.26 | 3:38.86 | ||||||
Freja Hamann Larsen | 1999 | 30.05 | 1:03.98 | 4:42.84 | ||||||
18 | Odder Piger | 0 | 503 | 4:43.58 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 33.59 | 1:09.42 | 1:09.42 | ||||||
Mette Dyrhauge Winther | 1998 | 37.58 | 1:19.29 | 2:28.71 | ||||||
Helene G. Nedergaard | 1999 | 32.82 | 1:11.63 | 3:40.34 | ||||||
Cecilie Dalgas | 2000 | 30.08 | 1:03.24 | 4:43.58 | ||||||
19 | Silkeborg Damer 2 | 0 | 487 | 4:46.64 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Nicoline Bredahl | 2000 | 34.36 | 1:10.60 | 1:10.60 | ||||||
Nicoline Pontoppidan | 1998 | 36.96 | 1:19.32 | 2:29.92 | ||||||
Helena V. Ellling | 2000 | 33.22 | 1:11.36 | 3:41.28 | ||||||
Sofie W. Bunten | 1999 | 30.18 | 1:05.36 | 4:46.64 | ||||||
20 | Viborg Piger 1 | 0 | 486 | 4:46.89 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Betina K. Pedersen | 1994 | 35.03 | 1:12.40 | 1:12.40 | ||||||
Lærke Nehmdal | 1999 | 35.51 | 1:18.09 | 2:30.49 | ||||||
Laura Cebula | 1997 | 31.70 | 1:10.92 | 3:41.41 | ||||||
Julie Søgaard | 2001 | 31.70 | 1:05.48 | 4:46.89 | ||||||
21 | Esv D02 | 0 | 471 | 4:49.75 | ||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Johanne A. Christiansen | 2000 | 36.82 | 1:14.79 | 1:14.79 | ||||||
Laura Mathilde Elkjær | 1998 | 36.03 | 1:18.15 | 2:32.94 | ||||||
Kristine Lønne | 2000 | 33.94 | 1:12.95 | 3:45.89 | ||||||
Martha Andersen | 1999 | 30.52 | 1:03.86 | 4:49.75 | ||||||
22 | Agf Damer 3 | 0 | 469 | 4:50.26 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Stine Mary Vissing | 1997 | 35.21 | 1:12.24 | 1:12.24 | ||||||
Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 37.68 | 1:53.41 | 3:05.65 | ||||||
Kirstine Feldinger | 1996 | 40.42 | 1:10.51 | 4:16.16 | ||||||
Clara Holst | 1999 | 34.10 | 34.10 | 4:50.26 | ||||||
23 | Neptun Tøser | 1998 | 458 | 4:52.46 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
Sofie Møller Sørensen | 1998 | 34.25 | 1:10.05 | 1:10.05 | ||||||
Mette Baack | 2000 | 39.83 | 1:25.17 | 2:35.22 | ||||||
Laura Blendstrup | 1999 | 31.99 | 1:10.71 | 3:45.93 | ||||||
Marie Eske | 1999 | 31.00 | 1:06.53 | 4:52.46 | ||||||
24 | Sto-Piger | 0 | 407 | 5:04.30 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Sif Floor | 2000 | 38.14 | 1:20.06 | 1:20.06 | ||||||
Christine Nielsen | 2001 | 39.11 | 1:23.38 | 2:43.44 | ||||||
Cecilie Baraviec | 2000 | 35.98 | 1:18.70 | 4:02.14 | ||||||
Mette Bruun-Petersen | 2001 | 29.20 | 1:02.16 | 5:04.30 | ||||||
- | Rsk Piger | 0 | DSQ | Tyvstart 4. svømmer | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Andrea Aagaard | 1996 | 33.70 | 1:08.28 | 1:08.28 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 26 oktober 2014 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 19:11 |