Resultat för UGP 4, Karlskoga
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ungdoms GP 4 Karlskoga 2014 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Karlskoga | Utskriftstid | 16:56 | |||
Arrangör | Karlskoga Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 11 oktober 2014 |
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: FRASSES |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elvira Eklund-Ramböl | 1997 | Karlstads Simsällskap | 35.21 | 1:11.49 | |||||
2 | Nelly Neuman | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 35.14 | 1:13.87 | |||||
3 | Moa Sundholm | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 36.48 | 1:16.00 | |||||
4 | Elin Håkansson | 1997 | Karlskoga Simförening | 36.48 | 1:16.15 | |||||
5 | Linn Gustafsson | 1998 | Örebro Simallians | 37.04 | 1:16.87 | |||||
6 | Julia Mulikova | 1998 | Säffle Simsällskap | 38.49 | 1:20.37 | |||||
7 | Amanda Göthlin | 1998 | Örebro Simallians | 41.02 | 1:24.33 | |||||
8 | Fanny Paulson | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 48.37 | 1:37.25 | |||||
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: FRASSES |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ajla Omic | 1999 | Filipstads Simklubb | 35.87 | 1:14.12 | |||||
2 | Alva Nyqvist | 1999 | Deje Simsällskap | 37.85 | 1:17.60 | |||||
3 | Josefin Ericson | 1999 | Karlstads Simsällskap | 37.80 | 1:19.39 | |||||
4 | Ida Asplund | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 38.61 | 1:20.11 | |||||
5 | Terese Engström | 1999 | Örebro Simallians | 41.95 | 1:25.17 | |||||
6 | Donya Dam | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 43.53 | 1:29.36 | |||||
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: FRASSES |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Klara Eriksson | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 35.13 | 1:12.88 | |||||
2 | Clara Momats | 2000 | Örebro Simallians | 35.99 | 1:13.97 | |||||
3 | Amanda Kullman | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 37.62 | 1:17.42 | |||||
4 | Katarina Lindoff | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 38.28 | 1:17.92 | |||||
5 | Sandra Rääf | 2000 | Örebro Simallians | 39.51 | 1:20.85 | |||||
6 | Tess Rangedahl | 2000 | Simklubben Solsta | 39.98 | 1:21.83 | |||||
7 | Evelina Rydén | 2000 | Örebro Simallians | 40.66 | 1:25.37 | |||||
8 | Ylva Rehnholm | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 43.16 | 1:28.23 | |||||
- | Mikaela Juhler | 2000 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: FRASSES |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jennie Lundgren | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 37.08 | 1:16.60 | |||||
2 | Cecilia Rudqvist | 2001 | Deje Simsällskap | 37.46 | 1:17.92 | |||||
3 | Inez Rydh-Dufva | 2001 | Karlskoga Simförening | 38.20 | 1:18.31 | |||||
4 | Linnéa Englund | 2003 | Karlstads Simsällskap | 38.88 | 1:19.84 | |||||
5 | Caroline Andersson | 2001 | Säffle Simsällskap | 39.09 | 1:20.09 | |||||
6 | Emma Sibelius | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 40.35 | 1:21.14 | |||||
7 | Josefine Åhlund | 2002 | Örebro Simallians | 40.27 | 1:21.81 | |||||
8 | Walda Jonsson | 2001 | Bålsta Simklubb | 40.94 | 1:22.41 | |||||
9 | Cornelia Johansson | 2003 | Örebro Simallians | 40.77 | 1:23.32 | |||||
10 | Salma Gabot | 2001 | Örebro Simallians | 40.54 | 1:24.05 | |||||
11 | Ellen Eriksson | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 40.69 | 1:25.12 | |||||
12 | Stina Andersson | 2002 | Karlskoga Simförening | 40.73 | 1:25.20 | |||||
13 | Wilma Åhling | 2002 | Karlskoga Simförening | 41.82 | 1:25.57 | |||||
14 | Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | Hallsberg Kumla Simklubb | 42.01 | 1:25.76 | |||||
15 | Paula Wiberg-Jansson | 2001 | Nyköpings Simsällskap | 39.98 | 1:26.39 | |||||
16 | Tilda Wik | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 43.10 | 1:27.30 | |||||
17 | Miranda Kristiansson | 2001 | Arvika Simsällskap | 42.04 | 1:28.63 | |||||
18 | Elin Nilsson | 2001 | Karlskoga Simförening | 42.75 | 1:29.26 | |||||
19 | Emma Mirkhosravi | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 43.22 | 1:29.40 | |||||
20 | Emma Carlsson | 2002 | Bålsta Simklubb | 43.70 | 1:30.55 | |||||
21 | Majken Pettersson | 2001 | Arvika Simsällskap | 44.64 | 1:31.28 | |||||
22 | Maja Jonsson | 2002 | Simklubben Solsta | 45.96 | 1:33.02 | |||||
23 | Alva Abrahamsson | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 45.70 | 1:33.94 | |||||
24 | Emmy Hedin | 2001 | Karlstads Simsällskap | 45.43 | 1:34.34 | |||||
25 | Ida Saikkonen Thelin | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 46.35 | 1:35.44 | |||||
26 | Izabella Kullman | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 46.95 | 1:35.76 | |||||
27 | Matilda Jungstedt | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 47.72 | 1:36.11 | |||||
28 | Josefin Fundberg | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 48.18 | 1:38.85 | |||||
29 | Josefine Stenman | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 48.79 | 1:41.32 | |||||
30 | Isabelle Persson | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 50.03 | 1:42.37 | |||||
31 | Smilla Holgersson Eliasson | 2003 | Örebro Simallians | 50.44 | 1:43.32 | |||||
32 | Emma Björk | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 51.76 | 1:44.47 | |||||
33 | Eva Shahverdyan | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 50.87 | 1:44.95 | |||||
- | Ellen Olsson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | DSQ | ||||||
- | Paula Johansson | 2004 | Karlskoga Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2014 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 16:56 |