Tulokset Høststævne
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | HØSTSTÆVNE 2014 | Udskriftsdato | 11 oktober 2014 | |||
Stævne by | VALLENSBÆK | Udskriftstidspunkt | 13:43 | |||
Arrangør | VI39 SVØMMEKLUB | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 oktober 2014 |
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Sponsor: Frisør Tronsi |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Helena Hvid Hansen | 2001 | 345 | 35.06 | 1:12.69 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Frida Roed | 2001 | 252 | 38.92 | 1:20.75 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Amalie Voss Sørensen | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Sponsor: Frisør Tronsi |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Fie Tönshoff | 2002 | 382 | 33.37 | 1:10.30 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mia Krüger | 2002 | 329 | 35.61 | 1:13.82 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
3 | Amanda Hietala | 2002 | 301 | 35.83 | 1:16.05 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | 291 | 38.11 | 1:16.95 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Isabella Berthelsen | 2002 | 217 | 39.30 | 1:24.77 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
6 | Caroline Gerlach | 2002 | 154 | 44.28 | 1:34.99 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Sponsor: Frisør Tronsi |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Veggerby | 2003 | 260 | 38.73 | 1:19.91 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Maja Damsgaard | 2003 | 190 | 42.00 | 1:28.73 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
3 | Ellen A. Skov | 2003 | 180 | 42.46 | 1:30.21 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Malene Gjermandsen | 2003 | 169 | 43.22 | 1:32.22 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
5 | Emma Clausen | 2003 | 163 | 44.90 | 1:33.27 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Lærke Blond | 2003 | 151 | 45.38 | 1:35.79 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
7 | Dina Olschansky | 2003 | 149 | 44.54 | 1:36.10 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
8 | Celina Mehr | 2003 | 144 | 45.98 | 1:37.23 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
9 | Maria Schrader | 2003 | 129 | 46.34 | 1:40.71 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
10 | Thea Uhrbrand | 2003 | 129 | 1:40.94 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
11 | Mille Vinter | 2003 | 118 | 1:43.92 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
12 | Emma Gøtze | 2003 | 106 | 51.72 | 1:47.59 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
13 | Pil Normand | 2003 | 69 | 54.65 | 2:03.89 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
- | Josefine Emcken | 2003 | DNS | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
- | Lea Bach Nielsen | 2003 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Mathilde Skjøth-Rasmussen | 2003 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Sponsor: Frisør Tronsi |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Cornelia Vâmosi | 2004 | 242 | 38.05 | 1:21.76 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Liva Lund Hansen | 2005 | 201 | 41.19 | 1:27.06 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Emma Sahl Rasmussen | 2004 | 179 | 42.91 | 1:30.51 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
4 | Selma Vincentz Studnitz A | 2005 | 165 | 42.68 | 1:32.91 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
5 | Caroline Villum Færch | 2005 | 157 | 43.39 | 1:34.54 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 152 | 1:35.47 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
7 | Kristine G. Skjærbæk | 2004 | 146 | 44.93 | 1:36.71 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Juliane Camille Mathiasen | 2004 | 143 | 45.52 | 1:37.32 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Elida Thornsen | 2005 | 134 | 46.19 | 1:39.49 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
10 | Maya Ehlers Hansen | 2004 | 134 | 1:39.66 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
11 | Josefine Westergaard | 2004 | 133 | 47.78 | 1:39.86 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
12 | Kathrine Alberg | 2004 | 131 | 1:40.35 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
13 | Julie Nelkop | 2004 | 120 | 1:43.29 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
14 | Elinor Markussen | 2004 | 115 | 46.49 | 1:44.62 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Sofie Lykke Petersen | 2005 | 86 | 52.55 | 1:55.21 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
16 | Ulrika Paaske | 2004 | 80 | 53.25 | 1:58.38 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
17 | Annika Køhn | 2005 | 68 | 55.96 | 2:04.61 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
18 | Alma Møller-Ern | 2006 | 67 | 1:00.86 | 2:05.40 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
19 | Juliane Andersen | 2005 | 60 | 58.69 | 2:09.95 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
20 | Camilla Gjermandsen | 2004 | 46 | 57.36 | 2:22.01 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
- | Laura Sonne Steen | 2004 | DNS | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 11 oktober 2014 |
Licens til Vallensbæk IF Af 1939 | Udskriftstidspunkt | 13:43 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | HØSTSTÆVNE 2014 | Udskriftsdato | 11 oktober 2014 | |||
Stævne by | VALLENSBÆK | Udskriftstidspunkt | 11:00 | |||
Arrangør | VI39 SVØMMEKLUB | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 oktober 2014 |
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Sponsor: Malerfirmaet Barsdal |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Clausen | 2001 | 254 | 34.01 | 1:10.92 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jonathan P. Hedager | 2001 | 249 | 34.84 | 1:11.41 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Kristoffer Koch Pedersen | 2001 | 181 | 37.42 | 1:19.34 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
4 | David Cano Rosenvold | 2001 | 147 | 40.64 | 1:24.97 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
- | Thor Klysner | 2001 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Viktor Nysøe Rehling | 2001 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Sponsor: Malerfirmaet Barsdal |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 259 | 34.32 | 1:10.42 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Christian Galsøe | 2002 | 229 | 34.94 | 1:13.44 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mattias Houen | 2002 | 202 | 37.57 | 1:16.54 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Lucas Burmester | 2002 | 183 | 37.70 | 1:19.09 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Johannes K. Larsen | 2002 | 177 | 39.36 | 1:19.91 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
6 | Alexander Stærkær | 2002 | 176 | 39.09 | 1:20.14 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Oscar Lykke Fischer | 2002 | 154 | 40.00 | 1:23.79 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Rasmus Thode Møller | 2002 | 140 | 40.28 | 1:26.41 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
9 | Andreas Rasmussen | 2002 | 99 | 45.14 | 1:37.01 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | William Steen Belling | 2002 | 94 | 46.92 | 1:38.56 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
11 | Sven Christiansen | 2002 | 79 | 47.89 | 1:44.41 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
12 | Matias Bojer | 2002 | 52 | 56.31 | 1:59.91 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Emil Uhrbrand | 2002 | 44 | 59.37 | 2:06.50 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
- | Simon Blidarevic | 2002 | DNS | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Sponsor: Malerfirmaet Barsdal |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Jørgensen | 2003 | 180 | 37.97 | 1:19.53 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Nicolai Quist | 2003 | 177 | 39.03 | 1:20.01 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
3 | Elias Rought | 2003 | 164 | 40.64 | 1:21.97 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
4 | Mikkel Hansen | 2003 | 162 | 40.30 | 1:22.39 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
5 | Sebastian Rasmussen | 2003 | 160 | 41.10 | 1:22.73 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
6 | Simon Als-Nielsen | 2003 | 139 | 40.35 | 1:26.70 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
7 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 128 | 41.35 | 1:29.17 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
8 | Marc Gieseler | 2003 | 110 | 43.70 | 1:33.75 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Patrick Jensen | 2003 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Sponsor: Malerfirmaet Barsdal |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Matias Munkholm | 2004 | 124 | 44.82 | 1:30.08 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Sebastian Rendlev | 2005 | 103 | 45.13 | 1:35.75 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Sean Petersen | 2006 | 101 | 45.47 | 1:36.37 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
4 | Bertram Nyegaard | 2004 | 98 | 46.47 | 1:37.15 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | 95 | 43.90 | 1:38.40 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 92 | 46.23 | 1:39.35 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Lukas Frederiksen | 2004 | 82 | 47.80 | 1:43.42 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Patrick Laursen | 2004 | 73 | 49.66 | 1:47.50 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | 69 | 49.99 | 1:49.54 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
10 | Anders Gaard | 2006 | 66 | 52.73 | 1:51.18 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
11 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | 65 | 52.19 | 1:51.69 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
12 | Anton Larsen | 2005 | 53 | 58.27 | 1:59.16 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
13 | Louie Uldall | 2005 | 46 | 1:00.06 | 2:04.84 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Johan Galsøe | 2005 | 43 | 56.83 | 2:07.62 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Carl-Emil Echardt | 2005 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Christopher Jørgensen | 2005 | DNS | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
- | Filip Kollar Jacobsen | 2004 | DNS | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
- | Matias Janischefska | 2004 | DNS | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
- | Thomas Jarratt | 2005 | DNS | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 11 oktober 2014 |
Licens til Vallensbæk IF Af 1939 | Udskriftstidspunkt | 11:00 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | HØSTSTÆVNE 2014 | Udskriftsdato | 11 oktober 2014 | |||
Stævne by | VALLENSBÆK | Udskriftstidspunkt | 11:05 | |||
Arrangør | VI39 SVØMMEKLUB | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 oktober 2014 |
Løb 3, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Sponsor: Østergaard Vvs |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Lærke Højsted Eriksen | 2002 | 182 | 43.88 | 1:37.13 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 11 oktober 2014 |
Licens til Vallensbæk IF Af 1939 | Udskriftstidspunkt | 11:05 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | HØSTSTÆVNE 2014 | Udskriftsdato | 11 oktober 2014 | |||
Stævne by | VALLENSBÆK | Udskriftstidspunkt | 11:05 | |||
Arrangør | VI39 SVØMMEKLUB | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 oktober 2014 |
Løb 4, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Sponsor: Østergaard Vvs |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Ejdesgaard | 2001 | 105 | 45.47 | 1:42.62 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 4, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Sponsor: Østergaard Vvs |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Alens Daugelis | 2002 | 121 | 44.33 | 1:37.85 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Løb 4, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Sponsor: Østergaard Vvs |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 224 | 36.04 | 1:19.74 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
Løb 4, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Sponsor: Østergaard Vvs |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Morten Lindblom Andersen | 2005 | 73 | 49.90 | 1:55.55 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 11 oktober 2014 |
Licens til Vallensbæk IF Af 1939 | Udskriftstidspunkt | 11:05 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | HØSTSTÆVNE 2014 | Udskriftsdato | 13 oktober 2014 | |||
Stævne by | VALLENSBÆK | Udskriftstidspunkt | 16:54 | |||
Arrangør | VI39 SVØMMEKLUB | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 oktober 2014 |
Løb 5, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Sponsor: Krydder Grønt Aps. |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Karoline Christensen | 2002 | 232 | 46.56 | 1:40.68 | 2:35.77 | 3:20.22 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 5, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Sponsor: Krydder Grønt Aps. |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Veggerby | 2003 | 251 | 43.78 | 1:35.53 | 2:31.13 | 3:15.08 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Malene Gjermandsen | 2003 | 163 | 55.93 | 1:56.43 | 2:55.66 | 3:45.21 | |||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
3 | Maria Voss Winkler | 2003 | 146 | 52.39 | 1:48.67 | 3:02.63 | 3:53.44 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Frida Uldall | 2003 | DSQ | stopefter 30m | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 5, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Sponsor: Krydder Grønt Aps. |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | 177 | 49.99 | 1:46.49 | 2:51.40 | 3:39.18 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emma Sahl Rasmussen | 2004 | 163 | 55.91 | 1:50.22 | 2:55.00 | 3:45.41 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
3 | Asta Palmund | 2005 | 112 | 1:02.31 | 2:03.70 | 3:15.76 | 4:14.87 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Liva Lund Hansen | 2005 | DSQ | ej samt rør v 150m | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 13 oktober 2014 |
Licens til Vallensbæk IF Af 1939 | Udskriftstidspunkt | 16:54 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | HØSTSTÆVNE 2014 | Udskriftsdato | 11 oktober 2014 | |||
Stævne by | VALLENSBÆK | Udskriftstidspunkt | 12:05 | |||
Arrangør | VI39 SVØMMEKLUB | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 oktober 2014 |
Løb 6, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Sponsor: Krydder Grønt Aps. |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
- | Jannick Lind | 2001 | DSQ | ryg ej afsl korrekt | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 6, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Sponsor: Krydder Grønt Aps. |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Carl Adelsten Kirchhoff | 2002 | 122 | 47.55 | 1:41.90 | 2:48.86 | 3:41.03 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Andreas Rex Olsen | 2002 | 103 | 57.91 | 1:55.29 | 3:01.54 | 3:53.72 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | William Steen Belling | 2002 | DNF | |||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Løb 6, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Sponsor: Krydder Grønt Aps. |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Joakim Køhn | 2003 | 228 | 39.01 | 1:25.94 | 2:19.99 | 2:59.27 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Elias Rought | 2003 | 184 | 48.57 | 1:39.18 | 2:28.55 | 3:12.74 | |||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
3 | Villads Kruse | 2003 | 150 | 47.89 | 1:35.82 | 2:39.59 | 3:26.07 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 11 oktober 2014 |
Licens til Vallensbæk IF Af 1939 | Udskriftstidspunkt | 12:05 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | HØSTSTÆVNE 2014 | Udskriftsdato | 11 oktober 2014 | |||
Stævne by | VALLENSBÆK | Udskriftstidspunkt | 11:23 | |||
Arrangør | VI39 SVØMMEKLUB | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 oktober 2014 |
Løb 7, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2015 |
Sponsor: Wakeup Copenhagen |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Helsingør K3 Piger | 2001 | 318 | 2:35.02 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Amanda Hietala | 2002 | 39.55 | 39.55 | |||||||
Luna Green-Birch | 2001 | 43.21 | 1:22.76 | |||||||
Julie Nissen | 2002 | 40.89 | 2:03.65 | |||||||
Fie Tönshoff | 2002 | 31.37 | 2:35.02 | |||||||
2 | Vi39 Super Sild | 2004 | 188 | 3:04.82 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
Caroline Veggerby | 2003 | 43.15 | 43.15 | |||||||
Lærke Blond | 2003 | 49.22 | 1:32.37 | |||||||
Liva Lund Hansen | 2005 | 48.24 | 2:20.61 | |||||||
Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 44.21 | 3:04.82 | |||||||
3 | Farum Piger | 2001 | 173 | 3:09.82 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Emma Sahl Rasmussen | 2004 | 46.17 | 46.17 | |||||||
Maya Ehlers Hansen | 2004 | 1:02.42 | 1:48.59 | |||||||
Mia Krüger | 2002 | 39.84 | 2:28.43 | |||||||
Maja Damsgaard | 2003 | 41.39 | 3:09.82 | |||||||
4 | Roskilde Piger 4 | 2004 | 125 | 3:31.43 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Asta Palmund | 2005 | 56.51 | 56.51 | |||||||
Celina Mehr | 2003 | 54.97 | 1:51.48 | |||||||
Juliane Andersen | 2005 | 58.51 | 2:49.99 | |||||||
Caroline Gerlach | 2002 | 41.44 | 3:31.43 | |||||||
- | Vi39 Finker | 2004 | DNS | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
Pil Normand | 2003 | |||||||||
Maria Schrader | 2003 | |||||||||
Alma Møller-Ern | 2006 | |||||||||
Annika Køhn | 2005 | DNS | ||||||||
- | Helsingør Talent Piger | 2001 | DSQ | tyvstart | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Linnea Hietala | 2004 | 40.60 | 40.60 | |||||||
- | Vi39 Flyvefisk | 2004 | DSQ | ej samt berør fly | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
Mille Vinter | 2003 | 54.96 | 54.96 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 11 oktober 2014 |
Licens til Vallensbæk IF Af 1939 | Udskriftstidspunkt | 11:23 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | HØSTSTÆVNE 2014 | Udskriftsdato | 11 oktober 2014 | |||
Stævne by | VALLENSBÆK | Udskriftstidspunkt | 11:26 | |||
Arrangør | VI39 SVØMMEKLUB | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 oktober 2014 |
Løb 8, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2015 |
Sponsor: Wakeup Copenhagen |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Helsingør K3 Drenge | 2001 | 260 | 2:26.69 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 38.15 | 38.15 | |||||||
Jannick Lind | 2001 | 39.10 | 1:17.25 | |||||||
Lucas Burmester | 2002 | 37.75 | 1:55.00 | |||||||
Jonathan P. Hedager | 2001 | 31.69 | 2:26.69 | |||||||
2 | Vi39 Tordendrøn | 2003 | 218 | 2:35.41 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
Sebastian Rasmussen | 2003 | 43.18 | 43.18 | |||||||
Mikkel Hansen | 2003 | 46.69 | 1:29.87 | |||||||
Mikkel Jørgensen | 2003 | 33.56 | 2:03.43 | |||||||
Joakim Køhn | 2003 | 31.98 | 2:35.41 | |||||||
3 | Farum Drenge | 2001 | 151 | 2:55.78 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Johannes K. Larsen | 2002 | 41.02 | 41.02 | |||||||
Alens Daugelis | 2002 | 52.20 | 1:33.22 | |||||||
Frederik Jørgensen | 2003 | 44.95 | 2:18.17 | |||||||
William Steen Belling | 2002 | 37.61 | 2:55.78 | |||||||
4 | Helsingør Talent Drenge | 2001 | 124 | 3:07.68 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Alexander Stærkær | 2002 | 45.07 | 45.07 | |||||||
Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 57.80 | 1:42.87 | |||||||
Thor Mogensen | 2004 | 42.85 | 2:25.72 | |||||||
Valdemar Menck Nielsen | 2005 | 41.96 | 3:07.68 | |||||||
5 | Vi39 Vandhunde | 2004 | 120 | 3:09.76 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
Christopher Jørgensen | 2005 | 50.53 | 50.53 | |||||||
Matias Munkholm | 2004 | 53.41 | 1:43.94 | |||||||
Sebastian Rendlev | 2005 | 47.59 | 2:31.53 | |||||||
Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 38.23 | 3:09.76 | |||||||
6 | Hils 3 Drenge 2 | 2001 | 107 | 3:17.09 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Oscar Lykke Fischer | 2002 | 46.94 | 46.94 | |||||||
Andreas Rex Olsen | 2002 | 59.52 | 1:46.46 | |||||||
Carl Adelsten Kirchhoff | 2002 | 48.36 | 2:34.82 | |||||||
Andreas Rasmussen | 2002 | 42.27 | 3:17.09 | |||||||
- | Hils 3 Drenge | 2001 | DSQ | tyvstart | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Roskilde Drenge 4 | 2001 | DSQ | svøm på maven 25m | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 11 oktober 2014 |
Licens til Vallensbæk IF Af 1939 | Udskriftstidspunkt | 11:26 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | HØSTSTÆVNE 2014 | Udskriftsdato | 13 oktober 2014 | |||
Stævne by | VALLENSBÆK | Udskriftstidspunkt | 16:55 | |||
Arrangør | VI39 SVØMMEKLUB | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 oktober 2014 |
Løb 9, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Sponsor: Copenhagen Rickshaw |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Luna Green-Birch | 2001 | 247 | 41.90 | 1:27.99 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Helena Hvid Hansen | 2001 | 237 | 43.33 | 1:29.14 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 9, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Sponsor: Copenhagen Rickshaw |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Amanda Hietala | 2002 | 273 | 41.10 | 1:25.12 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Julie Nissen | 2002 | 231 | 43.38 | 1:29.92 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Isabella Berthelsen | 2002 | 204 | 44.79 | 1:33.77 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
- | Caroline Gerlach | 2002 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 9, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Sponsor: Copenhagen Rickshaw |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Veggerby | 2003 | 220 | 44.07 | 1:31.37 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Maria Voss Winkler | 2003 | 149 | 49.33 | 1:44.15 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mathilde Skjøth-Rasmussen | 2003 | 131 | 53.98 | 1:48.49 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Maria Schrader | 2003 | 111 | 51.03 | 1:54.87 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
5 | Emma Gøtze | 2003 | 106 | 56.28 | 1:56.41 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
6 | Mille Vinter | 2003 | 89 | 59.97 | 2:03.33 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
7 | Thea Uhrbrand | 2003 | 75 | 1:02.28 | 2:10.66 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
- | Pil Normand | 2003 | DSQ | svøm på mave v/50M | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
- | Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | DSQ | Ej fortsat bevægelse | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 9, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Sponsor: Copenhagen Rickshaw |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Linnea Hietala | 2004 | 252 | 43.53 | 1:27.41 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mathilde Hedager | 2004 | 177 | 47.24 | 1:38.30 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Liva Lund Hansen | 2005 | 157 | 49.82 | 1:42.37 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
4 | Karoline K. Larsen | 2004 | 143 | 51.50 | 1:45.55 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
5 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 113 | 56.92 | 1:54.20 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
6 | Elinor Markussen | 2004 | 112 | 55.10 | 1:54.48 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Asta Palmund | 2005 | 102 | 56.52 | 1:58.12 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Kathrine Alberg | 2004 | 96 | 59.33 | 2:00.25 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
9 | Alma Møller-Ern | 2006 | 83 | 59.38 | 2:06.33 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
10 | Sofie Lykke Petersen | 2005 | 81 | 1:00.81 | 2:07.49 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
11 | Annika Køhn | 2005 | 78 | 59.16 | 2:08.83 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
12 | Silje Lyse Legaard | 2006 | 63 | 1:06.65 | 2:18.64 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Laura Sonne Steen | 2004 | DNS | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
- | Julie Nelkop | 2004 | DSQ | Ej fortsat bevæg. 75 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 13 oktober 2014 |
Licens til Vallensbæk IF Af 1939 | Udskriftstidspunkt | 16:55 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | HØSTSTÆVNE 2014 | Udskriftsdato | 13 oktober 2014 | |||
Stævne by | VALLENSBÆK | Udskriftstidspunkt | 16:55 | |||
Arrangør | VI39 SVØMMEKLUB | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 oktober 2014 |
Løb 10, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Sponsor: Munken pub |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jonathan P. Hedager | 2001 | 240 | 38.86 | 1:18.71 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Frederik Clausen | 2001 | 186 | 42.18 | 1:25.64 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 10, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Sponsor: Munken pub |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 222 | 39.19 | 1:20.80 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Johannes K. Larsen | 2002 | 176 | 43.63 | 1:27.28 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mattias Houen | 2002 | 173 | 44.67 | 1:27.69 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Lucas Burmester | 2002 | 170 | 43.58 | 1:28.30 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Carl Adelsten Kirchhoff | 2002 | 107 | 49.76 | 1:43.02 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Andreas Rasmussen | 2002 | 94 | 52.65 | 1:47.32 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sven Christiansen | 2002 | 70 | 58.97 | 1:58.72 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
8 | Emil Uhrbrand | 2002 | 52 | 1:01.80 | 2:10.88 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
- | Andreas Rex Olsen | 2002 | DSQ | Ej fortsat bevæg 50m | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Christian Galsøe | 2002 | DSQ | Ej fortsat bevæ 50m | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Matias Bojer | 2002 | DSQ | Ej fortsat bevæg 25m | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Oscar Lykke Fischer | 2002 | DSQ | Ej fortsat bevæg 75m | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 10, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Sponsor: Munken pub |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Joakim Køhn | 2003 | 190 | 41.75 | 1:24.99 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Sebastian Rasmussen | 2003 | 150 | 44.76 | 1:31.96 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 134 | 47.51 | 1:35.56 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
4 | Nicolai Quist | 2003 | 127 | 48.52 | 1:37.19 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
5 | Marc Gieseler | 2003 | 74 | 56.38 | 1:56.07 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 10, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Sponsor: Munken pub |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Bertram Nyegaard | 2004 | 96 | 50.92 | 1:46.73 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
2 | Sean Petersen | 2006 | 77 | 56.05 | 1:54.85 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Anders Gaard | 2006 | 73 | 1:57.04 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
4 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 68 | 58.42 | 1:59.80 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Anton Larsen | 2005 | 62 | 1:00.35 | 2:03.25 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
6 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | 55 | 1:01.04 | 2:08.67 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
7 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | 53 | 2:09.52 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Christopher Jørgensen | 2005 | DNS | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
- | Filip Kollar Jacobsen | 2004 | DNS | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
- | Louie Uldall | 2005 | DNS | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Matias Janischefska | 2004 | DNS | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
- | Thomas Jarratt | 2005 | DNS | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
- | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | DSQ | Ej fortsat bevæg 50m | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Patrick Laursen | 2004 | DSQ | Ej fortsat bevæg 50m | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 13 oktober 2014 |
Licens til Vallensbæk IF Af 1939 | Udskriftstidspunkt | 16:55 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | HØSTSTÆVNE 2014 | Udskriftsdato | 11 oktober 2014 | |||
Stævne by | VALLENSBÆK | Udskriftstidspunkt | 12:36 | |||
Arrangør | VI39 SVØMMEKLUB | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 oktober 2014 |
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Sponsor: JH Transport |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frida Roed | 2001 | 241 | 37.34 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Sponsor: JH Transport |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Fie Tönshoff | 2002 | 401 | 31.51 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | 313 | 34.22 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Amalie Louise Thorsen | 2002 | 272 | 35.86 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Julie Nissen | 2002 | 250 | 36.89 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Sponsor: JH Transport |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frida Uldall | 2003 | 233 | 37.73 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Maja Damsgaard | 2003 | 201 | 39.61 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
3 | Ellen A. Skov | 2003 | 185 | 40.73 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Dina Olschansky | 2003 | 174 | 41.56 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
5 | Maria Voss Winkler | 2003 | 168 | 42.04 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Thea Uhrbrand | 2003 | 132 | 45.61 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
7 | Emma Gøtze | 2003 | 122 | 46.85 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
8 | Maria Schrader | 2003 | 113 | 48.01 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
9 | Pil Normand | 2003 | 67 | 57.16 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
- | Josefine Emcken | 2003 | DNS | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Sponsor: JH Transport |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 231 | 37.85 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Selma Vincentz Studnitz A | 2005 | 210 | 39.06 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
3 | Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | 189 | 40.46 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Dagmar Boeck | 2004 | 187 | 40.61 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mathilde Hedager | 2004 | 151 | 43.63 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Elida Thornsen | 2005 | 142 | 44.48 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
7 | Karoline K. Larsen | 2004 | 131 | 45.67 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
8 | Josefine Westergaard | 2004 | 129 | 45.99 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Daniella Sørensen | 2005 | 92 | 51.40 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
10 | Alma Møller-Ern | 2006 | 90 | 51.75 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
11 | Sofie Lykke Petersen | 2005 | 89 | 51.91 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
12 | Ulrika Paaske | 2004 | 77 | 54.55 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
13 | Silje Lyse Legaard | 2006 | 65 | 57.68 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Juliane Andersen | 2005 | 64 | 57.85 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Annika Køhn | 2005 | DNS | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
- | Camilla Gjermandsen | 2004 | DNS | |||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
- | Laura Sonne Steen | 2004 | DNS | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 11 oktober 2014 |
Licens til Vallensbæk IF Af 1939 | Udskriftstidspunkt | 12:36 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | HØSTSTÆVNE 2014 | Udskriftsdato | 11 oktober 2014 | |||
Stævne by | VALLENSBÆK | Udskriftstidspunkt | 12:38 | |||
Arrangør | VI39 SVØMMEKLUB | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 oktober 2014 |
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Sponsor: JH Transport |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Ejdesgaard | 2001 | 212 | 34.00 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Kristoffer Koch Pedersen | 2001 | 204 | 34.45 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Sponsor: JH Transport |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Alens Daugelis | 2002 | 172 | 36.44 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jacob Velschow Malmolin | 2002 | 170 | 36.59 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
3 | Alexander Stærkær | 2002 | 166 | 36.92 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Rasmus Thode Møller | 2002 | 164 | 37.03 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sven Christiansen | 2002 | 76 | 47.72 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
6 | Emil Uhrbrand | 2002 | 56 | 53.01 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Sponsor: JH Transport |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Jørgensen | 2003 | 188 | 35.40 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Villads Kruse | 2003 | 172 | 36.50 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Nicolai Quist | 2003 | 155 | 37.75 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
4 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 144 | 38.70 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Kristian Dam Frandsen | 2003 | 86 | 45.83 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Sponsor: JH Transport |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Thor Mogensen | 2004 | 157 | 37.57 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Morten Lindblom Andersen | 2005 | 116 | 41.61 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | 108 | 42.62 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sean Petersen | 2006 | 94 | 44.60 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
5 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 80 | 47.07 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
6 | Anders Gaard | 2006 | 64 | 50.72 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
7 | Anton Larsen | 2005 | 62 | 51.25 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | 60 | 51.72 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
9 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | 56 | 52.98 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
- | Christopher Jørgensen | 2005 | DNS | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
- | Filip Kollar Jacobsen | 2004 | DNS | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
- | Matias Janischefska | 2004 | DNS | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
- | Thomas Jarratt | 2005 | DNS | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 11 oktober 2014 |
Licens til Vallensbæk IF Af 1939 | Udskriftstidspunkt | 12:38 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | HØSTSTÆVNE 2014 | Udskriftsdato | 13 oktober 2014 | |||
Stævne by | VALLENSBÆK | Udskriftstidspunkt | 16:55 | |||
Arrangør | VI39 SVØMMEKLUB | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 oktober 2014 |
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Sponsor: Vallensbæk Havecenter |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Luna Green-Birch | 2001 | 292 | 43.78 | 1:33.94 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Amalie Voss Sørensen | 2001 | 198 | 49.57 | 1:46.95 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Sponsor: Vallensbæk Havecenter |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Karoline Christensen | 2002 | 249 | 47.52 | 1:39.06 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Caroline Gerlach | 2002 | 134 | 59.55 | 2:01.62 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Sponsor: Vallensbæk Havecenter |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Lærke Blond | 2003 | 193 | 50.97 | 1:47.74 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Celina Mehr | 2003 | 173 | 54.44 | 1:51.88 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Emma Clausen | 2003 | 172 | 54.08 | 1:52.05 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Malene Gjermandsen | 2003 | 156 | 55.37 | 1:55.69 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
5 | Dina Olschansky | 2003 | 147 | 56.38 | 1:57.93 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
- | Josefine Emcken | 2003 | DNS | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Sponsor: Vallensbæk Havecenter |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 205 | 48.15 | 1:45.76 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Dagmar Boeck | 2004 | 194 | 49.15 | 1:47.65 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
3 | Caroline Villum Færch | 2005 | 156 | 55.26 | 1:55.73 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Kristine G. Skjærbæk | 2004 | 111 | 1:02.50 | 2:09.52 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Kathrine Alberg | 2004 | 106 | 1:03.49 | 2:11.62 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
6 | Maya Ehlers Hansen | 2004 | 92 | 1:02.08 | 2:18.11 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
7 | Asta Palmund | 2005 | 80 | 1:08.99 | 2:24.50 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Daniella Sørensen | 2005 | 60 | 1:15.36 | 2:39.28 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 13 oktober 2014 |
Licens til Vallensbæk IF Af 1939 | Udskriftstidspunkt | 16:55 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | HØSTSTÆVNE 2014 | Udskriftsdato | 13 oktober 2014 | |||
Stævne by | VALLENSBÆK | Udskriftstidspunkt | 16:55 | |||
Arrangør | VI39 SVØMMEKLUB | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 oktober 2014 |
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Sponsor: Østergaard Vvs |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jannick Lind | 2001 | 261 | 41.12 | 1:26.95 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Kristoffer Koch Pedersen | 2001 | 96 | 57.05 | 2:01.37 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Sponsor: Østergaard Vvs |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jacob Velschow Malmolin | 2002 | 190 | 46.03 | 1:36.62 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Sponsor: Østergaard Vvs |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Elias Rought | 2003 | 233 | 43.51 | 1:30.29 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
2 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 204 | 44.55 | 1:34.33 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Mikkel Hansen | 2003 | 150 | 50.39 | 1:44.59 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Sponsor: Østergaard Vvs |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Matias Munkholm | 2004 | 108 | 54.72 | 1:56.48 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 102 | 57.35 | 1:58.89 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Sebastian Rendlev | 2005 | 78 | 1:00.83 | 2:09.71 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
4 | Lukas Frederiksen | 2004 | 58 | 1:06.57 | 2:23.51 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Johan Galsøe | 2005 | 52 | 1:10.89 | 2:28.83 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 13 oktober 2014 |
Licens til Vallensbæk IF Af 1939 | Udskriftstidspunkt | 16:55 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | HØSTSTÆVNE 2014 | Udskriftsdato | 11 oktober 2014 | |||
Stævne by | VALLENSBÆK | Udskriftstidspunkt | 13:18 | |||
Arrangør | VI39 SVØMMEKLUB | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 oktober 2014 |
Løb 15, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Sponsor: Østergaard Vvs |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Luna Green-Birch | 2001 | 336 | 39.23 | 1:22.56 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Helena Hvid Hansen | 2001 | 275 | 41.19 | 1:28.33 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 15, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Sponsor: Østergaard Vvs |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Fie Tönshoff | 2002 | 344 | 39.28 | 1:21.98 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Amanda Hietala | 2002 | 309 | 39.33 | 1:24.89 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mia Krüger | 2002 | 294 | 40.72 | 1:26.32 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
4 | Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | 264 | 41.71 | 1:29.53 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Julie Nissen | 2002 | 233 | 42.76 | 1:33.30 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Lærke Højsted Eriksen | 2002 | 232 | 44.24 | 1:33.44 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Karoline Christensen | 2002 | 225 | 46.86 | 1:34.45 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Isabella Berthelsen | 2002 | 194 | 44.87 | 1:39.24 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
Løb 15, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Sponsor: Østergaard Vvs |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | 169 | 47.85 | 1:43.78 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Celina Mehr | 2003 | 144 | 54.65 | 1:49.49 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Mille Vinter | 2003 | 139 | 52.47 | 1:50.90 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
4 | Lærke Blond | 2003 | 120 | 1:56.35 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
Løb 15, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Sponsor: Østergaard Vvs |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Linnea Hietala | 2004 | 248 | 41.63 | 1:31.40 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Cornelia Vâmosi | 2004 | 195 | 44.90 | 1:38.95 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emma Sahl Rasmussen | 2004 | 167 | 47.46 | 1:44.26 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
4 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 146 | 55.19 | 1:48.88 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
5 | Juliane Camille Mathiasen | 2004 | 136 | 51.82 | 1:51.65 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Elida Thornsen | 2005 | 125 | 53.61 | 1:54.80 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
7 | Elinor Markussen | 2004 | 120 | 1:56.35 | 1:56.35 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Julie Nelkop | 2004 | 96 | 57.85 | 2:05.08 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Selma Vincentz Studnitz A | 2005 | DSQ | ej berøring 50 m | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
- | Ulrika Paaske | 2004 | DSQ | ryg afsl på mave | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 11 oktober 2014 |
Licens til Vallensbæk IF Af 1939 | Udskriftstidspunkt | 13:18 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | HØSTSTÆVNE 2014 | Udskriftsdato | 11 oktober 2014 | |||
Stævne by | VALLENSBÆK | Udskriftstidspunkt | 13:23 | |||
Arrangør | VI39 SVØMMEKLUB | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 oktober 2014 |
Løb 16, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Sponsor: Restaurant Mosen |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jonathan P. Hedager | 2001 | 249 | 38.64 | 1:20.59 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jannick Lind | 2001 | 198 | 42.90 | 1:26.90 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | David Cano Rosenvold | 2001 | 132 | 46.72 | 1:39.48 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Løb 16, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Sponsor: Restaurant Mosen |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 232 | 37.88 | 1:22.42 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Lucas Burmester | 2002 | 180 | 40.86 | 1:29.74 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mattias Houen | 2002 | 180 | 43.10 | 1:29.81 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Matias Bojer | 2002 | 31 | 1:13.07 | 2:40.01 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 16, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Sponsor: Restaurant Mosen |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 244 | 37.56 | 1:21.06 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Joakim Køhn | 2003 | 201 | 40.52 | 1:26.48 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Mikkel Hansen | 2003 | 151 | 1:35.08 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
4 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 150 | 45.02 | 1:35.33 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
5 | Sebastian Rasmussen | 2003 | 148 | 44.44 | 1:35.81 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
- | Marc Gieseler | 2003 | DSQ | asynk arme v start | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 16, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Sponsor: Restaurant Mosen |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Thor Mogensen | 2004 | 144 | 44.95 | 1:36.55 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Morten Lindblom Andersen | 2005 | 103 | 50.06 | 1:48.13 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sebastian Rendlev | 2005 | 98 | 51.17 | 1:49.85 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
4 | Matias Munkholm | 2004 | 86 | 52.86 | 1:54.63 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
5 | Bertram Nyegaard | 2004 | 84 | 57.43 | 1:55.72 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
6 | Patrick Laursen | 2004 | 53 | 1:05.62 | 2:14.90 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Louie Uldall | 2005 | DNS | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 11 oktober 2014 |
Licens til Vallensbæk IF Af 1939 | Udskriftstidspunkt | 13:23 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | HØSTSTÆVNE 2014 | Udskriftsdato | 11 oktober 2014 | |||
Stævne by | VALLENSBÆK | Udskriftstidspunkt | 13:54 | |||
Arrangør | VI39 SVØMMEKLUB | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 oktober 2014 |
Løb 17, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2015 |
Sponsor: Krydder Grønt Aps. |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Helsingør K3 Piger | 2001 | 360 | 2:16.35 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Fie Tönshoff | 2002 | 32.25 | 32.25 | |||||||
Luna Green-Birch | 2001 | 34.71 | 1:06.96 | |||||||
Karoline Christensen | 2002 | 35.35 | 1:42.31 | |||||||
Helena Hvid Hansen | 2001 | 34.04 | 2:16.35 | |||||||
2 | Helsingør Talent Piger | 2001 | 260 | 2:31.97 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Frida Roed | 2001 | 36.97 | 36.97 | |||||||
Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 37.68 | 1:14.65 | |||||||
Linnea Hietala | 2004 | 37.33 | 1:51.98 | |||||||
Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | 39.99 | 2:31.97 | |||||||
3 | Vi39 Super Sild | 2004 | 221 | 2:40.45 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
Caroline Veggerby | 2003 | 36.31 | 36.31 | |||||||
Lærke Blond | 2003 | 43.46 | 1:19.77 | |||||||
Liva Lund Hansen | 2005 | 39.00 | 1:58.77 | |||||||
Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 41.68 | 2:40.45 | |||||||
4 | Farum Piger | 2001 | 213 | 2:42.47 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Mia Krüger | 2002 | 34.36 | 34.36 | |||||||
Karoline K. Larsen | 2004 | 47.19 | 1:21.55 | |||||||
Dagmar Boeck | 2004 | 41.23 | 2:02.78 | |||||||
Maja Damsgaard | 2003 | 39.69 | 2:42.47 | |||||||
5 | Ksl 1 Piger | 2001 | 193 | 2:47.76 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
Isabella Berthelsen | 2002 | 39.11 | 39.11 | |||||||
Malene Gjermandsen | 2003 | 44.16 | 1:23.27 | |||||||
Elida Thornsen | 2005 | 44.99 | 2:08.26 | |||||||
Selma Vincentz Studnitz A | 2005 | 39.50 | 2:47.76 | |||||||
6 | Vi39 Flyvefisk | 2004 | 132 | 3:10.46 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
Mille Vinter | 2003 | 46.58 | 46.58 | |||||||
Emma Gøtze | 2003 | 48.08 | 1:34.66 | |||||||
Josefine Emcken | 2003 | 48.50 | 2:23.16 | |||||||
Maria Schrader | 2003 | 47.30 | 3:10.46 | |||||||
7 | Ksl2 Piger | 2001 | 127 | 3:12.91 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
Dina Olschansky | 2003 | 42.18 | 42.18 | |||||||
Camilla Gjermandsen | 2004 | 58.42 | 1:40.60 | |||||||
Daniella Sørensen | 2005 | 55.17 | 2:35.77 | |||||||
Amalie Voss Sørensen | 2001 | 37.14 | 3:12.91 | |||||||
8 | Roskilde Piger 4 | 2004 | 100 | 3:28.92 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Sofie Lykke Petersen | 2005 | 52.68 | 52.68 | |||||||
Ulrika Paaske | 2004 | 50.80 | 1:43.48 | |||||||
Juliane Andersen | 2005 | 1:04.92 | 2:48.40 | |||||||
Celina Mehr | 2003 | 40.52 | 3:28.92 | |||||||
- | Vi39 Finker | 2004 | DNS | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
Alma Møller-Ern | 2006 | |||||||||
Thea Uhrbrand | 2003 | |||||||||
Annika Køhn | 2005 | |||||||||
Pil Normand | 2003 | DNS | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 11 oktober 2014 |
Licens til Vallensbæk IF Af 1939 | Udskriftstidspunkt | 13:54 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | HØSTSTÆVNE 2014 | Udskriftsdato | 13 oktober 2014 | |||
Stævne by | VALLENSBÆK | Udskriftstidspunkt | 16:55 | |||
Arrangør | VI39 SVØMMEKLUB | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 oktober 2014 |
Løb 18, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2015 |
Sponsor: Restaurant Krabben |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Helsingør K3 Drenge | 2001 | 249 | 2:12.48 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Jonathan P. Hedager | 2001 | 32.28 | 32.28 | |||||||
Jannick Lind | 2001 | 34.33 | 1:06.61 | |||||||
Mattias Houen | 2002 | 33.72 | 1:40.33 | |||||||
Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 32.15 | 2:12.48 | |||||||
2 | Vi39 Tordendrøn | 2003 | 204 | 2:21.53 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
Mikkel Jørgensen | 2003 | 33.27 | 33.27 | |||||||
Sebastian Rasmussen | 2003 | 38.32 | 1:11.59 | |||||||
Joakim Køhn | 2003 | 32.73 | 1:44.32 | |||||||
Mikkel Hansen | 2003 | 37.21 | 2:21.53 | |||||||
3 | Farum Drenge | 2001 | 178 | 2:28.12 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
David Cano Rosenvold | 2001 | 37.74 | 37.74 | |||||||
Jacob Velschow Malmolin | 2002 | 36.26 | 1:14.00 | |||||||
Frederik Jørgensen | 2003 | 37.01 | 1:51.01 | |||||||
Rasmus Thode Møller | 2002 | 37.11 | 2:28.12 | |||||||
4 | Helsingør Talent Drenge | 2001 | 138 | 2:41.23 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Alexander Stærkær | 2002 | 37.26 | 37.26 | |||||||
Thor Mogensen | 2004 | |||||||||
Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 1:56.86 | 1:56.86 | |||||||
Valdemar Menck Nielsen | 2005 | 44.37 | 2:41.23 | |||||||
5 | Ksl 1 Drenge | 2001 | 136 | 2:42.01 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
Nicolai Quist | 2003 | 39.63 | 39.63 | |||||||
Kristoffer Koch Pedersen | 2001 | 36.09 | 1:15.72 | |||||||
Sven Christiansen | 2002 | 49.44 | 2:05.16 | |||||||
Elias Rought | 2003 | 36.85 | 2:42.01 | |||||||
6 | Vi39 Vandhunde | 2004 | 102 | 2:57.96 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 39.94 | 39.94 | |||||||
Matias Munkholm | 2004 | 44.56 | 1:24.50 | |||||||
Christopher Jørgensen | 2005 | 47.48 | 2:11.98 | |||||||
Sebastian Rendlev | 2005 | 45.98 | 2:57.96 | |||||||
7 | Roskilde Drenge 4 | 2001 | 88 | 3:06.78 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Anton Larsen | 2005 | 53.63 | 53.63 | |||||||
Bertram Nyegaard | 2004 | 43.29 | 1:36.92 | |||||||
Marc Gieseler | 2003 | 46.08 | 2:23.00 | |||||||
Carl-Emil Echardt | 2005 | 43.78 | 3:06.78 | |||||||
- | Vi39 Turbotrolde | 2005 | DNS | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
Matias Janischefska | 2004 | |||||||||
Anders Gaard | 2006 | |||||||||
Thomas Jarratt | 2005 | |||||||||
Sean Petersen | 2006 | DNS | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 13 oktober 2014 |
Licens til Vallensbæk IF Af 1939 | Udskriftstidspunkt | 16:55 |