Resultat för Værløse Cup
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Værløse Cup 2014 | Udskriftsdato | 20 september 2014 | |||
Stævne by | Værløse | Udskriftstidspunkt | 15:42 | |||
Arrangør | Værløse svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2014 |
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Oscar Thinghøjen | 2003 | 37.91 | 1:20.91 | 2:04.79 | 2:46.20 | ||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
2 | Kristian A. Kristoffersen | 2003 | 39.06 | 1:23.35 | 2:08.34 | 2:49.94 | ||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
3 | Marius Larsen | 2003 | 39.89 | 1:26.00 | 2:12.13 | 2:52.89 | ||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | William S. Michaelsen | 2001 | 32.49 | 1:08.94 | 1:45.77 | 2:21.64 | ||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
2 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 33.05 | 1:10.82 | 1:48.08 | 2:24.80 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Carl Terp Larsen | 2001 | 34.94 | 1:14.31 | 1:54.28 | 2:31.70 | ||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
4 | Lucas Skovsbo Ota | 2001 | 33.35 | 1:12.45 | 1:55.17 | 2:34.49 | ||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
5 | Mathias Persson | 2001 | 34.04 | 1:13.46 | 1:55.50 | 2:36.15 | ||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jens Bomgaard | 2002 | 36.11 | 1:16.33 | 1:57.65 | 2:38.01 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Alfred Klarskov | 2002 | 36.77 | 1:19.06 | 2:01.04 | 2:41.36 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Nicklas Andersen | 2001 | 38.19 | 1:19.72 | 2:01.88 | 2:41.71 | ||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
9 | Mattias Houen | 2002 | 37.25 | 1:18.95 | 2:02.16 | 2:41.83 | ||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
10 | Alexander Ravn Borch | 2001 | 36.23 | 1:17.83 | 2:00.47 | 2:42.00 | ||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
11 | Lucas Burmester | 2002 | 38.29 | 1:20.61 | 2:03.36 | 2:44.30 | ||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
12 | Christian Galsøe | 2002 | 38.35 | 1:22.71 | 2:07.39 | 2:45.95 | ||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Simon Blidarevic | 2002 | 38.36 | 1:20.37 | 2:05.01 | 2:47.02 | ||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Alexander Stærkær | 2002 | 40.09 | 1:25.05 | 2:12.06 | 2:55.03 | ||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
15 | Frede Meincke | 2002 | 40.06 | 1:25.15 | 2:09.60 | 2:55.30 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Thorbjørn Ikkala | 2002 | 39.86 | 1:25.56 | 2:13.62 | 3:00.83 | ||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
17 | Oscar Lykke Fischer | 2002 | 39.98 | 1:26.14 | 2:13.88 | 3:07.48 | ||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Kiran Koch-Mathews | 2002 | 45.00 | 1:35.68 | 2:25.57 | 3:15.81 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Johan Wentorf | 1999 | 29.90 | 1:01.34 | 1:34.05 | 2:06.80 | ||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
2 | Oliver Larsen | 2000 | 30.60 | 1:04.69 | 1:41.46 | 2:17.33 | ||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
3 | Asbjørn Hammershøj | 2000 | 33.66 | 1:10.46 | 1:48.57 | 2:25.33 | ||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
4 | Emil Kruse | 2000 | 34.05 | 1:11.97 | 1:50.17 | 2:27.40 | ||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
5 | Halfdan H. Mørch | 2000 | 33.26 | 1:12.05 | 1:51.54 | 2:29.01 | ||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
6 | Daniel Brylov | 2000 | 35.21 | 1:14.87 | 1:54.35 | 2:30.94 | ||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
7 | Sander Andkjær Doberck | 2000 | 34.04 | 1:12.44 | 1:53.37 | 2:32.41 | ||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Joachim Jacobsen | 2000 | 33.63 | 1:13.31 | 1:56.30 | 2:38.20 | ||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
9 | Andreas Cheng Milsgaard | 2000 | 36.69 | 1:17.58 | 2:00.20 | 2:43.12 | ||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
10 | Johan Heilmann | 2000 | 36.92 | 1:19.11 | 2:02.37 | 2:43.32 | ||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
11 | Frederik Holt Plambech | 2000 | 2:51.56 | |||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
- | Asmund V. Christiansen | 2000 | DNS | |||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
- | Loui Danekilde | 2000 | DNF | |||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 20 september 2014 |
Licens til Værløse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:42 |