Resultater for Ringsted Cup 2014
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2014 | Udskriftsdato | 20 september 2014 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 11:43 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2014 |
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 40.17 | 1:22.25 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
2 | Marceline Lermark | 2003 | 41.29 | 1:22.58 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
3 | Amelie Ritter | 2003 | 40.39 | 1:23.33 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
4 | Mathilde M Mosegaard | 2003 | 40.22 | 1:24.04 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
5 | Leena Hennes | 2003 | 40.67 | 1:25.40 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
6 | Caroline Holm | 2004 | 43.14 | 1:26.81 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
7 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 43.44 | 1:28.66 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
8 | Mathilde Mathiesen | 2004 | 43.27 | 1:29.59 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
9 | Celine Jul Borggaard | 2003 | 44.74 | 1:31.99 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
10 | Olivia Mammen | 2003 | 45.43 | 1:33.69 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
11 | Katrine Duus | 2003 | 45.66 | 1:34.93 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
12 | Julie Bruun Jørgensen | 2003 | 46.70 | 1:35.23 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
13 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | 47.38 | 1:38.72 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
14 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 48.50 | 1:38.99 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
15 | Emma Olsen | 2003 | 49.65 | 1:40.81 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
16 | Miamaja Skytt Knudsen | 2003 | 51.05 | 1:43.72 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
17 | Laura Rasmussen | 2004 | 51.52 | 1:47.88 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
18 | Emma Ahrenkiel Karløv | 2003 | 1:48.88 | 1:48.88 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
19 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | 55.03 | 1:50.54 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
20 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | 54.71 | 1:53.35 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
21 | Freja Sxndergaard | 2004 | 53.37 | 1:55.38 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
22 | Freja Arentsen | 2005 | 58.53 | 1:57.38 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
23 | Mie Ankersen | 2006 | 56.62 | 1:59.06 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
24 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | 1:03.49 | 2:12.17 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
- | Andrea Holm Sørensen | 2005 | DSQ | Træk i banetov v. 25 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Julie Eirup | 2003 | DSQ | Ej forts. bev. v. 25 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
- | Thea Torndal Jensen | 2004 | DSQ | Ej forts. bev. v. 75 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Amalie Frederiksen | 2001 | 33.32 | 1:09.77 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
2 | Charlotte-Christin Sander | 2001 | 35.19 | 1:12.73 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
3 | Melanie Eggertsen | 2002 | 36.09 | 1:14.61 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
4 | Line Strandby | 2001 | 37.42 | 1:14.75 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Maike Kozelnik | 2002 | 36.76 | 1:16.95 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
6 | Abby Kristine Waterval | 2002 | 38.22 | 1:17.19 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Emilie Nyegaard | 2001 | 1:17.32 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Noa Andersen | 2001 | 38.72 | 1:18.35 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
9 | Madeleine Thornsen | 2001 | 37.76 | 1:18.58 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
10 | Emma Bækgaard | 2002 | 38.56 | 1:20.23 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
11 | Johanne B. Hansen | 2002 | 39.42 | 1:20.29 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
12 | Hanna Stegemann | 2002 | 38.15 | 1:20.56 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
13 | Maria Andersen | 2002 | 40.60 | 1:22.46 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
14 | Mathilde Kiehn | 2001 | 39.15 | 1:22.86 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
15 | Maya Nykjær | 2001 | 40.62 | 1:23.27 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
16 | Victoria Bæts Kristensen | 2002 | 42.19 | 1:23.58 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
17 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | 41.70 | 1:24.41 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
18 | Isabel Kol Eriksen | 2001 | 41.29 | 1:25.28 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
19 | Cecilie Berg Jensen | 2001 | 40.88 | 1:26.55 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
20 | Laura Mikkelsen | 2001 | 44.17 | 1:29.98 | ||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
21 | Natalie Vaabengaard | 2002 | 44.32 | 1:31.17 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
22 | Freja Makienok | 2002 | 43.56 | 1:31.59 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
23 | Freja Zerbst Hansen | 2001 | 45.58 | 1:32.54 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
24 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | 45.01 | 1:32.60 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
25 | Mathilde Rasmussen | 2002 | 44.04 | 1:32.63 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
26 | Isabella Berthelsen | 2002 | 45.96 | 1:33.27 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
27 | Victoria F. Mikkelsen | 2001 | 1:34.32 | 1:34.32 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
28 | Line Due Truelsen | 2002 | 45.78 | 1:34.86 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
29 | Emilie Prahl Jagd | 2002 | 47.75 | 1:36.25 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
30 | Jasmin Larsen | 2002 | 49.16 | 1:45.10 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
31 | Signe T. Pedersen | 2002 | 50.63 | 1:49.42 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
32 | Sofie Høj Larsen | 2002 | 51.53 | 1:50.42 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
- | Nicoline Strandberg | 2002 | DSQ | Ej forts. bev. v. 50 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Katharina Nekhorochko | 2000 | 31.73 | 1:05.12 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | 32.64 | 1:08.36 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Astrid Ovesen | 1999 | 33.59 | 1:08.62 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
4 | Gina Elisa Koop | 2000 | 34.11 | 1:09.18 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
5 | Julie Bingen Jacobsen | 1999 | 33.82 | 1:10.07 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
6 | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | 34.63 | 1:10.99 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Emilia Harlund | 1999 | 34.49 | 1:11.16 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
8 | Johanna Berthelsen | 2000 | 35.53 | 1:12.62 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
9 | Josefine B. Pedersen | 1999 | 35.51 | 1:13.06 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
10 | Isa Hovmand | 2000 | 36.23 | 1:14.58 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
11 | Daniella Thea Johansen | 2000 | 36.06 | 1:15.12 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
12 | Alberte M Hansen | 2000 | 37.09 | 1:16.47 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
13 | Emma Fie Holck Sørensen | 1999 | 38.22 | 1:17.09 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
14 | Xenia Huryn | 2000 | 37.52 | 1:17.43 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
15 | Gabriella Sjursen | 2000 | 39.28 | 1:19.05 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
16 | Rikke Thustrup Mortensen | 2000 | 38.62 | 1:19.92 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
17 | Annika Møller-Kristensen | 2000 | 39.96 | 1:21.03 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
18 | Juliane Løndahl Bjerre | 1999 | 39.17 | 1:21.79 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
19 | Thea Krøll | 2000 | 40.98 | 1:22.34 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
20 | Louise Holm | 1999 | 40.32 | 1:24.16 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
21 | Maria Hjort Lodstrup | 2000 | 45.18 | 1:33.59 | ||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
22 | Emma Nyborg-Vedsted | 1999 | 45.56 | 1:33.90 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Emma Røhmer Christensen | 2000 | DNS | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Ida Sund | 2000 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Julie Dalgaard Petersen | 2000 | DNS | |||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
- | Lærke Sandholdt Jensen | 2000 | DNS | |||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
- | Rikke Bæk Larsen | 2000 | DNS | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1901-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Stine Raaby Jensen | 1995 | 31.26 | 1:04.88 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Josefiné Mayer | 1997 | 32.35 | 1:06.79 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
3 | Sofie Witthøft | 1997 | 31.85 | 1:06.88 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
4 | Caroline Amalie Duus | 1998 | 32.80 | 1:07.00 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Tanja Lylloff | 1998 | 33.40 | 1:08.58 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | 34.09 | 1:10.13 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
7 | Louise Møller Jessen | 1997 | 35.34 | 1:12.51 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Ida Bzorek | 1997 | 37.36 | 1:15.80 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
9 | Maria Dollas | 1998 | 36.69 | 1:16.23 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
10 | Caroline Strandberg | 1998 | 39.31 | 1:20.43 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
- | Maja Nielsen | 1996 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 20 september 2014 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:43 |