Results for Ringsted Cup 2014
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stvne navn | Ringsted Cup 2014 | Udskriftsdato | 21 september 2014 | |||
Stvne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 10:29 | |||
Arrangr | Ringsted Svmmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 20 september 2014 |
Lb 17, 200m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnet | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Julie Laugesen | 2003 | 2:47.87 | |||||||
Vallensbk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Marceline Lermark | 2003 | 2:52.64 | |||||||
Swim Team Tstrup | ||||||||||
3 | Amalie Kruse Enemrke | 2003 | 2:54.65 | |||||||
Glostrup Svmme Klub | ||||||||||
4 | Caroline Holm | 2004 | 3:00.62 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
5 | Anna Wrist-Elkjr | 2003 | 3:10.91 | |||||||
Swim Team Tstrup | ||||||||||
6 | Mathilde Mathiesen | 2004 | 45.80 | 1:34.49 | 2:24.88 | 3:12.37 | ||||
Albertslund IF | ||||||||||
7 | Celine Jul Borggaard | 2003 | 47.03 | 1:37.26 | 2:27.27 | 3:16.13 | ||||
Herlufsholm Svmmeklub | ||||||||||
8 | Liva Stjernholm | 2004 | 46.69 | 1:37.75 | 2:27.63 | 3:17.17 | ||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Viktoria Freja Srensen | 2004 | 3:21.05 | |||||||
Swim Team Tstrup | ||||||||||
10 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | 49.21 | 1:43.60 | 2:36.45 | 3:27.70 | ||||
Swim Team Tstrup | ||||||||||
11 | Maya Krogh Brnnicke | 2005 | 49.44 | 1:43.90 | 2:37.81 | 3:31.02 | ||||
Vordingborg Svmme Klub | ||||||||||
12 | Miamaja Skytt Knudsen | 2003 | 50.69 | 1:45.77 | 2:43.41 | 3:37.86 | ||||
Nstved IF | ||||||||||
- | Amelie Ritter | 2003 | DSQ | ej ryg ved 150m | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
- | Mathilde M Mosegaard | 2003 | DSQ | ej ryg ved 150m | ||||||
Slagelse Svmmeklub | ||||||||||
Lb 17, 200m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnet | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Julie Brandt | 2001 | 2:29.33 | |||||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Amalie Frederiksen | 2001 | 2:32.27 | |||||||
Herlufsholm Svmmeklub | ||||||||||
3 | Caroline Mathiesen | 2001 | 2:32.75 | |||||||
Albertslund IF | ||||||||||
4 | Mathilde Laugesen | 2001 | 2:33.15 | |||||||
Vallensbk IF Af 1939 | ||||||||||
5 | Sofie Nielsen | 2001 | 2:33.83 | |||||||
Slagelse Svmmeklub | ||||||||||
6 | Josefine Nickelsen | 2001 | 2:35.31 | |||||||
Swim Team Tstrup | ||||||||||
7 | Line Strandby | 2001 | 2:35.33 | |||||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Charlotte-Christin Sander | 2001 | 2:35.39 | |||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
9 | Melanie Eggertsen | 2002 | 2:40.18 | |||||||
Nakskov Svmme Klub | ||||||||||
10 | Maike Kozelnik | 2002 | 37.27 | 1:18.27 | 2:00.07 | 2:40.85 | ||||
Psv Schwerin | ||||||||||
11 | Sofie Andersen | 2001 | 38.87 | 1:20.78 | 2:03.44 | 2:44.62 | ||||
Slagelse Svmmeklub | ||||||||||
12 | Victoria Vorm | 2001 | 38.57 | 1:20.85 | 2:03.11 | 2:44.76 | ||||
Vallensbk IF Af 1939 | ||||||||||
13 | Emilie Nyegaard | 2001 | 38.15 | 1:20.37 | 2:03.53 | 2:45.10 | ||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
14 | Laura Janner | 2002 | 39.08 | 1:21.14 | 2:03.84 | 2:45.92 | ||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
15 | Xandra Huryn | 2001 | 38.93 | 1:20.88 | 2:03.46 | 2:46.10 | ||||
Swim Team Tstrup | ||||||||||
16 | Alberte Mammen | 2001 | 2:46.44 | |||||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
17 | Hanna Stegemann | 2002 | 39.36 | 1:23.19 | 2:07.49 | 2:48.25 | ||||
Psv Schwerin | ||||||||||
18 | Emma Bkgaard | 2002 | 39.54 | 1:22.76 | 2:06.66 | 2:48.47 | ||||
Herlufsholm Svmmeklub | ||||||||||
19 | Johanne B. Hansen | 2002 | 2:49.56 | |||||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
20 | Sara Mortensen | 2001 | 40.31 | 1:23.66 | 2:08.07 | 2:51.61 | ||||
Vallensbk IF Af 1939 | ||||||||||
21 | Alberte R. Jakobsen | 2001 | 40.74 | 1:24.93 | 2:09.28 | 2:52.13 | ||||
Glostrup Svmme Klub | ||||||||||
22 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | 42.06 | 1:27.16 | 2:12.87 | 2:56.02 | ||||
Nstved IF | ||||||||||
23 | Karla Sejling | 2001 | 41.01 | 1:25.96 | 2:08.53 | 2:58.28 | ||||
Ringsted Svmme Klub | ||||||||||
24 | Victoria Bts Kristensen | 2002 | 43.57 | 1:29.80 | 2:15.25 | 2:58.82 | ||||
Nstved IF | ||||||||||
25 | Ida T Mose | 2002 | 42.14 | 1:28.88 | 2:16.23 | 3:01.62 | ||||
Glostrup Svmme Klub | ||||||||||
26 | Astrid Hgh Srensen | 2002 | 42.16 | 1:29.15 | 2:16.69 | 3:02.32 | ||||
Vallensbk IF Af 1939 | ||||||||||
27 | Camilla Hougaard | 2002 | 43.77 | 1:30.52 | 2:16.99 | 3:02.53 | ||||
Swim Team Tstrup | ||||||||||
28 | Kathrine S. Jrgensen | 2002 | 43.55 | 1:30.14 | 2:17.82 | 3:03.90 | ||||
Albertslund IF | ||||||||||
29 | Sofie Hertzberg | 2002 | 43.32 | 1:30.00 | 2:17.24 | 3:04.12 | ||||
Vallensbk IF Af 1939 | ||||||||||
30 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | 44.20 | 1:31.27 | 2:18.75 | 3:04.64 | ||||
Vallensbk IF Af 1939 | ||||||||||
31 | Cecilie Berg Jensen | 2001 | 42.74 | 1:31.16 | 2:20.81 | 3:11.49 | ||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
32 | Katja Kjr Nielsen | 2002 | 44.87 | 1:34.85 | 2:24.67 | 3:12.29 | ||||
Ringsted Svmme Klub | ||||||||||
33 | Line With Nielsen | 2002 | 43.77 | 1:32.08 | 2:23.07 | 3:13.75 | ||||
Herlufsholm Svmmeklub | ||||||||||
34 | Freja Zerbst Hansen | 2001 | 47.12 | 1:36.58 | 2:26.69 | 3:14.63 | ||||
Nstved IF | ||||||||||
35 | Line Due Truelsen | 2002 | 48.82 | 1:40.37 | 2:33.59 | 3:23.41 | ||||
Nakskov Svmme Klub | ||||||||||
36 | Emilie Prahl Jagd | 2002 | 49.37 | 1:42.32 | 2:35.92 | 3:28.30 | ||||
Slagelse Svmmeklub | ||||||||||
37 | Natalie Vaabengaard | 2002 | 47.27 | 1:41.51 | 2:37.18 | 3:31.38 | ||||
Herlufsholm Svmmeklub | ||||||||||
Lb 17, 200m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnet | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Katrine B. Hansen | 1999 | 34.52 | 1:10.64 | 1:47.40 | 2:23.20 | ||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Gina Elisa Koop | 2000 | 34.18 | 1:11.15 | 1:49.60 | 2:26.10 | ||||
Psv Schwerin | ||||||||||
3 | Emilia Harlund | 1999 | 35.02 | 1:11.82 | 1:50.25 | 2:27.99 | ||||
Nakskov Svmme Klub | ||||||||||
4 | Julie Bingen Jacobsen | 1999 | 34.37 | 1:11.93 | 1:50.90 | 2:29.48 | ||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
5 | Frederikke Jensen | 2000 | 35.26 | 1:12.83 | 1:51.77 | 2:29.72 | ||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Emma Anne Ljungstrm | 1999 | 35.45 | 1:14.45 | 1:53.15 | 2:31.59 | ||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Helena Berg Wenk | 2000 | 2:32.61 | |||||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Johanna Berthelsen | 2000 | 36.36 | 1:14.96 | 1:55.46 | 2:35.98 | ||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
9 | Isa Hovmand | 2000 | 2:41.30 | |||||||
Svmmeklubben Syd | ||||||||||
10 | Xenia Huryn | 2000 | 37.46 | 1:18.54 | 2:01.06 | 2:41.54 | ||||
Swim Team Tstrup | ||||||||||
11 | Caroline Steffensen | 2000 | 38.74 | 1:20.23 | 2:02.23 | 2:42.56 | ||||
Ringsted Svmme Klub | ||||||||||
12 | Rikke Thustrup Mortensen | 2000 | 39.81 | 1:23.73 | 2:09.90 | 2:54.45 | ||||
Svmmeklubben Syd | ||||||||||
13 | Thea Krll | 2000 | 42.42 | 1:29.03 | 2:17.19 | 3:00.67 | ||||
Ringsted Svmme Klub | ||||||||||
14 | Nicoline Larsen | 1999 | 43.29 | 1:30.64 | 2:17.33 | 3:02.51 | ||||
Nakskov Svmme Klub | ||||||||||
15 | Louise Holm | 1999 | 41.57 | 1:29.72 | 2:19.91 | 3:09.89 | ||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
16 | Maria Hjort Lodstrup | 2000 | 47.87 | 1:38.53 | 2:29.59 | 3:16.27 | ||||
Haslev Svmmeklub | ||||||||||
- | Katharina Nekhorochko | 2000 | DNS | |||||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Lrke Sandholdt Jensen | 2000 | DNS | |||||||
Korsr Sv & Livr. Klub | ||||||||||
Lb 17, 200m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 1901-1998 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnet | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Witthft | 1997 | 32.40 | 1:07.68 | 1:43.78 | 2:20.46 | ||||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | Josefin Mayer | 1997 | 33.93 | 1:10.68 | 1:47.99 | 2:24.32 | ||||
Psv Schwerin | ||||||||||
3 | Megan Forslund Hansen | 1997 | 35.78 | 1:13.72 | 1:51.75 | 2:28.67 | ||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Tanja Lylloff | 1998 | 35.22 | 1:13.14 | 1:51.82 | 2:30.52 | ||||
Herlufsholm Svmmeklub | ||||||||||
5 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | 2:31.11 | |||||||
Vallensbk IF Af 1939 | ||||||||||
6 | Nanna Drewsen | 1998 | 35.75 | 1:14.24 | 1:53.28 | 2:31.95 | ||||
Vallensbk IF Af 1939 | ||||||||||
7 | Rebecca Grnlund | 1998 | 36.91 | 1:16.41 | 1:55.54 | 2:32.78 | ||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Louise Mller Jessen | 1997 | 36.03 | 1:14.84 | 1:54.59 | 2:33.64 | ||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Ida Bzorek | 1997 | 37.31 | 1:16.94 | 1:57.66 | 2:38.48 | ||||
Svmmeklubben Syd | ||||||||||
10 | Maria Dollas | 1998 | 2:42.06 | |||||||
Slagelse Svmmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 21 september 2014 |
Licens til Ringsted Svmme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:29 |