Resultater for Vestkyst Cup 2014
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Fredag 31/10-2014
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2014 | Udskriftsdato | 02 november 2014 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 07:33 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2014 |
Løb 3, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1998 |
Sponsor: Vestjysk Autodele A/S |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sørin Martin Johannessen | 1991 | 541 | 24.91 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Henrik Rathschau Sørensen | 1993 | 503 | 25.52 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sigurd Kehlet | 1993 | 441 | 26.65 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Søren Bisgaard | 1998 | 425 | 26.98 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
- | Mads Mortensen | 1998 | DSQ | tyvstart | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 3, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Vestjysk Autodele A/S |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Michael Terp Olesen | 1999 | 519 | 25.26 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Andreas Hansen | 2000 | 450 | 26.48 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Oliver Kramer Andersen | 1999 | 421 | 27.07 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 370 | 28.27 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Oliver Christensen | 2000 | 353 | 28.70 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mathias Kær | 1999 | 322 | 29.59 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
7 | Oliver Gravgaard | 2000 | 310 | 29.99 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
8 | Mads F. Nielsen | 1999 | 298 | 30.39 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
9 | Emil Steenhold | 2000 | 287 | 30.77 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
10 | Kristian Avnskov Pedersen | 1999 | 256 | 31.94 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
11 | Mikkel Albrechtsen | 2000 | 219 | 33.65 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
12 | Anders Storgaard Nielsen | 2000 | 209 | 34.16 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 3, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Vestjysk Autodele A/S |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mads Sørensen | 2001 | 365 | 28.40 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Martin H. Abel | 2001 | 364 | 28.43 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Oliver Mølby | 2001 | 350 | 28.80 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Magnus Funder | 2001 | 349 | 28.81 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Kristoffer L Madsen | 2001 | 326 | 29.49 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
6 | Emil Kragh | 2001 | 289 | 30.67 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
7 | Mads Frydenholm | 2001 | 282 | 30.94 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Anders Eenberg | 2001 | 275 | 31.19 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | 266 | 31.56 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Emil Frydenholm | 2002 | 252 | 32.10 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Andreas Blaaberg | 2002 | 231 | 33.05 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
12 | Niclas Stølegaard | 2001 | 225 | 33.37 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
13 | Sigurd Raahede Nielsen | 2001 | 223 | 33.43 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
14 | Luis Velasquez | 2001 | 212 | 34.03 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Emin Krijestorac | 2001 | 182 | 35.80 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
16 | Thor Toft | 2002 | 160 | 37.33 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
17 | Mathias Pedersen | 2002 | 157 | 37.59 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
18 | Maksim Basinski | 2001 | 151 | 38.10 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Lau Kæseler Nielsen | 2002 | 143 | 38.81 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 3, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Sponsor: Vestjysk Autodele A/S |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jonas Kjær | 2003 | 289 | 30.70 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 222 | 33.48 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Anders Mose | 2004 | 195 | 34.95 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 184 | 35.68 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 178 | 36.03 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Tobias Svenningsen | 2003 | 155 | 37.71 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mads Iversen | 2004 | 150 | 38.17 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
8 | Sebastian Veile | 2003 | 137 | 39.30 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
9 | Anders Olesen | 2003 | 124 | 40.68 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
10 | Sune Lyngesen | 2003 | 119 | 41.27 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Lasse Metz Mondrup | 2004 | 108 | 42.59 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Andreas Nikolajsen | 2005 | 104 | 43.05 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Jakob Vagtborg Jensen | 2005 | 90 | 45.22 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Nicolas Duvander | 2005 | 82 | 46.68 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | 62 | 51.12 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 02 november 2014 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 07:33 |