Tulokset SydCup 2014
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Friday
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2014 | Udskriftsdato | 26 september 2014 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 22:42 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 5, 100m Medley Woman, Indledende Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julie Oxenvad | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 31.01 | 1:08.51 | |||||
2 | Frederikke Hansen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 32.79 | 1:11.62 | |||||
3 | Louise Lynæs | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 33.48 | 1:12.59 | |||||
4 | Mette Brendstrup Petersen | 1996 | Bov IF | 35.33 | 1:12.70 | |||||
5 | Jasmin Fasel | 1996 | Bov IF | 34.64 | 1:14.13 | |||||
6 | Mette Dyrhauge Winther | 1998 | Odder IGF | 36.80 | 1:17.45 | |||||
7 | Anni Pedersen | 1998 | Kolding SK | 37.12 | 1:20.67 | |||||
8 | Katrine Christensen | 1996 | Vejen Svømmeklub | 41.80 | 1:30.22 | |||||
Løb 5, 100m Medley Woman, Indledende Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mette Flaskager | 1999 | Ikast Svømmeklub | 31.85 | 1:10.36 | |||||
2 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | Odder IGF | 33.41 | 1:11.98 | |||||
3 | Ida Maria Nielsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 33.34 | 1:12.46 | |||||
4 | Cecilie Dalgas | 2000 | Odder IGF | 34.07 | 1:12.62 | |||||
5 | Freya Ellehus | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 34.47 | 1:14.88 | |||||
6 | Freja Nicholas | 2000 | Frem Odense | 34.45 | 1:14.93 | |||||
7 | Clara Franck | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 33.98 | 1:16.52 | |||||
8 | Kirstine Thordahl Jensen | 2000 | Odder IGF | 36.41 | 1:18.44 | |||||
9 | Therese E. Christensen | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 37.62 | 1:18.48 | |||||
10 | Mathilde Aagaard Hansen | 1999 | Frem Odense | 36.19 | 1:18.59 | |||||
11 | Vanessa Nitsch | 1999 | Sg Elbe | 36.80 | 1:18.60 | |||||
12 | Helena Terp | 1999 | Odense Svømme Klub | 36.54 | 1:21.60 | |||||
13 | Emma Jensen | 1999 | Frem Odense | 36.96 | 1:21.67 | |||||
14 | Anne Sofie Thrane | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 37.59 | 1:23.01 | |||||
15 | Emilie Madsen | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 38.62 | 1:23.13 | |||||
16 | Karoline Munch Hansen | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 39.97 | 1:24.45 | |||||
17 | Katrine E. Andersen | 1999 | Vejen Svømmeklub | 39.90 | 1:24.72 | |||||
18 | Felia Busk | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 39.80 | 1:25.07 | |||||
19 | Caroline M. Knudsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 38.72 | 1:25.36 | |||||
20 | Anne Hazell Brink | 1999 | O.S.L.F. | 40.47 | 1:27.28 | |||||
21 | Mille Marie Gydesen | 2000 | Svømmeklubben Opnør | 39.48 | 1:27.33 | |||||
- | Emma Juul | 1999 | Odense Svømme Klub | DSQ | flybev. i bryst | |||||
- | Zoe Julia Krause | 1999 | Sg Elbe | DSQ | crawlben i bryst | |||||
Løb 5, 100m Medley Woman, Indledende Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | Kolding SK | 33.34 | 1:10.52 | |||||
2 | Marie Christensen | 2002 | Odder IGF | 34.07 | 1:15.56 | |||||
3 | Emilie Knudsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 34.40 | 1:16.38 | |||||
4 | Emma Kjær Pedersen | 2001 | Vejen Svømmeklub | 36.50 | 1:20.14 | |||||
5 | Anna Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 37.34 | 1:20.43 | |||||
6 | Lea Böhme | 2001 | Sg Elbe | 38.56 | 1:20.97 | |||||
7 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | Odder IGF | 39.06 | 1:21.33 | |||||
8 | Katarina Holse | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 37.13 | 1:21.67 | |||||
9 | Emma Mewes | 2001 | Sg Elbe | 40.21 | 1:21.73 | |||||
10 | Caroline Worrell | 2001 | Svendborg Svømme Klub | 38.32 | 1:22.14 | |||||
11 | Liv Hingeberg | 2001 | Odder IGF | 38.23 | 1:22.32 | |||||
12 | Melissa Damsgaard | 2001 | O.S.L.F. | 38.76 | 1:23.34 | |||||
13 | Didde Meyer | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 37.51 | 1:23.96 | |||||
14 | Sofie B G Tolsøe | 2001 | Svendborg Svømme Klub | 38.03 | 1:24.38 | |||||
15 | Liv Persson | 2001 | Frem Odense | 39.70 | 1:27.69 | |||||
16 | Sofia Ingeberg | 2002 | Odder IGF | 38.87 | 1:28.03 | |||||
17 | Anne Marie S. Hansen | 2002 | Svømmeklubben Opnør | 40.48 | 1:28.70 | |||||
18 | Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 42.86 | 1:30.12 | |||||
19 | Sofie Knudsen | 2001 | Kolding SK | 42.84 | 1:31.16 | |||||
20 | Frederikke Honore | 2001 | O.S.L.F. | 40.35 | 1:31.22 | |||||
21 | Linnea Paludan | 2001 | O.S.L.F. | 43.32 | 1:32.65 | |||||
22 | Marie Lund Henriksen | 2001 | O.S.L.F. | 43.15 | 1:32.74 | |||||
23 | Katrine Mejlsbye | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 45.47 | 1:34.49 | |||||
24 | Marie Lunding Nielsen | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 44.43 | 1:35.92 | |||||
25 | Emma Lhjungmann Hansen | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 44.62 | 1:36.08 | |||||
26 | Emma Bodum | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 45.79 | 1:36.50 | |||||
27 | Anna Kathrine Skjøth | 2001 | O.S.L.F. | 51.74 | 1:43.03 | |||||
28 | Cecilie Madsen | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | 47.44 | 1:46.62 | |||||
29 | Mia Andersen | 2002 | O.S.L.F. | 57.23 | 2:03.24 | |||||
- | Freja Barthelmes | 2001 | Sg Elbe | DNS | ||||||
Løb 5, 100m Medley Woman, Indledende Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nele Sophie Ruholl | 2003 | Sg Elbe | 40.58 | 1:26.00 | |||||
2 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 42.85 | 1:27.46 | |||||
3 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 44.54 | 1:32.14 | |||||
4 | Nele Schulze | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 45.18 | 1:33.46 | |||||
5 | Freja Ulka Nielsen | 2003 | Kolding SK | 45.41 | 1:34.96 | |||||
6 | Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | Frem Odense | 46.11 | 1:37.39 | |||||
7 | Cecilie Lauridsen | 2003 | Odder IGF | 43.80 | 1:37.56 | |||||
8 | Emma Lundorff Johannsen | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 46.43 | 1:37.69 | |||||
9 | Ghita Ross Rasmussen | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 46.50 | 1:41.68 | |||||
10 | Marie Vestergaard Jensen | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 48.77 | 1:43.59 | |||||
11 | Mai Jørgensen | 2003 | Frem Odense | 50.91 | 1:45.05 | |||||
12 | Emma Uhrenholdt | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 48.56 | 1:49.63 | |||||
13 | Sara Farag | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 53.21 | 1:51.41 | |||||
14 | Lykke Bladtkramer | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 55.01 | 1:56.54 | |||||
15 | Ronja Beck Christensen | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:00.55 | 2:01.89 | |||||
16 | Mathilde Ribert Laursen | 2004 | Svendborg Svømme Klub | 57.13 | 2:04.17 | |||||
17 | Kathrine H Mackeprang | 2004 | Frem Odense | 1:01.51 | 2:05.47 | |||||
- | Dicte Skov Forsberg | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | DNS | ||||||
- | Liva Busk | 2003 | Svendborg Svømme Klub | DSQ | bryst i fri | |||||
Løb 5, 100m Medley Woman, Indledende Årg. 2005-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ellen Jensen | 2005 | Svømmeklubben Sønderborg | 48.16 | 1:43.05 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 26 september 2014 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 22:42 |