Resultater for Speedo Cup 2014
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Gren 16 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Speedo Cup 2014 | Utskriftsdatum | 30 november 2014 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 13:30 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 november 2014 |
Gren 16, 100m Frisim Herrar, Försök 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | John Aldrin | 2001 | Katrineholms Simsällskap | 27.99 | 58.67 | |||||
2 | Daniel Karlsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 30.02 | 1:02.23 | |||||
3 | Johan Hennert | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.76 | 1:05.00 | |||||
4 | Arvid Heikinniemi | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 31.76 | 1:05.31 | |||||
5 | Leonardo Montes | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.88 | 1:06.58 | |||||
6 | Mathias Renström | 2001 | Falu Simsällskap | 31.32 | 1:06.88 | |||||
7 | Linus Nykvist | 2001 | Järfälla Simsällskap | 32.84 | 1:07.54 | |||||
8 | Andreas Thungren | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 32.08 | 1:07.59 | |||||
9 | Hugo Malmberg | 2001 | Järfälla Simsällskap | 31.64 | 1:07.96 | |||||
10 | Filip Rautiainen | 2001 | Katrineholms Simsällskap | 32.94 | 1:09.18 | |||||
11 | Philip Bentzer | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.82 | 1:10.59 | |||||
12 | Tim Hansson | 2001 | Falu Simsällskap | 34.08 | 1:10.70 | |||||
13 | Gellert Szabo | 2001 | Västerås Simsällskap | 34.09 | 1:11.01 | |||||
14 | Anton Adelöw | 2001 | Järfälla Simsällskap | 33.84 | 1:11.12 | |||||
15 | Oscar Wilhelmsson | 2002 | Örebro Simallians | 34.51 | 1:11.90 | |||||
16 | Michal Laszewski | 2002 | Örebro Simallians | 33.45 | 1:12.00 | |||||
17 | Max Fahlén | 2001 | Västerås Simsällskap | 34.99 | 1:12.69 | |||||
18 | Melvin Larsson | 2002 | Örebro Simallians | 34.53 | 1:13.70 | |||||
19 | Isac Böschen | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.31 | 1:14.25 | |||||
20 | Eric Malmquist | 2003 | Strängnäs Simklubb | 35.65 | 1:14.77 | |||||
21 | Kevin Grahn | 2003 | Katrineholms Simsällskap | 35.28 | 1:15.17 | |||||
22 | Simon Baastad | 2002 | Örebro Simallians | 36.10 | 1:16.79 | |||||
23 | Johan Werkmästar | 2002 | Falu Simsällskap | 36.79 | 1:17.20 | |||||
24 | Harry Chan | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 36.40 | 1:17.98 | |||||
25 | Anton Rautiainen | 2003 | Katrineholms Simsällskap | 37.62 | 1:18.27 | |||||
26 | Gustav Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 38.50 | 1:18.46 | |||||
27 | Carl Roos | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 37.97 | 1:19.49 | |||||
28 | William Forsström | 2002 | Örebro Simallians | 37.87 | 1:20.15 | |||||
29 | Alex Ly | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 37.94 | 1:21.43 | |||||
30 | Arman Dumanyan | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 37.31 | 1:23.46 | |||||
31 | Henrik Tran | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 38.14 | 1:25.70 | |||||
32 | Anders Malmberg | 2002 | Katrineholms Simsällskap | 40.29 | 1:26.12 | |||||
33 | Linus Bergstrand | 2003 | Hallsberg Kumla Simklubb | 40.14 | 1:26.93 | |||||
34 | Edvin Heikinniemi | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 42.29 | 1:32.00 | |||||
- | Adrijan Danqi | 2002 | Örebro Simallians | DNS | ||||||
- | Robin Serti | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 16, 100m Frisim Herrar, Försök 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jonathan Mastrangeli | 1999 | Simklubben Ena | 27.05 | 56.57 | |||||
2 | Eldin Kadic | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 27.66 | 57.93 | |||||
3 | Emil Bengtsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 28.04 | 58.24 | |||||
4 | Dennis Tillquist | 1999 | Hallsberg Kumla Simklubb | 28.73 | 59.41 | |||||
5 | Harald Brobacke | 1999 | Västerås Simsällskap | 28.90 | 59.93 | Deltar ej i final | ||||
6 | Jacob Pedersen | 2000 | Simklubben Ena | 28.64 | 59.94 | |||||
7 | Vilmer Jansson | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 28.75 | 1:00.11 | |||||
8 | David Hambraeus | 1999 | Falu Simsällskap | 28.58 | 1:00.36 | |||||
9 | Alexej Potorochyn | 1999 | Nyköpings Simsällskap | 29.26 | 1:00.66 | |||||
10 | Alexander Koufakis | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 29.84 | 1:00.68 | |||||
11 | Henrik Bransell | 1999 | Ludvika Simsällskap | 28.30 | 1:01.12 | |||||
12 | Fredrik Olsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 29.19 | 1:01.69 | |||||
13 | Jakob Gustafsson | 1999 | Ludvika Simsällskap | 29.77 | 1:02.06 | |||||
14 | Erik Krysén | 2000 | Ludvika Simsällskap | 29.99 | 1:02.46 | |||||
15 | Daniel Thungren | 1999 | Hallsberg Kumla Simklubb | 29.88 | 1:02.53 | |||||
16 | Emil Skytt | 1999 | Västerås Simsällskap | 30.33 | 1:03.05 | |||||
17 | Brian Ooi | 1999 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 29.30 | 1:03.11 | |||||
18 | Carl Bidebo | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 30.08 | 1:03.47 | |||||
19 | Herman Törnvall | 1999 | Örebro Simallians | 29.42 | 1:03.60 | |||||
20 | Viktor Syrén | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 30.53 | 1:03.76 | |||||
21 | Samuel Bladin | 1999 | Järfälla Simsällskap | 30.61 | 1:04.77 | |||||
22 | Olle Hennert | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.36 | 1:04.86 | |||||
23 | Artush Shahverdyan | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 31.04 | 1:05.99 | |||||
24 | Theodor Pasztor | 2000 | Örebro Simallians | 30.88 | 1:07.02 | |||||
25 | Victor Nilsson | 2000 | Västerås Simsällskap | 32.86 | 1:07.49 | |||||
26 | Aram Vardanian | 2000 | Västerås Simsällskap | 33.07 | 1:09.18 | |||||
27 | Anton Wallin | 2000 | Örebro Simallians | 33.62 | 1:09.77 | |||||
28 | Willy Färemyr Orréll | 2000 | Köpings Simsällskap | 33.33 | 1:10.85 | |||||
29 | Sam Thai | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 33.97 | 1:13.51 | |||||
30 | Robert Kurt | 2000 | Örebro Simallians | 35.97 | 1:14.11 | |||||
31 | Adam Fröjdfeldt | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 36.29 | 1:16.90 | |||||
32 | Elias Paulson | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 38.15 | 1:17.18 | |||||
33 | Gustaf Hellmark | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 35.38 | 1:18.01 | |||||
34 | Björn Lundqvist | 2000 | Falu Simsällskap | 36.90 | 1:20.52 | |||||
35 | Ricky Ton | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 38.60 | 1:20.76 | |||||
- | August Landstorp | 2000 | Eskilstuna Simklubb | DNS | ||||||
- | Erik Olsson Sande | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | DNS | ||||||
- | Joel Marin | 1999 | Simklubben Ena | DNS | ||||||
- | Tim Ekström Lundemo | 1999 | Katrineholms Simsällskap | DNS | ||||||
- | Jakob Idesten | 1999 | Strängnäs Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 16, 100m Frisim Herrar, Försök 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Axel Brorsson | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 25.69 | 52.89 | |||||
2 | Gustav Frödeberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 25.26 | 53.01 | |||||
3 | William Brand | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 26.25 | 53.78 | |||||
4 | Rasmus Rantanen | 1997 | Södertälje Simsällskap | 26.47 | 54.60 | |||||
5 | Erik Skogfors | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 27.17 | 56.10 | |||||
6 | Alfred Lindén | 1997 | Ludvika Simsällskap | 27.09 | 56.43 | |||||
7 | Fredrik Ekesten | 1995 | Simklubben Ena | 28.81 | 58.97 | |||||
8 | Marko Biscevic | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 28.41 | 59.31 | |||||
9 | Frederick Holmer Fann | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 28.69 | 59.42 | |||||
10 | Stefan Biscevic | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 28.31 | 59.48 | |||||
11 | Victor Peltomaa | 1998 | Falu Simsällskap | 28.35 | 1:00.29 | |||||
12 | Emil Borgström | 1997 | Njurunda Simsällskap | 28.44 | 1:00.42 | |||||
13 | Per Höijer | 1998 | Falu Simsällskap | 30.71 | 1:04.71 | |||||
- | Gustav Ekesten | 1998 | Simklubben Ena | DNS | ||||||
- | Samuel Sved | 1998 | Avesta Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 30 november 2014 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb | Utskriftstid | 13:30 |