Resultat för Speedo Cup 2014
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 8 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Speedo Cup 2014 | Utskriftsdatum | 29 november 2014 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 12:49 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 november 2014 |
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Försök 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linus Nykvist | 2001 | Järfälla Simsällskap | 35.64 | 1:13.93 | |||||
2 | Mathias Renström | 2001 | Falu Simsällskap | 36.53 | 1:14.09 | |||||
3 | Michal Laszewski | 2002 | Örebro Simallians | 37.62 | 1:16.53 | |||||
4 | Philip Bentzer | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.18 | 1:17.14 | |||||
5 | Leonardo Montes | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.77 | 1:18.09 | |||||
6 | Kevin Grahn | 2003 | Katrineholms Simsällskap | 39.52 | 1:19.62 | |||||
7 | Melvin Larsson | 2002 | Örebro Simallians | 40.55 | 1:23.06 | |||||
8 | Hugo Malmberg | 2001 | Järfälla Simsällskap | 39.10 | 1:23.66 | |||||
9 | Filip Rautiainen | 2001 | Katrineholms Simsällskap | 40.79 | 1:24.08 | |||||
10 | Simon Baastad | 2002 | Örebro Simallians | 41.12 | 1:24.39 | |||||
11 | Andreas Thungren | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 40.12 | 1:24.70 | |||||
12 | Isac Böschen | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.19 | 1:26.63 | |||||
13 | Tim Hansson | 2001 | Falu Simsällskap | 43.36 | 1:27.99 | |||||
14 | Max Fahlén | 2001 | Västerås Simsällskap | 44.61 | 1:28.32 | |||||
15 | Anton Rautiainen | 2003 | Katrineholms Simsällskap | 44.34 | 1:31.36 | |||||
16 | Johan Werkmästar | 2002 | Falu Simsällskap | 45.02 | 1:31.50 | |||||
17 | Alex Ly | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 44.76 | 1:31.90 | |||||
18 | Gustav Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 46.05 | 1:32.90 | |||||
19 | William Forsström | 2002 | Örebro Simallians | 45.68 | 1:33.81 | |||||
20 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 46.88 | 1:37.23 | |||||
21 | Arman Dumanyan | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 51.40 | 1:42.17 | |||||
22 | Muhammad Saad-Nawaz | 2001 | Västerås Simsällskap | 51.16 | 1:43.33 | |||||
23 | Edvin Heikinniemi | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 51.59 | 1:45.19 | |||||
24 | Linus Bergstrand | 2003 | Hallsberg Kumla Simklubb | 51.39 | 1:47.61 | |||||
- | Adrijan Danqi | 2002 | Örebro Simallians | DNS | ||||||
- | Emil Kernen | 2002 | Katrineholms Simsällskap | DNS | ||||||
- | Gellert Szabo | 2001 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Johan Hennert | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
- | Oscar Wilhelmsson | 2002 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
- | Robin Serti | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Samuel Edebrink | 2002 | Strängnäs Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Försök 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jonathan Mastrangeli | 1999 | Simklubben Ena | 32.22 | 1:05.83 | |||||
2 | Harald Brobacke | 1999 | Västerås Simsällskap | 32.06 | 1:05.99 | |||||
3 | Henrik Bransell | 1999 | Ludvika Simsällskap | 33.26 | 1:09.35 | |||||
4 | Dennis Tillquist | 1999 | Hallsberg Kumla Simklubb | 34.41 | 1:09.37 | |||||
5 | Viktor Syrén | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 33.98 | 1:10.15 | |||||
6 | Jakob Gustafsson | 1999 | Ludvika Simsällskap | 33.93 | 1:10.82 | |||||
7 | Emil Skytt | 1999 | Västerås Simsällskap | 34.84 | 1:10.91 | |||||
8 | Alexander Koufakis | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 35.00 | 1:11.57 | |||||
9 | Fredrik Olsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 34.76 | 1:11.87 | |||||
10 | Erik Krysén | 2000 | Ludvika Simsällskap | 34.65 | 1:12.93 | |||||
11 | Emil Bengtsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 36.01 | 1:14.32 | |||||
12 | Joel Marin | 1999 | Simklubben Ena | 37.28 | 1:15.02 | |||||
13 | Herman Törnvall | 1999 | Örebro Simallians | 36.34 | 1:15.46 | |||||
14 | Theodor Pasztor | 2000 | Örebro Simallians | 37.07 | 1:15.83 | |||||
15 | Carl Bidebo | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 36.83 | 1:16.07 | |||||
16 | Adam Fröjdfeldt | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 40.44 | 1:23.06 | |||||
17 | Victor Nilsson | 2000 | Västerås Simsällskap | 41.00 | 1:23.07 | |||||
18 | Aram Vardanian | 2000 | Västerås Simsällskap | 41.18 | 1:23.56 | |||||
19 | Samuel Bladin | 1999 | Järfälla Simsällskap | 39.63 | 1:23.82 | |||||
20 | Sam Thai | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 40.89 | 1:24.28 | |||||
21 | Willy Färemyr Orréll | 2000 | Köpings Simsällskap | 42.68 | 1:28.19 | |||||
22 | Ricky Ton | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 42.24 | 1:28.65 | |||||
23 | Anton Wallin | 2000 | Örebro Simallians | 44.32 | 1:30.34 | |||||
24 | Gustaf Hellmark | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 42.03 | 1:30.40 | |||||
25 | Robert Kurt | 2000 | Örebro Simallians | 46.80 | 1:37.78 | |||||
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Försök 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Axel Brorsson | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 29.00 | 59.29 | |||||
2 | Rasmus Rantanen | 1997 | Södertälje Simsällskap | 30.26 | 1:02.48 | |||||
3 | Sean Johansson | 1997 | Simklubben Ena | 30.60 | 1:02.95 | |||||
4 | Marko Biscevic | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 32.12 | 1:05.91 | |||||
5 | Alfred Lindén | 1997 | Ludvika Simsällskap | 32.07 | 1:07.16 | |||||
6 | Victor Peltomaa | 1998 | Falu Simsällskap | 32.81 | 1:09.07 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 29 november 2014 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb | Utskriftstid | 12:49 |