Resultat för Sundsvall Arena Cup 2014
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvall Arena Cup 2014 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 15:35 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 september 2014 |
Gren 29, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: Arena Water Instinct |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linn Söderberg | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 46.81 | 1:36.39 | |||||
2 | Nea Hjortsberg | 2004 | Simklubben Ägir | 46.83 | 1:37.79 | |||||
3 | Josefina Näsén | 2005 | Simklubben Ägir | 46.71 | 1:37.94 | |||||
4 | Ebba Hann | 2004 | Simklubben Ägir | 46.99 | 1:42.28 | |||||
5 | Amanda Jonasson | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | 53.90 | 1:54.03 | |||||
6 | Tyra Strömbom | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | 53.48 | 1:55.77 | |||||
Gren 29, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Arena Water Instinct |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gloria Muzito | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 36.91 | 1:22.07 | |||||
2 | Emma Norlin | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 41.21 | 1:28.27 | |||||
3 | Mikaela Hedström | 2003 | Spårvägen Simförening | 40.50 | 1:30.16 | |||||
4 | Lotta Larsson Wermelin | 2002 | Njurunda Simsällskap | 42.41 | 1:32.20 | |||||
5 | Isa Forsberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 44.90 | 1:33.96 | |||||
6 | Lovisa Malm | 2002 | Spårvägen Simförening | 47.69 | 1:38.40 | |||||
7 | Emma Lundmark | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.91 | 1:39.98 | |||||
8 | Tess Viggeborn | 2003 | Simklubben Ägir | 44.55 | 1:40.71 | |||||
9 | Maja Karlsson Karlström | 2002 | Spårvägen Simförening | 45.49 | 1:46.75 | |||||
10 | Anna Skylare Berglöf | 2003 | Simklubben Ägir | 50.11 | 1:50.48 | |||||
Gren 29, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Arena Water Instinct |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mathilda Eriksson | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.23 | 1:12.10 | |||||
2 | Astrid Onno | 2000 | Spårvägen Simförening | 36.02 | 1:16.45 | |||||
3 | Elsa Kjellin | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.33 | 1:16.71 | |||||
4 | Julia Danielsson | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 37.42 | 1:22.32 | |||||
5 | Julia Augustsson | 2000 | Spårvägen Simförening | 37.76 | 1:22.58 | |||||
6 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägen Simförening | 36.74 | 1:24.39 | |||||
7 | Astrid Blomberg | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.46 | 1:25.55 | |||||
8 | Emma Ferdèn | 2000 | Simklubben Ägir | 40.30 | 1:29.03 | |||||
9 | Elin Öberg | 2000 | Spårvägen Simförening | 39.79 | 1:32.66 | |||||
10 | Hanna Skårstedt | 2001 | Simklubben Ägir | 46.99 | 1:45.68 | |||||
11 | Tilde Carlsson | 2001 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 49.45 | 1:47.38 | |||||
Gren 29, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 99 år |
Sponsor: Arena Water Instinct |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Wallin | 1985 | Sundsvalls Simsällskap | 30.94 | 1:07.27 | |||||
2 | Emma Sundstedt | 1998 | Spårvägen Simförening | 32.59 | 1:08.74 | |||||
3 | Frida Hedlund | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 33.51 | 1:10.94 | |||||
4 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägen Simförening | 33.64 | 1:11.47 | |||||
5 | Matilda Flood | 1999 | Spårvägen Simförening | 33.52 | 1:11.51 | |||||
6 | Molly Ångström | 1997 | Umeå Simsällskap | 33.55 | 1:11.74 | |||||
7 | Lina Bergqvist | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 33.82 | 1:11.76 | |||||
8 | Rebecca Höglind | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.90 | 1:12.53 | |||||
9 | Nina Bring | 1999 | Spårvägen Simförening | 34.16 | 1:13.72 | |||||
10 | Caroline Adlerborn | 1998 | Spårvägen Simförening | 33.51 | 1:14.02 | |||||
11 | Saga Kjellin | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.20 | 1:14.97 | |||||
12 | Julia Åhlen | 1997 | Simklubben Ägir | 33.72 | 1:15.41 | |||||
13 | Amelia Lundblom | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 34.25 | 1:16.26 | |||||
14 | Emma Garmelius | 1999 | Spårvägen Simförening | 36.00 | 1:16.37 | |||||
15 | Therese Thor | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.55 | 1:18.42 | |||||
16 | Victoria Öberg | 1999 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 35.48 | 1:20.36 | |||||
17 | Elvira Magnusson | 1996 | Umeå Simsällskap | 37.97 | 1:22.48 | |||||
18 | Julia Nilsson | 1999 | Spårvägen Simförening | 37.79 | 1:23.38 | |||||
19 | Rebecca Elgh | 1999 | Spårvägen Simförening | 41.83 | 1:29.56 | |||||
- | Karolina Näsén | 1996 | Simklubben Ägir | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 15:35 |