Resultat för Sundsvall Arena Cup 2014
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Sundsvall Arena Cup 2014 |
|
Utskriftsdatum |
28 september 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Sundsvall |
|
Utskriftstid |
10:51 |
|
|
Arrangör |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 september 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 200m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Krohns Byggplåt |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gloria Muzito |
2002 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
35.13 |
1:19.39 |
2:09.69 |
|
2:46.35 |
|
2 |
Linn Herlin |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
38.02 |
1:21.10 |
2:09.95 |
|
2:49.31 |
|
3 |
Sofia Karls |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
38.03 |
1:24.38 |
2:21.27 |
|
3:04.39 |
|
4 |
Ingrid Sälg |
2002 |
Umeå Simsällskap |
|
42.99 |
1:32.13 |
2:25.73 |
|
3:08.01 |
|
5 |
Mikaela Hedström |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
41.49 |
1:27.85 |
2:26.49 |
|
3:10.54 |
|
6 |
Isa Forsberg |
2002 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
45.66 |
1:38.35 |
2:32.05 |
|
3:10.92 |
|
7 |
Melina Sundström |
2002 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
42.57 |
1:32.30 |
2:28.42 |
|
3:12.48 |
|
8 |
Lisa Candelius |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
41.40 |
1:34.67 |
2:30.95 |
|
3:15.17 |
|
9 |
Alva Genberg |
2002 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
44.30 |
1:36.20 |
2:32.37 |
|
3:16.50 |
|
10 |
Tess Viggeborn |
2003 |
Simklubben Ägir |
|
43.45 |
1:36.03 |
2:33.42 |
|
3:19.20 |
|
11 |
Emma Öberg |
2003 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
43.43 |
1:38.67 |
2:38.11 |
|
3:24.89 |
|
12 |
Sofia Lindkvist |
2002 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
47.33 |
1:39.95 |
2:39.27 |
|
3:24.93 |
|
13 |
Agnes Gustafsson |
2003 |
Umeå Simsällskap |
|
48.22 |
1:39.88 |
2:39.39 |
|
3:26.08 |
|
14 |
Ebba Worander |
2003 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
47.15 |
1:43.12 |
2:41.28 |
|
3:26.43 |
|
15 |
Thyra Wallner |
2002 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
49.00 |
1:40.23 |
2:41.66 |
|
3:27.45 |
|
16 |
Susanna Nivenius |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
49.48 |
1:41.47 |
2:43.38 |
|
3:28.86 |
|
17 |
Elvira Schei |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
50.05 |
1:41.85 |
2:42.41 |
|
3:31.91 |
|
18 |
Selma Zachrisson |
2003 |
Simklubben Ägir |
|
48.17 |
1:49.02 |
2:47.95 |
|
3:34.09 |
|
19 |
Veronica Lythell |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
52.49 |
1:45.35 |
2:49.04 |
|
3:39.56 |
|
20 |
Sofia Boije |
2003 |
Simklubben Ägir |
|
54.30 |
1:47.29 |
2:49.72 |
|
3:39.59 |
|
21 |
Tove Hägerdal |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
52.54 |
1:47.51 |
2:51.16 |
|
3:40.61 |
|
22 |
Olivia Johansson |
2002 |
Simklubben Ägir |
|
53.72 |
1:51.33 |
2:54.25 |
|
3:42.49 |
|
23 |
Sophie Sundqvist |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
57.54 |
1:54.75 |
2:57.96 |
|
3:51.40 |
|
- |
Eliane Westermark |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Nellie Luthman |
2002 |
Umeå Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Krohns Byggplåt |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mathilda Eriksson |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
34.78 |
1:15.22 |
2:04.07 |
|
2:39.32 |
|
2 |
Tove Wikström |
2001 |
Härnösands Simsällskap |
|
36.73 |
1:20.62 |
2:08.84 |
|
2:48.30 |
|
3 |
Astrid Blomberg |
2000 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
38.16 |
1:22.29 |
2:12.85 |
|
2:48.59 |
|
4 |
Elsa Kjellin |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
34.98 |
1:17.62 |
2:09.50 |
|
2:50.03 |
|
5 |
Julia Augustsson |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
38.41 |
1:22.28 |
2:11.18 |
|
2:50.46 |
|
6 |
Astrid Onno |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
36.01 |
1:20.72 |
2:13.72 |
|
2:52.31 |
|
7 |
Tuva Balkerud |
2001 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
37.04 |
1:26.37 |
2:13.86 |
|
2:53.72 |
|
8 |
Clara Sundqvist |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
42.90 |
1:27.51 |
2:16.93 |
|
2:58.24 |
|
9 |
Amanda Sjöholm |
2000 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
39.01 |
1:26.92 |
2:18.28 |
|
3:00.74 |
|
10 |
Maja Jakobsson |
2000 |
KFUK-KFUM Kometerna |
|
38.98 |
1:24.72 |
2:19.59 |
|
3:03.30 |
|
11 |
Alice Albinzon |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
39.43 |
1:28.13 |
2:22.29 |
|
3:03.49 |
|
12 |
Noémi Andras |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
40.41 |
1:26.80 |
2:20.76 |
|
3:05.12 |
|
13 |
Clara Nykvist |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
42.07 |
1:30.95 |
2:25.85 |
|
3:07.56 |
|
14 |
Hanna Skårstedt |
2001 |
Simklubben Ägir |
|
44.71 |
1:31.96 |
2:28.50 |
|
3:13.32 |
|
15 |
Hanna Ferdèn |
2001 |
Simklubben Ägir |
|
44.03 |
1:34.19 |
2:29.79 |
|
3:14.56 |
|
16 |
Kristin Jansson |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
39.74 |
1:29.94 |
2:31.50 |
|
3:16.87 |
|
17 |
Lisa Drugge |
2001 |
Umeå Simsällskap |
|
42.39 |
1:35.55 |
2:34.66 |
|
3:18.90 |
|
18 |
Lovisa Lindh |
2001 |
Umeå Simsällskap |
|
43.93 |
1:36.85 |
2:33.24 |
|
3:19.90 |
|
19 |
Tilde Carlsson |
2001 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
47.25 |
1:41.47 |
2:42.91 |
|
3:31.25 |
|
20 |
Anna Papp |
2001 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
51.08 |
1:52.89 |
2:53.98 |
|
3:40.94 |
|
21 |
Tuva Englund |
2000 |
Umeå Simsällskap |
|
53.09 |
1:56.04 |
3:01.40 |
|
3:53.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 99 år |
Sponsor: Krohns Byggplåt |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Julia Thurfjell |
1994 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
34.07 |
1:15.40 |
1:57.53 |
|
2:32.32 |
|
2 |
Elin Grenholm |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
33.91 |
1:13.29 |
1:57.34 |
|
2:32.95 |
|
3 |
Tiffani Segerbrand |
1999 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
34.96 |
1:17.05 |
2:00.28 |
|
2:34.35 |
|
4 |
Agnes Fährlin |
1998 |
Spårvägen Simförening |
|
33.86 |
1:15.67 |
2:00.06 |
|
2:37.13 |
|
5 |
Sophia Norén |
1998 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
34.30 |
1:16.42 |
1:59.77 |
|
2:37.28 |
|
6 |
Emma Garmelius |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
34.11 |
1:14.56 |
2:02.98 |
|
2:39.25 |
|
7 |
Saga Kjellin |
1999 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
34.21 |
1:18.17 |
2:03.22 |
|
2:40.74 |
|
8 |
Rebecca Höglind |
1998 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
34.68 |
1:18.43 |
2:05.17 |
|
2:44.86 |
|
9 |
Julia Nilsson |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
35.02 |
1:21.71 |
2:08.49 |
|
2:47.05 |
|
10 |
Wilma Hagmansson |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
37.44 |
1:21.50 |
2:09.62 |
|
2:48.36 |
|
11 |
Caroline Adlerborn |
1998 |
Spårvägen Simförening |
|
32.46 |
1:14.49 |
2:04.68 |
|
2:48.63 |
|
12 |
Molly Ångström |
1997 |
Umeå Simsällskap |
|
36.98 |
1:24.95 |
2:15.69 |
|
2:57.21 |
|
- |
Elvira Magnusson |
1996 |
Umeå Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
28 september 2014 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
Utskriftstid |
10:51 |
|