Results for Aarhus Open
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 29 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Aarhus Open | Udskriftsdato | 01 juni 2014 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 11:42 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 maj 2014 |
Løb 29, 100m Frisvømning Damer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Signe Tolstrup | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 59.75 | ||||||
2 | Amalie Østrup | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 59.92 | ||||||
3 | Emma H. Christiansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 1:00.44 | ||||||
4 | Matilde Kjeldsen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 1:01.10 | ||||||
5 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 1:01.34 | ||||||
6 | Julie Pavon Friis | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 1:02.14 | ||||||
7 | Signe B. Thomasen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 1:02.42 | ||||||
8 | Martha Andersen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:02.95 | ||||||
9 | Pernille Rasmussen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 1:04.35 | ||||||
10 | Sofie Møller Sørensen | 1998 | Swim Team Neptun | 1:04.51 | ||||||
11 | Stine Mary Vissing | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:04.52 | ||||||
12 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 1:04.61 | ||||||
13 | Rebekka R. Andersen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 1:04.64 | ||||||
14 | Helena V. Ellling | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:04.65 | ||||||
15 | Kirstine Feldinger | 1996 | Horsens Svømmeklub | 1:05.31 | ||||||
16 | Mia Seehausen | 2001 | Lyseng IF | 1:05.63 | ||||||
17 | Emma Nørgaard | 1997 | Horsens Svømmeklub | 1:05.69 | ||||||
18 | Sofie W. Bunten | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 1:05.77 | ||||||
19 | Cecilie Dalgas | 2000 | Odder IGF | 1:06.10 | ||||||
20 | Amalie Fisker Brøchner | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 1:06.28 | ||||||
21 | Anna Sommer Harrits | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 1:06.84 | ||||||
22 | Nikoline Østerberg | 2000 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:07.03 | ||||||
23 | Julie Lange Jørgensen | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 1:07.04 | ||||||
24 | Clara Holst | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 1:07.12 | ||||||
25 | Mathilde Snitgaard | 2000 | Struer Svømmeklub | 1:07.32 | ||||||
26 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | Horsens Svømmeklub | 1:07.54 | ||||||
27 | Christina Løth Andersen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 1:07.70 | ||||||
28 | Nanna Bæhrenz Damgaard | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 1:07.71 | ||||||
29 | Nicoline Bredahl | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:07.76 | ||||||
30 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | Odder IGF | 1:07.87 | ||||||
31 | Ida Bøgh Hald | 2001 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:07.93 | ||||||
32 | Elisabeth Katballe | 1997 | Swim Team Djursland | 1:07.98 | ||||||
33 | Asta Hermansen | 1999 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:08.07 | ||||||
34 | Dianna Au | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:08.26 | ||||||
35 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 1:08.39 | ||||||
36 | Charlotte K. Jakobsen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 1:08.44 | ||||||
37 | Cecilie B. Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:08.56 | ||||||
38 | Anette Damsgaard | 1996 | Horsens Svømmeklub | 1:08.81 | ||||||
39 | Helene G. Nedergaard | 1999 | Odder IGF | 1:09.04 | ||||||
40 | Julie Storgaard | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 1:09.68 | ||||||
41 | Kirstine Frandsen | 2001 | Swim Team Neptun | 1:10.03 | ||||||
42 | Line Gertz | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 1:10.12 | ||||||
43 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 1:10.19 | ||||||
44 | Clara Nautrup Pedersen | 1998 | IHF Svømning | 1:10.25 | ||||||
45 | Amalie Skov | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 1:10.28 | ||||||
46 | Freja K. Hyldgaard | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:10.60 | ||||||
47 | Nicoline Kristiansen | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 1:10.62 | ||||||
48 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | IHF Svømning | 1:10.63 | ||||||
49 | Mathilde Hvass Olesen | 2001 | Lyseng IF | 1:10.67 | ||||||
50 | Astrid Yde | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 1:10.72 | ||||||
51 | Victoria K. Jespersen | 2001 | IHF Svømning | 1:11.06 | ||||||
52 | Lærke Marie Bentsen | 1998 | Lyseng IF | 1:11.14 | ||||||
53 | Lykke K. Nielsen | 1999 | Odder IGF | 1:11.19 | ||||||
54 | Esther Flø | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 1:11.61 | ||||||
55 | Elena Furman | 1994 | Swim Team Djursland | 1:11.78 | ||||||
56 | Emilie Neelum Ludvigsen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:11.83 | ||||||
57 | Vibeke Mikkelsen | 1996 | Swim Team Djursland | 1:12.43 | ||||||
58 | Olivia Andersen | 1998 | Swim Team Djursland | 1:13.29 | ||||||
59 | Maya Nautrup Pedersen | 1999 | IHF Svømning | 1:13.34 | ||||||
60 | Yasmina Kristiensen | 2000 | Lyseng IF | 1:13.57 | ||||||
61 | Camilla Hein Saugmann | 1999 | Odder IGF | 1:13.81 | ||||||
62 | Kirstine Thordahl Jensen | 2000 | Odder IGF | 1:13.89 | ||||||
63 | Esra Øzkan | 1998 | Odder IGF | 1:14.98 | ||||||
64 | Christine Skouboe | 1997 | Swim Team Neptun | 1:15.43 | ||||||
65 | Camilla Veile | 2000 | Durup IF | 1:15.71 | ||||||
66 | Liv Cramer | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 1:15.90 | ||||||
67 | Marikka Andersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 1:16.05 | ||||||
68 | Christina Berggren Munch | 2001 | Struer Svømmeklub | 1:16.39 | ||||||
69 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:16.40 | ||||||
70 | Karen Krogh Lund | 1996 | Horsens Svømmeklub | 1:16.43 | ||||||
71 | Johanne Krogh Lund | 1995 | Horsens Svømmeklub | 1:16.67 | ||||||
72 | Emma Lovring | 1998 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:17.13 | ||||||
73 | Vicki Jensen | 1998 | Struer Svømmeklub | 1:17.36 | ||||||
74 | Julie Uldall Larsen | 1999 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:18.37 | ||||||
75 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 1:19.66 | ||||||
76 | Carli Mark | 2002 | Durup IF | 1:20.49 | ||||||
77 | Natasja Furman | 1996 | Swim Team Djursland | 1:20.77 | ||||||
78 | Emilie Spliid | 2000 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:21.05 | ||||||
79 | Mille Kjær Jensen | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 1:21.98 | ||||||
80 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 1:22.81 | ||||||
81 | Sarah Carugati | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 1:23.45 | ||||||
82 | Frederikke Brændgaard | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:23.58 | ||||||
83 | Ida Sund | 2002 | Horsens Svømmeklub | 1:23.81 | ||||||
84 | Maiken Kjærsgaard | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 1:23.90 | ||||||
85 | Laura Fogh | 2003 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:24.26 | ||||||
86 | Andrea K. Pedersen | 2000 | Durup IF | 1:24.56 | ||||||
87 | Cecilie V Jensen | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 1:24.58 | ||||||
88 | Nanna Sund | 2000 | Horsens Svømmeklub | 1:24.98 | ||||||
89 | Nanna Svostrup Clausen | 2002 | Lyseng IF | 1:25.37 | ||||||
90 | Kathrine Steffensen | 2001 | Svømmeklubben S 68 | 1:25.48 | ||||||
91 | Signe Storm Rasmussen | 2001 | Lyseng IF | 1:25.97 | ||||||
92 | Martha Bjerg | 2004 | Lyseng IF | 1:26.38 | ||||||
93 | Amalie Bisgaard Thomsen | 2001 | IHF Svømning | 1:27.62 | ||||||
94 | Emilia Juhl Leiszner | 2002 | Horsens Svømmeklub | 1:27.77 | ||||||
95 | Louise Sutherland | 2002 | IHF Svømning | 1:28.01 | ||||||
96 | Katrine Mols | 2003 | Lyseng IF | 1:28.70 | ||||||
97 | Mathilde Tilsted Hansen | 2003 | IHF Svømning | 1:28.83 | ||||||
98 | Laura-Marie Høj | 2003 | Horsens Svømmeklub | 1:29.57 | ||||||
99 | Celina Preusse Kaarup | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 1:30.37 | ||||||
100 | Lea Kokholm | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:30.98 | ||||||
101 | Lærke Asmussen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 1:32.09 | ||||||
102 | Maja Stie Svensgaard | 2002 | Struer Svømmeklub | 1:32.79 | ||||||
103 | Sofie Astrup | 2001 | Struer Svømmeklub | 1:33.43 | ||||||
104 | Emma Varrisboel | 2003 | Lyseng IF | 1:33.99 | ||||||
105 | Veronica Brix | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 1:35.39 | ||||||
106 | Anne Katrine Ryhammer | 2003 | Lyseng IF | 1:35.53 | ||||||
107 | Emilija Zaluma | 2004 | Swimteam Heddos | 1:35.74 | ||||||
108 | Sara Bundgaard | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 1:36.39 | ||||||
109 | Asta Louise Vibe Laursen | 2000 | IHF Svømning | 1:37.24 | ||||||
110 | Emma Oline Gadegaard | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 1:38.32 | ||||||
111 | Thea L. Bæk Vinther | 2002 | IHF Svømning | 1:38.57 | ||||||
112 | Malou Sejr | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 1:40.70 | ||||||
113 | Rebecka Sutherland | 2003 | IHF Svømning | 1:41.49 | ||||||
114 | Camilla Falck | 2003 | Horsens Svømmeklub | 1:42.01 | ||||||
115 | Thilde S. B. Pedersen | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 1:43.25 | ||||||
116 | Lucca Bisgaard Rasmussen | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 1:44.94 | ||||||
117 | Signe Ladefoged | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 1:45.03 | ||||||
118 | Karolina Frommert | 2003 | Swimteam Heddos | 1:47.30 | ||||||
119 | Lærke Hemmer-Hansen | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 1:49.10 | ||||||
120 | Tania Lakzadeh | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 1:50.03 | ||||||
121 | Nele Förstermann | 2004 | Swimteam Heddos | 1:50.46 | ||||||
122 | Femke Menges | 2004 | Swimteam Heddos | 1:52.44 | ||||||
123 | Annika Haase | 2004 | Swimteam Heddos | 1:55.22 | ||||||
124 | Matilde S. Bech Olsen | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 1:56.61 | ||||||
125 | Frida Nordfeldt Iversen | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 2:00.06 | ||||||
- | Ani Frøslev Hansen | 1998 | Durup IF | DNS | ||||||
- | Emma Katballe | 1999 | Swim Team Djursland | DNS | ||||||
- | Iben Damsgaard | 2000 | Durup IF | DNS | ||||||
- | Johanne Sofie Kjærsgaard | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Julie Dimke | 1998 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | DNS | ||||||
- | Line Johannsen | 2001 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Marie Juhl Jensen | 1996 | Lyseng IF | DNS | ||||||
- | Sarah Stilling Lahn | 2001 | IHF Svømning | DNS | ||||||
- | Anna Raaber | 2002 | Lyseng IF | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Matilde Bodilsen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 01 juni 2014 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 11:42 |