Tulokset Aarhus Open
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 9 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Aarhus Open | Udskriftsdato | 01 juni 2014 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 12:17 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 maj 2014 |
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Amalie Østrup | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:01.52 | 2:07.89 | |||||
2 | Nina-Therese Storstein | 1998 | Karmøy Svømmeklubb | 1:05.44 | 2:12.78 | |||||
3 | Signe Tolstrup | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 1:03.88 | 2:12.92 | |||||
4 | Matilde Kjeldsen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 1:04.68 | 2:13.20 | |||||
5 | Emma H. Christiansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 1:03.57 | 2:13.56 | |||||
6 | Martha Andersen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:04.91 | 2:14.27 | |||||
7 | Julie Pavon Friis | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 1:06.33 | 2:17.08 | |||||
8 | Nicoline Pontoppidan | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 1:07.68 | 2:20.36 | |||||
9 | Signe B. Thomasen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 1:07.38 | 2:21.51 | |||||
10 | Amalie Fisker Brøchner | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 1:08.57 | 2:22.86 | |||||
11 | Stine Mary Vissing | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:08.85 | 2:23.24 | |||||
12 | Clara Holst | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 1:09.65 | 2:24.26 | |||||
13 | Mia Seehausen | 2001 | Lyseng IF | 1:09.38 | 2:25.04 | |||||
14 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | 1:11.16 | 2:25.31 | |||||
15 | Cecilie Dalgas | 2000 | Odder IGF | 1:11.41 | 2:25.98 | |||||
16 | Helena V. Ellling | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:10.37 | 2:26.15 | |||||
17 | Josefine Due Christensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:11.94 | 2:27.04 | |||||
18 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | Horsens Svømmeklub | 1:11.47 | 2:27.93 | |||||
19 | Nanna Bæhrenz Damgaard | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 1:12.49 | 2:28.59 | |||||
20 | Christina Løth Andersen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 1:12.42 | 2:29.23 | |||||
21 | Line Johannsen | 2001 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:14.32 | 2:30.10 | |||||
22 | Helene G. Nedergaard | 1999 | Odder IGF | 1:12.52 | 2:30.63 | |||||
23 | Julie Storgaard | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 1:14.17 | 2:31.08 | |||||
24 | Nikoline Østerberg | 2000 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:13.05 | 2:31.39 | |||||
25 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 1:13.11 | 2:31.64 | |||||
26 | Sibel Simonsen | 2001 | Swim Team Neptun | 1:14.35 | 2:31.77 | |||||
27 | Astrid Yde | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 1:13.40 | 2:31.86 | |||||
28 | Julie Dahl Schneider | 1998 | Svømmeklubben Nord | 1:11.85 | 2:31.98 | |||||
29 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 1:14.23 | 2:32.38 | |||||
30 | Lykke K. Nielsen | 1999 | Odder IGF | 1:14.01 | 2:34.69 | |||||
31 | Kirstine Frandsen | 2001 | Swim Team Neptun | 1:14.11 | 2:34.89 | |||||
32 | Asta Hermansen | 1999 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:17.19 | 2:35.32 | |||||
33 | Line Gertz | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 1:15.68 | 2:35.68 | |||||
33 | Olivia Andersen | 1998 | Swim Team Djursland | 1:14.89 | 2:35.68 | |||||
35 | Victoria K. Jespersen | 2001 | IHF Svømning | 1:15.81 | 2:35.85 | |||||
36 | Anette Damsgaard | 1996 | Horsens Svømmeklub | 1:14.00 | 2:36.17 | |||||
37 | Nicoline Kristiansen | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 1:14.77 | 2:36.31 | |||||
38 | Esther Flø | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 1:15.42 | 2:36.33 | |||||
39 | Melissa Furman | 1999 | Swim Team Djursland | 1:13.03 | 2:36.42 | |||||
40 | Anna Brandenborg Jensen | 1999 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:14.92 | 2:37.04 | |||||
41 | Mie Buch Nielsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:16.74 | 2:37.26 | |||||
42 | Nina Lærke Mortensen | 2000 | Swim Team Neptun | 1:14.97 | 2:37.32 | |||||
43 | Julie Nykvist Jensen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 1:15.82 | 2:37.83 | |||||
44 | Matilde Bodilsen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 1:17.72 | 2:38.56 | |||||
45 | Lærke Marie Bentsen | 1998 | Lyseng IF | 1:16.56 | 2:38.74 | |||||
46 | Anna Olsen | 1999 | Swim Team Neptun | 1:17.59 | 2:39.09 | |||||
47 | Karen Krogh Lund | 1996 | Horsens Svømmeklub | 1:17.70 | 2:39.44 | |||||
48 | Mathilde Hvass Olesen | 2001 | Lyseng IF | 1:17.19 | 2:40.56 | |||||
49 | Clara Nautrup Pedersen | 1998 | IHF Svømning | 1:16.34 | 2:40.82 | |||||
50 | Maya Nautrup Pedersen | 1999 | IHF Svømning | 1:17.85 | 2:41.03 | |||||
51 | Sigrid Jensen | 1999 | Svømmeklubben Nord | 1:17.90 | 2:41.37 | |||||
52 | Elena Furman | 1994 | Swim Team Djursland | 1:15.17 | 2:41.45 | |||||
53 | Camilla Hein Saugmann | 1999 | Odder IGF | 24.51 | 2:41.57 | |||||
54 | Mette Dyrhauge Winther | 1998 | Odder IGF | 1:18.01 | 2:41.90 | |||||
55 | Sille Ibsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:17.32 | 2:42.05 | |||||
56 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:19.80 | 2:42.79 | |||||
57 | Marie Juhl Jensen | 1996 | Lyseng IF | 1:16.23 | 2:42.83 | |||||
58 | Amalie Skov | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 1:18.10 | 2:47.75 | |||||
59 | Emma Lovring | 1998 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:23.22 | 2:49.32 | |||||
60 | Christine Skouboe | 1997 | Swim Team Neptun | 1:19.48 | 2:49.87 | |||||
61 | Liv Cramer | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 1:19.90 | 2:50.26 | |||||
62 | Marikka Andersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 1:23.71 | 2:51.16 | |||||
63 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 1:23.78 | 2:51.79 | |||||
64 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 1:26.56 | 2:52.14 | |||||
65 | Selma Bruun | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 1:23.45 | 2:52.75 | |||||
66 | Laura Christensen | 1997 | Svømmeklubben Nord | 1:23.78 | 2:52.95 | |||||
67 | Yasmina Kristiensen | 2000 | Lyseng IF | 1:22.76 | 2:57.29 | |||||
68 | Cecilie V Jensen | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 1:27.51 | 3:00.06 | |||||
69 | Mille Kjær Jensen | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 1:27.74 | 3:02.79 | |||||
70 | Andrea K. Pedersen | 2000 | Durup IF | 1:27.00 | 3:03.92 | |||||
71 | Ida Sund | 2002 | Horsens Svømmeklub | 1:29.75 | 3:05.81 | |||||
72 | Mathilde Tilsted Hansen | 2003 | IHF Svømning | 1:30.01 | 3:08.33 | |||||
73 | Nanna Svostrup Clausen | 2002 | Lyseng IF | 1:28.16 | 3:08.43 | |||||
74 | Emilia Juhl Leiszner | 2002 | Horsens Svømmeklub | 1:31.26 | 3:10.57 | |||||
75 | Amalie Bisgaard Thomsen | 2001 | IHF Svømning | 1:32.22 | 3:13.17 | |||||
76 | Julie Dimke | 1998 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 3:13.58 | 3:13.58 | |||||
77 | Katrine Mols | 2003 | Lyseng IF | 1:33.55 | 3:16.65 | |||||
78 | Celina Preusse Kaarup | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 1:35.27 | 3:16.87 | |||||
79 | Louise Sutherland | 2002 | IHF Svømning | 1:31.99 | 3:20.58 | |||||
80 | Sofie Astrup | 2001 | Struer Svømmeklub | 1:36.04 | 3:21.66 | |||||
81 | Maja Stie Svensgaard | 2002 | Struer Svømmeklub | 1:39.54 | 3:22.62 | |||||
82 | Asta Louise Vibe Laursen | 2000 | IHF Svømning | 1:35.97 | 3:26.75 | |||||
83 | Emilija Zaluma | 2004 | Swimteam Heddos | 1:39.40 | 3:27.80 | |||||
84 | Camilla Falck | 2003 | Horsens Svømmeklub | 1:46.79 | 3:38.89 | |||||
85 | Rebecka Sutherland | 2003 | IHF Svømning | 1:43.28 | 3:40.58 | |||||
86 | Thea L. Bæk Vinther | 2002 | IHF Svømning | 1:43.48 | 3:42.59 | |||||
87 | Malou Sejr | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 1:50.52 | 3:45.54 | |||||
88 | Karolina Frommert | 2003 | Swimteam Heddos | 1:48.68 | 3:55.67 | |||||
89 | Matilde S. Bech Olsen | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 1:59.69 | 4:11.41 | |||||
90 | Frida Nordfeldt Iversen | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 2:05.10 | 4:23.03 | |||||
- | Camilla Veile | 2000 | Durup IF | DNS | ||||||
- | Emma Katballe | 1999 | Swim Team Djursland | DNS | ||||||
- | Lærke Hemmer-Hansen | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Sarah Carugati | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Sarah Stilling Lahn | 2001 | IHF Svømning | DNS | ||||||
- | Laura-Marie Høj | 2003 | Horsens Svømmeklub | DNF | ||||||
- | Nicoline Bredahl | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 01 juni 2014 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 12:17 |