Resultater for Aarhus Open
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 101 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open | Udskriftsdato | 30 maj 2014 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 21:03 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 maj 2014 |
Løb 101, 8x50 mix, Finaler Årg. 0-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Agf Mix 1 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 3:31.32 | ||||||
Emma H. Christiansen | 1999 | |||||||||
Jesper Jensen | 1996 | 53.15 | 53.15 | |||||||
Matilde Kjeldsen | 1999 | |||||||||
Tobias B. Bjerg | 1998 | 1:45.83 | 1:45.83 | |||||||
Amalie Østrup | 1997 | |||||||||
Jakob Kornmaaler | 1995 | 2:38.38 | 2:38.38 | |||||||
Julie Pavon Friis | 1999 | |||||||||
Anton Bromer | 1995 | 3:31.32 | 3:31.32 | |||||||
2 | Horsens Mix 1 | 0 | Horsens Svømmeklub | 3:40.17 | ||||||
Kirstine Feldinger | 1996 | |||||||||
Peter Mandrup Madsen | 1997 | 55.27 | 55.27 | |||||||
Signe B. Thomasen | 1996 | |||||||||
Sander Schmidt | 1999 | 1:50.27 | 1:50.27 | |||||||
Amalie Bach Nielsen | 1999 | |||||||||
Rasmus Udbye | 2000 | 2:46.21 | 2:46.21 | |||||||
Emma Nørgaard | 1997 | |||||||||
Rune Friis Petersen | 1996 | 3:40.17 | 3:40.17 | |||||||
3 | Agf Mix 2 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 3:43.41 | ||||||
Amalie Fisker Brøchner | 1999 | |||||||||
David Tørring | 1995 | 56.14 | 56.14 | |||||||
Cecilie Lykke Hansen | 1999 | |||||||||
Gustav Emil Lings | 1996 | 1:51.11 | 1:51.11 | |||||||
Clara Holst | 1999 | |||||||||
Johannes Kjærgaard | 1998 | 2:47.67 | 2:47.67 | |||||||
Stine Mary Vissing | 1997 | |||||||||
Sebastian Friis | 1995 | 3:43.41 | 3:43.41 | |||||||
4 | Agf Mix 3 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 3:49.61 | ||||||
Nanna Bæhrenz Damgaard | 1998 | |||||||||
Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | 58.67 | 58.67 | |||||||
Josefine Bladt Wichmann | 2000 | |||||||||
Jonatan Balladone | 1997 | 1:56.36 | 1:56.36 | |||||||
Anna Sommer Harrits | 1999 | |||||||||
Albert Grann-Frankild | 1996 | 2:52.38 | 2:52.38 | |||||||
Nanna Rolle | 2000 | |||||||||
August Stamp Kirkeby | 1999 | 3:49.61 | 3:49.61 | |||||||
5 | Horsens Mix 2 | 0 | Horsens Svømmeklub | 3:51.60 | ||||||
Jennifer Thorius Bek | 2000 | |||||||||
Simeon Franow | 2000 | 57.24 | 57.24 | |||||||
Christina Løth Andersen | 1997 | |||||||||
Nicolai Vad Kruse | 1999 | 1:55.97 | 1:55.97 | |||||||
Anette Damsgaard | 1996 | |||||||||
Mathias Dalsgaard | 2000 | 2:54.29 | 2:54.29 | |||||||
Michelle Franow | 2001 | |||||||||
Tim Damsgaard | 1994 | 3:51.60 | 3:51.60 | |||||||
6 | Lyseng Diamant | 0 | Lyseng IF | 3:52.37 | ||||||
Mia Seehausen | 2001 | |||||||||
Jonas B. Jørgensen | 1998 | 56.08 | 56.08 | |||||||
Mathilde Hvass Olesen | 2001 | |||||||||
Oskar Lindholm | 2001 | 1:56.75 | 1:56.75 | |||||||
Marie Juhl Jensen | 1996 | |||||||||
Simon Sønderriis | 1997 | 2:55.19 | 2:55.19 | |||||||
Mia Kynde | 1994 | |||||||||
Anthon Løbner | 1997 | 3:52.37 | 3:52.37 | |||||||
7 | Aarhus Swim Mix | 0 | Aarhus Swim | 3:58.62 | ||||||
Nikoline Østerberg | 2000 | |||||||||
Magnus Boldrup Birn | 2000 | 59.66 | 59.66 | |||||||
Ida Bøgh Hald | 2001 | |||||||||
Magnus Mikkelsen | 2001 | 1:59.36 | 1:59.36 | |||||||
Line Johannsen | 2001 | |||||||||
August Krebs Hessellund | 1999 | 2:59.40 | 2:59.40 | |||||||
Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | |||||||||
Johan Reimer | 2000 | 3:58.62 | 3:58.62 | |||||||
8 | Neptun Mix | 0 | Swim Team Neptun | 4:09.79 | ||||||
Christine Skouboe | 1997 | |||||||||
Jesper Stilling Julius | 1993 | 1:00.46 | 1:00.46 | |||||||
Nina Lærke Mortensen | 2000 | |||||||||
Johannes W Nielsen | 2001 | 2:07.17 | 2:07.17 | |||||||
Kirstine Frandsen | 2001 | |||||||||
Jacob Harboe | 1998 | 3:07.54 | 3:07.54 | |||||||
Laura Blendstrup | 1999 | |||||||||
Mads Nielsen | 2000 | 4:09.79 | 4:09.79 | |||||||
9 | Agf Mix 5 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 4:22.39 | ||||||
Nicoline Kristiansen | 2002 | |||||||||
Magnus V. Ancker | 2001 | 1:04.34 | 1:04.34 | |||||||
Helena Heerulff | 1999 | |||||||||
Valdemar Kjærgaard | 2001 | 2:09.79 | 2:09.79 | |||||||
Selma Bruun | 2001 | |||||||||
Kristoffer Heerulff | 2001 | 3:17.89 | 3:17.89 | |||||||
Liv Cramer | 2000 | |||||||||
Magnus Gertz | 2000 | 4:22.39 | 4:22.39 | |||||||
10 | Lyseng Guldklumper | 0 | Lyseng IF | 4:35.29 | ||||||
Yasmina Kristiensen | 2000 | |||||||||
Alexander Korsager Elkjær | 2001 | 1:09.56 | 1:09.56 | |||||||
Katrine Mols | 2003 | |||||||||
Joachim Hjertmann | 2002 | 2:22.36 | 2:22.36 | |||||||
Nanna Svostrup Clausen | 2002 | |||||||||
Oliver Høyer | 2000 | 3:32.74 | 3:32.74 | |||||||
Lærke Marie Bentsen | 1998 | |||||||||
Anton Borg Hjort | 2000 | 4:35.29 | 4:35.29 | |||||||
11 | Agf Mix 6 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 4:42.97 | ||||||
Naya Høgholt Sejr | 2003 | |||||||||
Christian Ottosen | 2002 | 1:09.02 | 1:09.02 | |||||||
Sarah Carugati | 2004 | |||||||||
Christian L H Frederiksen | 2001 | 2:18.99 | 2:18.99 | |||||||
Mille Kjær Jensen | 2004 | |||||||||
Mathias Lund Hansen | 2002 | 3:28.14 | 3:28.14 | |||||||
Celina Preusse Kaarup | 2004 | |||||||||
Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 4:42.97 | 4:42.97 | |||||||
12 | Agf Mix 8 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 5:40.14 | ||||||
Thilde S. B. Pedersen | 2004 | |||||||||
Christian M. Stapelfeldt | 2003 | 1:24.47 | 1:24.47 | |||||||
Matilde S. Bech Olsen | 2004 | |||||||||
Carl Brøchner | 2002 | 2:51.12 | 2:51.12 | |||||||
Veronica Brix | 2003 | |||||||||
Johannes Gasse | 2001 | 4:10.76 | 4:10.76 | |||||||
Frida Nordfeldt Iversen | 2004 | |||||||||
Erik Stendahl | 2002 | 5:40.14 | 5:40.14 | |||||||
13 | Agf Mix 7 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 5:41.26 | ||||||
Lucca Bisgaard Rasmussen | 2004 | |||||||||
Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 1:27.20 | 1:27.20 | |||||||
Lærke Hemmer-Hansen | 2004 | |||||||||
Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 2:01.26 | 2:01.26 | |||||||
Signe Ladefoged | 2004 | |||||||||
Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 2:51.81 | 2:51.81 | |||||||
Malou Sejr | 2005 | |||||||||
Samuel Kirkeby Rossen | 2002 | 5:41.26 | 5:41.26 | |||||||
- | Happy Mix | 0 | Vejle Svømmeklub Triton | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Silkeborg Mix 1 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
Kasper Winther | 1995 | |||||||||
Ralf Dalby | 1995 | |||||||||
Alexander Gilberg | 1995 | |||||||||
Mikkel Grønbo | 1996 | |||||||||
Signe Tolstrup | 1995 | |||||||||
Julie Lundorff Larsen | 2000 | |||||||||
Klaudia W. Mogensen | 2000 | |||||||||
Kalinka T. Mogensen | 1995 | DNS | ||||||||
- | Silkeborg Mix 2 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
Jacob F. Frederiksen | 1999 | |||||||||
Anders T. Rasmussen | 1993 | |||||||||
Jens N. Nielsen | 1997 | |||||||||
Markus Kjeldsen | 2000 | |||||||||
Nicoline Bredahl | 2000 | |||||||||
Nicoline Pontoppidan | 1998 | |||||||||
Helena V. Ellling | 2000 | |||||||||
Sofie W. Bunten | 1999 | DNS | ||||||||
- | Agf Mix 4 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | DNF | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 30 maj 2014 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 21:03 |