Results for Aarhus Open
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 10 (Indledende) - Officiel |
Stvne navn | Aarhus Open | Udskriftsdato | 01 juni 2014 | |||
Stvne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 12:30 | |||
Arrangr | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stvne dato | 30 maj 2014 |
Lb 10, 200m Frisvmning Herrer, Indledende |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 100m | Opnet | Status | ||||
1 | Anton Bromer | 1995 | Agfs Svmmeafdeling | 58.30 | 2:00.14 | |||||
2 | Jakob Kornmaaler | 1995 | Agfs Svmmeafdeling | 57.29 | 2:00.32 | |||||
3 | Magnus Lundgren | 1996 | Kge Svmmeklub | 1:00.14 | 2:03.07 | |||||
4 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | Vejle Svmmeklub Triton | 58.71 | 2:03.90 | |||||
5 | Michael Terp Olesen | 1999 | Struer Svmmeklub | 1:00.07 | 2:04.06 | |||||
6 | Mathias Nielsen | 1999 | Kge Svmmeklub | 1:00.78 | 2:04.87 | |||||
7 | Jonathan Kristensen | 1998 | Odder IGF | 1:02.46 | 2:05.86 | |||||
8 | Oskar Jrgensen | 1998 | Odder IGF | 1:02.59 | 2:06.68 | |||||
9 | Nicklas Rasmussen | 1997 | Vejle Svmmeklub Triton | 1:01.61 | 2:07.25 | |||||
10 | Mikkel Grnbo | 1996 | Silkeborg Svmmeklub | 1:01.19 | 2:07.28 | |||||
11 | Simon Snderriis | 1997 | Lyseng IF | 1:01.00 | 2:08.00 | |||||
12 | Jonas B. Jrgensen | 1998 | Lyseng IF | 1:01.08 | 2:08.02 | |||||
13 | Mads Hauge Srensen | 1997 | Kge Svmmeklub | 1:01.74 | 2:08.04 | |||||
14 | Martin Grnning | 1997 | Silkeborg Svmmeklub | 1:01.49 | 2:08.43 | |||||
15 | Alexander Jensen | 1998 | Horsens Svmmeklub | 1:03.98 | 2:08.73 | |||||
16 | Gustav Emil Lings | 1996 | Agfs Svmmeafdeling | 1:00.33 | 2:08.94 | |||||
17 | Mathias Bech | 1996 | Vejle Svmmeklub Triton | 1:01.83 | 2:09.22 | |||||
18 | Jesper Jensen | 1996 | Agfs Svmmeafdeling | 1:02.42 | 2:09.86 | |||||
19 | Martin Hedegaard Nielsen | 1995 | Svmmeklubben Nord | 1:01.77 | 2:10.07 | |||||
20 | Lasse Dall | 1997 | Odder IGF | 1:02.18 | 2:10.40 | |||||
21 | Benjamin rnebjerg Larsen | 2000 | Kge Svmmeklub | 1:03.19 | 2:10.43 | |||||
22 | Mikkel Strand | 1997 | Swim Team Neptun | 1:02.45 | 2:11.15 | |||||
23 | Lukas Lindstrm | 1998 | Horsens Svmmeklub | 1:04.28 | 2:11.19 | |||||
23 | Rune Friis Petersen | 1996 | Horsens Svmmeklub | 17.93 | 2:11.19 | |||||
25 | Jacob Samuel | 1998 | Kge Svmmeklub | 1:02.88 | 2:11.39 | |||||
26 | Jonatan Balladone | 1997 | Agfs Svmmeafdeling | 15.42 | 2:11.44 | |||||
27 | Kasper Winther | 1995 | Silkeborg Svmmeklub | 1:03.33 | 2:11.49 | |||||
28 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | Silkeborg Svmmeklub | 1:04.91 | 2:11.61 | |||||
29 | Markus Kjeldsen | 2000 | Silkeborg Svmmeklub | 1:04.33 | 2:12.63 | |||||
30 | Dan Izhar-Larsen | 1999 | IHF Svmning | 1:04.13 | 2:12.73 | |||||
31 | Anders T. Rasmussen | 1993 | Silkeborg Svmmeklub | 1:03.37 | 2:12.93 | |||||
32 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | Horsens Svmmeklub | 1:02.54 | 2:13.15 | |||||
33 | Jens N. Nielsen | 1997 | Silkeborg Svmmeklub | 1:03.45 | 2:13.20 | |||||
34 | Anthon Lbner | 1997 | Lyseng IF | 1:02.36 | 2:13.33 | |||||
35 | August Stamp Kirkeby | 1999 | Agfs Svmmeafdeling | 1:03.44 | 2:14.02 | |||||
36 | Kristian Svenstrup | 1998 | Kge Svmmeklub | 1:04.49 | 2:14.07 | |||||
37 | Rune K. Jensen | 1997 | Silkeborg Svmmeklub | 1:04.26 | 2:14.20 | |||||
38 | Nikolaj Isdahl | 1999 | Odder IGF | 1:04.05 | 2:14.60 | |||||
39 | Jacob Harboe | 1998 | Swim Team Neptun | 1:05.02 | 2:16.27 | |||||
40 | Magnus Boldrup Birn | 2000 | VIK-Skovbakken Svmmeafdeling | 1:05.67 | 2:17.24 | |||||
41 | Johan Reimer | 2000 | VIK-Skovbakken Svmmeafdeling | 1:05.19 | 2:17.87 | |||||
42 | Mads Juul | 1997 | Vejle Svmmeklub Triton | 1:05.01 | 2:18.76 | |||||
43 | Oskar Lindholm | 2001 | Lyseng IF | 1:07.81 | 2:19.31 | |||||
44 | Jens Riisgaard | 2000 | Silkeborg Svmmeklub | 1:07.74 | 2:19.98 | |||||
45 | Jacob Holm | 2000 | Kge Svmmeklub | 1:08.53 | 2:20.11 | |||||
46 | Thor B. Hansen | 2000 | Kge Svmmeklub | 1:08.76 | 2:20.96 | |||||
47 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | Silkeborg Svmmeklub | 1:07.98 | 2:21.01 | |||||
48 | David Hjort | 2000 | Agfs Svmmeafdeling | 1:07.37 | 2:21.26 | |||||
49 | Martin Harder Bruun | 1998 | Silkeborg Svmmeklub | 1:07.16 | 2:21.52 | |||||
50 | Mathias Kr | 1999 | Struer Svmmeklub | 1:08.01 | 2:22.11 | |||||
51 | Thomas Frederiksen | 2000 | Odder IGF | 1:07.52 | 2:22.31 | |||||
52 | Magnus Mikkelsen | 2001 | VIK-Skovbakken Svmmeafdeling | 1:09.96 | 2:22.83 | |||||
53 | Aksel Skrydstrup | 2001 | VIK-Skovbakken Svmmeafdeling | 1:09.42 | 2:23.30 | |||||
54 | Karl Meisner-Jensen | 1999 | Svmmeklubben Nord | 1:09.40 | 2:23.35 | |||||
55 | Nicolaj Lth Andersen | 2001 | Horsens Svmmeklub | 1:09.04 | 2:23.56 | |||||
56 | Kristoffer stergaard | 1999 | Durup IF | 1:09.40 | 2:23.75 | |||||
57 | Mathias Dalsgaard | 2000 | Horsens Svmmeklub | 1:09.41 | 2:24.32 | |||||
58 | Mathias Luplau | 2001 | Kge Svmmeklub | 1:09.83 | 2:25.23 | |||||
59 | Anton Borg Hjort | 2000 | Lyseng IF | 1:11.34 | 2:27.68 | |||||
60 | Karl-Emil Spth | 2000 | Horsens Svmmeklub | 1:11.72 | 2:27.87 | |||||
61 | Christian Juul Jensen | 2000 | Horsens Svmmeklub | 1:12.46 | 2:29.50 | |||||
62 | Viktor Bull Kramer | 2000 | Horsens Svmmeklub | 1:14.44 | 2:31.67 | |||||
63 | Daniel Hartkopf | 2001 | Kge Svmmeklub | 1:14.00 | 2:32.08 | |||||
64 | Valdemar Kjrgaard | 2001 | Agfs Svmmeafdeling | 1:12.48 | 2:32.11 | |||||
65 | Bastian Lve Hegh | 2000 | Silkeborg Svmmeklub | 1:14.33 | 2:33.00 | |||||
65 | Kasper Livbjerg | 1998 | Horsens Svmmeklub | 1:13.30 | 2:33.00 | |||||
67 | Magnus V. Ancker | 2001 | Agfs Svmmeafdeling | 1:15.60 | 2:33.36 | |||||
68 | Sebastian Halvorsen | 1999 | Hjortshj-Eg IF Svmmeafdelin | 1:11.41 | 2:35.13 | |||||
69 | Magnus Gertz | 2000 | Agfs Svmmeafdeling | 1:15.92 | 2:35.90 | |||||
70 | Andreas Grnkjr Frost | 2001 | Horsens Svmmeklub | 1:15.01 | 2:36.03 | |||||
71 | Jonathan Eskildsen | 2003 | Kge Svmmeklub | 1:17.24 | 2:36.61 | |||||
72 | Christian L H Frederiksen | 2001 | Agfs Svmmeafdeling | 1:16.16 | 2:37.01 | |||||
73 | August Krebs Hessellund | 1999 | VIK-Skovbakken Svmmeafdeling | 1:14.92 | 2:37.60 | |||||
74 | Oliver Hyer | 2000 | Lyseng IF | 1:15.30 | 2:39.02 | |||||
75 | Mathias Lund Hansen | 2002 | Agfs Svmmeafdeling | 1:16.57 | 2:39.10 | |||||
76 | Andreas Skak Thomsen | 2001 | Swim Team Neptun | 1:18.02 | 2:40.42 | |||||
77 | Christian Ottosen | 2002 | Agfs Svmmeafdeling | 1:17.04 | 2:42.00 | |||||
78 | Emil Krohn Olsen | 2001 | Kge Svmmeklub | 1:19.10 | 2:42.25 | |||||
79 | Kristoffer Heerulff | 2001 | Agfs Svmmeafdeling | 1:17.90 | 2:42.78 | |||||
80 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | Agfs Svmmeafdeling | 1:18.08 | 2:43.12 | |||||
81 | Joachim Hjertmann | 2002 | Lyseng IF | 1:18.96 | 2:43.83 | |||||
82 | Oliver Veile | 2001 | Durup IF | 1:21.07 | 2:47.08 | |||||
83 | Nikolaj Petlin Kock | 2002 | Agfs Svmmeafdeling | 1:22.46 | 2:47.35 | |||||
84 | Mikkel Roed | 2004 | Kge Svmmeklub | 1:21.80 | 2:47.42 | |||||
85 | Rasmus Pilegaard Kfer | 2003 | Agfs Svmmeafdeling | 1:24.53 | 2:50.74 | |||||
86 | Erik Stendahl | 2002 | Agfs Svmmeafdeling | 1:23.41 | 2:53.63 | |||||
87 | Johannes Gasse | 2001 | Agfs Svmmeafdeling | 1:25.21 | 2:54.37 | |||||
88 | Carl Brchner | 2002 | Agfs Svmmeafdeling | 1:24.15 | 2:54.39 | |||||
89 | Daniel Gallacher | 2002 | VIK-Skovbakken Svmmeafdeling | 1:24.28 | 2:55.59 | |||||
90 | Jakob Kobber | 2001 | Durup IF | 1:25.31 | 2:57.50 | |||||
91 | Martin Lnstrup | 1993 | Struer Svmmeklub | 1:22.05 | 2:59.09 | |||||
92 | Sebastian Veile | 2003 | Durup IF | 1:27.56 | 3:01.04 | |||||
93 | Frederik Lindholm | 2004 | Lyseng IF | 1:27.81 | 3:04.01 | |||||
94 | Christian Johannesen | 2003 | Horsens Svmmeklub | 1:26.84 | 3:04.21 | |||||
95 | Casper Krohn | 2001 | Agfs Svmmeafdeling | 1:29.01 | 3:06.13 | |||||
96 | Tobias Hejgaard Jensen | 2002 | VIK-Skovbakken Svmmeafdeling | 1:31.27 | 3:06.31 | |||||
97 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | Agfs Svmmeafdeling | 1:34.04 | 3:12.70 | |||||
98 | William Sloth | 2003 | Lyseng IF | 1:37.06 | 3:18.15 | |||||
99 | Valdemar Vind Sejr | 2003 | Lyseng IF | 1:33.59 | 3:18.29 | |||||
100 | Christian M. Stapelfeldt | 2003 | Agfs Svmmeafdeling | 1:35.26 | 3:19.30 | |||||
101 | Joakim Grnkjr Frost | 2003 | Horsens Svmmeklub | 1:42.89 | 3:28.88 | |||||
102 | Sren Have | 2004 | Agfs Svmmeafdeling | 1:37.59 | 3:34.36 | |||||
103 | Viktor Toft Godtfredsen | 2004 | Agfs Svmmeafdeling | 1:44.07 | 3:40.36 | |||||
104 | Thor Bruun Bisgaard | 2005 | Agfs Svmmeafdeling | 1:51.89 | 3:52.28 | |||||
105 | Mingus Markholt-Honor | 2004 | Agfs Svmmeafdeling | 1:53.97 | 3:58.63 | |||||
- | Oliver Frlund | 2001 | Silkeborg Svmmeklub | 1:09.97 | 2:24.94 | EXTRA | ||||
- | Gustav Mark Krogh | 2000 | IHF Svmning | DNS | ||||||
- | Mads F. Nielsen | 1999 | Durup IF | DNS | ||||||
- | Viktor Nygaard Fonsbl | 2000 | IHF Svmning | DNS | ||||||
- | Gordon Koon Lam Lee | 1996 | Silkeborg Svmmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 01 juni 2014 |
Licens til Agfs Svmmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 12:30 |