Tulokset Øst Kortbane Mesterskaber - GP1
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 31 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Øst Kortbane | Udskriftsdato | 28 september 2008 | |||
Stævne by | Tåstrup | Udskriftstidspunkt | 09:56 | |||
Arrangør | VAT & Dansk Svømmeunion |
Løb 31, 200m Rygsvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Louise Ørnstedt (1985) 2:06.33 2004-12-12 |
Dansk Rekord Junior: Louise Ørnstedt (1985) 2:09.18 2001-12-16 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Kristine Olander Hansen | 1989 | Ringsted Svømme Klub | 34.93 | 1:12.08 | 1:49.50 | 2:26.09 | |||
2 | Yasmin Saud | 1994 | Herlev Svømning | 34.34 | 1:11.26 | 1:49.20 | 2:26.24 | |||
3 | Caroline Grønlund | 1993 | Helsingør Svømmeklub | 34.12 | 1:10.83 | 1:48.89 | 2:26.97 | |||
4 | Natascha Rasmussen | 1989 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.99 | 1:12.07 | 1:49.30 | 2:27.39 | |||
5 | Anna Munk Andersen | 1991 | Nakskov Svømme Klub | 34.58 | 1:11.53 | 1:49.79 | 2:27.65 | |||
6 | Katja Løje | 1993 | Svømmeklubben Syd | 34.99 | 1:12.91 | 1:51.55 | 2:30.01 | |||
7 | Rósa Vikingsdottír | 1993 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.53 | 1:14.10 | 1:52.14 | 2:30.13 | |||
8 | Christina Holmboe-Olesen | 1993 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.36 | 1:13.15 | 1:52.35 | 2:30.54 | |||
9 | Ida Marie Vedel | 1994 | Farum Svømmeklub | 36.79 | 1:14.66 | 1:52.81 | 2:30.74 | |||
10 | Sabrina Wielsøe | 1990 | Køge Svømmeklub | 35.86 | 1:14.42 | 1:52.78 | 2:30.89 | |||
11 | Laura Brink Pedersen | 1992 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.90 | 1:14.26 | 1:53.06 | 2:31.25 | |||
12 | Miriam Stupak Møller | 1994 | GI-40 Hermes | 34.89 | 1:13.15 | 1:52.41 | 2:31.63 | |||
13 | Kamma Christensen | 1994 | Herlev Svømning | 35.30 | 1:13.30 | 1:52.80 | 2:31.79 | |||
13 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | Allerød Svømmeklub | 36.34 | 1:14.28 | 1:53.22 | 2:31.79 | |||
15 | Ida Skaanning-Norris | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.48 | 1:15.10 | 1:54.18 | 2:32.78 | |||
16 | Klara Strand Olesen | 1995 | Vest-Brøndby | 35.45 | 1:14.09 | 1:53.78 | 2:32.91 | |||
17 | Julie-Sofie Hemdorff | 1991 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.75 | 1:13.66 | 1:53.32 | 2:32.92 | |||
18 | Selina Sidenius Jensen | 1992 | Allerød Svømmeklub | 36.65 | 1:15.20 | 1:54.24 | 2:32.98 | |||
19 | Laura Smidt Hansen | 1992 | Vest-Brøndby | 36.24 | 1:14.80 | 1:54.24 | 2:33.67 | |||
20 | Simone Norman Pedersen | 1993 | Køge Svømmeklub | 36.15 | 1:15.01 | 1:54.51 | 2:33.88 | |||
21 | Caroline Øhrstrøm | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.35 | 1:14.80 | 1:55.33 | 2:34.27 | |||
22 | Vibe Lyng Frandsen | 1993 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 36.86 | 1:16.08 | 1:55.97 | 2:34.89 | |||
23 | Cathrine Kallestrup | 1993 | Frederikssund Svømmeklub | 36.30 | 1:15.22 | 1:55.31 | 2:35.21 | |||
24 | Clara Blohm Clemmensen | 1996 | Albertslund IF | 36.86 | 1:15.73 | 1:55.63 | 2:35.31 | |||
25 | Laura Tvermoes | 1993 | Farum Svømmeklub | 36.96 | 1:16.69 | 1:56.49 | 2:35.51 | |||
26 | Laura Frandsen | 1993 | Allerød Svømmeklub | 37.56 | 1:17.13 | 1:56.72 | 2:35.57 | |||
27 | Kelly Riber Rasmussen | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 35.33 | 1:14.44 | 1:55.25 | 2:35.58 | |||
28 | Annelouise Dolleris | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 37.34 | 1:16.93 | 1:56.95 | 2:36.58 | |||
29 | Celine Bang | 1994 | Køge Svømmeklub | 37.22 | 1:15.90 | 1:56.14 | 2:36.79 | |||
30 | Siv Nilsson Pedersen | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.63 | 1:17.75 | 1:58.13 | 2:37.29 | |||
31 | Katrine Brahtz | 1995 | Albertslund IF | 37.09 | 1:16.25 | 1:57.15 | 2:37.45 | |||
32 | Christine Pedersen | 1993 | Glostrup Svømme Klub | 34.62 | 1:13.24 | 1:55.22 | 2:37.75 | |||
33 | Emily Ellekær | 1994 | Holbæk Svømme Klub | 37.28 | 1:17.54 | 1:58.45 | 2:38.15 | |||
34 | Emilie Zachariasen | 1994 | Helsingør Svømmeklub | 37.61 | 1:17.95 | 1:58.97 | 2:38.99 | |||
35 | Christine Bjerre | 1991 | Svømmeklubben Laksen | 37.70 | 1:18.16 | 1:59.42 | 2:39.48 | |||
36 | Louise Hedmann Jacobsen | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 36.83 | 1:17.47 | 1:59.05 | 2:39.71 | |||
37 | Klara Grønne Leth | 1990 | Gentofte Svømme Klub | 38.11 | 1:18.83 | 1:59.60 | 2:40.13 | |||
38 | Frederikke Hall | 1992 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 38.19 | 1:18.98 | 2:00.67 | 2:40.57 | |||
39 | Louise Kaltoft Petersen | 1992 | Lyngby Svømmeklub | 38.78 | 1:19.31 | 2:00.59 | 2:41.75 | |||
40 | Celina Dreisig | 1991 | Svømmeklubben Laksen | 37.97 | 1:18.78 | 2:00.61 | 2:41.97 | |||
41 | Caroline Høgskilde | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.59 | 1:18.24 | 2:00.21 | 2:42.39 | |||
42 | Carina Christiansen | 1995 | Holbæk Svømme Klub | 37.49 | 1:18.42 | 2:01.62 | 2:44.55 | |||
43 | Emilie Koors Hoff | 1991 | Hillerød Svømmeklub | 38.46 | 1:20.04 | 2:03.97 | 2:47.63 | |||
- | Isabel Brylow | 1994 | Svømmeklubben MK 31 | DSQ | Svøm på mave v/150 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Albertslund IF |