Results for Arvo uinnit
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja 1
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Arvo uinnit | Tulostuspäivämäärä | 24 toukokuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Pori | Tulostusaika | 15:45 | |||
Järjestäjä | Porin Uimaseura | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 24 toukokuu 2014 |
Laji 7, 100m Ru T-11 -13 -15 N, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Siiri Einiö | 2003 | 252 | 48.88 | 1:41.95 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
2 | Senni Mattila | 2003 | 233 | 51.62 | 1:44.64 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
3 | Emmi Manninen | 2004 | 231 | 51.05 | 1:45.00 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
4 | Viivi Sorri | 2003 | 218 | 52.14 | 1:47.05 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
5 | Areliina Manninen | 2003 | 211 | 51.55 | 1:48.24 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
6 | Kiia Kinnunen | 2003 | 210 | 49.99 | 1:48.30 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
7 | Minea Wiren | 2003 | 206 | 52.28 | 1:49.03 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
8 | Heta Veikkola | 2003 | 194 | 53.46 | 1:51.24 | |||||
Lapuan Virkiä | ||||||||||
9 | Anni Ruokanen | 2003 | 186 | 53.73 | 1:52.72 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
10 | Siiri Ala-Karvia | 2004 | 183 | 53.73 | 1:53.32 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
11 | Maria Rauhala | 2003 | 168 | 56.91 | 1:56.69 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
12 | Ronja Mäkelä | 2003 | 158 | 58.50 | 1:59.15 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
13 | Emmi Ellonen | 2005 | 150 | 1:00.80 | 2:01.26 | |||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
14 | Pinja Kallio | 2004 | 135 | 57.73 | 2:05.36 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
15 | Liisa Siikala | 2003 | 129 | 1:00.91 | 2:07.24 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
- | Sofia Martinkauppi | 2003 | DNS | |||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
- | Jessika Liimatta | 2004 | DSQ | |||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään | ||||||||||
Laji 7, 100m Ru T-11 -13 -15 N, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Saara Sojolin | 2001 | 457 | 39.47 | 1:23.67 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
2 | Annika Lepistö | 2001 | 392 | 41.85 | 1:28.00 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
3 | Auroora Tanninen | 2001 | 358 | 44.02 | 1:30.72 | |||||
Porin Pyrintö | ||||||||||
4 | Anni Aro | 2001 | 345 | 41.99 | 1:31.82 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
5 | Ellen-Maria Neiramaa | 2002 | 278 | 47.17 | 1:38.72 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
6 | Julie Wiik | 2002 | 276 | 45.10 | 1:38.95 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
7 | Hilla Mäkivuokko | 2001 | 251 | 49.95 | 1:42.08 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
8 | Viivi Niskasaari | 2002 | 220 | 51.45 | 1:46.71 | |||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
9 | Kiia Saari | 2002 | 217 | 51.30 | 1:47.18 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
10 | Nea Tahkoniemi | 2002 | 216 | 52.07 | 1:47.35 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
11 | Saana Vähämaa | 2002 | 216 | 52.21 | 1:47.40 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
12 | Viivi Kuusinen | 2002 | 212 | 49.63 | 1:47.99 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
13 | Vilhelmiina Pusa | 2001 | 210 | 50.27 | 1:48.35 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
14 | Helmi Viitasalo | 2002 | 207 | 51.73 | 1:48.93 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
15 | Siiri Toiva | 2002 | 204 | 53.33 | 1:49.43 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
16 | Nanette Wessman | 2001 | 199 | 52.16 | 1:50.25 | |||||
Porin Pyrintö | ||||||||||
17 | Ella Nore | 2002 | 192 | 52.86 | 1:51.54 | |||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
18 | Inari Laaksonen | 2002 | 178 | 53.78 | 1:54.53 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
19 | Siiri Haanpää | 2001 | 166 | 55.72 | 1:57.16 | |||||
Porin Pyrintö | ||||||||||
20 | Nuppu Toiva | 2001 | 165 | 53.63 | 1:57.35 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
21 | Sofia Eriksberg | 2002 | 149 | 56.81 | 2:01.55 | |||||
Kauhajoen Karhu | ||||||||||
22 | Aurora Laine | 2002 | 134 | 59.79 | 2:05.71 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
23 | Kaisa Huttunen | 2002 | 129 | 1:00.03 | 2:07.30 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
- | Salla-Tuulia Susanna Pihkanen | 2002 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku | ||||||||||
- | Veera Vittaniemi | 2002 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 7.4 Eriaikaisia / poikkeavia jalkaliikkeitä | ||||||||||
Laji 7, 100m Ru T-11 -13 -15 N, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Elviira Tanninen | 1999 | 510 | 37.69 | 1:20.64 | |||||
Porin Pyrintö | ||||||||||
2 | Henni Känkänen | 1999 | 461 | 39.36 | 1:23.38 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
3 | Julia Sottinen | 2000 | 456 | 39.66 | 1:23.68 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
4 | Johanna Suova | 1999 | 440 | 40.09 | 1:24.70 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
5 | Noora Poutanen | 1999 | 433 | 40.00 | 1:25.18 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
6 | Janina Ollikainen | 2000 | 428 | 40.60 | 1:25.52 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
7 | Milla Koivuluoma | 1999 | 358 | 43.90 | 1:30.72 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
8 | Emmi Masti | 1999 | 344 | 43.26 | 1:31.98 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
9 | Milja Mettinen | 2000 | 332 | 44.74 | 1:33.07 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
10 | Laura Jokiranta | 2000 | 264 | 47.41 | 1:40.45 | |||||
Porin Pyrintö | ||||||||||
11 | Kerttu Virtanen | 2000 | 240 | 48.39 | 1:43.66 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
12 | Veera Järvinen | 2000 | 239 | 49.31 | 1:43.74 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
13 | Nea Wirtanen | 2000 | 207 | 53.31 | 1:48.87 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
14 | Emmi Kima | 2000 | 199 | 53.04 | 1:50.37 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
15 | Ida Heino | 2000 | 196 | 50.91 | 1:50.88 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
16 | Enni Kanerva | 2000 | 190 | 52.12 | 1:52.00 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
Laji 7, 100m Ru T-11 -13 -15 N, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Anni Heininen | 1998 | 406 | 41.23 | 1:26.98 | |||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
2 | Noora Vallinen | 1998 | 365 | 42.31 | 1:30.13 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
3 | Laura Sammatti | 1998 | 313 | 45.66 | 1:34.84 | |||||
Alavuden Urheilijat | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 | Tulostuspäivämäärä | 24 toukokuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura | Tulostusaika | 15:45 |