Tulokset Thisted Cup
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Fredag
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2008 | Udskriftsdato | 03 oktober 2008 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 20:17 | |||
Arrangør | Thisted Svømmeklub |
Løb 9, 100m Butterfly Herrer, Finaler 19 år og ældre |
Stævnerekord: Petter Sjødal, Norge, 0.55.12, (2002) |
Løbssponsor: Photo Care |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Chris Christensen | 1988 | 7 | 745 | 26.51 | 55.75 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Alexander Broberg Skeltve | 1987 | 5 | 667 | 27.50 | 57.83 | ||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
3 | Øystein Hetland | 1989 | 4 | 627 | 27.07 | 59.04 | ||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
4 | Jess Reese Jacobsen | 1982 | 3 | 603 | 26.98 | 59.82 | ||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
5 | Martin Skramstad | 1989 | 2 | 575 | 28.39 | 1:00.79 | ||||
Hamar IL | ||||||||||
6 | Elias Damman | 1989 | 1 | 518 | 29.50 | 1:02.91 | ||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
7 | Christian Therkelsen | 1987 | 495 | 29.94 | 1:03.88 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
8 | Jens Christian Petersen | 1988 | 385 | 32.28 | 1:09.46 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
- | Lars Andre Tolås | 1988 | DNS | |||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
Løb 9, 100m Butterfly Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Stævnerekord: Petter Sjødal, Norge, 0.55.12, (2002) |
Løbssponsor: Photo Care |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Christer Koch Kvam | 1990 | 7 | 597 | 27.34 | 1:00.03 | ||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
2 | Thor Hafnor | 1991 | 5 | 580 | 28.45 | 1:00.60 | ||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
3 | Erling Mjøs Brattelid | 1991 | 4 | 521 | 29.85 | 1:02.80 | ||||
Team Stavanger | ||||||||||
4 | Kristian Evensen | 1990 | 3 | 488 | 30.08 | 1:04.21 | ||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
5 | Tim Madsen | 1991 | 2 | 482 | 29.87 | 1:04.48 | ||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
6 | Claudio Nørskov-Kjær | 1991 | 1 | 427 | 30.12 | 1:07.12 | ||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
7 | Kasper Frank Larsen | 1990 | 406 | 31.59 | 1:08.25 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
8 | Søren Mikkelsen | 1991 | 260 | 36.22 | 1:19.16 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Peter Sønderskov | 1990 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Joachim Jakobsen | 1991 | DNS | |||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
- | Carl Andreas Wathne | 1991 | DNS | |||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
- | Kjetil Berg | 1991 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
Løb 9, 100m Butterfly Herrer, Finaler 16 år |
Stævnerekord: Petter Sjødal, Norge, 0.55.12, (2002) |
Løbssponsor: Photo Care |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Schmidt Sørensen | 1992 | 7 | 643 | 27.27 | 58.55 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Lasse Lauridsen | 1992 | 5 | 425 | 31.87 | 1:07.22 | ||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sondre Thygesen | 1992 | 4 | 404 | 31.59 | 1:08.35 | ||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
4 | Magnus Buch | 1992 | 3 | 253 | 35.42 | 1:19.87 | ||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
Løb 9, 100m Butterfly Herrer, Finaler 15 år |
Stævnerekord: Petter Sjødal, Norge, 0.55.12, (2002) |
Løbssponsor: Photo Care |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Preben Robstad | 1993 | 7 | 525 | 29.13 | 1:02.64 | ||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
2 | Sebastian Tracey | 1993 | 5 | 498 | 29.46 | 1:03.77 | ||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Daniel Skauge | 1993 | 4 | 469 | 30.33 | 1:05.03 | ||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
4 | Rasmus Skinnerup | 1993 | 3 | 448 | 31.18 | 1:06.03 | ||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Michael Grønlund Larsen | 1993 | 2 | 417 | 30.98 | 1:07.67 | ||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nikolaj Kühn | 1993 | 1 | 400 | 32.09 | 1:08.58 | ||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
7 | Søren L. Knudsen | 1993 | 398 | 31.88 | 1:08.70 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Michael Bach | 1993 | 359 | 32.91 | 1:11.11 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Henry Emil Nordhagen | 1993 | 355 | 31.84 | 1:11.41 | |||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
10 | Øystein Fjeldberg | 1993 | 353 | 33.84 | 1:11.48 | |||||
Randaberg IL | ||||||||||
11 | Øyvind Holtskog | 1993 | 323 | 33.49 | 1:13.68 | |||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
12 | Alexander Schultz | 1993 | 313 | 34.45 | 1:14.40 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
13 | Lars Hvidsten | 1993 | 292 | 34.55 | 1:16.17 | |||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
14 | Nicholai Heide | 1993 | 289 | 34.55 | 1:16.46 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
15 | Morten Rask Jensen | 1993 | 238 | 35.90 | 1:21.54 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 9, 100m Butterfly Herrer, Finaler 14 år |
Stævnerekord: Petter Sjødal, Norge, 0.55.12, (2002) |
Løbssponsor: Photo Care |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Gaute Ravndal | 1994 | 7 | 423 | 31.05 | 1:07.33 | ||||
Sola Svømmeklubb | ||||||||||
2 | Morten Bordevich | 1994 | 5 | 388 | 32.43 | 1:09.32 | ||||
Sola Svømmeklubb | ||||||||||
3 | Henrik Wathne | 1994 | 4 | 353 | 32.99 | 1:11.50 | ||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
4 | Simon Strøm Hermannsson | 1994 | 3 | 347 | 32.39 | 1:11.93 | ||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
5 | Jostein Dalshov Kringlen | 1994 | 2 | 274 | 35.56 | 1:17.84 | ||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
6 | Mikkel Pedersen | 1994 | 1 | 273 | 36.87 | 1:17.88 | ||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Kristian Blummenfelt | 1994 | 254 | 37.77 | 1:19.82 | |||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
8 | Frederik Boelt Larsen | 1994 | 243 | 36.78 | 1:20.99 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Niclas Bro Sørensen | 1994 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 9, 100m Butterfly Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Stævnerekord: Petter Sjødal, Norge, 0.55.12, (2002) |
Løbssponsor: Photo Care |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Thomas Pedersen | 1995 | 7 | 401 | 33.19 | 1:08.53 | ||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Joachim Mortensen | 1995 | 5 | 393 | 32.33 | 1:09.02 | ||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Håkon P Ludvigsen | 1996 | 4 | 296 | 35.72 | 1:15.87 | ||||
Randaberg IL | ||||||||||
4 | Thomas K. Johansen | 1995 | 3 | 256 | 36.67 | 1:19.57 | ||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Vebjørn Arne J. Aasheim | 1995 | 2 | 256 | 35.77 | 1:19.60 | ||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
6 | Mark Lyng | 1995 | 1 | 239 | 37.04 | 1:21.41 | ||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Michael R. Olesen | 1995 | 223 | 35.69 | 1:23.36 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
8 | Magnus Yde | 1996 | 219 | 37.44 | 1:23.79 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
9 | Andreas Reinertsen | 1995 | 206 | 38.87 | 1:25.54 | |||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
10 | Thomas Birkkjær | 1996 | 167 | 41.29 | 1:31.71 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
11 | Sebastian Juel Nielsen | 1996 | 161 | 41.65 | 1:32.82 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
12 | Thomas G. Kjeldgaard | 1996 | 155 | 43.16 | 1:34.04 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
13 | Rasmus Frydekær Pedersen | 1996 | 123 | 45.60 | 1:41.63 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
14 | Steffen Møller Jürgensen | 1996 | 59 | 56.49 | 2:09.50 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Simon Underlien | 1995 | DNS | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Thisted Svømmeklub |