Resultater for Alm. Brand Bank cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Alm. Brand Bank Cup | Udskriftsdato | 26 april 2014 | |||
Stævne by | Blovstrød | Udskriftstidspunkt | 13:26 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 april 2014 |
Løb 8, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sofus Brandt Andersen | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 31.84 | 1:09.75 | 1:57.23 | 2:31.85 | |||
Løb 8, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1999-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Marcus Rappenborg | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 29.83 | 1:09.80 | 1:56.06 | 2:29.89 | OD1 | ||
2 | Kasper Jeppsson | 1999 | Sigma Swim Allerød | 31.15 | 1:10.48 | 1:56.37 | 2:29.89 | OD2 | ||
3 | Jakob Petersen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 32.40 | 1:12.25 | 1:57.78 | 2:32.42 | |||
4 | Emil Kvistbo | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.59 | 1:25.11 | 2:17.77 | 3:03.08 | |||
Løb 8, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Daniel Johansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.40 | 1:23.98 | 2:14.27 | 2:54.59 | |||
Løb 8, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 34.43 | 1:15.27 | 2:04.31 | 2:42.93 | |||
2 | Frederik Bornemann | 2001 | Sigma Swim Allerød | 39.11 | 1:23.27 | 2:15.17 | 2:52.03 | |||
- | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | 1 hånd i vend v150m | |||||
Løb 8, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Gustav Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.50 | 1:19.06 | 2:05.70 | 2:44.94 | |||
2 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.05 | 1:17.42 | 2:11.17 | 2:50.02 | |||
3 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.75 | 1:26.95 | 2:26.60 | 3:08.98 | |||
4 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.25 | 1:34.69 | 2:35.94 | 3:18.69 | |||
5 | Nicklas Taylor | 2002 | Sigma Swim Allerød | 47.83 | 1:36.39 | 2:38.07 | 3:18.83 | |||
6 | Mathias Lindgaard | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.02 | 1:43.38 | 2:40.42 | 3:23.36 | |||
7 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.98 | 1:33.74 | 2:38.13 | 3:23.45 | |||
8 | Nicholas Svane | 2002 | Sigma Swim Allerød | 48.96 | 1:43.16 | 2:43.61 | 3:30.31 | |||
9 | Jakob Legaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 54.59 | 1:47.02 | 2:48.70 | 3:36.95 | |||
10 | Christian Bjørn Hvilsom | 2002 | TVS Tårnborg IF | 53.49 | 1:50.48 | 2:55.74 | 3:45.78 | |||
11 | Kristian Moffett | 2003 | Herlev Svømning | 58.46 | 1:52.13 | 3:00.27 | 3:46.68 | |||
- | Andreas Gammelgaard | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | DSQ | Ej forts bevæg v100m | |||||
- | Tor Ejrnæs | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | DSQ | Kun 1 hånd i v 150m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 26 april 2014 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 13:26 |